Yeni ev taşınma konusu

Hangi ev

• Merkeze uzak uygun fiyat ev

OY: 10 22,2%
  • Merkezde pahalı ev

OY: 35 77,8%

• Ankete Katılan
    45
Yenide olsa alt katta evi asla tercih etmem. Kapı sesi, çocuk oynama sesi, dış sesler çok rahatsız eder. Yeni ve üst kat tercih edin imkan varsa annenizin iş yerine yakın olursa işe gidip gelmeniz daha rahat olur. Ama kesinlikle mutsuz olduğunuz, kapıcısı asansörü olmayan ve tavanı akan evde oturmayın, komşu faktörünü sayıyorum bile
Evet giriş katta çok gürültü oluyor.bazen kapı sesi bizim kata bile çıkıyor.
Tam net değilim ama 3 tane ev buldum.kiralar aynı aşağı yukarı.2 tanesi 2. Kat biri 1. Kat.
Asansör olursa 5 .kat da sorun etmem.ama burada 5. Kata damacana taşımak,poşet taşımak gerçekten çok yordu beni.en son arıtma yaptırdık.
Bende burada oturmak istemiyorum inşallah gideriz bakalım.

Biz bu eve taşındığımizda kısmı eşyalı tutmuştuk.mesela gardıroplar yeni yapılmış gommeliydi.simdi taşınınca onu alacağız.
Çocuğun çalışma masası ve baza degisecekti taşınırken yeni eve alırız gelir demiştik.bunlar alınacak.

Annemin çalıştığı yer başka belediyenin firması,benim oturduğum bambaşka belediyeye baglı bir yer.o yüzden buna bakıyorlar heralde.ayrica anneme de 3 vasıta degistirip gidebiliyorum gerçekten uzak

Eşimin kazancı çok iyi esnaf kendisi.yaz döneminde güzel kazanıyor 8-9-10 bin.kis döneminde 5 bin civarı.

Benim babamdan kalan mirastan gelirim var.3 bin kadar.

Eşimin kredi,kredi kartı,dükkan için alacak verecek borcu var.borclarimiz Mart ayında bitecek.
Ev kirası,kömür,aidat,elektrik,su,doğalgaz aylık 2 bine yakın masrafınız var şuan.

Bence olabilir bu maddi durumda

Taşının işe girmek için de bastırın

Kızınız büyük hem ona da örnek olursunuz

Bütün mesajlarınızı okudum eşimi ikna etmeye çalışırdım ben olsam.Taşınma için para biriktirdiğinızide açikca ifade edin bence ,bu onu dahada rahatlatır.Ayrıca ev stresi yüzünden hasta oluyorum sürekli heryerim âğrıyor filan derdim sanırım 😊Ne biliyim eşinizin naz makamını siz daha iyi bilirsiniz.Allah yardımcınız olsun.Ha birde ya vedud esmasını bolca okuyup çaktırmadan yüzüne üfleyin.

4 bin TL ayırdım şuan.
Temmuzda tasinirsak 6 bin kadar ayırmış olurum.
Taşınırken masrafı değilde diğer aylarda olan kira eşimi düşündürüyor.
Bende mutsuz olduğum yerde oturmak istemiyorum gerçekten.cok teşekkür ederim.
eşiniz kendi çocuğunu kolejde okutmuyor muydu?bir zahmet sizin çocuğunuz için de iyi okulların olduğu bölgeye taşınsın

Bütün mesajlarınızı okudum eşimi ikna etmeye çalışırdım ben olsam.Taşınma için para biriktirdiğinızide açikca ifade edin bence ,bu onu dahada rahatlatır.Ayrıca ev stresi yüzünden hasta oluyorum sürekli heryerim âğrıyor filan derdim sanırım 😊Ne biliyim eşinizin naz makamını siz daha iyi bilirsiniz.Allah yardımcınız olsun.Ha birde ya vedud esmasını bolca okuyup çaktırmadan yüzüne üfleyin.
Yaa çok teşekkür ederim sağolun.
Ev işleri konusunda çektiğimi biliyor ama su sınavı atlayınca iyice naz yapayım.
Tam biriktirdiğim parayı da söyleyeyim belki rahatlar.
Ya Vedud esmasini iyi ki soylediniz mutlaka okurum zaten sürekli okuyorum evde dua iyi olur 😊

eşiniz kendi çocuğunu kolejde okutmuyor muydu?bir zahmet sizin çocuğunuz için de iyi okulların olduğu bölgeye taşınsın
Evet kendi çocuğu özelde okuyor.
Onun kızıda liseye normal başladı sonra nakil olmuştu.
Şimdi kızım istedigi 3 lise var eğer yerleştiğinde mutlu olmaz,istemezse bende çalışacağım inşallah daha rahat olup onu da aynı özel liseye nakil yapmayı düşünüyoruz.
Birde ben liseye istediği yer olmazsa,istediği lise olmazsa özele verelim diye konuda yazmıştım.
Çok şükür kızımın ortalaması çok iyi lgs sınavı da önemli bakalım hayırlısıyla girsin çıksın inşallah.

Evet canım bende öyle düşündüm.
Eşime de söyledim.biz ikameti annemin evine alalım.okul ve iş konusunu hallederim yaz boyunca dedim.
O zaman kesin tasinacagiz ya eşim korktu yok olmaz demeye başladı.
Tabii eşim maddi konuda haklı ama buranın masrafı da bize çok.onumuzdeki ay kömür alacağız,diğer masraflar başlayacak.
Eğer tasinmazsak biz 4 yıl daha bu evde kalırız diye çok korkuyorum ya.
Boya ve catı demişsiniz ev sahıbı mı yaptıracak, yoksa sizmi. Sizden cıkacaksa zaten catı ve boya kendin bile boyasan besbını bulur.

Evet kendi çocuğu özelde okuyor.
Onun kızıda liseye normal başladı sonra nakil olmuştu.
Şimdi kızım istedigi 3 lise var eğer yerleştiğinde mutlu olmaz,istemezse bende çalışacağım inşallah daha rahat olup onu da aynı özel liseye nakil yapmayı düşünüyoruz.
Birde ben liseye istediği yer olmazsa,istediği lise olmazsa özele verelim diye konuda yazmıştım.
Çok şükür kızımın ortalaması çok iyi lgs sınavı da önemli bakalım hayırlısıyla girsin çıksın inşallah.
anladım inşallah istediği yeri kazanır.Ama bir şey dikkatimi çekti eşiniz iyi bir insan olsa da sizin ona karşı çekinceleriniz var rahatça isteklerinizi fikrinizi söyleyemiyorsunuz.lütfen değişin kendi iyiliğiniz ve kızınızın iyiliği için

Boya ve catı demişsiniz ev sahıbı mı yaptıracak, yoksa sizmi. Sizden cıkacaksa zaten catı ve boya kendin bile boyasan besbını bulur.
Çatıdan kaynaklı oldu.ev sahibi yaptıracağım dedi.kendisi de yapıyormuş heralde.malzeme aldı ama yapmadı 3 sene oldu.surekli söylüyorum arıyorum tamam diyor.
Çatıyı apartman sakinleri yaptırdı ama tavan duruyor.

Birde boya hiç yapilmamis 15 senedir.eve taşınırken ben yaptıracağım merak etmeyin dedi hala yapmadı.bende biz masrafların yarısını verelim lütfen boya yapalım dedik ama hala ses yok.cok umursamiyor kiram gelsin yeter diyor ev sahibi.

anladım inşallah istediği yeri kazanır.Ama bir şey dikkatimi çekti eşiniz iyi bir insan olsa da sizin ona karşı çekinceleriniz var rahatça isteklerinizi fikrinizi söyleyemiyorsunuz.lütfen değişin kendi iyiliğiniz ve kızınızın iyiliği için
Bu taşınma konusunda diyorsanız gerçekten net şekilde konuştum.rahatca düşüncemi,istediğimi söyledim.
Belki biraz da ileriye gittim bugün sen bilirsin biz gideriz o zaman da dedim.
Ama eşimi hep ikna etme durumunda olduğum doğru.
Teşekkür ederim.

Bu taşınma konusunda diyorsanız gerçekten net şekilde konuştum.rahatca düşüncemi,istediğimi söyledim.
Belki biraz da ileriye gittim bugün sen bilirsin biz gideriz o zaman da dedim.
Ama eşimi hep ikna etme durumunda olduğum doğru.
Teşekkür ederim.
geçmişte daha kötülerini yaşadığınız için idare ediyorsunuz eşinizi onu anlıyorum ama lütfen fazlaca da taviz vermeyin.önce evladınız sonra eşiniz gelsin .sevgiler

Tüm yorumları okumadım, şu an oturduğunuz çevrede daha yeni temiz evler yok mu hiç? Merkeze uzak olduğu için merkezdeki kadar pahalı olmaz belki.

Tüm yorumları okumadım, şu an oturduğunuz çevrede daha yeni temiz evler yok mu hiç? Merkeze uzak olduğu için merkezdeki kadar pahalı olmaz belki.
kızı liseye gidecek ya gideceği okula yakın olsun istiyor .haklı da.adam ilk eşinden çocuğunu kolejde okutuyorken konu sahibi niye kendi konforunu istemesin çocuğunun

kızı liseye gidecek ya gideceği okula yakın olsun istiyor .haklı da.adam ilk eşinden çocuğunu kolejde okutuyorken konu sahibi niye kendi konforunu istemesin çocuğunun
Ay o konu sahibi mi bu 🤦🏼‍♀️. Eski eşin mutfak alışverişini, kozmetik alışverişine bile yapıyordu tüm aile. O konu sahibi mi?

Yeni site içinde evler yapıldı var ama oraların kirası da merkezle aynı
Bu çevremizde genelde villa tarzı yada yeni lüks siteler var
Taşınma masrafını da eklersek merkezle aynı maliyet olucaktir
Ama benim için bu apartmandan biraz uzak olsa da olur.

Bu oturduğumuz yerde de var biraz uzak lise ama o taraftaki evlere de hayır diyor.yani direk taşınma konusuna hayır diyor.
Benim için merkez yada bu mahalle fark etmez,okul içinde 2 lise de istediğiniz düzeyde,puanda.ama açıkçası ben biraz rahat ve huzurum için istiyorum.

Yeni site içinde evler yapıldı var ama oraların kirası da merkezle aynı
Bu çevremizde genelde villa tarzı yada yeni lüks siteler var
Taşınma masrafını da eklersek merkezle aynı maliyet olucaktir
Ama benim için bu apartmandan biraz uzak olsa da olur.
Merkezle aynıysa hiç gerek yokmuş. Merkezde yeni bina çok daha mantıklı. Yolu çekmeye değmez, zaten merkeze ulaşım + kira ve aidat merkezdekinin kirasından fazlaya geliyorsa mantıksız diyecektim ben de.

Kiracı olarak asla eski binada oturmam, deprem riski yoksa bile onun masrafları daha çok oluyor. Tuttuğum iki ev de 2013 yapımıydı mesela. Isı yalıtımı iyi oluyor yeni binaların. Ben 100 liranın altında ödedim hep doğalgaza ve sıcacık olurdu, eskilerde oturan arkadaşlarım 500 lira fatura ödediler ama evleri buz gibi oluyordu. Eskilerin kirası uygun olsa bile arıza vs de çok yaşadılar, tamirci parası ve dediğim şekilde ısınamadıkları halde ödedikleri doğalgaz faturalarıyla yeni binaların kirasını geçiyordu.

Merkezle aynıysa hiç gerek yokmuş. Merkezde yeni bina çok daha mantıklı. Yolu çekmeye değmez, zaten merkeze ulaşım + kira ve aidat merkezdekinin kirasından fazlaya geliyorsa mantıksız diyecektim ben de.

Kiracı olarak asla eski binada oturmam, deprem riski yoksa bile onun masrafları daha çok oluyor. Tuttuğum iki ev de 2013 yapımıydı mesela. Isı yalıtımı iyi oluyor yeni binaların. Ben 100 liranın altında ödedim hep doğalgaza ve sıcacık olurdu, eskilerde oturan arkadaşlarım 500 lira fatura ödediler ama evleri buz gibi oluyordu. Eskilerin kirası uygun olsa bile arıza vs de çok yaşadılar, tamirci parası ve dediğim şekilde ısınamadıkları halde ödedikleri doğalgaz faturalarıyla yeni binaların kirasını geçiyordu.
Yol gerçekten çok uzun sürüyor.ulasim için de masraf yapıyoruz.merkeze tasinirsak kira artacak sadece.ama ısınma durumunu bilmiyorum.mesela annemin evi yeni 8 yıllık ama ısınma sorunu var
Bazıları çok az ödüyor doğalgaza.onun içinde arakat bir daire bakıyorum.sizin doğalgaz faturanız çok iyiymiş.biz kömür alıyoruz toplu daha çok ödüyoruz.
Ama eski evin masrafı çok fazla oluyor.bende elektrik tesisatı,musluklar,tamirci parası çok verdim bu ev için.

X