Yenge sorunsalı?

Evlerine giren cikan , kalan sizi ilgilendirmez ama diger mevzularda haklisiniz , ya abinizle konusun ya da bir sure gitmeyin
Usenmeden hepsini okudum ama cocugum üniversite okuyormussun bir paragraf yapsan , araya virgul koysan , bu okuyanlara saygidir herseyden once

Üniversitede iyi bir bölüm okuyorum diyosun, 1. Köprünün
İyilik yaptiginizda hala anlamıyorsa sizde inadına onun gıcık olacağı şeyleri yapın.bazıları sırf görümce sifatmz var diye kafayı bizle bozuyo bende de öyle var.kıskanç haset ederler.

adının FSM olduğunu ölümüne savunan yengenin yanında kendinden şüphe edip özgüven eksiği yaşıyosun. Senin yerinde başkası olsa yengesini bilgisiyle tokatlayıp üstüne keyif sigarası yakardı ama neyse.

Abinde kalmayı düşündüğün kısma kadar okudum yine iyi okumuşum, çok yoruldum yalan yok. Nokta ağlıyor, virgül saçını başını yoluyordu.
Bana bir kere heryerde seni kötülüyorum demişti abimle nişanlanma dönemlerine yakındı niye dedim hdjd iyi anlaşıyoruz derse nazar filan değermiş o yüzden her yerde beni kötülüyormuş... Sonra da arkadaşlarına ayıp olmasın diye herhalde nişanda da ben onu öpüp sarılcakken arkasını dönmüştü 🤔

Evlerine giren cikan , kalan sizi ilgilendirmez ama diger mevzularda haklisiniz , ya abinizle konusun ya da bir sure gitmeyin
Usenmeden hepsini okudum ama cocugum üniversite okuyormussun bir paragraf yapsan , araya virgul koysan , bu okuyanlara saygidir herseyden once
Kusura bakmayın Türkçem hep kötüydü 😂 telefondan hızlı hızlı yazdım.Bu kadar karışık ve kötü yazdığımı fark etmedim. Bu arada abime yansıtmak istemiyorum araları açılırsa başıma kalır ben kötü olurum diye...

Ben sadece yengemin bana herkesin içinde görümcem değil kardeşim canım diyip sonra ayda 1 gidince görümce diyip Laf sokmasından rahatsızım ve ben gitmeyince de kardeşin gelmiyor görüyor musun? filan diyor abime.. bende araları açılmasın hamile diye bir şey söylemiyorum yani o bana böyle yapıyor ama kardesleri her gün onlarda gelip kalıyor ben bu konuda onlara bir şey söylemedim söylemem de sadece böyle davranması hoşuma gitmiyor beni salak yerine koyuyor gibi hissediyorum
Ama konu sadece davranışlarını içermiyor. Evlerine girip çıkanları da sorgular gibisin, bence görümcelikle ilgisi var konunun gerçekten. Huyu da güzel bi kadın değil belli ki, belki hamileliktendir takılma.

İtiraf et sen de içten içe bir görümcesin aslında.
Ya da bir şeyi 40 kere söyleyince olurmuş ya o hesap olmuş
Evlerine kim geldi kim gitti kim duş aldı sizi ilgilendirmiyor.
Ha yengeniz hem söyleniyor hem anlatıyorsa bana anlatma deyin. Ama yengenin her anlattığı saçma da bi bunu mu ciddiye aldınız yani?

Yenge filan gibi akraba türleri bence insana iyi geliyorsa görüşülmeli. Şart değil yani ayda bir bile olsa gitmeniz. Sonuçta size kendini iyi hissettirmiyor bu kişi. Onunla harcayacağınız vakti gidin daha verimli geçirin.

Abimin eşi hakkında anlatmak istediklerim var acaba ben mi yanlış anlıyorum??? arkadaşlar abimle yengem evleneli 8 9 ay filan oldu ama evlendiklerinin ilk haftasından beri kız kardeşleri ve annesi hergün abimlerde hatta kız kardesleri üç gün üst üste yatıya kalıyor ve evleri uzakta değil 10 dk mesafede. Akşam 9 da işten geliyorlar gece 11 de abime yatıya geliyorlar küçük kız kardeşinin sevgilisi bile gündüz haber vermeden nerdeyse her gün çat kapı abimlere geliyormuş.. abimler şuan fatura ödemede vs zorlanıyor su olsun işte mutfak giderleri olsun ama hepsi geliyor yiyorlar içiyorlar hatta günde 2 3 kere evlerinde bir de duş alıyorlarmış bunu yengem söyledi... sizce her gün böyle gelmeleri normal mi? Ben de ayda 1 filan giderim gidince de yengem burnumdan getirir ben ona hep abla muamelesi yapıyorum hiç sevmem öyle yok ben görümceyim bilmem ne diye hatta görümcelik yapıyor musun filan diye soranlar oluyor yoo ne alaka niye görümcelik yapayım yetişkin insanlar filan diyorum ama yengem bana resmen mal muamelesi yapıyor ben 22 yaşındayım o 28 çalışıyor , ben de iyi bir ünide iyi bir bölüm okuyorum neyse sınavım var diyorum aman ne sınavı, napıyorsun diyor mesela ödev sunum yapıyorum diyorum aman okuyup ne olcan filan diyor sürekli böyle şevkimi kıran cümleler kuruyor. ben salaş giymeyi seviyorum tişörtün çok çirkin diyor bir de sürekli ben bir şey alıyorum kazık yemişsin ben onu şu fiyata böyle aldım yengen işi bilir yok şöyle yok böyle diye kendini övmeye başlıyor artık kendimden şüphe duyuyorum ben malım herhalde diye çünkü “bıktım” ve o kadar çok hızlı konuşuyor ki laf yetiştiremiyorum hayır diyorum ben buna netten baktım gayet uygun diyorum hayır Canım yengenden iyi bilemezsin diyor geçen 1.köprü FSM Köprüsü diyor hayır o 2.köprü olarak geçiyor karıştırdın galiba dedim benle iddialaşma şimdi açarım görürsün eminim ben diye hemen böbürleniyor neyse sonra baktı benim dediğim doğru cıktı aaaa inanmıyorum ya nasıl olur filan dedi bende gülerek yaa demek ki herşeyi bilemiyormuşsun dedim abime bakıp aşkım bana ne diyor görümcem görüyorsun dimi diyor..1 aydır onlara gitmiyordum neyse geçen beni aradı gel gel diye baya ısrar etti bende gittim. Gittiğim gibi de pişman oldum kestane pişirdik ben kabuk için tabak koymayı unutmuşum sofraya o sıra telefonum çaldı. abim koymuş o da geniş kaselerden koymuş işte kestane bitmeye yakın bu tabağı kim koydu buraya bu tabak mı konulur filan dedi abim de ben koydum dedi işte görümce senin de mi aklına gelmedi o tabak filan dedi ben de ben masada Var sanıyordum ya aklımdan tamamen çıkmış dedim (soyadımız m diyelim) mler işte ne beklersin ki masada yoktu görümce bir de yalancılığa mı başladın askımm kardeşin yalan söylüyor görüyorsun dimi diyor kahkaha atarak güya şaka yapıyor hadsiz biz aynı mahalle de yasıyoruz oysa ki her türlü pislik onlarda iftira kumar aldatma vss.. hamile diye zor tutuyorum kendimi ailem üzülmesin diye bir şeyde anlatmıyorum çünkü annem pasif bir kadın bu çirkefle uğraşamaz eve gelince o kadar negatif mutsuz kötü hissediyorum ki o kadın enerjimi emiyor ağlıyorum yani sonra ben geç gitmiştim zaten gece 12 oldu evlerimiz uzak değil arabayla 5 dk babam gelmiyor musun yazdı (ben hiç yatıya kalmadım abimlerde) bir de gidiyormuşuz bizimkiler uyumuş kapıda kalıyormuşum filan dedim güldüm sonra yengem de aman bizde kalırsın o zaman nolcak dedi bende güldüm doğru valla dedim abim o sıra salona gitti ay görümce de kaldı başıma gitmiyor evine ayool diyor gülerek (güya şaka 🙃 meşhur savunması) (ben alınganım hep) ben duymamaZlıktan geldim kendi kendine konuşuyor güya espri yapıyor ben o sıra bulaşıkları filan yerleştirdim hamile diye yardım ediyorum gittiğimde sonra abim geldi kedileri için durduk yere abime dedi ki abimin adı e diyelim işte.. kedinin onu çok özlediğinden filan bahsetti sonra da e her ihtimale karşı söylüyorum kedi her zaman annesiyle kalır benimle kalır dedi abim de Ters ters baktı yengeme o diyelim oo diye biraz sinirli bir şekilde sesini yükseltti sonra birden Canım kocam bugün yemekleri yaptı filan dedi abimde ben evlenmeden önce de yapıyordum biliyorsun dedi kardeşime sor bak neler yapardım dedi (yengeme de çok yaptı sevgiliyken) abim için yemek yapmak hobi gibi bir şey neyse bende evet yaa işte şöyle bir şey yapmıştın dedim sonra kuzen buluşmasıyla alakalı bir şey geçti amcamın oğulları ve abim kankaydı bir zamanlar ama yengeler hep kavga çıkarttı neyse yaptıkları güzel bir şey vardı bende onu söyledim ayy görümce sen ara açmaya mı geldin buraya aşkımm kardeşin ara açmaya mı geldi dedi bende aşk olsun yaptığın çok ayıp ben burda ocağını bile siliyorum senin dediğin laflara bak hiç yakıştıramadım dedim özür bile dilemiyor hala tebessüm ederek bakıyor ya ben bıktım ya bu arada abim varken gülüyor abim yokken özellikle sinsi sinsi laflara başlıyor ben de artık abimlere gitmicem arkadaşlar ya zaten ayda yılda bir gidiyorum geldiğimde de üzülüyorum abimle araşırız konuşuruz çok isterse yetti ya çok sabrediyorum ağzımı açtığımda cidden kötü patlıycam yüz yüze bakmayız daha bende anksiyete var bu arada bir kere bahsetmiştim sanki ben ergen malın biriyim doktora gitmemişim kendi kendime teşhis koymuşum gibi mal mal konuşup ciddiye almadı ay ne biçim insan bu keşke bir ablam olsaydı da ona derdimi anlatabilseydim...arkadaşlarımla filan konuştum kanka bence bir ara abinle oturup konuş çağırdıklarında gitme bir süre sonra bu tavırlardan dolayı gitmek istemiyorum dersin dediler bende böyle düşünüyordum? Ne yapmalıyım ya gerçekten çekilmez birisi bunlar daha bir gün de yapıp söyledikleri şeyler hele bi anlatsam yaptıklarını parmaklarım yorulur 😑 lütfen fikir verin çevreme anlatmak istemiyorum ama bu çirkefle de uğraşmaktan yoruldum benim dediğim şeyleri çarpıtıyor yalan söylüyor hep hamileliğini kullanıyor yoruldum gerçekten ya... bazen çok iyi bazen çok kötü kendisinden nefret ediyor değilim seviyorum gerçekten ama ben de ne yapacağımı şaşırıyorum artık tavırları karşısında..
Iyi bir universitede iyi bir bolumde okuyan birisi boyle yazmaz. Mutlaka noktalama isaretleri kullanir ki okuyan da rahat okusun, okunulan da kendini iyi ifade etmis olsun. Konuya gelecek olursam abinizin evi ayrı düzEni ayrı, kim kaç kez gelmiş ne kadar kalmış sizi ilgilendirmez. Haa durumları çok sıkışıksa, faturaları öderken zorlanıyorlarsa, gelen kişi de yakınlarsa masraf anlamında daha ince düşünceli olabilirlerdi. Mesafe çok güzel bir şey siz mesafeli olun derim.

İtiraf et sen de içten içe bir görümcesin aslında.
Ya da bir şeyi 40 kere söyleyince olurmuş ya o hesap olmuş
Evlerine kim geldi kim gitti kim duş aldı sizi ilgilendirmiyor.
Ha yengeniz hem söyleniyor hem anlatıyorsa bana anlatma deyin. Ama yengenin her anlattığı saçma da bi bunu mu ciddiye aldınız yani?

Yenge filan gibi akraba türleri bence insana iyi geliyorsa görüşülmeli. Şart değil yani ayda bir bile olsa gitmeniz. Sonuçta size kendini iyi hissettirmiyor bu kişi. Onunla harcayacağınız vakti gidin daha verimli geçirin.
sizin bileceğiniz iş yani yetişkin insanlarsınız ben ne diyeyim ki diyorum ona. Benimle uğraşa uğraşa sonunda beni görümce yaptılar 😂 benim kardeşleriyle de bir derdim yok masada görümce örümcek filan diyip fısır fısır konuşup gülüşüyorlar abim yokken özellikle

evlerine girip çıkana ben bir şey demiyorum da ben gelince laf edip sonra ben gelmiyorum diye abime şikayet etmesi sonra her gün kardeşlerini ağırlaması ne biliyim hiç mi düşünmüyor ben ona ne yaptım ki böyle davranıyor 🌝

aman daha neler nelerde takmamaya çalışıyorum bazen çok bunalıp paylaşma isteği oluyor işte buraya yazıverdim bir anda 😅

sizin bileceğiniz iş yani yetişkin insanlarsınız ben ne diyeyim ki diyorum ona. Benimle uğraşa uğraşa sonunda beni görümce yaptılar 😂 benim kardeşleriyle de bir derdim yok masada görümce örümcek filan diyip fısır fısır konuşup gülüşüyorlar abim yokken özellikle

evlerine girip çıkana ben bir şey demiyorum da ben gelince laf edip sonra ben gelmiyorum diye abime şikayet etmesi sonra her gün kardeşlerini ağırlaması ne biliyim hiç mi düşünmüyor ben ona ne yaptım ki böyle davranıyor 🌝

aman daha neler nelerde takmamaya çalışıyorum bazen çok bunalıp paylaşma isteği oluyor işte buraya yazıverdim bir anda 😅
Amaan ne takıyorsun salla gitsin yani.
Bence bozulduğunu bildiklerinden yapıyorlar.
Hiç takmayıp umursamasan evlerine filan gitmesen veya gidince mesafeli olsan asıl o zaman gör nasıl olacaklar 😂

Amaan ne takıyorsun salla gitsin yani.
Bence bozulduğunu bildiklerinden yapıyorlar.
Hiç takmayıp umursamasan evlerine filan gitmesen veya gidince mesafeli olsan asıl o zaman gör nasıl olacaklar 😂
Ben cevap vermiyorum genelde zaten. Yengeme yenge diyorum yenge demem laf oluyor abla diyorum laf oluyor ay neyse ya valla 😂

Mesafeliyim nadir gidiyorum, burnumdan getiriyor ama soğudum artık. Beni sürekli arayıp çağırdığında ne diyebilirim çünkü bu kez de hep mi ders yeme beni filan diyecek... Gelirim de sonra da görümce geldi aramızı bozuyor deme filan mı diyeyim? 🙄

gelen gıden kısı sayısından abınız sıkayetcı olsa karısına soylerdı o sızın sorununuz degıl
sıze karsı davranısları kotu ben sızın yerınızde olsam evlerıne gıtmezdım kendılerı geldıklerınde de mesafelı dururdum

Ben cevap vermiyorum genelde zaten. Yengeme yenge diyorum yenge demem laf oluyor abla diyorum laf oluyor ay neyse ya valla 😂

Mesafeliyim nadir gidiyorum, burnumdan getiriyor ama soğudum artık. Beni sürekli arayıp çağırdığında ne diyebilirim çünkü bu kez de hep mi ders yeme beni filan diyecek... Gelirim de sonra da görümce geldi aramızı bozuyor deme filan mı diyeyim? 🙄
Hep ders deme sen de
Başka bahaneler de kat araya
Size gelirse filan da ay ni türlü denk gelemedik dersin oldu bitti 😂

gelen gıden kısı sayısından abınız sıkayetcı olsa karısına soylerdı o sızın sorununuz degıl
sıze karsı davranısları kotu ben sızın yerınızde olsam evlerıne gıtmezdım kendılerı geldıklerınde de mesafelı dururdum
Ben de gitmek istemiyorum, genelde gitmiyorum sonra hiç gelmiyorum diye abime söyleniyor. Arıyor, çağırıyor hep dersleri bahane ediyorum

Hep ders deme sen de
Başka bahaneler de kat araya
Size gelirse filan da ay ni türlü denk gelemedik dersin oldu bitti 😂
Deneyeyim ben bunu 👍🏻

ama adım gibi eminim ki daha sonra abime kardeşini arıyorum hiç gelmiyor umrunda değiliz hayatım bilmem ne diye dolduracak(zaten bana zamanında ben abini doldursam kimsenin yüzüne bakmaz dedi abim gelince de konuyu değiştirip başka şeylerden bahsetmeye başladı)

1. Bu kadar ince fikirli olma. Umursamamak hayat kurtarır. Hem karşındaki de kendini o kadar önemli hissetmez.
2. Orası abin ile yengenin evi, giren çıkan da onları ilgilendirir. Abinin ağzı yok mu, istemiyorsa duruma el atabilir. Sen karışma, kötü olursun.
3. Onu kendi silahları ile vur. Ona ayna ol.
4. Sanırım yengenin kardeşleri kadar o evde olamamak da canını sıkmış. Bak, bu da abinle alakalı. Abin isterse sen de o eve sürekli girer çıkarsın, yengenin yaptığı gibi.

Deneyeyim ben bunu 👍🏻

ama adım gibi eminim ki daha sonra abime kardeşini arıyorum hiç gelmiyor umrunda değiliz hayatım bilmem ne diye dolduracak(zaten bana zamanında ben abini doldursam kimsenin yüzüne bakmaz dedi abim gelince de konuyu değiştirip başka şeylerden bahsetmeye başladı)
Abin de her şeye dolacak kadar düşük zekalıysa bence onunla da görüşme

Beni çağırıyorlar ama ben gitmiyorum birincisi gerçekten müsait olduğum zamanlar olmuyor diğer neden ise gidince yengem üf görümce moduna giriyor.

Ben giren çıkana karışmam abim ve yengeme bir şey de söylemem banane 😁 sonra dert yanıyor ama ... bir de kardeşlerini sevmiyorum beraber yemek yemiştik masada salak salak görümce bilmem ne diyip gülmüşlerdi.. üstümde biraz birikmişlik var artık 🙄🙄 ve kardeşleri bile bizim ailemize bir çok şey yaptılar durduk yere kuzenlerimle kavga çıkarttılar.. sorunlu insanlar

Bana böyle kötü davranmasın yeter amacı ne anlamıyorum

1. Bu kadar ince fikirli olma. Umursamamak hayat kurtarır. Hem karşındaki de kendini o kadar önemli hissetmez.
2. Orası abin ile yengenin evi, giren çıkan da onları ilgilendirir. Abinin ağzı yok mu, istemiyorsa duruma el atabilir. Sen karışma, kötü olursun.
3. Onu kendi silahları ile vur. Ona ayna ol.
4. Sanırım yengenin kardeşleri kadar o evde olamamak da canını sıkmış. Bak, bu da abinle alakalı. Abin isterse sen de o eve sürekli girer çıkarsın, yengenin yaptığı gibi.
Umursamamak konusunda haklısınız kesinlikle öyle olmak gerekiyor

Beni çağırıyorlar ama ben gitmiyorum birincisi gerçekten müsait olduğum zamanlar olmuyor diğer neden ise gidince yengem üf görümce moduna giriyor.

Ben giren çıkana karışmam abim ve yengeme bir şey de söylemem banane 😁 sonra dert yanıyor ama ... bir de kardeşlerini sevmiyorum beraber yemek yemiştik masada salak salak görümce bilmem ne diyip gülmüşlerdi.. üstümde biraz birikmişlik var artık 🙄🙄 ve kardeşleri bile bizim ailemize bir çok şey yaptılar durduk yere kuzenlerimle kavga çıkarttılar.. sorunlu insanlar

Bana böyle kötü davranmasın yeter amacı ne anlamıyorum
Canları sıkılıyor, eğlence arıyorlar.

X