Mutfak Püf Noktaları Yemekleri kavanoza koymak

dyguuus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2020
50
53
Hanımlar bugün Birsey öğrendim. Hafta sonu birkaç çeşit yemek yapıp onları kavanoza doldurup dolaba kaldırıyolarmıs hafta içi yiyecekleri zaman dolaptan çıkarıp ısıtıp yiyorlarmış bunu yapan var mı? Mesela siz nasıl taktikler uyguluyorsunuz hafta içi yemekle uğraşmamak için hızlı kolay olsun diye

Hanımlar bugün Birsey öğrendim. Hafta sonu birkaç çeşit yemek yapıp onları kavanoza doldurup dolaba kaldırıyolarmıs hafta içi yiyecekleri zaman dolaptan çıkarıp ısıtıp yiyorlarmış bunu yapan var mı? Mesela siz nasıl taktikler uyguluyorsunuz hafta içi yemekle uğraşmamak için hızlı kolay olsun diye
Konserve gibi kaynamis kapaklardan kapatırsaniz hicbir sey olmadan yiyebilirsiniz.

Ben yapıyorum. Hatta eşim şehir dışına çıktığında, zamanım bol olduğunda 3-4 çeşit yemek yapıp, sıcak iken kavanoza koyup, kapağını kapatıp ters bir şekilde bir süre beklettikten sonra buzluğa kaldırıp uzun süre sonra bile çıkarıp ısıtıp yiyebiliyoruz.

Canım benim buzlugum dobdurucum yemeklerle dolu ama şöyle taze fasulyeyi hazırlayıp çıkarınca soğan doğrayıp içine atıyorum. Kuru fasulye nohut gibi şeyleri de kaynatıp buzluğa atıyorum. Köfte mantı buzlugum doludur. Ispanak vs her şeyi yaparım. Kavanoza da şöyle yapıyorum. Biz iki kişiydik şimdi üç olduk ama eşim sürekli nöbetçi olduğu için ve ne zaman gelir ne zaman gelmez belli olmuyo eee yemeği de çok az yapamıyo insan bi tabak . Ben de yemeği komple yapıp yiyeceğimi yiyip kalanını aynen konserve yapıyorum kaynarken şişeye doldurup kapağını kapatıyorum . Kapağı çekip soğuyunca buzdolabina koyuyorum yoksa dışarda tadı hafif ekşi oluyo dolap önemli. Kelle paça bile yapıyorum öyle. 11 aylık olmak üzere bi bebeğim var ona yemekler , çorbalar yapıp küçük konservelere koyuyorum. Yemek derdim olmuyo çok iyi oluyo ve tazecik oluyo

X