Yenge sorunsalı?

Sizin sanırım görümcenizle büyük sorunlarınız var benim yazdıklarımın sadece bir tarafından bakabilmişsiniz herneyse
Hiç de tek taraftan bakmadim . Cimbizladigim cumleler , kardesleri her gun kaliyor , her gun dus aliyor , şimariklar , faturalari ödemekte zorlaniyorlar . İç ses onun kardesleri geliyor ben gidemiyorum gitsem de laf sokuyor , onun kardesleri dus aliyor her gun, ben bulasik diziyorum , onun kardesleri yiyip iciyor abimin parasi gidiyor , faturalari ödeyemiyorlar da vicdani rahatlatma ben iyiliklerini dusundum. Her uç yorumunuzdan ikisi kardesleri belirtmek isterim.

Eger gercekten gorumcelik yapmiyorsaniz gelin ve kardesleri ile yarismiyorsaniz iç sesiniz yazdiklarim degilse ne yapacagim demenize gerek mesafe koyarsiniz olur biter. Hakliysaniz abiniz kör degil dimi farkeder zaten .

Yengeniz kavga dövüş seviyor anlaşılan, siz iyi davranıp alttan aldıkça yeni laf sokmalar, ilginç şakalar falan deniyor. Amaç kavga çıksın

Benim de evleneli 2 ay oldu ben de sürekli ablama babama gidiyorum, çünkü yıllardır beraberdim ve özlüyorum hatta eşime de diyorum aynı semtte oturabilir miyiz diye. Size karşı davranışı da sanki ben çağırıyorum da gelmiyor gibi yapıyor biraz yapmacık bir tavır. Bilemedim

Evet beni tavırları yoruyor.. ne desem laf sokuyor

Bu tür insanlarla hiç denk gelmedim Allahta karşılaştırmasın inşallah. Çünkü sizin kadar sakin kalamazdım bunca zaman alttan alttan laf sokmalara.
Ben şimdiye kadar rahatsızlığımı dile getirmiş tavırları hâlâ aynıysa yüzüne bakmıyor olurdum. Rahatsız olduğum konuları karşılıklı konuşma taraftariyim. Abinizin eşini siz tanıyorsunuz nasıl bir tepki vereceğini de en iyi siz bilirsiniz.

Sadece şunu söylemek istiyorum bu tür insanlar için moralinizi bozmayın anlamaya çalışmayın aynı kafada değilsiniz çünkü.

Ben dile getirsem de şaka yapıyorum amaan sen de moduna giriyor her seferinde ve böyle yaptın ama diyorum yapmadım diyor söylediği lafı bile söylemedim diyor..

Yüzüne bakmamayı düşündüm de olay büyür abimle kötü olurum diye hep alttan aldım sakin davranmaya çalışıyorum

Sizin sanırım görümcenizle büyük sorunlarınız var benim yazdıklarımın sadece bir tarafından bakabilmişsiniz herneyse
He canım he.
Onca sorunu oturup sizin yerinize de biz yazdık dimi.
E biz bı tarafımızdan baktıysak siz geniş açıdan bakıp sorunsuz ilişkiyi devam ettirip hiç konu açmasaydınız.

Mesela şu yazdığınıza bakalım,
"biz aynı mahalle de yasıyoruz oysa ki her türlü pislik onlarda iftira kumar aldatma vss.."
He bu arada yengenize çirkef diyecek kadar da gözünüz dönmüş yazınızda...

Anneniz yengenizle baş edemez çünkü pasif... Yenge o kadar çirkef ki vah vah size.

Bide sizin ruhsal sorununuza da inanmıyordu.

Madem böyle yorumlara burun kıvırıp bizlere bok atıyorsunuz neden konu açıyorsunuz.

Bu arada görümcemle görüşmüyorum. Çünkü gerçekten terbiyesiz ve çirkef.
Ben sizin gibi cirkef dediğim ve hoşlanmadığım bı insanlarla görüşmem konuşmam.

Keşke şöyle bı karakterim olsaydı sizi anlardım.
Çirkef her türlü pislik onlarda dediğim insanı sanal olarak yerden yere vurup ilişkiyi devam ettirmek.

He bu arada biz hangi tarafımızla baktık konuya onu bı söylermisiniz????

Daha önce defalarca denedim ama imkanı yok konuşulmuyor ben her zaman haklıyım modunda
Amaaann sen de şakadan anlamıyorsun Ben sana şaka yapıyorum canım
İşte abinle aramızı mı bozmaya çalışıyorsun ay ne kadar ayıp Bilmem ne

O zaman onun dilinden konuşun, siz de laf sokup şaka diyebilirsiniz ama ben olsam yapmam bırakırım kendi kendine oynasın.

Ben sanırım biraz bencilim bu konularda. Canımı sıkan insanlara karşı tavrım hep net olmuştur. Bu kim olursa olsun ailemden,akrabalarimdan ya da arkadaşlarımdan biri..
Benimle dalga geçer gibi konuşacak sonra ben öyle bir şey yapmadım diye salağa yatacak öyle mi ? Belki acımasız gelebilir ama yapilan saygısızlığı kaldıramıyorum hayatımda bu tür insanları barindirmamaya özen gösteriyorum. Şuana kadar pişman olmadım vicdan azabi çekmedim.
Siz karakter olarak daha uysalsiniz anladığım kadarıyla. Hayatınızdan silip atamıyorsunuz. Konuşsam da anlamıyor ki diyorsunuz. Ya kısasa kısas yapacaksınız ki buna nasıl tepki verir hiç bilmiyorum ya da takmayacaksınız.
Aklıma başka bir çözüm gelmiyor :)

Yengen süper bır kadın keşke onun yaptıklarını ben de zamanında yılan gorumceme yapsaydım kocama açık açık şikayet etmek yerine saka yollu yerini bildireydim gerci size bildiriyor da ne oluyor hala onların evine gidip gelenlere faturalarına karisiyorsun

Siz belki görümcelik yapmıyorsunuz ama onun içinde bir görümce kaygısı var olabilir mi? Yani abinizle de yakın bir ilişkiniz var anladığım kadarıyla kardeşine kötü muamele etmiyor ve ev işlerine hiç olamazsa yemek yapma ortaya bi tabak getirme gibi. Ben erkeğim takıntıları ve maçoluğu yok. Yenge biraz baskın karekterli olabilir. Bi de hamile şimdi ipler dende diyor. Bilmiyor ki doğurunca herşey değişiyor. Bir yardım edecek insan arıyor insan etrafında. Neyse o günlerde de siz dersiniz: ‘Ay olur mu? Ben gelip senin işine karışmam. Sen her şeyin en iyisini bilirsin.’ Bakın yakında yiğeniniz olacak ve muhtemelen yiğeninizi de çok seveceksiniz. Abinize içinde bulunduğunuz durumu anlatmak sadece hamile karısıyla tartışmasına neden olur. Bu da yengenin kafasındaki kötü görümce tanımına cuk diye oturur. Yengeniz kan bağından ve yıllardan gelen bağla kendi akrabalarına daha bağlı ve içli dışlı olacaktır. Bu doğal bir süreç. Eşler vasıtasıyla hayatınıza giren yakınlara hep bi mesafeli olmak insan doğasında var. Zamana bırakın aranızdaki ilişki daha iyi bir şekle girecek. Ama bu süreçte daha az yıpranmak istiyorsanız da ya daha az gideceksiniz ya da yengenize sizde şakayla karışık birkaç laf edecek sonrada ‘ Abi bi baksana karına yiğenimin annesine bana neler diyor! Ah yiğenim annesine benzemese bu konuda bari. Haha hahaha!’ diyip geçeceksiniz. Ya da ‘ O misafirleriniz mi vardı yine tüm hafta abi iyi paran dayanıyor. Allah daha çok versin yengemin sülale kalabalıl. Tabi güzel bir şey bu yiğenimin bir sürü teyzesi, dayısı olur. Ama 1 tanecikte halası var di mi? Haha haha’ diyip içinizde bırakmayacaksınız bu konuları. Başka bir çözüm yok gibi. Yiğeniniz için ve yengeniz için birkaç parça bir şey almanızda olumlu bir adım olacaktır. Aile olmak kolay değil bunu unutmayın. Sabır, sabır, sabır. Biraz da laf sokma sizin işinizi görür bence.

Valla bende yengeyim sonuçta çok severler beni kimsenin ne yaptığına ne ettiğine karışmam bana zararları dokunmadığı sürece. kısacası baktım sorun var it ürür kervan yürür der yoluma bakarım değmez kimseyle uğraşmaya

İlk olarak yapıcı yorumlarınız için teşekkür ediyorum.. Konuyu açıp açmamakta çok kararsızdım herkesin yaşadığı durumlar farklı ama kendi problemlerini düşünüp ve bu konuyla bağdaştırıp carlayacak insanlar olacağını hep biliyordum.. bu yüzden yapıcı yorumları dikkate alıyorum :)

Herneyse, ben elimden geldiğince ılımlı davranmaya çalışıyorum ve hamile olduğu için filan da tartışmaları başıma kalsın istemiyorum ki hamile olmasa da aynı fikirde olurdum.

Sevmediğim biri değil ki yani yengeler kötü görümceler kötü gibi saçma algılar var.. ne yaptığı da beni bağlamaz ama o kadar üstüme geliyor ki soğumamak elde değil
Bu arada evet kimseyle uğraşmaya değmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…