Yengemle ufak tartışmamız ve sonrasında nasıl davranmalıyım ?

Bir de insan ilişkilerinde açık olmak lazım. Anneniz abiniz gelsin istiyorsa arayacak oğlunu, ben buradayım akşam yemeğe gelsenize diyecek. Tamam çağırmak gerekmeyebilir ama böyle dağ daha küsmüş dağın haberi olmamış hesabı hem kırılıyor hem laf etmiyor, olan size oluyor. Yenginizi dahil etmeden oğluyla görüşebilir. Yenge hanım istemiyorsa gelmek zorunda değil.
Anne evlat arasında da bu şekilde iletişim problemi olmamalı.

abiniz ideal bir koca gerçekten esas ailesinin kim olduğunu gayet biliyor takdir ettim. yengeye de aferin dişli biri. Böyle olunmalı
İdeal koca ailesiyle eşinin canı istemedi diye görüşmeyen mi oluyor. Umarım ebeveyn olduğunuz da da bu şekilde düşünür,evladınız eşi istemedi diye sizle görüşmezse ona kırılmazsınız.

Yengeme çok şey söyledim emin olun buraya yazamayacak kadar çok şey. Özür diledi kusura bakma hakkını helal et dedi. Susmadım. 5 dakka da mı gidilmezdi yengen ne bahanesinden bahsediyorsun dedim. Benim evladım gelmese ben o evlada evlat demem dedim. Kaldıramadı pohpohlamadım ya bu sefer sert kayaya çarptı. Eli ayağı titremiş sinirden kötü olmuş tutuştu. Bundan sonrası için de düşüncem eskisi gibi olmamakta ekstra yapmam gereken bir şey var mı ?
Yengenize değil abinize söyleyin bunları. Abisi annenizi ziyaret etmiyorsa yenge haydi haydi düşünmez. Erkekler bebek değil, istese gelirdi ziyarete. Annen iyi bir anne olabilir ama KV olmak başka bir şey, belki de gerçekten sık boğaz ediyor. Siz karışmayın bence abinize söyleyin yeter

Şurdan başlayayım
Sevilen huyunuz aslında sevilecek bir huy değil
Sizi diğerlerime sevdirdiği için cazip gelmiş zamanında
Ama işin özüne baktığımızda çok yanlış
Arabulucu musunuz da sürekli herkese başka birini savunuyorsunuz?
Herkes kimle derdi varsa onunla çözsün
Her şeye müdahil olmanız kimsenin gözünde bir ağırlığınız olmasını sağlamamış
Akrabalarımla ben de dertleşirim
Mutlaka birbirimizin derdine yetişeceğiz
Ama kimse kalkıp bana annemi, babamı, kardeşimi kötüleyemez

:KK9::KK9:

Aileniz hakkında kimse ileri geri konuşamaz herkes saygı duyacak herkese.. bende konuşurum dinlerim baktım terbiyesizliğe vuran oluyor arayipta tek hatır bile yapmam.
Usulünce konuştuğumuz ettiğimiz gelinimizde var onla konuşurum mesela.Kişiye göre mesafenizi ayarlayın çok fazla yüz bulunuyor sonra dengede kalmak lazım.

İnanın insanın abisi bile olsa çıkar sözkonusu olunca adı gibi bildiğinide bilmiyorum der. Yengeniz olayları hep kendine göre mağdurmuş gibi anlatıyor, bırakın bu seferde görsün karısının gerçek yüzünü.
Ben hiç düşünmeden gönderirdim mesajları.
Abinizin günü zehir olmuşta sizin ve ailenizin olmadımı, hem de kimin yüzünden? Abinizin şımarttığı, dur demediği, tepesine çıkardığı, sizi ezdirdiği karısı yüzünden.
Düşüncelerime tercümansınız. Duyduklarım karşısında hala şaşkınım. Tahmin edemedim böyle azıtıcağını. Annem bişey sormak işin yardım için aradığında bile bana şikayet ederdi tamamda banane yani ben napabilirm diye onda da tersledim demek ki kalbi kötü.

Bana böyle bağırıp çağıran insanla bir daha samimi olmam ben. Aramayın sormayın.
Kadın dengesiz belli ki. (Bulabildiğim en naif kelime bu. Aslında direkt deli demek lazım.) Böyle cemkirilmez kimseye.
Kesin elinizi ayağınızı, abinizi dışlamadan ona mesafe koyun. Belki abinizi ailesinden tamamen koparmak için yok yere sorun çıkarıyordur. Sakın ola abinizle aranızı bozmayın derim.
Bende bulabildiğim en naif kelimeleri kullandım kendisine. Onda da kaldıramamış.

Bir de insan ilişkilerinde açık olmak lazım. Anneniz abiniz gelsin istiyorsa arayacak oğlunu, ben buradayım akşam yemeğe gelsenize diyecek. Tamam çağırmak gerekmeyebilir ama böyle dağ daha küsmüş dağın haberi olmamış hesabı hem kırılıyor hem laf etmiyor, olan size oluyor. Yenginizi dahil etmeden oğluyla görüşebilir. Yenge hanım istemiyorsa gelmek zorunda değil.
Anne evlat arasında da bu şekilde iletişim problemi olmamalı.
Annem söyledi kuzum. Oğlum gelsene dedi. Abim ona rağmen gitmedi. Karışmamak adına da annem uzatmadı beklediğini söyledi yani.

Bizim ki de öyle sayar sayar içindeki kimi nefreti kusar biz en ufak bir söz söylesek ortalığı yıkar. Böyle şirretlerin şerrinden Allah korusun Ben yıllar oldu selamı sabahı keseli

Yengenize değil abinize söyleyin bunları. Abisi annenizi ziyaret etmiyorsa yenge haydi haydi düşünmez. Erkekler bebek değil, istese gelirdi ziyarete. Annen iyi bir anne olabilir ama KV olmak başka bir şey, belki de gerçekten sık boğaz ediyor. Siz karışmayın bence abinize söyleyin yeter
Yok canım benim zaten ben karışmadım ta mi yengem annemi durduk yere kötüleyip kin kusana kadar. Bende sebebine karşı abimi beklediğini söyledim hepsi bu. Sonradan delirdi .

Görümcelik nedir Tam olarak?
Görümcelik bana göre ilişkilerine karışan rahatsız eden abisi evli gibi davranmayana denir. Senelerdir ne abime karışmışımdır ne yengeme abimi aradığımda bile müsaitmisin abi derim. Bundan ötürü yengem hep sağolsun görümcem iyi derdi. Ta ki anamla ilgili kin kusana kadar.

Görümcelik bana göre ilişkilerine karışan rahatsız eden abisi evli gibi davranmayana denir. Senelerdir ne abime karışmışımdır ne yengeme abimi aradığımda bile müsaitmisin abi derim. Bundan ötürü yengem hep sağolsun görümcem iyi derdi. Ta ki anamla ilgili kin kusana kadar.
Aslinda tarziniz öyle ise geride gorumcelik duygularınız hazırda beklemis...annenize en bastan asla laf ettirmemeniz gerekiyor ben babama laf ettirmem anneme...bu erkek kardeşleri iyi olmayı lux sayıyor zaten iyi olmanız gerek geline ekstra bir güzellik değil...abiniz ile evlendi şahıs nihayetinde

Annem söyledi kuzum. Oğlum gelsene dedi. Abim ona rağmen gitmedi. Karışmamak adına da annem uzatmadı beklediğini söyledi yani.
Hiç o kadını karıştırmayın. Abinizle konuşun. Bu kadın olay çıkaracak yer arıyor belli. Hiç fırsat vermeyin, annen de sen de. Abine demen lazımdı niye gitmedin anneme, annem üzülmüş diye, yengen elin kızı. Böyle cırlar işte. Gün doğmuş ona.
Bu senin tecrubesizliginden olmuş.

Hiç o kadını karıştırmayın. Abinizle konuşun. Bu kadın olay çıkaracak yer arıyor belli. Hiç fırsat vermeyin, annen de sen de. Abine demen lazımdı niye gitmedin anneme, annem üzülmüş diye, yengen elin kızı. Böyle cırlar işte. Gün doğmuş ona.
Bu senin tecrubesizliginden olmuş.
Evet haklısın onu karıştırmıcaktım aslında da annemin köydeyken abime nerdeain diye sormasını şikayet edince açıldı konu. İnanırmısın abime söylesem bile yengem yine evde kavga çıkarırdı. Bana derdi böyle olmuş diye cırlardı. Neyseki ben saygımı bozmadığım için sadece konuyu ondan kaynaklı açtığım için hatalıyımdır yengem bildiğin annemin ağzına tükürdü.

Evet haklısın onu karıştırmıcaktım aslında da annemin köydeyken abime nerdeain diye sormasını şikayet edince açıldı konu. İnanırmısın abime söylesem bile yengem yine evde kavga çıkarırdı. Bana derdi böyle olmuş diye cırlardı. Neyseki ben saygımı bozmadığım için sadece konuyu ondan kaynaklı açtığım için hatalıyımdır yengem bildiğin annemin ağzına tükürdü.
Bu tür insanlar sorun çıkaracak şey illaki bulur, haklısın. Sen kendini koru. Abine karşı olan tavrını da abin düşünsün. Valla herkesin kapısı ayrı, sen de abinin dengesiz karısının triplerini çekmek zorunda değilsin. Herkesin kendine yetecek kadar derdi var zaten.
Biz nasıl burada kadınlara diyorsak eşinin kendine saygısızlık etmesine izin verme diye, abin de kendine cırlatmasın.

Bu tür insanlar sorun çıkaracak şey illaki bulur, haklısın. Sen kendini koru. Abine karşı olan tavrını da abin düşünsün. Valla herkesin kapısı ayrı, sen de abinin dengesiz karısının triplerini çekmek zorunda değilsin. Herkesin kendine yetecek kadar derdi var zaten.
Biz nasıl burada kadınlara diyorsak eşinin kendine saygısızlık etmesine izin verme diye, abin de kendine cırlatmasın.
Sağolasın canım.

Hatalı olan sizsiniz hiç karışmayacaktınız. Anneniz haklı yenge haklı pardonda sanki bir mahkeme kurulmuş insanları yargılama gibi olmuş, yengenizde sizden baya yüz bulmuş 1 kere annenize hakaret vari konuştuğu zaman sus demesini, bilecektiniz.. Anneyede öyle bana bir şey anlatmayın siz iyi ben kötü olurum diyecektin.. Ama siz bir onu bir onu haklı görünce baktı yengede görümcede benden yana 1.de ses çıkarmadı bundada ses çıkarmaz ben istedim gibi at koştururum dedi.. Annenizi ezdirmişsiniz resmen diyecektin hop yenge ağır ol sen yengesin o benim annem benim annem hakkında böyle konuşamazsın.. Psikolojik sıkıntısı var ise uzmandan destek alsın.. Çok yüz vermişsin ben olsam birdaha yüzüne bakmam ama siz ufak bir tartışma diyorsunuz annenize yapılan hakaret var burda keserim irtibatı o olur ben bir anne daha bulamam yenge çok

X