Yeğenimin nişaninda tatildeyim

Kuzen için abartı bence ama kardeş konusunda evet gidilmeli
Abartı değil kökümüz bulundugumuz şehirde değil. Ve halıyle memlekettekiler gelemedi. Bu şehirde 1 teyzem var (kuzenlerle saçma küslükler olana kadar da yakındık ben degıl onların aile içi küslükleri) onlarda bu özel günde yoklarsa hiç gelmesinler.

🙄 en yakinlardan bahsediyoruz. Kafaniza göre kimseye önceden az cok ne zaman olacagini söylemeden tarih alsaniz, sonradanda milletin isi olunca aglamaya hakkiniz yok iste. Bu kadar basit. O zaman milleti de kimse sık bogaz etmeyecek
Valla nasıl bir çevreniz var bilemiyoruz ama kimseye tek tek sorup kapılarında yatmıyoruz gelsinler diye. Herkes kendini düğün sahibine göre ayarlamak zorunda. 20 Temmuz da müsaitse herkes🙌🙌 yapıyoruz demek çok ezikçe bir hareket kesinlikle. Gelen gelir, gelmeyen için kimse ağlamaz, bugünün yarını da var sonucta düğün işleri karşılıklıdır zaten👍

Siz ne yapardiniz?
"Yahu ben zaten tatile gitmeyi kafama koydum,siz de beni destekleyerek vicdanimi rahatlatin" konusu bu :)
Artik onlar nisandan fotograflar paylasirken sen de elinde kokteyl ile tatil resimlerini paylasirsin..
Ablacim bizim ne yapacagimiz muhim degil,sen ne yapacaksin :)
Bence sen coktan ucaga binmissin..Bedenen olmasa bile mental olarak tatile cikmissin zaten :)

Valla nasıl bir çevreniz var bilemiyoruz ama kimseye tek tek sorup kapılarında yatmıyoruz gelsinler diye. Herkes kendini düğün sahibine göre ayarlamak zorunda. 20 Temmuz da müsaitse herkes🙌🙌 yapıyoruz demek çok ezikçe bir hareket kesinlikle. Gelen gelir, gelmeyen için kimse ağlamaz, bugünün yarını da var sonucta düğün işleri karşılıklıdır zaten👍

Yazdigimda anlamayacak birsey yok aslinda. Eziklikle alakasi ne orasi da muamma. Aile icinde dügün oluyorsa bizim burda en yakinlara haber verilir su bu zamanda dügünümüz olucak diye. Genelde herkes kendini ona göre ayarlar. Bazilarin da elinde olmayan durumlari oluyor gelemiyorlar. Ama kimseye haber vermeden tarih koyuluyorsa ve o tarihte insanlarin baska isleri oluyorsa kimse de "ama benim dügünüm bana uyacaklar" diyemez. Dügün planlamasi iki hafta icinde olmuyor. Benim de böyle bir akrabagim var. Türkiyede dügünü oldu. Bize dügünden kisa bir zaman önce haber verdi. Biz de gidemedik o da küstü. Hop diye yurtdisindan gidemiyoruz ki. Heleki calisiyorsan.

birçok akrabam yurt dışında, tarihim belli olduğunda şu gün dedim nişanda da istemede de söyledim ama hepsine ayrı ayrı gelemeyeceklerini düşünerek direkt düğünde bekledim . hatta yurt dışında olan dayım 2 kez aradı planda değişiklik yok değil mi ona göre bilet alıcam diye teyit etti canı gelmek yanında olmak isteyenin hali tavrından belli oluyor zaten ki uymaz gelemezlerse de kırılmazdım fakat düğünüme gelmeyip tatile gitseler kırılırdım. yurt dışındakilere insanlar anlayış gösteriyor zaten gelemediklerinde ama tıutupda akrabalara tek tek müsait misiniz düğün yapıcam diye sormak çok komik :KK70: biri beni arasa şu gün evlenicem ne dersin müsait misin dese ben ne diyebilirim senin özel günün gelicem derim aksilik çıkar gelemem mahcup olurum sen istediğin gün yap derim
Ben akraba için demiyorum tek tek herkesi aramak lazım diye bir cümle mi var konuşmalarımda? Kendiniz yazıp yazıp gülmüşsünüz başka kahkaha atacak nedeniniz yok sanırım.
Arayıp söyleyecek bir kişiden bahsetmiyorum, abin ablan kardeşin ile zaten görüşürken konuşuyorsun özellikle düpün için aramıyorsun zaten. Yurt dışında başı boş insansa zaten hemen gelebilir sorun yok. Önemli yerlerde çalışan, kendi işi olan, çocuklarının eğitimi devam eden ve bu konuda kafaya göre okula gitmez yaaavv diyen tiplerdense akrabalarınız tabi ki hemen gelirler. Ben abim öyle olmadığı için

Yazdigimda anlamayacak birsey yok aslinda. Eziklikle alakasi ne orasi da muamma. Aile icinde dügün oluyorsa bizim burda en yakinlara haber verilir su bu zamanda dügünümüz olucak diye. Genelde herkes kendini ona göre ayarlar. Bazilarin da elinde olmayan durumlari oluyor gelemiyorlar. Ama kimseye haber vermeden tarih koyuluyorsa ve o tarihte insanlarin baska isleri oluyorsa kimse de "ama benim dügünüm bana uyacaklar" diyemez. Dügün planlamasi iki hafta icinde olmuyor. Benim de böyle bir akrabagim var. Türkiyede dügünü oldu. Bize dügünden kisa bir zaman önce haber verdi. Biz de gidemedik o da küstü. Hop diye yurtdisindan gidemiyoruz ki. Heleki calisiyorsan.
Yurt dışında işsizlik parası ile yaşamaya çalışan boş insanlar çok olduğu için pat diye gelebiyorlar demekki. Benim yengem bir yıl önceden senelik iznini alıyordu mesela. Ben iki hafta önce düğünüm var desem o da ben gelemem derdi. Çocuğun okuluna geçerli bir sebep sunmadan iki hafta devamsızlık hakkında yok oralarda. Burası gibi zannediyor insanlar.

Yurt dışında işsizlik parası ile yaşamaya çalışan boş insanlar çok olduğu için pat diye gelebiyorlar demekki. Benim yengem bir yıl önceden senelik iznini alıyordu mesela. Ben iki hafta önce düğünüm var desem o da ben gelemem derdi. Çocuğun okuluna geçerli bir sebep sunmadan iki hafta devamsızlık hakkında yok oralarda. Burası gibi zannediyor insanlar.
Yurtdışından gelen kimse yok konuda. Hepsi yurt dışında yaşıyorlar konu sahibi dahil. Nişan da orada olacak.

Mekan sorunlari yok demek ne alaka? Sizin tatilinizle cakismamasi için tarihi mi degistirsinler yani? Nisan tarihini 3 gün önce ogreniyorsaniz zaten iliskiler kopuk belli ki. Ama abinizin veya yegeninizin yerinde olsam cok kirilir ve bunu hiç unutmazdim

Yurtdışından gelen kimse yok konuda. Hepsi yurt dışında yaşıyorlar konu sahibi dahil. Nişan da orada olacak.

Ya ben bir türlü anlayamadım konuyu, önce yakın tarih haber verilmedi diye düşündüm
Simdi yurt disi olayını çözdüm
Konu sahibi bizi bir daha aydınlat yahu herkes bir tarafa çekiyor :KK70:

Ben aile icinde iletsim olmasi gerektigini söyledigimi eziklik olarak görüldügüne sasirdim. Ama aslinda sasirmamak lazim. Bizim insanimiz küsmeye zaten cogu zaman yer ariyor. Benim bir akrabagim ameliyat olmak zorundaydi. Aslinda istese erteleyebilirdi ama hemen olmak istedi. Bende ona sagligin daha önemli amaeliyatin ol dedim. Biri bana "o zaman tatil ayarladim iptal edemiyorum param yanar" dese yinede alinmam. Cünkü o parayi emek vererek kazanmis. Bilmiyorum belki de ben fazla relaksim bu konuda :KK70:

İlk başta yeğeni tr de diye düşündüm bu konuyu açtım ve bilip bilmeyenler yazdıkça uzadı. Yurt dışından gelmek de kolay diyenler oldu. Açıklamam onlaraydı. Ne olursa olsun hala bana nişana 3 gün kala öğrenmesi garip geliyor. Bir kopukluk var zaten. 3 gün kala haber veren yeğene bende darılırdım diyorum sadece ama yine de tatil ertelenebilir çok zarara girilmiyorsa.
Her akrabaya müsaitlik sorulmasa da kardeşlerle konuşulur. Ertelemese de tatilini çok büyük bir yanlış yapmış olmaz benim gözümde.

İsteme, nişan bunlar biraz daha ani verilen kararlar. Düğün gibi aylar öncesinden belli olmuyor.
Çok yanında olmak istiyorsam hayıflanmak yerine tatilimi ertelerdim. Yada 1 gün eksik tatil yapardım.

Ben yakın kuzenlerim için bile tatil planımı bozarım iki kardeş bir kardesimizin o günde yanlız olmasını düşünemedim acikcasi . Nişanda zaten telaş oluyor hazırlık yapılıyor yengelerim bile yardımcı oldular teyzemi hiç demiyorum o gün gece bire kadar hazırlık yapmıştık . Diyebilirsiniz ki evde değil öyle bir hazielik yok ama manevi olarak siz iki kardeş kardeşinizin yanında olmalısınız bence

Ben aile icinde iletsim olmasi gerektigini söyledigimi eziklik olarak görüldügüne sasirdim. Ama aslinda sasirmamak lazim. Bizim insanimiz küsmeye zaten cogu zaman yer ariyor. Benim bir akrabagim ameliyat olmak zorundaydi. Aslinda istese erteleyebilirdi ama hemen olmak istedi. Bende ona sagligin daha önemli amaeliyatin ol dedim. Biri bana "o zaman tatil ayarladim iptal edemiyorum param yanar" dese yinede alinmam. Cünkü o parayi emek vererek kazanmis. Bilmiyorum belki de ben fazla relaksim bu konuda :KK70:
Ameliyat çok geçerli bir sebep. Bizim insanımız ameliyat olmayıp düğününe gelse benim için ölmeyi göze aldı diye tapar arası yok 😂

İlk başta yeğeni tr de diye düşündüm bu konuyu açtım ve bilip bilmeyenler yazdıkça uzadı. Yurt dışından gelmek de kolay diyenler oldu. Açıklamam onlaraydı. Ne olursa olsun hala bana nişana 3 gün kala öğrenmesi garip geliyor. Bir kopukluk var zaten. 3 gün kala haber veren yeğene bende darılırdım diyorum sadece ama yine de tatil ertelenebilir çok zarara girilmiyorsa.
Her akrabaya müsaitlik sorulmasa da kardeşlerle konuşulur. Ertelemese de tatilini çok büyük bir yanlış yapmış olmaz benim gözümde.
5 hafta varmış nişana. 3 gün nerden çıktı?

Ya ben bir türlü anlayamadım konuyu, önce yakın tarih haber verilmedi diye düşündüm
Simdi yurt disi olayını çözdüm
Konu sahibi bizi bir daha aydınlat yahu herkes bir tarafa çekiyor :KK70:
Dur ben anlatayım😂

Bunlar sülale boyu yurt dışında yaşıyorlar, nişan da orada. Nişana 5 hafta varmış daha. Konu sahibi de tatilde türkiyeye gelecekmiş 5 hafta sonra. Çakışmış tarihler bir şekilde. Daha erken haber verselerdi diyor da baya erken aslında.

Dur ben anlatayım😂

Bunlar sülale boyu yurt dışında yaşıyorlar, nişan da orada. Nişana 5 hafta varmış daha. Konu sahibi de tatilde türkiyeye gelecekmiş 5 hafta sonra. Çakışmış tarihler bir şekilde. Daha erken haber verselerdi diyor da baya erken aslında.
Benim bile nisanimdan beş hafta önce haberim oldu 🤣

Benim o kadar önce bile haberim olmadı. Evlenelim bari dedik, baktık sonraki hafta sömestre tatili var, ablamlar zaten kesin gelir o ara. Abimi de aradık gelin dedik geldiler yüzük taktık 5 ay sonra da evlendik 😂
Hadi düğünü biliyorsun bir şekilde de söz nişan aile arasında birşey olduğu için genellikle tarih uzatilmiyor

Merhabalar,
Ablamin ikinci kizin nişani olacak.çok kötü tessadüfler oldu ve kiz istemedede yanlarinda olamadim.
Ne yalan söyliyeyim ,üç gün önce kiz isteme merasi yapacaklarini haber verdiler .
Bana çok iyi getirisi olan iş teklifi almiştim iptal etmeye elim varmadi .
Şimdi bir hafta önce kiz kardeşimle tatil ayarladik .Biz zaten en son 2019 tatile gitmiştik .yurtdişinda yaşiyoruz.
Yeğenim nişani tam ayni tarihe denk geliyormuş yeni öğrendik .
Mekan sorunlari yok ,çünkü damatin amcasinin .
Kafam karişti bir yandan kiz kardeşim hamile beraber zaman geciricektik ve tatile gidebilmek için hatta eşim ile kavga ettik ,bir yandan üzülüyorum ne kiz istemede ne nişanda ablamin yeğenimin yaninda olamadiğimdan.
Siz ne yapardiniz?
Ben de sevdiğim bir kuzenimin nikahına önceden o tarihte uçak biletim olduğu için gidememiştim.Annem filan gitmişlerdi,o da benim nikahıma gelmedi annesi geldi😂Şimdi de konuşmuyoruz,maalesef.Artık hangisini kaybetmek istemiyorsanız ona göre şekil alın, ama şu da bir gerçek sen benim kızımın hiç bişeyine gelmedin deeer durur ablanız yıllarca.Çünkü ben mesela nikahımda herşeyime gelen arkadaşlarımın herşeyine koşarım, ama kusura bakma pandemi var diyip bana gelmeyip kafelere giden arkadaşıma işim olmasa bile gitmem.

X