Yenge sorunsalı?

Sizin sanırım görümcenizle büyük sorunlarınız var benim yazdıklarımın sadece bir tarafından bakabilmişsiniz herneyse
Hiç de tek taraftan bakmadim . Cimbizladigim cumleler , kardesleri her gun kaliyor , her gun dus aliyor , şimariklar , faturalari ödemekte zorlaniyorlar . İç ses onun kardesleri geliyor ben gidemiyorum gitsem de laf sokuyor , onun kardesleri dus aliyor her gun, ben bulasik diziyorum , onun kardesleri yiyip iciyor abimin parasi gidiyor , faturalari ödeyemiyorlar da vicdani rahatlatma ben iyiliklerini dusundum. Her uç yorumunuzdan ikisi kardesleri belirtmek isterim.

Eger gercekten gorumcelik yapmiyorsaniz gelin ve kardesleri ile yarismiyorsaniz iç sesiniz yazdiklarim degilse ne yapacagim demenize gerek mesafe koyarsiniz olur biter. Hakliysaniz abiniz kör degil dimi farkeder zaten .

Bana bir kere heryerde seni kötülüyorum demişti abimle nişanlanma dönemlerine yakındı niye dedim hdjd iyi anlaşıyoruz derse nazar filan değermiş o yüzden her yerde beni kötülüyormuş... Sonra da arkadaşlarına ayıp olmasın diye herhalde nişanda da ben onu öpüp sarılcakken arkasını dönmüştü 🤔
Yengeniz kavga dövüş seviyor anlaşılan, siz iyi davranıp alttan aldıkça yeni laf sokmalar, ilginç şakalar falan deniyor. Amaç kavga çıksın

Benim de evleneli 2 ay oldu ben de sürekli ablama babama gidiyorum, çünkü yıllardır beraberdim ve özlüyorum hatta eşime de diyorum aynı semtte oturabilir miyiz diye. Size karşı davranışı da sanki ben çağırıyorum da gelmiyor gibi yapıyor biraz yapmacık bir tavır. Bilemedim 🤷🏻‍♀️

Benim de evleneli 2 ay oldu ben de sürekli ablama babama gidiyorum, çünkü yıllardır beraberdim ve özlüyorum hatta eşime de diyorum aynı semtte oturabilir miyiz diye. Size karşı davranışı da sanki ben çağırıyorum da gelmiyor gibi yapıyor biraz yapmacık bir tavır.
Evet beni tavırları yoruyor.. ne desem laf sokuyor 🙄

Bu tür insanlarla hiç denk gelmedim Allahta karşılaştırmasın inşallah. Çünkü sizin kadar sakin kalamazdım bunca zaman alttan alttan laf sokmalara.
Ben şimdiye kadar rahatsızlığımı dile getirmiş tavırları hâlâ aynıysa yüzüne bakmıyor olurdum. Rahatsız olduğum konuları karşılıklı konuşma taraftariyim. Abinizin eşini siz tanıyorsunuz nasıl bir tepki vereceğini de en iyi siz bilirsiniz.

Sadece şunu söylemek istiyorum bu tür insanlar için moralinizi bozmayın anlamaya çalışmayın aynı kafada değilsiniz çünkü.

Bu tür insanlarla hiç denk gelmedim Allahta karşılaştırmasın inşallah. Çünkü sizin kadar sakin kalamazdım bunca zaman alttan alttan laf sokmalara.
Ben şimdiye kadar rahatsızlığımı dile getirmiş tavırları hâlâ aynıysa yüzüne bakmıyor olurdum. Rahatsız olduğum konuları karşılıklı konuşma taraftariyim. Abinizin eşini siz tanıyorsunuz nasıl bir tepki vereceğini de en iyi siz bilirsiniz.

Sadece şunu söylemek istiyorum bu tür insanlar için moralinizi bozmayın anlamaya çalışmayın aynı kafada değilsiniz çünkü.
Ben dile getirsem de şaka yapıyorum amaan sen de moduna giriyor her seferinde ve böyle yaptın ama diyorum yapmadım diyor söylediği lafı bile söylemedim diyor..

Yüzüne bakmamayı düşündüm de olay büyür abimle kötü olurum diye hep alttan aldım sakin davranmaya çalışıyorum 🙄

Sizin sanırım görümcenizle büyük sorunlarınız var benim yazdıklarımın sadece bir tarafından bakabilmişsiniz herneyse
He canım he.
Onca sorunu oturup sizin yerinize de biz yazdık dimi.
E biz bı tarafımızdan baktıysak siz geniş açıdan bakıp sorunsuz ilişkiyi devam ettirip hiç konu açmasaydınız.

Mesela şu yazdığınıza bakalım,
"biz aynı mahalle de yasıyoruz oysa ki her türlü pislik onlarda iftira kumar aldatma vss.."
He bu arada yengenize çirkef diyecek kadar da gözünüz dönmüş yazınızda...

Anneniz yengenizle baş edemez çünkü pasif... Yenge o kadar çirkef ki vah vah size.

Bide sizin ruhsal sorununuza da inanmıyordu.

Madem böyle yorumlara burun kıvırıp bizlere bok atıyorsunuz neden konu açıyorsunuz.

Bu arada görümcemle görüşmüyorum. Çünkü gerçekten terbiyesiz ve çirkef.
Ben sizin gibi cirkef dediğim ve hoşlanmadığım bı insanlarla görüşmem konuşmam.

Keşke şöyle bı karakterim olsaydı sizi anlardım.
Çirkef her türlü pislik onlarda dediğim insanı sanal olarak yerden yere vurup ilişkiyi devam ettirmek.

He bu arada biz hangi tarafımızla baktık konuya onu bı söylermisiniz????

Daha önce defalarca denedim ama imkanı yok konuşulmuyor ben her zaman haklıyım modunda
Amaaann sen de şakadan anlamıyorsun Ben sana şaka yapıyorum canım
İşte abinle aramızı mı bozmaya çalışıyorsun ay ne kadar ayıp Bilmem ne 🤷‍♀️

Daha önce defalarca denedim ama imkanı yok konuşulmuyor ben her zaman haklıyım modunda
Amaaann sen de şakadan anlamıyorsun Ben sana şaka yapıyorum canım
İşte abinle aramızı mı bozmaya çalışıyorsun ay ne kadar ayıp Bilmem ne 🤷‍♀️
O zaman onun dilinden konuşun, siz de laf sokup şaka diyebilirsiniz ama ben olsam yapmam bırakırım kendi kendine oynasın.

Ben dile getirsem de şaka yapıyorum amaan sen de moduna giriyor her seferinde ve böyle yaptın ama diyorum yapmadım diyor söylediği lafı bile söylemedim diyor..

Yüzüne bakmamayı düşündüm de olay büyür abimle kötü olurum diye hep alttan aldım sakin davranmaya çalışıyorum 🙄
Ben sanırım biraz bencilim bu konularda. Canımı sıkan insanlara karşı tavrım hep net olmuştur. Bu kim olursa olsun ailemden,akrabalarimdan ya da arkadaşlarımdan biri..
Benimle dalga geçer gibi konuşacak sonra ben öyle bir şey yapmadım diye salağa yatacak öyle mi ? Belki acımasız gelebilir ama yapilan saygısızlığı kaldıramıyorum hayatımda bu tür insanları barindirmamaya özen gösteriyorum. Şuana kadar pişman olmadım vicdan azabi çekmedim.
Siz karakter olarak daha uysalsiniz anladığım kadarıyla. Hayatınızdan silip atamıyorsunuz. Konuşsam da anlamıyor ki diyorsunuz. Ya kısasa kısas yapacaksınız ki buna nasıl tepki verir hiç bilmiyorum ya da takmayacaksınız.
Aklıma başka bir çözüm gelmiyor :)

Abimin eşi hakkında anlatmak istediklerim var acaba ben mi yanlış anlıyorum??? arkadaşlar abimle yengem evleneli 8 9 ay filan oldu ama evlendiklerinin ilk haftasından beri kız kardeşleri ve annesi hergün abimlerde hatta kız kardesleri üç gün üst üste yatıya kalıyor ve evleri uzakta değil 10 dk mesafede. Akşam 9 da işten geliyorlar gece 11 de abime yatıya geliyorlar küçük kız kardeşinin sevgilisi bile gündüz haber vermeden nerdeyse her gün çat kapı abimlere geliyormuş.. abimler şuan fatura ödemede vs zorlanıyor su olsun işte mutfak giderleri olsun ama hepsi geliyor yiyorlar içiyorlar hatta günde 2 3 kere evlerinde bir de duş alıyorlarmış bunu yengem söyledi... sizce her gün böyle gelmeleri normal mi? Ben de ayda 1 filan giderim gidince de yengem burnumdan getirir ben ona hep abla muamelesi yapıyorum hiç sevmem öyle yok ben görümceyim bilmem ne diye hatta görümcelik yapıyor musun filan diye soranlar oluyor yoo ne alaka niye görümcelik yapayım yetişkin insanlar filan diyorum ama yengem bana resmen mal muamelesi yapıyor ben 22 yaşındayım o 28 çalışıyor , ben de iyi bir ünide iyi bir bölüm okuyorum neyse sınavım var diyorum aman ne sınavı, napıyorsun diyor mesela ödev sunum yapıyorum diyorum aman okuyup ne olcan filan diyor sürekli böyle şevkimi kıran cümleler kuruyor. ben salaş giymeyi seviyorum tişörtün çok çirkin diyor bir de sürekli ben bir şey alıyorum kazık yemişsin ben onu şu fiyata böyle aldım yengen işi bilir yok şöyle yok böyle diye kendini övmeye başlıyor artık kendimden şüphe duyuyorum ben malım herhalde diye çünkü “bıktım” ve o kadar çok hızlı konuşuyor ki laf yetiştiremiyorum hayır diyorum ben buna netten baktım gayet uygun diyorum hayır Canım yengenden iyi bilemezsin diyor geçen 1.köprü FSM Köprüsü diyor hayır o 2.köprü olarak geçiyor karıştırdın galiba dedim benle iddialaşma şimdi açarım görürsün eminim ben diye hemen böbürleniyor neyse sonra baktı benim dediğim doğru cıktı aaaa inanmıyorum ya nasıl olur filan dedi bende gülerek yaa demek ki herşeyi bilemiyormuşsun dedim abime bakıp aşkım bana ne diyor görümcem görüyorsun dimi diyor..1 aydır onlara gitmiyordum neyse geçen beni aradı gel gel diye baya ısrar etti bende gittim. Gittiğim gibi de pişman oldum kestane pişirdik ben kabuk için tabak koymayı unutmuşum sofraya o sıra telefonum çaldı. abim koymuş o da geniş kaselerden koymuş işte kestane bitmeye yakın bu tabağı kim koydu buraya bu tabak mı konulur filan dedi abim de ben koydum dedi işte görümce senin de mi aklına gelmedi o tabak filan dedi ben de ben masada Var sanıyordum ya aklımdan tamamen çıkmış dedim (soyadımız m diyelim) mler işte ne beklersin ki masada yoktu görümce bir de yalancılığa mı başladın askımm kardeşin yalan söylüyor görüyorsun dimi diyor kahkaha atarak güya şaka yapıyor hadsiz biz aynı mahalle de yasıyoruz oysa ki her türlü pislik onlarda iftira kumar aldatma vss.. hamile diye zor tutuyorum kendimi ailem üzülmesin diye bir şeyde anlatmıyorum çünkü annem pasif bir kadın bu çirkefle uğraşamaz eve gelince o kadar negatif mutsuz kötü hissediyorum ki o kadın enerjimi emiyor ağlıyorum yani sonra ben geç gitmiştim zaten gece 12 oldu evlerimiz uzak değil arabayla 5 dk babam gelmiyor musun yazdı (ben hiç yatıya kalmadım abimlerde) bir de gidiyormuşuz bizimkiler uyumuş kapıda kalıyormuşum filan dedim güldüm sonra yengem de aman bizde kalırsın o zaman nolcak dedi bende güldüm doğru valla dedim abim o sıra salona gitti ay görümce de kaldı başıma gitmiyor evine ayool diyor gülerek (güya şaka 🙃 meşhur savunması) (ben alınganım hep) ben duymamaZlıktan geldim kendi kendine konuşuyor güya espri yapıyor ben o sıra bulaşıkları filan yerleştirdim hamile diye yardım ediyorum gittiğimde sonra abim geldi kedileri için durduk yere abime dedi ki abimin adı e diyelim işte.. kedinin onu çok özlediğinden filan bahsetti sonra da e her ihtimale karşı söylüyorum kedi her zaman annesiyle kalır benimle kalır dedi abim de Ters ters baktı yengeme o diyelim oo diye biraz sinirli bir şekilde sesini yükseltti sonra birden Canım kocam bugün yemekleri yaptı filan dedi abimde ben evlenmeden önce de yapıyordum biliyorsun dedi kardeşime sor bak neler yapardım dedi (yengeme de çok yaptı sevgiliyken) abim için yemek yapmak hobi gibi bir şey neyse bende evet yaa işte şöyle bir şey yapmıştın dedim sonra kuzen buluşmasıyla alakalı bir şey geçti amcamın oğulları ve abim kankaydı bir zamanlar ama yengeler hep kavga çıkarttı neyse yaptıkları güzel bir şey vardı bende onu söyledim ayy görümce sen ara açmaya mı geldin buraya aşkımm kardeşin ara açmaya mı geldi dedi bende aşk olsun yaptığın çok ayıp ben burda ocağını bile siliyorum senin dediğin laflara bak hiç yakıştıramadım dedim özür bile dilemiyor hala tebessüm ederek bakıyor ya ben bıktım ya bu arada abim varken gülüyor abim yokken özellikle sinsi sinsi laflara başlıyor ben de artık abimlere gitmicem arkadaşlar ya zaten ayda yılda bir gidiyorum geldiğimde de üzülüyorum abimle araşırız konuşuruz çok isterse yetti ya çok sabrediyorum ağzımı açtığımda cidden kötü patlıycam yüz yüze bakmayız daha bende anksiyete var bu arada bir kere bahsetmiştim sanki ben ergen malın biriyim doktora gitmemişim kendi kendime teşhis koymuşum gibi mal mal konuşup ciddiye almadı ay ne biçim insan bu keşke bir ablam olsaydı da ona derdimi anlatabilseydim...arkadaşlarımla filan konuştum kanka bence bir ara abinle oturup konuş çağırdıklarında gitme bir süre sonra bu tavırlardan dolayı gitmek istemiyorum dersin dediler bende böyle düşünüyordum? Ne yapmalıyım ya gerçekten çekilmez birisi bunlar daha bir gün de yapıp söyledikleri şeyler hele bi anlatsam yaptıklarını parmaklarım yorulur 😑 lütfen fikir verin çevreme anlatmak istemiyorum ama bu çirkefle de uğraşmaktan yoruldum benim dediğim şeyleri çarpıtıyor yalan söylüyor hep hamileliğini kullanıyor yoruldum gerçekten ya... bazen çok iyi bazen çok kötü kendisinden nefret ediyor değilim seviyorum gerçekten ama ben de ne yapacağımı şaşırıyorum artık tavırları karşısında..
Yengen süper bır kadın keşke onun yaptıklarını ben de zamanında yılan gorumceme yapsaydım kocama açık açık şikayet etmek yerine saka yollu yerini bildireydim gerci size bildiriyor da ne oluyor hala onların evine gidip gelenlere faturalarına karisiyorsun

Siz belki görümcelik yapmıyorsunuz ama onun içinde bir görümce kaygısı var olabilir mi? Yani abinizle de yakın bir ilişkiniz var anladığım kadarıyla kardeşine kötü muamele etmiyor ve ev işlerine hiç olamazsa yemek yapma ortaya bi tabak getirme gibi. Ben erkeğim takıntıları ve maçoluğu yok. Yenge biraz baskın karekterli olabilir. Bi de hamile şimdi ipler dende diyor. Bilmiyor ki doğurunca herşey değişiyor. Bir yardım edecek insan arıyor insan etrafında. Neyse o günlerde de siz dersiniz: ‘Ay olur mu? Ben gelip senin işine karışmam. Sen her şeyin en iyisini bilirsin.’ Bakın yakında yiğeniniz olacak ve muhtemelen yiğeninizi de çok seveceksiniz. Abinize içinde bulunduğunuz durumu anlatmak sadece hamile karısıyla tartışmasına neden olur. Bu da yengenin kafasındaki kötü görümce tanımına cuk diye oturur. Yengeniz kan bağından ve yıllardan gelen bağla kendi akrabalarına daha bağlı ve içli dışlı olacaktır. Bu doğal bir süreç. Eşler vasıtasıyla hayatınıza giren yakınlara hep bi mesafeli olmak insan doğasında var. Zamana bırakın aranızdaki ilişki daha iyi bir şekle girecek. Ama bu süreçte daha az yıpranmak istiyorsanız da ya daha az gideceksiniz ya da yengenize sizde şakayla karışık birkaç laf edecek sonrada ‘ Abi bi baksana karına yiğenimin annesine bana neler diyor! Ah yiğenim annesine benzemese bu konuda bari. Haha hahaha!’ diyip geçeceksiniz. Ya da ‘ O misafirleriniz mi vardı yine tüm hafta abi iyi paran dayanıyor. Allah daha çok versin yengemin sülale kalabalıl. Tabi güzel bir şey bu yiğenimin bir sürü teyzesi, dayısı olur. Ama 1 tanecikte halası var di mi? Haha haha’ diyip içinizde bırakmayacaksınız bu konuları. Başka bir çözüm yok gibi. Yiğeniniz için ve yengeniz için birkaç parça bir şey almanızda olumlu bir adım olacaktır. Aile olmak kolay değil bunu unutmayın. Sabır, sabır, sabır. Biraz da laf sokma sizin işinizi görür bence.

Valla bende yengeyim sonuçta çok severler beni kimsenin ne yaptığına ne ettiğine karışmam bana zararları dokunmadığı sürece. kısacası baktım sorun var it ürür kervan yürür der yoluma bakarım değmez kimseyle uğraşmaya

Siz belki görümcelik yapmıyorsunuz ama onun içinde bir görümce kaygısı var olabilir mi? Yani abinizle de yakın bir ilişkiniz var anladığım kadarıyla kardeşine kötü muamele etmiyor ve ev işlerine hiç olamazsa yemek yapma ortaya bi tabak getirme gibi. Ben erkeğim takıntıları ve maçoluğu yok. Yenge biraz baskın karekterli olabilir. Bi de hamile şimdi ipler dende diyor. Bilmiyor ki doğurunca herşey değişiyor. Bir yardım edecek insan arıyor insan etrafında. Neyse o günlerde de siz dersiniz: ‘Ay olur mu? Ben gelip senin işine karışmam. Sen her şeyin en iyisini bilirsin.’ Bakın yakında yiğeniniz olacak ve muhtemelen yiğeninizi de çok seveceksiniz. Abinize içinde bulunduğunuz durumu anlatmak sadece hamile karısıyla tartışmasına neden olur. Bu da yengenin kafasındaki kötü görümce tanımına cuk diye oturur. Yengeniz kan bağından ve yıllardan gelen bağla kendi akrabalarına daha bağlı ve içli dışlı olacaktır. Bu doğal bir süreç. Eşler vasıtasıyla hayatınıza giren yakınlara hep bi mesafeli olmak insan doğasında var. Zamana bırakın aranızdaki ilişki daha iyi bir şekle girecek. Ama bu süreçte daha az yıpranmak istiyorsanız da ya daha az gideceksiniz ya da yengenize sizde şakayla karışık birkaç laf edecek sonrada ‘ Abi bi baksana karına yiğenimin annesine bana neler diyor! Ah yiğenim annesine benzemese bu konuda bari. Haha hahaha!’ diyip geçeceksiniz. Ya da ‘ O misafirleriniz mi vardı yine tüm hafta abi iyi paran dayanıyor. Allah daha çok versin yengemin sülale kalabalıl. Tabi güzel bir şey bu yiğenimin bir sürü teyzesi, dayısı olur. Ama 1 tanecikte halası var di mi? Haha haha’ diyip içinizde bırakmayacaksınız bu konuları. Başka bir çözüm yok gibi. Yiğeniniz için ve yengeniz için birkaç parça bir şey almanızda olumlu bir adım olacaktır. Aile olmak kolay değil bunu unutmayın. Sabır, sabır, sabır. Biraz da laf sokma sizin işinizi görür bence.
İlk olarak yapıcı yorumlarınız için teşekkür ediyorum.. Konuyu açıp açmamakta çok kararsızdım herkesin yaşadığı durumlar farklı ama kendi problemlerini düşünüp ve bu konuyla bağdaştırıp carlayacak insanlar olacağını hep biliyordum.. bu yüzden yapıcı yorumları dikkate alıyorum :)

Herneyse, ben elimden geldiğince ılımlı davranmaya çalışıyorum ve hamile olduğu için filan da tartışmaları başıma kalsın istemiyorum ki hamile olmasa da aynı fikirde olurdum.

Valla bende yengeyim sonuçta çok severler beni kimsenin ne yaptığına ne ettiğine karışmam bana zararları dokunmadığı sürece. kısacası baktım sorun var it ürür kervan yürür der yoluma bakarım değmez kimseyle uğraşmaya
Sevmediğim biri değil ki yani yengeler kötü görümceler kötü gibi saçma algılar var.. ne yaptığı da beni bağlamaz ama o kadar üstüme geliyor ki soğumamak elde değil
Bu arada evet kimseyle uğraşmaya değmez

X