Yemek Yapamıyorum :(

Valla ben evlenene kadar çorba bile kaynatmamıştım nerde kaldı sofralar kurup kalabalık gruplar ağırlamak. Ama şimdi dene yanıl yöntemiyle evelallah 20 kişiyi hatta mevlüt yap 50 kişiyi doyuracak kapasitem var. Yapa yapa öğreniyorsun. Ama bence hızlanmak istiyorsan başarılı tariflerini bir tarid defterine yazmalı ve püf noktaları öğrenmelisin. Sonra bi bakmışsın yazdan kışlık konserve yapıyorsun, reçeller, marmelatlar, boçalar, börekler, mantılar, baklavalar...Ki çocuğun oldumu ikiye katlarsın hızını sen bile şaşarsın bu haline :KK50::halay:

Evliyim eşim boğazına düşkün ailesiyle birlikte yaşıyorum baskı altındayim sürekli bu yüzden yemek yapamıyorum arkadaşlar bir öneriniz var mi
Annesi yapsın:)
Ailesiyle yaşamayı göze alan adam yetişkin değildir, dolayısıyla kendi işlerini eskiden nasıl yapıyorsa öyle de devam ettirsin.

İnsta da yemek sayfalarını takip edin özellikle ev hanımı olanlar onlardan bir çok sey ogrenirsiniz

Arkadaşlar ben 7 ay sonra evlenicem ve nişanlımda boğazına düşkün. ve ben hayla pilavdan başka yemek yapmayı bilmiyorum.
aslında mercimek çorbası ve patates te kızartabiliyorum. ama bunlar basit şeyler. annem mutfağına hiç sokmuyor beni. onda öyle bi takıntı var mutfağına kimse giremez. ben ısrar ettiğim de mutfağa yemek yapmaya girdiğimdede çok karışıyor bu seferde benm bütün hevesim kaçıyo. kızlar kursa mı gitsem bi işe yarar mı evlenince sıkıntı çekmek istemiyorum bu konuda. ama tarife göre yemek yapıorum bazen ama oda tarifsiz imkansız yapamıyorum. ne yapsam ki kurslar var gitsem yararlı olurmu kızlar ya sizce?
Derdin bu olsun şekerim.. açarsın interneti istediğin tarifi yaparsın.. iki kere bakarsın üçüncüde bakmadan yaparsın. Az özgüvenli ol..

Bence kitap oku ama.. imla konusunda kendini geliştirsen daha faydalı..

Arkadaşlar ben 7 ay sonra evlenicem ve nişanlımda boğazına düşkün. ve ben hayla pilavdan başka yemek yapmayı bilmiyorum.
aslında mercimek çorbası ve patates te kızartabiliyorum. ama bunlar basit şeyler. annem mutfağına hiç sokmuyor beni. onda öyle bi takıntı var mutfağına kimse giremez. ben ısrar ettiğim de mutfağa yemek yapmaya girdiğimdede çok karışıyor bu seferde benm bütün hevesim kaçıyo. kızlar kursa mı gitsem bi işe yarar mı evlenince sıkıntı çekmek istemiyorum bu konuda. ama tarife göre yemek yapıorum bazen ama oda tarifsiz imkansız yapamıyorum. ne yapsam ki kurslar var gitsem yararlı olurmu kızlar ya sizce?
İnstada ve YouTube da neler var neler..

Annelerimiz aynı :KK43: eskiden mutfağa gireyim de değişik şeyler yapayım diye heves ederdim ama annem izin vermeye veermeye soğuttu beni. Mutfak onların kutsalı maalesef. Neyse ki evlenmek gibi bir düşüncem yok 😂 e eşinize kakalayamaz mısınız yemek işini? Çalışacak mısınız evliyken?

Yemegin turune gore iki cesit salcasini, soganini, sarimsagini, yagini, baharat ve tuzunu eksik birakmayinca gayet guzel oluyor.

Bazi kisiler salcali yemek pisiriyor ama suyu kirmizi degil pembe gibi. Yeterli salca koymuyorlar. Piserken tuz, baharat atmiyorlar. Sonradan atilan tuz piserken atilan gibi lezzet vermiyor. Sonra o yemek allahin gucune gitmesin ama hicbir seye benzemiyor.
Aycicek yagiyla pisen yemek te pek lezzetli olmuyor bence.

Mutfakta benim icin kaliteli Zeytinyagi ve tereyagi, yogun kivamli domates,biber salcasi ve baharatlar cok onemli 😁

X