Yeni ev taşınma konusu

Hangi ev

• Merkeze uzak uygun fiyat ev

OY: 10 22,2%
  • Merkezde pahalı ev

OY: 35 77,8%

• Ankete Katılan
    45
Fazlasıyla değer o zaman. Aradaki farkı karşılıyorsa düşünmeye gerek yok bence. Üzerine huzurunuz kâr olacak.
Evet ama iş için alım zamanı varmış.annem onu arastiriyor.bende ev araştırıyorum.
Ya bu belediye firmaları çok prosedür uyguluyor heralde.

Size iftiralar atıp çirkeflik yapan biriyle eşin ve annen iyi mi
Eşim gayet iyi canım.
Geçen annemdeydik.kadin benim alt katta oturuyor.heralde tıkırtı olmayınca evde olmadığını anlamış.sabah 9 da eşim evden çıkarken eşin evde yok heralde oğlum al sıcak gözleme yaptım yersin diye vermiş.
Annem bize az gelir ama karşılaşırlarsa selamlasirlar.
Bir kez de kadın annemi aramış konuşmuşlar.ben kızıyorum ama herkes hemen unutuyor olanlari.

Eşim gayet iyi canım.
Geçen annemdeydik.kadin benim alt katta oturuyor.heralde tıkırtı olmayınca evde olmadığını anlamış.sabah 9 da eşim evden çıkarken eşin evde yok heralde oğlum al sıcak gözleme yaptım yersin diye vermiş.
Annem bize az gelir ama karşılaşırlarsa selamlasirlar.
Bir kez de kadın annemi aramış konuşmuşlar.ben kızıyorum ama herkes hemen unutuyor olanlari.
Benim iyi olmadığım bir komşuyla eşim de konuşursa kızarım ben inan ki

Benim iyi olmadığım bir komşuyla eşim de konuşursa kızarım ben inan ki
Çok kızıyorum.esime o kadınla konuşuyorsun diye bağırdım.kadin da alt katımda duyuyor.
Birlikte girip çıkarken konuşuyor kadın adama yürü muhattap olma diyorum.
Benden başka herkes bişey olmamış gibi davranıyor.
Kendimi sorguluyorum artık.

Çok kızıyorum.esime o kadınla konuşuyorsun diye bağırdım.kadin da alt katımda duyuyor.
Birlikte girip çıkarken konuşuyor kadın adama yürü muhattap olma diyorum.
Benden başka herkes bişey olmamış gibi davranıyor.
Kendimi sorguluyorum artık.
Kadın sana bir adım attı mı barışmak gibi

Kadın sana bir adım attı mı barışmak gibi
Hayır atmadı.
Karşı komşum vefat etti pandemiden önce.bende helvası,okuması falan hep girdim oraya o da oradaydı ama muhatap olmadık.
Başka komşular barışın bir araya getirelim dediler ama ben kabul etmedim.

Hayır atmadı.
Karşı komşum vefat etti pandemiden önce.bende helvası,okuması falan hep girdim oraya o da oradaydı ama muhatap olmadık.
Başka komşular barışın bir araya getirelim dediler ama ben kabul etmedim.
Belki o da barışmak istemiştir ondan barıştıralım demişlerdir

Belki o da barışmak istemiştir ondan barıştıralım demişlerdir
Bilemiyorum canım belki öyledir ama asla barışmam.
Gerçekten çok ağır şeyler atlattım özür diledi de kabul etmem.hakkimi da helal etmiyorum.
İftira başka şeye benzemiyormuş birde kızım var benim çok ayıp😡

Bilemiyorum canım belki öyledir ama asla barışmam.
Gerçekten çok ağır şeyler atlattım özür diledi de kabul etmem.hakkimi da helal etmiyorum.
İftira başka şeye benzemiyormuş birde kızım var benim çok ayıp😡
Haklısın tabii kararı sen verirsin barışmak istemezsen senin kararındır bazı insanlar çabuk geçiyor affedip konuşuyor ben de hemen konuşamam

Haklısın tabii kararı sen verirsin barışmak istemezsen senin kararındır bazı insanlar çabuk geçiyor affedip konuşuyor ben de hemen konuşamam
Normal bir tartışma olsa.basit bir konu olsa uzatma canım.oyle herkesle kusmem.hatta kirmayayim diye didinirim.ama bu konuda mümkün değil.

Tebdili mekanda ferahlık vardır Cemoos. Yeni evin, yeni kapılar açsın. İnşAllah bu evinde bulamadığın huzuru bulursun.🙏🏻🤲🏻 Ben severim ev taşımayı, son 20 senede 11 ev değiştirmişim. Her evin kendi enerjisi, çevresi oluyor. 💫✨ Hayatımızda yeterince sıkıntı, stres var. Gereksiz komşunun bunun içinde olması anlamsız.

Tebdili mekanda ferahlık vardır Cemoos. Yeni evin, yeni kapılar açsın. İnşAllah bu evinde bulamadığın huzuru bulursun.🙏🏻🤲🏻 Ben severim ev taşımayı, son 20 senede 11 ev değiştirmişim. Her evin kendi enerjisi, çevresi oluyor. 💫✨ Hayatımızda yeterince sıkıntı, stres var. Gereksiz komşunun bunun içinde olması anlamsız.
Nihalcim çok teşekkür ederim iyi dileklerin için🌸evet çok haklısın.yeterince stresimiz var ama birde bunları yük ediyoruz😔
Çok teşekkür ederim🙏tasinmayi kafama koydum inşallah temmuz ayı bitmeden yeni evimde olurum.
Buna çok ihtiyacım olduğunu fark ettim 😊

Arkadaşlar gerçekten ben bu ev konusundan bıktım usandım.nolur akıl verin.biraz uzan olursa kusura bakmayın lütfen.

6 yılı aşkın süredir oturduğum apartmandayiz.merkeze çok uzak.otobus, minibüs ile 20 dk.merkezde,bankada,hastahane de işimiz olsa otobüs saati falan denk getirmek çok zor.5. kat asansorsuz.pazara,markete gitmeye korkuyorum poşet taşımaktan.cop konusu ayrı dert.kapici falan yok.merkezi sistem kömür kaloriferli kışın çok sıcak oluyor.(1.800 kömür,aylık 100 TL aidat).ev eski bina,temizliği zor,çatı akti ev sahibi yaptırmadı bile.ve en önemli taşınma sebebim alt komşum.2 yıldır resmen kanlı bıçaklı kavgaliyiz.birbirimize girdik.agir depresyon atlattım.iftiralar attı,yalanlar söyledi.esim,annem,komşular herkes biliyor.daha o zaman taşınacaktır kizimin ortaokulunun bitmesini bekleyelim diye eşim ısrar etti.kaldik bu evde ama birde bana sorun.gercekten çok zor oturuyorum evde.

Kızımın lgs sınavı var.okulu değişecek.
Bende diyorum ki merkezi yere tasinalim.kizim oradan tercih yapar.istedigi okula inşallah denk gelir.merkezde annem ve eşimin ailesi oturuyor.esim 1-2 ay önceye kadar tamam derdi.gecenlerde çantasını kaybetti yüklü miktar paramız gitti şimdi ben bu evden tasinmam diyor.bende sana destek olurum taşınma,abonelikler icin dedim.

Yeni ev merkezi yerde.daha temiz ve alt katta.yeni bina.kizimin istediği okulun bölgesinde.kirasi bu eve göre 2 kat fazla.kombili (kömür+aidat yok)aidat 25 lira falan temizlik için.bu eve tasinirsak taksitle eşya almamız lazım.birde bu ev annemin işyerine çok yakın annemde kızım çocuk da büyüdü benim yanımda seni ise alalım rahat ederseniz diyor.annemin işyeri büyük bir firma ve sabit is.benim oraya tasinirsak o ise girmem %80,90.ve yine en iyi yanı bu komşudan kurtulacağım.

Oturduğum semt çamlar içinde,heryeri açık,doğanın tam ortasında.ama yeni ev bildiğiniz trafik,binalarla dolu şehir merkezi.

Bu evde duracak 1-2 ay sabrım bile yok inanın.o komşu sürekli girişte bahçede oturuyor,kızıyla,komşularla.
hep yüzyüze geliyoruz.kizima da bir iki kez laf söylediler bende yine kapılarına gittim kavga ettik.
Eşimle aralarinda problemleri yok hatta baya iyiler.esime gel çay içelim,bize yemeğe gel derler.selamlasirlar.annemide görünce konuşurlar.bu komşu 60 yaşlarında,kızı benimle yaşıt aynı binada oturuyorlar.ve yaz geldi hergun bahçede mangal,semaver,piknik modundalar tüm komşularla.

Birde bu evde oturmak durumunda kalırsam ev tadilat olmak zorunda.tavan yapılacak.
15 yıldır boya yapılmamış ben siliyorum duvarları düzenli ama boya şart.

İnşallah doğru şekilde derdimi anlatabilmisimdir.simdiden okuyanlara,cevap verenlere teşekkürler.
benim icin sehre yakinlik cok onemli.
uzak geniş yerde oturacağıma merkezi kucuk bir evde oturuyorum. 10 dk da isime gidebiliyorum.
arkadaşlarıma gittiğimde yol git git bitmiyor.
hele cocuk icin okulun eve yakinligi ne onemli.
arkadaslarim bu ev ufak gel bizim tarafa ferah otur diyo. gunde 2 saatim yolda gecsin istemediğimden burda ufak ev benlik diyorum..
ayni anda isten cikiyoruz. onlar evlerine varıp beni aradıklarında ben yemeğimi coktan pişirmiş evi derliyor oluyorum.

benim icin sehre yakinlik cok onemli.
uzak geniş yerde oturacağıma merkezi kucuk bir evde oturuyorum. 10 dk da isime gidebiliyorum.
arkadaşlarıma gittiğimde yol git git bitmiyor.
hele cocuk icin okulun eve yakinligi ne onemli.
arkadaslarim bu ev ufak gel bizim tarafa ferah otur diyo. gunde 2 saatim yolda gecsin istemediğimden burda ufak ev benlik diyorum..
ayni anda isten dikiyoruz. onlar evlerine varıp beni aradıklarında ben yemeğimi coktan pişirmiş evi derliyor oluyorum.
Evet çok büyük bir avantaj.birde ufaklığı için sorunum yok temizliği kolay olur diye düşünüyorum.
Sadece anneme 3 vasıta ile gidiyorum.otobus minibüs denk gelirse 30-40 dk oluyor.
Merkeze 20 dk da gidiyorum.
Yol gerçekten sorun.

Evet çok büyük bir avantaj.birde ufaklığı için sorunum yok temizliği kolay olur diye düşünüyorum.
Sadece anneme 3 vasıta ile gidiyorum.otobus minibüs denk gelirse 30-40 dk oluyor.
Merkeze 20 dk da gidiyorum.
Yol gerçekten sorun.
evim ise yakin oldugundan pandemide baktim dolmuş full kalabalık, ara ara taksiye binebildim. uzakta otursam nasıl binecektim..

evim ise yakin oldugundan pandemide baktim dolmuş full kalabalık, ara ara taksiye binebildim. uzakta otursam nasıl binecektim..
Ya evet birde o var.sizin adınıza çok sevindim gerçekten kolaylık oluyor.pandemide çoğunlukla yürüyerek gittim geldim ben kalabalığa girmemek için.iste hepsini düşünmemiz gerekiyor baştan.sonra sorun olabiliyor.

Ya evet birde o var.sizin adınıza çok sevindim gerçekten kolaylık oluyor.pandemide çoğunlukla yürüyerek gittim geldim ben kalabalığa girmemek için.iste hepsini düşünmemiz gerekiyor baştan.sonra sorun olabiliyor.
yeni ev icin çocuğunuzun okula yakin demissiniz. daha fazla uyur mesela sabah.
sizin de okula gitmeniz gerekse hemen varirsiniz.

yeni ev icin çocuğunuzun okula yakin demissiniz. daha fazla uyur mesela sabah.
sizin de okula gitmeniz gerekse hemen varirsiniz.
Evet daha yakın.yine yürüme mesafesi var ama çok değil.5-10 dk almaz bile.
Bende sürekli gidip gelebilirim.ben çalışırsam annemin veya anneannemin evine kızım hemen gidebilir onlarda yakın olacak.
Ben taşındigimi düşünürek hareket ediyorum şuan.aklimda sadece taşınma var ve sadece eşim engel.onu da bu hafta ikna edecegime eminim artik😊

Evet daha yakın.yine yürüme mesafesi var ama çok değil.5-10 dk almaz bile.
Bende sürekli gidip gelebilirim.ben çalışırsam annemin veya anneannemin evine kızım hemen gidebilir onlarda yakın olacak.
Ben taşındigimi düşünürek hareket ediyorum şuan.aklimda sadece taşınma var ve sadece eşim engel.onu da bu hafta ikna edecegime eminim artik😊
ya su bile onemli. aileniz yakinda ya. bazen eve kargo gelecek veya evde bir tamir isi vs oluyor.
iste olmam gerekiyor bi arkadaşım yakınımda, hemen destege geliyor.

X