Yeni bir ben. Benimle değişin :)

herasmom

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2018
463
1.315
Dışarıda insanlar tarafından tarzım beğenilip, bakımlı görülsem de ben kendimdeki eksiklikleri biliyorum ve bunun için de yeni uygulamalar yapmaya karar verdim. Ve buraya yazmazsam da yapmam bunu biliyorum.

1-Kirpiklerim düz ve kısa gibi sürekli kıvırıyorum o yüzden sıkıldım, günlük makyajım rimeldir zaten çünkü kirpiklerimi öyle yapınca çok güzel oluyorum ama kirpik lifting yaptırmaya karar verdim eylülün başında okul başlarken.

2-Hiiç su içmem. Kışın yarım bardak yazın 1 bardak filan içerim. Kendimi bildim bileli böyleyim. Günde 2lt su içmeliyim en az yani 8-9 bardak ediyor.

3-Yüz bakımı olarak ayda 1 filan Garnier peeling yaparım. Bazen gül suyuyla silerim.
2 haftada 1 Himalaya Kil maskesi yaparım. Şimdi bitti gerçi yeniden almam lazım. Kil maskesi önerilerine açığım.
Dün ilk adımı attım. Yüzüme buhar banyosu yaptım sonra maya maskesi yaptım. Kendime Dalin sabun aldım artık sabah ve akşam 1 kere bununla yıkayacağım. Ama kuruttuğu doğru tabi. O yüzden yıkadıktan sonra hemen yüzümü Arko Nemle nemlendiriyorum. Böylece kuru kalmıyor. Ve yüzüm yumuşacık oldu. Zaten yumuşak bir yüzüm var aslında o yüzden aşırı farkı anlayamıyorum :)
-Küçük küçük sivilce tarzı kızarıklıkların var ve sivilce izlerim bunlar içinde pirinç maskesi-maya maskesi- gül suyu peeling şeklinde gidicem bakalım.

-1.70 boy, 54-55 kiloyum. Vücudum beğeniliyor ama squat yapmak istiyorum ilk gün yapıp bırakıyorum hep :)

-Tesettürlüyüm. Tarzım dışardan beğeniliyor. Klasik bir tarzım var. Cafcaflı,resimli,allı pullu şeyleri sevmem. Ama bu aralar aklımda dolabıma etek sokmak var. Etek giymiyorum çünkü normalde dolabımda da yok.

-Ağda konusunda da tavsiyeye açığım. Kendim bazen ağdayla bazen makineyle alıyorum ama hep yarım yamalak oluyor. Bal kaymak olsun istiyorum :KK70: Tabi kapalı olduğum için çok sorun olmuyor biraz uzamaları amaa ben rahatsız oluyorum ve azalsın istiyorum sıkıldım artık. Hiç kuaföre gitmedim bunun için utanırım gibi..

-Manikürümü kendim yapıyorum arada. Ama şuan beklemedeyim çünkü tırnaklarımı yemişim stressten :KK43: Oysa normal boyutunda ve manikürlü olunca ne de hoş gözüküyor...

Şimdilikk bukadaar siz de bana katılabilirsiniz ya da öneride bulunabilirsiniz :)

Bayağadır yazmamışım :))
1-Kirpik lifting işini ertelesem mi diye düşünmeye başladım, şimdi kim 200 tl vericek yaaa moduna girdim :olamaz:

2-İlk günler çok su içmeye başladım ama şimdi yine boşladım. Tekrar başlayacağım.

3- 4 gün önce Cildiyeciye gittim. Yüzüme baktı ve 2 krem yazdı. Biri sabah biri akşam, sivilce, siyah nokta ve izler için. Yüzüm çok kötü değil aslında ama 4 gündür kullanıyorum annem yüzün sanki biraz daha iyi gibi dedi ben de öyle olduğunu düşüniyorum ama uzun vadede göreceğiz:)

4- Dolabıma 2 etek soktum sonunda. Spor şeyler ve ceketlerle kombinleyince çook hoş bir tarz oldu.

5- Ağdayı hala bekletiyorum tam uzamadı çünkü. Kuaföre mi gitsem diyordum ama benim yakınlarım çook pahalı, Tüm bacak 30, kol 25, genital 35 filan gibi fiyatları vardı. İyice uzasınlar ben yapıcam yine sanırım... Ya da bilmiyorum bakıcam uygun bir yer.

6- Tırnaklarım uzamaya başladı, biraz daha uzasın manikür yapıcam.

Şimdilik bu kadar :)))

Bende tesettürlü evli 2 çocukluyum 25 yaşında 1.65 boyunda 65 kiloda balık etli bi bayanım benimde giydigimi tarzımı herkes beyenir agdamı kendim yapıyorum makinam var evde sıcak agda ama bu ara boncuk agda denemeyi düşünüyorum acısız ve kolay oldugunu söylüyorlar. Bende arada yüzüme karbonat yogurt limon karışımı sürerim ve gece yatmadan önce elma sirkesi ve bi kaç dk sonra gül suyu sürerim bide bu ara dişime taş taktım degişiklik olsun burnuma hızma düşünüyorum yakışır diyolar ellerime de hint kınası düşünüyorum yaptınmı daha önce böyle şeyler seviyorum degişiklik yapmayı. Makyaj yapmam dışarı giderken sürme çekerim bi. Dügün dernek olmadıktan sonra yapmam güneş kremi sürerim dışarı çıkarken beyaz tenli oldugum dan kızarıyorum. Maskeleri genelde banyodan önce yapıp banyoda sıcak suyla yıkarım üstüne normal beyaz sabun çok güzel bi his çıkıncada gülsuyu sürerim yumuşacık dalini ve dove önermiyorım kurutuyo.

Manikürüde sen gibi kendim yapıyorum ayakları topuk taşıyla sabunla banyoda yumuşatıp çıkınca törpüleyip kremliyorum ve çorap giyiyorum başka neler yapıyorsun saçlarına falan mesela boyamadım ben hiç avantajlıyım o yüzden beyaz falan yok hiç

Cilt bakımında yanlışlıklar var.Dalin kullanma bence.arko kremi yüzüne sürme
Gratiste bee beatty diye temiz içerikli bir marka var cilt tipine göre burdan al.Ama özel günlerde fiyat yarıya iniyor oza.an al.bir temizleme jeli 12 tl oluyor mesela.Ve çok güzel.Ki ben dermokozmetik kullanırım bunları fiyatına göre çok beğendim.Peeling de krem de goz kremi de burdan al yaşına cilt tipine göre.Bu markanın kıl maske si de de var.Yumusak bir yapısı var kurumutuyor.Nem maskesi bu markanın yok ama başka markadan al.Buzdolabinds bitki suları gül suyu (%100) sebze meyve suları soda dondur hergun yüzüne sur temizleyince. Doğal maskeler kahve peelingi nem için yoğurtlu maskeler cilt beyazlatma için pirin unu içeren meyve sebze maskeleri iyi olur.Bir de az da olsa yüz yogası.Gunes kremi (bee beauty,püre beauty,sebamed uygunlardan olsun dersen) hergun temizlemek nemlendirmek.Makyaji ve gunes kremini mutlaka makyaj cikaricilarla +gerekirse çift fazlilarla (ornek garnierinkiler)yada yağlarla ovalamadan silmek.Makyaj ürünlerini kimseyle paylaşmamak varsa fırçaları sık yıkamak, erken yaşta fondöten sürmemek..hatta yuz iyiyse digerlerini de surmemek
.Yüz havlusu ve yastık kılıfı ayrı olacak ve sık degisecek. Sivilce söndürmek için nötrojen in kurutucusu var.ustune de kapatici olarak rossman dan isana marka sivilce kapatici al cilt rengine gore çok güzel.
Kirpik ektirme yada taktirma bence enfeksiyon kaynağı.
Epilasyon için en iyisi lazer ama öğrencimiyssin sır ağda makinaları var.Bez yapıştırmalı yada kalıp parmak arası.Parmak agdasi ozellikle genitale ve dudak üstüne iyi olur.Ama genital uzatmadan yapman lazım yoksa çok yapışır.

Son düzenleme:
Gratiste bee beatty diye temiz içerikli bir marka var cilt tipine göre burdan al.Ama özel günlerde fiyat yarıya iniyor oza.an al.bir temizleme jeli 12 tl oluyor mesela.Ve çok güzel.Ki ben dermokozmetik kullanırım bunları fiyatına göre çok beğendim.Peeling de krem de goz kremi de burdan al yaşına cilt tipine göre.Bu markanın kıl maske si de de var.Yumusak bir yapısı var kurumutuyor.Nem maskesi bu markanın yok ama başka markadan al.Buzdolabinds bitki suları gül suyu (%100) sebze meyve suları soda dondur hergun yüzüne sur temizleyince. Doğal maskeler kahve peelingi nem için yoğurtlu maskeler cilt beyazlatma için pirin unu içeren meyve sebze maskeleri iyi olur.Bir de az da olsa yüz yogası.Gunes kremi (bee beauty,püre beauty,sebamed uygunlardan olsun dersen) hergun temizlemek nemlendirmek.Makyaji ve gunes kremini mutlaka makyaj cikaricilarla +gerekirse çift fazlilarla (ornek garnierinkiler)yada yağlarla ovalamadan silmek.Makyaj ürünlerini kimseyle paylaşmamak varsa fırçaları sık yıkamak, erken yaşta fondöten sürmemek..hatta yuz iyiyse digerlerini de surmemek
.Yüz havlusu ve yastık kılıfı ayrı olacak ve sık degisecek. Sivilce söndürmek için nötrojen in kurutucusu var.ustune de kapatici olarak rossman dan isana marka sivilce kapatici al cilt rengine gore çok güzel.
Epilasyon için en iyisi lazer ama öğrencimiyssin sır ağda makinaları var.Bez yapıştırmalı yada kalıp parmak arası.Parmak agdasi ozellikle genitale ve dudak üstüne iyi olur.Ama genital uzatmadan yapman lazım yoksa çok yapışır.
Parmak agdası dediginiz nedir acaba nerden kaça alabiliriz ısıtıcı makinam var sir kullanıyorum

Parmak agdası dediginiz nedir acaba nerden kaça alabiliriz ısıtıcı makinam var sir kullanıyorum
Kalıp ağda bazi buyuk kozmetik dukkanlarinda oluyor.Onu kırıyorsun. Isıya dayanımı bir kap edinip onda isitiiyorsun.Ocakta da ısıtılır bu işlem cabuk biteceği için. spatulaya ince şekilde sürüyorsun.Bayagi gider.Bunun ince kesilmiş şekilde olanağı da var.Ben dudak üstümü bunla yapıyorum.Genitali de bunla yap
Bacaklari bezli rolonlu olanlarla yapabilirsin.isye onun için ısıtıcı kesin gerekiyor yoksa hemen soğuyor.Istersen kalıp ağda için de ayrı ısıtıcı alabilirsin.internet kuaför mağazalarında var bu isiticilardan da agdalardan da.Ama kavonoz alma rolon ve kalıp ağda al.fiyat ikisi birlikte 70 e görmüştüm sanırım.Evde yapsam böyle yapardim.Genelde kuaför kullandim sonra da lazer.

Manikürüde sen gibi kendim yapıyorum ayakları topuk taşıyla sabunla banyoda yumuşatıp çıkınca törpüleyip kremliyorum ve çorap giyiyorum başka neler yapıyorsun saçlarına falan mesela boyamadım ben hiç avantajlıyım o yüzden beyaz falan yok hiç

Beyaz hiç çıkmadı şimdiye kadar, ama ben geçen yaz saçımı kızıla boyamıştım, çok da güzel oldu.
Herkes hemen akar gider demesine rağmen 1 seneyi geçti, saçlarımı da kısalttım ama halaa uçları kızıl :KK70:
Saçlarım için çok bir şey yapmıyorum şampuan ve saç kremi dışında. Bir sorunum yok çünkü şimdilik.
Şimdi okullar başlıyor baştan aşağı bir bakıma girmem lazım evde bakalım :)

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler dikkate alacağım :)
Evet öğrenciyim lazer için para biriktirip seneye gitmeyi düşünüyorum. Çünkü sıkıldım ağdadan. Aslında makine kullanıyorum ama bazen salınca ağda alıp ısıtıp bezle yapıyorum.
Kirpik lifting dediğim şey de sadece senin kirpiğini kıvırıp bitkisel bir şeyler sürüyordu. Yani bir şey takmıyordu ama sanırım şuan ona para veremeyeceğim.

Selam canım,
Ben de ayda iki kez kil maskesi ve haftada bir nem maskesi yaparım kışın. Kil maskesi olarak gözenek küçültücü detox maskesi kullanıyorum, nem maskesi de değişiyor bazen garnierin kâğıt maskelerinden bazen de niveanın krem gibi olanlarından kullanırım...
Çok sevimli (!) tüy işlemleri için de kesinlikle lazer oneriyorum ben yıllarca kuaförde ağda yaptırdım oraya verdiğim paraları biriktirseydim zengin olurdum öğrenci halimle gerçekten. Gecen sene eylülde lazere başladım, ki kendi öğrenci kredimden ayırdığım parayla gittim, mayısta da finaller falan derken gidemedim aksadı, bıraktım. Şimdi çok çok çok az arada çıkıyor onu da jilet yapıyorum kendim çünkü tekrar lazere başlamayı düşünüyorum. Sana da tavsiye ederim kalıcı çözüm, lazer uzun vadede daha karlı oluyor...

Ağda ve makine kullanarak neden kendinize işkence ediyorsunuz ki ? Jilet kullanmaya korkuyor musunuz daha çok çıkar diye ben kollarımı bile alıyorum inanın çok çıkarttığı yok bence değiştirmelisiniz.

Ağda ve makine kullanarak neden kendinize işkence ediyorsunuz ki ? Jilet kullanmaya korkuyor musunuz daha çok çıkar diye ben kollarımı bile alıyorum inanın çok çıkarttığı yok bence değiştirmelisiniz.
Arkadaşım eski konuları hortlatmaktan vazgeç.

X