Yengemle ufak tartışmamız ve sonrasında nasıl davranmalıyım ?

Her türlü görümceliği yapar anasından emdiği sütü burnundan fitil fitil getiririm
Haksız yere anneme kimse saydıramaz. Hadsiz. Psikolojik sorununun arkasına sığınan saygısız
İçimden bunlarıda söylemek geldi biliyor musunuz ? Neyse dedim kanarya sakin ol. “ doğru bulmuyorum düşünceni yenge dedim. Kadın bişey demedi zatende bekledi dedim. “Ee dedk gelemedik diye anlayış göstercekti o zaman bize desin arkamızdan konuşmasın” diyor. Ee diyncede bize karışıyor anan oluyor yazık kadına ya. Annem de boşver kızım bişey deme huzurlu olsunlar diyor.

Yengeyi abime karşı korurum, anneme karşı korurum derken tepenize çıkarmışsınız tebrikler.
Kimse benim annemi bana kötüleyemez. Varsa bir problemi kendisi çözsün. İyi görümcecilik oynamaya gerek yok.

Abinize de yazık, karısından korkusuna gidip annesini görememiş 1 saatlik mesafede. Şimdi sen haklısın o haksız muhabbetlerine girmesi çok anlamsız.

Sizde yengeye karşı gerekli tavri gösterecek potansiyel göremediğim için öneride bulunmayacacağım açıkçası.
Yengeme çok şey söyledim emin olun buraya yazamayacak kadar çok şey. Özür diledi kusura bakma hakkını helal et dedi. Susmadım. 5 dakka da mı gidilmezdi yengen ne bahanesinden bahsediyorsun dedim. Benim evladım gelmese ben o evlada evlat demem dedim. Kaldıramadı pohpohlamadım ya bu sefer sert kayaya çarptı. Eli ayağı titremiş sinirden kötü olmuş tutuştu. Bundan sonrası için de düşüncem eskisi gibi olmamakta ekstra yapmam gereken bir şey var mı ?

Bende gelinimize laf ettirmem bir sey oldugunda hakliysa sonuna kadar arkasinda dururum, ama aradaki mesafeyi asla bozmam.
Kendiside beni arayip annem hakkinda ileri geri konusamaz.
Hakli oldugu her konuda sonuna kadar arkasinda oldugumuzu bilir ama mesafeler candir.
Sizin aradaki iliski biraz fazla lackalasmis, ne munasebet sizi ariyor annenizi kesiyor, orda dur diyeceksiniz.
Bunu defalarca kez yapıyor ki bu da 2. Tersleyeşim oldu. Defalarca psikoloğa gitti düzelmedi. Abimin izin gününde onu biyere götürtmüş ertelenebilir bişey yengem ev hanımı zaten. Burda akşam koşa koşa annesine giden kız 7 gün boyunva gidemedik napalım yani uçalımmı diyor bana. Aynısını annen için düşünmezsin dedim. Sinirleri bozuldu

Bence mesafenizi koruyun.
Ben asla anneme laf ettirmem korurum sonuçta o lafları duydunuz isteseniz de eskisi gibi olamazsınız zaten.
Yaptığınız hiç bir iyiliği hak etmemiş belli. Siz de iyi niyetlisiniz ama hak etmemiş yengeniz.
Bunun kardeşi evlendi. Abim gitmicekti ne işim var dedi hem söz hem nişan hem tanışmada. Dur abim dedim orda kardeşi evleniyor gidiceksin karınla. Ben böyle bi insanım hanfendi anneme haksızlık yapınca onada dur dedim kaldıramadı. Kızada 500 kere senlik değil abimin hatası diyorum hala anneme saydırdı.

biraz karışmış okurken cok anlamadım ama yengeniz sizi yakın gormus ipin ucunu kacırmıs, yapılacak is diil, gidip kendi kardesine kuzenine anlatsa neyse de gelip size kendi anneniz hakkında boyle saydırması cok ayıp. bundan sonra eskisi kadar yakın olmayın bence, o yakın olmaya calısıp arayı bulmaya calıssın kendini affettirsin madem ilac kullanıyor hasta falan. ama insanlar da artık bu psikolojik tedavi görme isini bahane olarak kullanmaya basladı, normalken kendisi yanlıs bir davranıs olunca hastayım ben. annenize ayıp etmis, asıl annenize kendisini affettirmesi gerekiyor ama ayy ne biliyim. bence siz de ama insanlarla dertlesince artık laf tasıyormus durumuna dusmeyın. ben de sizin gibi herkese karsı iyi, ılımlı, arayı bulan kisiydim senelerce ama sonra bir olay olunca sen yaptın sen ortalıgı karıstırdın oluyor. en iyisi o kisiyle konustugun o kiside kalsın. siz olayı duyurmadan kendi aranızda yengenize haddini bildirseydınız daha iyi olurdu. dogruyu yanlısı anlatsaydınız acık acık madem hastaymıs, en azından boyle olay cıkmazdı

Şurdan başlayayım
Sevilen huyunuz aslında sevilecek bir huy değil
Sizi diğerlerime sevdirdiği için cazip gelmiş zamanında
Ama işin özüne baktığımızda çok yanlış
Arabulucu musunuz da sürekli herkese başka birini savunuyorsunuz?
Herkes kimle derdi varsa onunla çözsün
Her şeye müdahil olmanız kimsenin gözünde bir ağırlığınız olmasını sağlamamış
Akrabalarımla ben de dertleşirim
Mutlaka birbirimizin derdine yetişeceğiz
Ama kimse kalkıp bana annemi, babamı, kardeşimi kötüleyemez

E anneniz kimseye söyleme demişti size
İlk yaptığınız iş ilk ters durumda yengenize annenizin lafını yetiştirmek olmuş
Bunu da yanlış yapmışsınız

Madem yengenizle alakası yok gerçekten yengenize niye söylediniz?
Dediği gibi muhattabına söyleseydiniz
Annem köydeyken abimi arayıp nerdesin oğlum işin varmı demiş. Hani gelebilirmisin anlamında. Yengem de ne diye arıyor soruyor ki annen alla alla köyden diye annemi kötüledi. Bende abimi bekledi belki ondandır yengecim dedim bu yanlışmı yani ?

Bunun kardeşi evlendi. Abim gitmicekti ne işim var dedi hem söz hem nişan hem tanışmada. Dur abim dedim orda kardeşi evleniyor gidiceksin karınla. Ben böyle bi insanım hanfendi anneme haksızlık yapınca onada dur dedim kaldıramadı. Kızada 500 kere senlik değil abimin hatası diyorum hala anneme saydırdı.
valla kusuru bakmayın ama hakketmediği değeri vermişsiniz. Bilseymiş sıkıntı yok ama bilmemiş

Ben burada erkeği basiretsiz buluyorum.
Nasıl annesinin yanına gitmez?
Sonradan buldumcuk olmuş bunlar.
Bende kaynanami sevmem anlaşamam ama gidip görumceme asla laf etmem.
Herkesin annesi kendine kıymetli.
Gitmedi be güzelim. Annem tek başınaydı bekledi yavrum bi elimi öpsün diye gitmedi. Bişeyde demedi. He bence demeye hakkı varmı var. Bi de terslemiş abim koca kadınsın diye. Bunlar yengemin lafları abimin değil.

Evliliklerinin başında abimin eşi de beni dahil etmek istemişti aralarındaki bir konuya, ben yorum yapmam, karışmamda karı koca siz halledersiniz deyip tekrarınin önünü kapatmıştım.
Neden arabuluculuk edeyim koca koca insanlara sen haklısın, o haksiz diye.

Bir iki sen haklısın aman yengecim deyince de böyle annene ağzına geleni sayacak haddi bulur kendinde.
Benim hatam. Destek olmak istedim yanlış yapmışım.

Annem köydeyken abimi arayıp nerdesin oğlum işin varmı demiş. Hani gelebilirmisin anlamında. Yengem de ne diye arıyor soruyor ki annen alla alla köyden diye annemi kötüledi. Bende abimi bekledi belki ondandır yengecim dedim bu yanlışmı yani ?
Yengenize size annen niye bizi arıyor ki diye soracak cesareti veren sizsiniz işte
O yanlış en baştan
O yüzü bulmasa bu muhabbet hiç yaşanmayacak

Anneniz de size anlatmış kimseye söyleme demiş
Niye aradı deyince bilmiyorum deyip geçseydiniz
Anneniz abinize söylemesi gerekeni size, yengeniz annenize söylemesi gerekeni yine size, siz yengenize söylememeniz gerekeni yengenize söylemişsiniz
İlişki dinamikleriniz baştan kaymış yani

Yengeme çok şey söyledim emin olun buraya yazamayacak kadar çok şey. Özür diledi kusura bakma hakkını helal et dedi. Susmadım. 5 dakka da mı gidilmezdi yengen ne bahanesinden bahsediyorsun dedim. Benim evladım gelmese ben o evlada evlat demem dedim. Kaldıramadı pohpohlamadım ya bu sefer sert kayaya çarptı. Eli ayağı titremiş sinirden kötü olmuş tutuştu. Bundan sonrası için de düşüncem eskisi gibi olmamakta ekstra yapmam gereken bir şey var mı ?

Eskisi gibi olmayın, abinizle arasındaki hiçbir konuya yorum yapmayın, abiniz haksizsa da kendi aralarında çözsünler.

Bence abinizle yengeniz tam birbirine denkler bu arada. Başka şehirden gelen annesini bir saatlik mesafede görmeye gidemeyen de ben adamim, evladım demesin. Yok karısı plan yapıp başka yere götürtmüş. Kendi aklı, iradesi yok mu? Bu konuda asıl suçlu abiniz.

biraz karışmış okurken cok anlamadım ama yengeniz sizi yakın gormus ipin ucunu kacırmıs, yapılacak is diil, gidip kendi kardesine kuzenine anlatsa neyse de gelip size kendi anneniz hakkında boyle saydırması cok ayıp. bundan sonra eskisi kadar yakın olmayın bence, o yakın olmaya calısıp arayı bulmaya calıssın kendini affettirsin madem ilac kullanıyor hasta falan. ama insanlar da artık bu psikolojik tedavi görme isini bahane olarak kullanmaya basladı, normalken kendisi yanlıs bir davranıs olunca hastayım ben. annenize ayıp etmis, asıl annenize kendisini affettirmesi gerekiyor ama ayy ne biliyim. bence siz de ama insanlarla dertlesince artık laf tasıyormus durumuna dusmeyın. ben de sizin gibi herkese karsı iyi, ılımlı, arayı bulan kisiydim senelerce ama sonra bir olay olunca sen yaptın sen ortalıgı karıstırdın oluyor. en iyisi o kisiyle konustugun o kiside kalsın. siz olayı duyurmadan kendi aranızda yengenize haddini bildirseydınız daha iyi olurdu. dogruyu yanlısı anlatsaydınız acık acık madem hastaymıs, en azından boyle olay cıkmazdı
Ben yengeme haddini bildirdim eleştirdim sen de gitme anneni görmeye senin annende alınır alındı diye sen benim annemi suçlayamazsın dedim. Evde ortalığı birbirine vermiş abime şikayet etmiş. Bi de diyorki ben sözümün arkasındayım annene de derim aynısını sen bize anlayışssız yaptın arkamızdan konuştun o yüzden dedim diye kimseden korkum yok diyor. Kafayı yemelik ya. Benim annemde 6 aydır ilaç kullanıyor da kalkıpta yengeme saydırmıyor.

İnanın gidip gitmemesi beni ilgilendirmez 2 hafta oldu zaten abime tek kelime karışmam ama yengem annemi kötüleyince dayanamadım. Bundan öncede oldu annem abimin lafına çok üzüldü ağladı kadın onda da “ napalım ağlıyorsa bende ağlıyım o zaman nedenmiş sanki” diye yine kin kustu. Böyle birikti şoklar içindeyim inanın.
Annesine 1 saatlik mesafede gidemeyen oğulla yenge birbirini bulmuş boşverin

Yengenize size annen niye bizi arıyor ki diye soracak cesareti veren sizsiniz işte
O yanlış en baştan
O yüzü bulmasa bu muhabbet hiç yaşanmayacak

Anneniz de size anlatmış kimseye söyleme demiş
Niye aradı deyince bilmiyorum deyip geçseydiniz
Anneniz abinize söylemesi gerekeni size, yengeniz annenize söylemesi gerekeni yine size, siz yengenize söylememeniz gerekeni yengenize söylemişsiniz
İlişki dinamikleriniz baştan kaymış yani
Evet evet çok doğru sanırım bu yüzü ben verdim. Şimdide kıvırıyor ben senle derleşmek için söyledm kötülemedim diye. İyi de oldu bidaha yapamaz. Annemi kötülemeseydi inanın demicektim gidip abime kendi başlatmamış gibi beni şikayet etmiş.

Eskisi gibi olmayın, abinizle arasındaki hiçbir konuya yorum yapmayın, abiniz haksizsa da kendi aralarında çözsünler.

Bence abinizle yengeniz tam birbirine denkler bu arada. Başka şehirden gelen annesini bir saatlik mesafede görmeye gidemeyen de ben adamim, evladım demesin. Yok karısı plan yapıp başka yere götürtmüş. Kendi aklı, iradesi yok mu? Bu konuda asıl suçlu abiniz.
Hay ağzını öpeyim. Aynısını yengeme dedim. 1 saatlik mesafeye gidemeyen evladım demesin dedim. Bak yengecim abim hatalı sen değil zaten dediğim halde suçladı annemi. Yengem vicdanını susturmaya çalışıyor. Abim 4 de evde be neymiş o saatten sonra ne işimiz varmış. Terbiyesiz.

Evet evet çok doğru sanırım bu yüzü ben verdim. Şimdide kıvırıyor ben senle derleşmek için söyledm kötülemedim diye. İyi de oldu bidaha yapamaz. Annemi kötülemeseydi inanın demicektim gidip abime kendi başlatmamış gibi beni şikayet etmiş.
Size annenizi kötüleyebilen bir insan zaten çok da normal biri değildir bence
Sizin bundan çıkarmanız gereken ders kimsenin ikili ilişkilerine yorum yapmamak,arabulmamak olsun

X