Yeni başlangıç yine hüsran..

xsximal82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
408
2
41
merhaba kızlar ben 2,5 yıllık eviliyim. ilk yılımız mükemmel geçti diyebilirim son 1 yıla bakınca bunu söyleyebiliyo insan. en son geçen bayramda ben ailemde kaldım dayanamadım artık. hep ailemden gizledim yaşadıklarımı, onları üzmek istemedim annem kanser hastası zaten ama artık tek başıma çözemiyodum olayları.aileme anlattım.neyse uzatmayım bayramdan sonra 2 hafta ailemde kaldım ve bu 2 hafta sonunda eşimle konuştuk bir şans daha vericez yuvamıza dedik, geçmişi silip yeni bir başlangıç yaptık, yani en azından ben çok istediğimden öyle olduğunu sandım.

bayram için memlekete gidicez.benim 3 hafta öncesinden başlayan ve 1 hafta boyunca hergün aldınmı biletlerimizi diye sormama rağmen geçen hafta eşim otogara gitti ve maalesef ki yer bulamadı.ben de şakayla karının sözünü dinlemezsen böyle olur dedim. ( normalde bu tarz cümleleri hep ondan duyduğum için böyle bi cümle kullandım ilk kez ) ve sonrasında bunda da vardır bir hayır, merak etme dedim.

dün akşam annesiyle konuştu eşim. bu bilet mevzusu konuşuluyor, eşim ben şimale diyorum ben yapmadıysam vardır bi hikmet diye ama anlamıyo dedi.neyse konuşmaları bitti ve kapattı tekrar bi yeri aradı, noluyo dedim. mehmetleri arıyorum, yarın onlara gidicez, onlar arabayla gidecekmiş, bizde onlarla gidicez dedi. ben de önce benimle konuşsan, sonra onları arasan dedim. iyi o zaman sen bilirsin dedi sen yarın git konyaya, bende cuma kamyonla filan gelirim diye kızdı. ben de tamam dedim sinirli bi şekilde,- ki hiç böyle bi tepki beklemiyodum. ben de sinirlenince bu kez dedim 2 dakikada şikayet ettin yine beni dedim. ben şaka yaptım dedi. onlar öyle anlamaz, senin başımı yediğini zannederler dedim. onlar sen gibi değil, öyle şey düşünmezler dedi. ve başladı eskiden olduğu gibi hakretler etmeye, ben paranoyskmışım, aşağılık kompleksi varmış ben de, kendimden, ailemden yada akrabalarımdan utanıyomuşum, doktora gitmem lazımmış. ben de bak yine hakaret ediyosun dedim ( söz vermişti yeni bi başlangıç yapacaktık ya, hakaret etmeyecekti kesinlikle bana ). ederim dedi ben de sadece ben kimseden utanmıyorum dedim ve sigaramı, pc yi alıp yatak odasına gittim. o da salonda kaldı dün gece. dün akşamdan beri görüşmüyoruz aynı evin içinde.

sorun değil benim için ben yine gider konuşurum anlatırım ama çok denedim bunu, her defasında tamam anladım dedi bende her defasında anladığını umdum ama en küçük tartışmamızda hiçbişeyin değişmediğini görmek çok acı.lütfen bana bi akıl verin napıyım ben???25 yaşında, evlilik oynuyoruz sanki, olgunlaştıkça düzelir mi, yoksa can çıkmayınca huy çıkmaz deyip zararın neresinden dönersem kar mı demeliyim???

ha bi de şu noktayı unutmuşum annesi başkalarının adına program yapmaya bayılır. adım kadar eminim ki annesi '' yarın akşam onlara gidin, gidince de bu konuyu konuşun '' dedi. benimki de annesiyle yaşıyo, onunla gidecek ya, bana sormadan etmeden telefona sarıldı. yine annesine bişey demiyorum, eşimin düşünmesi lazım, bana sorması gerek mez mi?

yüreğinin götürdüğü yere git derim ben sana.. evlilik bir kalemle silinmez bunu biliyorum ayrıl demek kolay hayata tekrar başlamaya cesaretin var ve eşine nefrtin dayanılmaz boyutlarda ise arkana bakmadan çık git o kapıdan ama küçücük bir uudun varsa hala ve içinde bitirmediğin bir parça sevgin kal ve savaş canım ben olsam savaşırdım.. ayrıca erkekler çocuk gibidir ona sen öğret herşeyi sabırla kızmadan üzülmeden elinden geleni ondan esirgeme ... sonuçta eninde sonunda kaybedende kazananda sen olacaksın hakkında hayırlısı inşallah

yüreğinin götürdüğü yere git derim ben sana.. evlilik bir kalemle silinmez bunu biliyorum ayrıl demek kolay hayata tekrar başlamaya cesaretin var ve eşine nefrtin dayanılmaz boyutlarda ise arkana bakmadan çık git o kapıdan ama küçücük bir uudun varsa hala ve içinde bitirmediğin bir parça sevgin kal ve savaş canım ben olsam savaşırdım.. ayrıca erkekler çocuk gibidir ona sen öğret herşeyi sabırla kızmadan üzülmeden elinden geleni ondan esirgeme ... sonuçta eninde sonunda kaybedende kazananda sen olacaksın hakkında hayırlısı inşallah

ondan nefret etmiyorum hiç, seviyorum çok seviyorum onu ailemi, işimi atarak geldim ben ona.. ama çok acıtıyo bu laflar, bu davranışlar..tek bunlar değil..ya sanki evimizde bi üstünlük yarışı varmış gibi davranıyo, sürekli kim haklı kim haksızı oynuyoruz, doğru olanı bulmalıyız dedikçe ben o inatlaşmaya gidiyo..en küçük tartışmada en kötü ben oluyorum, sanki karşısında düşmanı varmış gibi davranıyo..

seviyorum, yuvamı dağıtmak istemiyorum ama yoruldum 1 yıldır aynı şeyleri yaşamaktan, tek başıma çabalamaktan..onu olgunlaştırmaya çalışırken ben yaşlanıyorum..

Hayat bir sekilde böyle işte yoruyor seni insanlar ama ben kötü bir sorun göremedim yanı. Sonuctaq birbirinizi sevip daha iyi sartlarda mutlu olmak istiyor ve bunun sözünü veriyorsunuz ama niye ufacık cumlelerde küsüp oda ayırıyorsunuz neyin inadı ki karı koca rasında inat mı olur . Bence önc4 bunu asın mesela kavga da etseniz ayrı yatmayın daha ilk seneler cicim ayları canım eskitmeyin evliliginizi hemen

seviyorsanız vede evlisiniz genelde ömü-r boyu bir olmak için evlenilir birseyler yapın biri konusurken biri sussun mesela yada baska tedbirler alın yoksa cok fena yıprar bir 2,5 sene sonra canım

hakaret hiç bir şekilde kabul edilemz...bence senin değil eşinin tedaviye ihtiyacı var, çok ciddiyim.

insan nasıl sevdigine hakaret ederki canım yanıseni inciltmeye mi calısıyor yoksa bunalıma mı itmeye önce kendine danıssın bunu bana kalırsa

madem yeni bir başlangıç yapmaya karar verdiniz, eşini ikna edeceksin , diyeceksin ki "birbirimizi seviyor ve kaybetmek istemiyorsak profesyonel yardım almak zorundayız"

yoksa evliliğiniz bitmeye mahkum.

ya da sen sinir hastası olmaya mahkumsun.

Son düzenleme:
madem yeni bir başlangıç yapmaya karar verdiniz, eşini ikna edeceksin , diyeceksin ki "birbirimizi seviyor ve kaybetmek istemiyorsak profesyonel yardım almak zorundayız"

bunu daha önce dedim eşime, dediği senin tedaviye ihtiyacın var, sen git, nasılsa söyleyecekleri hep sana olacak dedi. bu duruma yanaşacağını hiç sanmıyorum, keşke ikna edebilsem keşke...

bunu daha önce dedim eşime, dediği senin tedaviye ihtiyacın var, sen git, nasılsa söyleyecekleri hep sana olacak dedi. bu duruma yanaşacağını hiç sanmıyorum, keşke ikna edebilsem keşke...

kocan olacak adam insanın ömrünü yer bitirir...eğer böyle cevap verdiyse işin çok ama çok zor tatlım....

bu durum da sana tavsiyem ancak, "evliliğin oturmadan sakın asla bebek yapmaya kalkma, belki derler ki bebeğiniz olunca düzelir, sakın daha beter olacağına kalıbımı basarım" acizane tavsiyem budur canım.

annen için de çok üzüldüm, çok geçmiş olsun Allah şifalar versin:Saruboceq: amin.

sonucta bir iş yapmadan önce sana danısıcak tabi ki birde haklımıs gibi yanı canım öyle davranıyor. hatasını anlasın canım cunku evlılık tek taraflı diil. sen nereye kadar idare edeceksin biraz özveride bulunması lazım her bardagın tasma noktası var . biran önce kendini toplamalı birde sana hakaret etmesini affetme cünkü alısıyor galıba buna

Canım ozaman en azından kendin için bir psikologa git neler yapman gerektiği hakkında bilgilen şutarafagitti
Böylece belki eşinizi de ikna etmenin yolunu bulursunuz :çok üzgünüm:
Bebeğin yoktur inşallah, sorun düzelene kadar bebek yapmayın derim ben , genelde evlililiği düzeltecegine inanılır ama öyle olmaz ..Olan size ve bebeginize olur ...!

Canım ozaman en azından kendin için bir psikologa git neler yapman gerektiği hakkında bilgilen şutarafagitti
Böylece belki eşinizi de ikna etmenin yolunu bulursunuz :çok üzgünüm:
Bebeğin yoktur inşallah, sorun düzelene kadar bebek yapmayın derim ben , genelde evlililiği düzeltecegine inanılır ama öyle olmaz ..Olan size ve bebeginize olur ...!
çok iyi bir fikira.s.

insan nasıl sevdigine hakaret ederki canım yanıseni inciltmeye mi calısıyor yoksa bunalıma mı itmeye önce kendine danıssın bunu bana kalırsa

kasıtlı yaptığını sanmıyorum ama bilinçaltında bişeyler var kesin bunu yapmaya yönelik. bir keresinde söylemiştim sen benim psikolojimi bozmaya çalışıyosun diye, gülmüştü bana. ama hakikaten bi dönem gelmişti evet ben çok kötüyüm, o haklı demeye başlamıştım..

bundan öncesinde bana ''beni tekrar aşık et'' kendine bile demişti. ertesi gün sinirle söylediğini söyledi, seviyorum dedi. ama söz ağızdan bir kere çıkar..seviyor mu beni ?? an gelir ewet çok seviyo derim, çoook an gelir hayır zerresi kalmamış diyorum..

hakikaten ne yapacağımı bilmiyorum sardunya zakkumun dediği gibi devam edersek sinir hastası olmam içten bile değil...

Tatlım karşıdan bakınca incir çekirdeğini doldurmayan nedenler yüzünden bir sürü sıkıntı yaşanıyor. Boşandıktan sonra geriye dönüp baktığında ne kadar da önemsiz konuları büyüterek tatsızlıklara sebep olunduğunu anlayabiliyor insan ama işi işten geçmiş oluyor. Ben de evde olanları kendi ailesine anlatmasına ve gidilecek ve gelecekler için bana danışması için çok kez direnip huzursuzluk yarattım. Şimdi kendime soruyorum değermiydi diye. Kocaman bir HAYIIIIIIIR. Ailesi ile olan ilişkisinden bana ne idi. Benim hakkımda kim ne düşünmek istiyorsa düşünse idi Ben kim hakkında ne düşünmek istiyorsam düşünebiliyordum ama başkalarının benim hakkımda yorumlar yapması yasaktı. Ufak tefek konulara takılıp huzursuzluk çıkarma alışkanlığı bir süre sonra önemli konulardaki tavrımızın da önemsenmemesine sebep oluyor.
Eşlerein en büyük eksiği-birbirlerinin söylediklerine ve yaptıklarına karşı - Peki hayatım--Haklısın Canım-Doğru söylüyorsun aşkım-Sen böyle uygun gördüysen neden olmasın.
gibi destekleyici olmamaları. Çoğu evlilikte eşler hep karşı cephelerde durarak - iktidar savaşı veriyorlar.
Sen de şimdi eşinin karşısına geçip-Hayatım düşündüm de ortada bu duruma gelmemizi gerektirecek bir sebep yok aslında-Gitme konusundaki planlarına karşı koymak yerine katkıda bulunmam gerekirken niye böyle davrandığımı bilmiyorum.
Dün olanları unutup uygun gördüğün zaman nasıl gidebilirizi planlıyalım diyebilirsin canım.
Bunlar benim aklıma gelenler. Sen çok daha yapıcı ve sıcak yaklaşımlar üretebilirsin.
Güzellikler sizinle olsun.

Karşımızdakine HAKLISIN diyerek ilişkiyi ne kadar güzelleştirebildiğimizi
görme şansını verelim kendimize.

kasıtlı yaptığını sanmıyorum ama bilinçaltında bişeyler var kesin bunu yapmaya yönelik. bir keresinde söylemiştim sen benim psikolojimi bozmaya çalışıyosun diye, gülmüştü bana. ama hakikaten bi dönem gelmişti evet ben çok kötüyüm, o haklı demeye başlamıştım..

bundan öncesinde bana ''beni tekrar aşık et'' kendine bile demişti. ertesi gün sinirle söylediğini söyledi, seviyorum dedi. ama söz ağızdan bir kere çıkar..seviyor mu beni ?? an gelir ewet çok seviyo derim, çoook an gelir hayır zerresi kalmamış diyorum..

hakikaten ne yapacağımı bilmiyorum sardunya zakkumun dediği gibi devam edersek sinir hastası olmam içten bile değil...
peki hiç şiddet uyguladımı canım?

ondan nefret etmiyorum hiç, seviyorum çok seviyorum onu ailemi, işimi atarak geldim ben ona.. ama çok acıtıyo bu laflar, bu davranışlar..tek bunlar değil..ya sanki evimizde bi üstünlük yarışı varmış gibi davranıyo, sürekli kim haklı kim haksızı oynuyoruz, doğru olanı bulmalıyız dedikçe ben o inatlaşmaya gidiyo..en küçük tartışmada en kötü ben oluyorum, sanki karşısında düşmanı varmış gibi davranıyo..

seviyorum, yuvamı dağıtmak istemiyorum ama yoruldum 1 yıldır aynı şeyleri yaşamaktan, tek başıma çabalamaktan..onu olgunlaştırmaya çalışırken ben yaşlanıyorum..

Benim izledigim kadariyla can cikmazsa huy cikmaz tabiri daha dogru...esinin pek fazla degisebilecegini sanmiyorum, insanlar davranislarini degistirebilir fikrinide fakat karekter degismez kanimca...:nazar:

Karisina hakaret edebiliyorsa...demekki karekter olarak kaba bir insan!! benneyaptımki

Burda bir ayrinti kafama takildi, esinin bu son 1 seneden beri degismesine sebeb ne?? Madem ilk yiliniz mükemmel gecti bir probleminiz yoktu, simdi neden böyle olduki?:uhm:

peki benim anlamadığım eşin sana psikolojik destek al diyebilecek neler yapıyorsun.
Hep eşinden ve annesinden bahsetmişsin,sende hiç hata yok mu be kuzum...

Tatlım karşıdan bakınca incir çekirdeğini doldurmayan nedenler yüzünden bir sürü sıkıntı yaşanıyor. Boşandıktan sonra geriye dönüp baktığında ne kadar da önemsiz konuları büyüterek tatsızlıklara sebep olunduğunu anlayabiliyor insan ama işi işten geçmiş oluyor. Ben de evde olanları kendi ailesine anlatmasına ve gidilecek ve gelecekler için bana danışması için çok kez direnip huzursuzluk yarattım. Şimdi kendime soruyorum değermiydi diye. Kocaman bir HAYIIIIIIIR. Ailesi ile olan ilişkisinden bana ne idi. Benim hakkımda kim ne düşünmek istiyorsa düşünse idi Ben kim hakkında ne düşünmek istiyorsam düşünebiliyordum ama başkalarının benim hakkımda yorumlar yapması yasaktı. Ufak tefek konulara takılıp huzursuzluk çıkarma alışkanlığı bir süre sonra önemli konulardaki tavrımızın da önemsenmemesine sebep oluyor.
Eşlerein en büyük eksiği-birbirlerinin söylediklerine ve yaptıklarına karşı - Peki hayatım--Haklısın Canım-Doğru söylüyorsun aşkım-Sen böyle uygun gördüysen neden olmasın.
gibi destekleyici olmamaları. Çoğu evlilikte eşler hep karşı cephelerde durarak - iktidar savaşı veriyorlar.
Sen de şimdi eşinin karşısına geçip-Hayatım düşündüm de ortada bu duruma gelmemizi gerektirecek bir sebep yok aslında-Gitme konusundaki planlarına karşı koymak yerine katkıda bulunmam gerekirken niye böyle davrandığımı bilmiyorum.
Dün olanları unutup uygun gördüğün zaman nasıl gidebilirizi planlıyalım diyebilirsin canım.
Bunlar benim aklıma gelenler. Sen çok daha yapıcı ve sıcak yaklaşımlar üretebilirsin.
Güzellikler sizinle olsun.

Karşımızdakine HAKLISIN diyerek ilişkiyi ne kadar güzelleştirebildiğimizi
görme şansını verelim kendimize.

Şenizcanımımsın tatlım ne güzel ve doğru şeyler yazmışsın ama kişilik bozukluğu varsa eğer tedavi olmadan asla düzelmez.....

dediklerin normal insanlar için çok doğru ve sağlıklı olanlar...

işte bu sebepden eşinin psikolojik yapısını çözmeye çalışıyorum...

X