Yeni Bir Lisan Öğrenecek Olsanız?

Gonca0707

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
904
553
34
Başlıktan da anlaşılabileceği gibi bu hangi dil olurdu ? Kendi cabamla ogrenebilecegim... Netten veya kaynaklarla ?? Kolay kafamı fazla karıştırmayacak lisan önerisi olan.. İngilizcem ileri seviye başlangıç seviyesinde Almancam var .. Almanca bilen cevremde insanlar vardı onlardan biraz öğrendim bazı şeyleri okuduğumda anlıyorum.. ama.nedense almancadan hep korktum,ogrenemedim,,ilerletsem mi yoksa başka geçerli bir dil mi ??

Geçen gün tam da bu konu aklıma geldi . Dil öğrenmedeki amacın ne ? İşinde referans mı olsun yoksa kendin merak ettiğin için mi ??
Ben mesela zamanım olsa eski dilleri öğrenirdim .
İbranice , Ermenice , Eski Çince ve Latince
Öğrenirdim .

Ingilizce öğretmeniyim almanca da birazcık var ama almanca ingilizceye benzese de inanılmaz zorluyor

Kendi kendinize öğrenebileceğiniz dil Korece çok eğlenceli ve de çok keyifli olacaktır

Ben koreceye başlamıştım kendi kendime cep sözlüğü de almıştım ama yarım bırakmıştım çünkü o sıra gitara da başlamıştım birinden birini bırakmam gerekiyordu

Bende hic nisey yok. İngilizce ogrenmeyw basladim. Amacim ingilizcce makaleler haberler okuyabilmek. İngilizce filmler izleyebilmek. Videolar izledigimse honkk kalmamak. Ve de konusabilmek. Kendi cabamla basladim. İkinci dil isteseydim ispanyolca ogrenmek isterdim.

Cambly ile İngilizce öğrenmeyi deneyenler oldu mu? Ücretsiz diyaloglu uygulama tavsiye edebilir misiniz gramer de öğrenebileceğimiz?

Ben ikinci yabancı dil olarak İspanyolca ogreniyorum. Henüz iki ay oldu başlayalı ama her gün az çok demeden çalışıyorum Duolingo uygulaması üzerinden. İlerleyen zamanlarda kendime İspanyolca kitaplar da edinip devam edeceğim. Bir yerde de kullanacak değilim şimdilik ama sırf merakımdan basladim. Dil öğrenmek keyifli bir süreç bence. Bu arada Almancayi ben de okulda gördüm yıllarca hatta okulu bitirdikten sonra kursa da gittim ama bir türlü sevemedim. Eğer bir zorunluluk durumu yoksa keyif alacağınız bir dil öğrenmeye yönelin. İlla Almanca olacak diye zorlamayın.

Ingilizce öğretmeniyim almanca da birazcık var ama almanca ingilizceye benzese de inanılmaz zorluyor

Kendi kendinize öğrenebileceğiniz dil Korece çok eğlenceli ve de çok keyifli olacaktır

Ben koreceye başlamıştım kendi kendime cep sözlüğü de almıştım ama yarım bırakmıştım çünkü o sıra gitara da başlamıştım birinden birini bırakmam gerekiyordu
Ya keisnlkkle ben de almancada çok zorlandım 😐cevremdekiler almancayi daha kolay ogrenebilecegimi söylese de ben ilerletemiyorum pek .

Başlıktan da anlaşılabileceği gibi bu hangi dil olurdu ? Kendi cabamla ogrenebilecegim... Netten veya kaynaklarla ?? Kolay kafamı fazla karıştırmayacak lisan önerisi olan.. İngilizcem ileri seviye başlangıç seviyesinde Almancam var .. Almanca bilen cevremde insanlar vardı onlardan biraz öğrendim bazı şeyleri okuduğumda anlıyorum.. ama.nedense almancadan hep korktum,ogrenemedim,,ilerletsem mi yoksa başka geçerli bir dil mi ??
Ben de öğrenmeye başlarken çok korkmuştum ama Almanca öğrenmek çok keyifli ve o kadar zor değil. Kürtçe ve Arapça biliyorum. Sanırım onların faydası oldu. (Gırtlak açısından) ama İspanyolca da çok güzel bir dil. İlerde zamanım olursa mutlaka öğrenmek isteyeceğim bir dil. 😊

Ben de öğrenmeye başlarken çok korkmuştum ama Almanca öğrenmek çok keyifli ve o kadar zor değil. Kürtçe ve Arapça biliyorum. Sanırım onların faydası oldu. (Gırtlak açısından) ama İspanyolca da çok güzel bir dil. İlerde zamanım olursa mutlaka öğrenmek isteyeceğim bir dil. 😊
İngilizceyi iyi biliyor sayılırım. Almanca çok kaynağım var ogrenebilecegim .. ama çok karışık geliyor bazı kelimeler falan

Şimdilik en yakın bu geldi yine de diğerleri hakkında ne fikrim var ne ogrenebilecegim birimleri Almanca bilenler de çok cevremde üzerine düşeyim.biraz o zaman
1619825495093.png

X