Yeni ev taşınma konusu

Hangi ev

• Merkeze uzak uygun fiyat ev

OY: 10 22,2%
  • Merkezde pahalı ev

OY: 35 77,8%

• Ankete Katılan
    45
evet ta kendisi.o yüzden yazdım ya zaten önce kızını düşün diye
Yok yok, acımamak lazım böyle adamlara. Eski evliliğinden olan çocuğuna hiç para harcamasın demiyorum ama biraz adil olmak lazım. Şu anki ailesinden kısıp diğerine yağdırması doğru değil.

Benim babam da ben aman masraf olmasın diye acil ihtiyaçlarımı dahi erteledikçe baktım kök ailesine yağdırıyor, aileden olmayan kişilere borç veriyor geri de alamıyor, borç adı altında millete hibe etmiş oluyor, acımıyorum artık. Şu şu lazım, para ver diyorum direkt. Bazı erkekler para yedirmeyi seviyor galiba. Sen kendinden kıstıkça parayı verecek yer arıyor.

Yok yok, acımamak lazım böyle adamlara. Eski evliliğinden olan çocuğuna hiç para harcamasın demiyorum ama biraz adil olmak lazım. Şu anki ailesinden kısıp diğerine yağdırması doğru değil.

Benim babam da ben aman masraf olmasın diye acil ihtiyaçlarımı dahi erteledikçe baktım kök ailesine yağdırıyor, aileden olmayan kişilere borç veriyor geri de alamıyor, borç adı altında millete hibe etmiş oluyor, acımıyorum artık. Şu şu lazım, para ver diyorum direkt. Bazı erkekler para yedirmeyi seviyor galiba. Sen kendinden kıstıkça parayı verecek yer arıyor.
katılıyorum sonuna dek.istemedikçe alışıp vermiyorlar ihtiyaç parasını bile.sen kısıyorsun başkaları sefasını sürüyor.sana tavsiye evlenince ne kadar iyi adam olursa olsun ayrı birikim yap çocuk gibi harçlık alma.ortak birikimde olsun ayrı da.burda çalışan ya da geliri olan ama hala ezilen kadınları okuyunca hem kızıyorum hem de üzülüyorum

Komşuyla kavgaliysaniz zaten evin enerjisi size iyi gelmiyordur. O evde oturup hastalik atlatmaktansa pahali eve taşınır, bir iş bulur hem kafamı mesgul ederim hem de gelir huzurla evimde yatarim.
Hiç iyi gelmiyor bu ev bana.
Çok büyük sıkıntılar çektim.bir ay kalmaya bile tahammülüm yok.evin pahalı olmasını da düşünmüyorum aslında.huzurumuz,rahatımiz daha önemli.
İşe girmek,çalışmak,para kazanmak da çok istiyorum.calismaya pandemi de daha çok ihtiyacım olduğunu anladım.
Teşekkür ederim sağolun 🙏

Çıkmayı kafaya koymuşsunuz o kesin
Almayı düşünmez misiniz?

Bence bu durumda kızın okuluna göre tasını zaten iş de hazırmış çalışın ama kiraya değil ev alın bence

Arkadaşlar gerçekten ben bu ev konusundan bıktım usandım.nolur akıl verin.biraz uzan olursa kusura bakmayın lütfen.

6 yılı aşkın süredir oturduğum apartmandayiz.merkeze çok uzak.otobus, minibüs ile 20 dk.merkezde,bankada,hastahane de işimiz olsa otobüs saati falan denk getirmek çok zor.5. kat asansorsuz.pazara,markete gitmeye korkuyorum poşet taşımaktan.cop konusu ayrı dert.kapici falan yok.merkezi sistem kömür kaloriferli kışın çok sıcak oluyor.(1.800 kömür,aylık 100 TL aidat).ev eski bina,temizliği zor,çatı akti ev sahibi yaptırmadı bile.ve en önemli taşınma sebebim alt komşum.2 yıldır resmen kanlı bıçaklı kavgaliyiz.birbirimize girdik.agir depresyon atlattım.iftiralar attı,yalanlar söyledi.esim,annem,komşular herkes biliyor.daha o zaman taşınacaktır kizimin ortaokulunun bitmesini bekleyelim diye eşim ısrar etti.kaldik bu evde ama birde bana sorun.gercekten çok zor oturuyorum evde.

Kızımın lgs sınavı var.okulu değişecek.
Bende diyorum ki merkezi yere tasinalim.kizim oradan tercih yapar.istedigi okula inşallah denk gelir.merkezde annem ve eşimin ailesi oturuyor.esim 1-2 ay önceye kadar tamam derdi.gecenlerde çantasını kaybetti yüklü miktar paramız gitti şimdi ben bu evden tasinmam diyor.bende sana destek olurum taşınma,abonelikler icin dedim.

Yeni ev merkezi yerde.daha temiz ve alt katta.yeni bina.kizimin istediği okulun bölgesinde.kirasi bu eve göre 2 kat fazla.kombili (kömür+aidat yok)aidat 25 lira falan temizlik için.bu eve tasinirsak taksitle eşya almamız lazım.birde bu ev annemin işyerine çok yakın annemde kızım çocuk da büyüdü benim yanımda seni ise alalım rahat ederseniz diyor.annemin işyeri büyük bir firma ve sabit is.benim oraya tasinirsak o ise girmem %80,90.ve yine en iyi yanı bu komşudan kurtulacağım.

Oturduğum semt çamlar içinde,heryeri açık,doğanın tam ortasında.ama yeni ev bildiğiniz trafik,binalarla dolu şehir merkezi.

Bu evde duracak 1-2 ay sabrım bile yok inanın.o komşu sürekli girişte bahçede oturuyor,kızıyla,komşularla.
hep yüzyüze geliyoruz.kizima da bir iki kez laf söylediler bende yine kapılarına gittim kavga ettik.
Eşimle aralarinda problemleri yok hatta baya iyiler.esime gel çay içelim,bize yemeğe gel derler.selamlasirlar.annemide görünce konuşurlar.bu komşu 60 yaşlarında,kızı benimle yaşıt aynı binada oturuyorlar.ve yaz geldi hergun bahçede mangal,semaver,piknik modundalar tüm komşularla.

Birde bu evde oturmak durumunda kalırsam ev tadilat olmak zorunda.tavan yapılacak.
15 yıldır boya yapılmamış ben siliyorum duvarları düzenli ama boya şart.

İnşallah doğru şekilde derdimi anlatabilmisimdir.simdiden okuyanlara,cevap verenlere teşekkürler.
Merkezden uzak olunca yol masrafı vs derken zaten merkezi evle aynı fiyata denk geliyo. Merkezde olsun en azından daha az yorucu olur herşey ayağının altında yol derdi yok. Yeni ev yeni çevre olur hemde orda huzurunuz yoksa durmanızın hiç bi anlamı yk

Çıkmayı kafaya koymuşsunuz o kesin
Almayı düşünmez misiniz?

Bence bu durumda kızın okuluna göre tasını zaten iş de hazırmış çalışın ama kiraya değil ev alın bence
Kredi ödüyoruz Mart ayında bitecek ama ev fiyatları çok yükselmiş.
Eğer alırsak eşim arabayi satacak üzerine kredi çekeceğiz.ama bu kredi çekmemiz 9 ay dan uzun sürecek.
Annem ev almayı düşünüyor.onunda parası eksik o alsaydı oraya gidecektik onun kredisine destek olacaktık.
Kredi faizleri düşerse annem alır bizde onun evinde ona destek olarak oturabiliriz inşallah.

Merkezden uzak olunca yol masrafı vs derken zaten merkezi evle aynı fiyata denk geliyo. Merkezde olsun en azından daha az yorucu olur herşey ayağının altında yol derdi yok. Yeni ev yeni çevre olur hemde orda huzurunuz yoksa durmanızın hiç bi anlamı yk
Evet bende aynen bunları düşünüyorum.esime de aynı bu şekilde anlatiyorum.hem en önemlisi huzurum olacak.eger maddi sıkıntı çekersen de 1 sene bile sürmez tekrar eski durumumuza donebiliriz diye düşünüyorum.
İnşallah eşim de bunları anlar ve kabul eder hemen tasiniriz.

Huzurlu olduğun ev. O nasıl iş eşinle nasıl samimî olabiliyorlar sana iftira atarken?
İnsan bir evde huzursuzsa taşınmalı. Ben de bu konuda çok çektim anlıyorum. Hem iş imkanı da varken hiç durma.

katılıyorum sonuna dek.istemedikçe alışıp vermiyorlar ihtiyaç parasını bile.sen kısıyorsun başkaları sefasını sürüyor.sana tavsiye evlenince ne kadar iyi adam olursa olsun ayrı birikim yap çocuk gibi harçlık alma.ortak birikimde olsun ayrı da.burda çalışan ya da geliri olan ama hala ezilen kadınları okuyunca hem kızıyorum hem de üzülüyorum
Erkek arkadaşım şükür babam gibi değil bu konuda. Asla benden kısmaz. Hatta kendine almaz bana alır. Az bir parası bile olsa hemen “ne lazımsa al, sakın çekinme” diyor sürekli. Biz evde kısarsak da bunun kıymetini bilir, takdir eder Delfi harcamıyor şuraya vereyim gibi düşünmez.

Yok yok bu yaşıma kadar öyle harçlık aldım artık kaldıramıyorum da, hoşuma da gitmiyor. Bütçe idaresi bende olacak, birikim yatırım onda olacak diye konuşuyoruz biz şimdi. Çünkü ben elimde para tutamıyorum 😂. Kendime birikim yapabilmeyi de öğrenmem gerekiyor, şu an harcamak için biriktiriyorum sadece. 100 lira olunca harcayacağım, 300 olunca harcayacağım şeklinde. Çalışmaya başlayınca bu miktarları da büyütüp uzun soluklu birikim yatırım yapmayı öğrenirim ben de zamanla diye umuyorum 😅.

Yol gerçekten çok uzun sürüyor.ulasim için de masraf yapıyoruz.merkeze tasinirsak kira artacak sadece.ama ısınma durumunu bilmiyorum.mesela annemin evi yeni 8 yıllık ama ısınma sorunu var
Bazıları çok az ödüyor doğalgaza.onun içinde arakat bir daire bakıyorum.sizin doğalgaz faturanız çok iyiymiş.biz kömür alıyoruz toplu daha çok ödüyoruz.
Ama eski evin masrafı çok fazla oluyor.bende elektrik tesisatı,musluklar,tamirci parası çok verdim bu ev için.
Peki annenizin çalıştığı yerde çalışırsanız bu gelir artışı aradaki kira farkını karşılıyor mu?

Erkek arkadaşım şükür babam gibi değil bu konuda. Asla benden kısmaz. Hatta kendine almaz bana alır. Az bir parası bile olsa hemen “ne lazımsa al, sakın çekinme” diyor sürekli. Biz evde kısarsak da bunun kıymetini bilir, takdir eder Delfi harcamıyor şuraya vereyim gibi düşünmez.

Yok yok bu yaşıma kadar öyle harçlık aldım artık kaldıramıyorum da, hoşuma da gitmiyor. Bütçe idaresi bende olacak, birikim yatırım onda olacak diye konuşuyoruz biz şimdi. Çünkü ben elimde para tutamıyorum 😂. Kendime birikim yapabilmeyi de öğrenmem gerekiyor, şu an harcamak için biriktiriyorum sadece. 100 lira olunca harcayacağım, 300 olunca harcayacağım şeklinde. Çalışmaya başlayınca bu miktarları da büyütüp uzun soluklu birikim yatırım yapmayı öğrenirim ben de zamanla diye umuyorum 😅.
evet zamanla olur.senin yaşında ben de yiyordum kazandığımı.yurtiçi yurtdışı yedim hep.30 dan sonra birikime başlamak en mantıklısı.

Babamın böyle olması benim için bir avantaj belki de ceycey. Görmüş oldum çünkü böylesini de. Bizden kısıp başkasına yağdıran kocanın alnını karışlarım artık 😂 babam böyle olmasa anlamazdım bile belki.

Huzurlu olduğun ev. O nasıl iş eşinle nasıl samimî olabiliyorlar sana iftira atarken?
İnsan bir evde huzursuzsa taşınmalı. Ben de bu konuda çok çektim anlıyorum. Hem iş imkanı da varken hiç durma.
Kadın anneme mesajlar atmış benim hakkımda.ben kötü kadinmisim.bende deliye döndüm kavga ettim.esim gitti evlerine baya kızdı terbiyesizler,utanmazlar diye.
Kadının açıklaması kusura bakma oğlum yanlışlık olmuş
Sonra kadın beni her gördüğünde mirildaniyor bende kavga ediyorum.ama eşimi görünce oğlum nasılsın,iyi misin,gel çay içelim,gel gözleme yapayım falan.

Gerçekten bu kadın benim psikolojimi çok bozdu.
İş olmasa bile iyi kötü gelirim var yaşından bana yeter ya 😔

Peki annenizin çalıştığı yerde çalışırsanız bu gelir artışı aradaki kira farkını karşılıyor mu?
Annemin yanına ise girersem baslangicta 3 bin lira alacağım.
Yemek ve yol parası da veriliyor ama miktarını bilmiyorum.
Aradaki kira farkını karşılıyor.

Merkezi bilemem de simdiki evinizden cikmalisiniz bence
çünkü insan evinde huzurla oturmak ister ve tadilatı pisligi bir yerden sonra çekilmiyor
Ben bile düşünüyorum bazen tasinsam mi diye ki 1.5 sene oldu ama bir sürü tamirlik is var ev sahibi umursamıyor komsularla papaz oluyoruz gerek yok çekmeye inanin
Bu hayatta yeterince derdimiz varken bari evimizde huzurla yasayalim

Kadın anneme mesajlar atmış benim hakkımda.ben kötü kadinmisim.bende deliye döndüm kavga ettim.esim gitti evlerine baya kızdı terbiyesizler,utanmazlar diye.
Kadının açıklaması kusura bakma oğlum yanlışlık olmuş
Sonra kadın beni her gördüğünde mirildaniyor bende kavga ediyorum.ama eşimi görünce oğlum nasılsın,iyi misin,gel çay içelim,gel gözleme yapayım falan.

Gerçekten bu kadın benim psikolojimi çok bozdu.
İş olmasa bile iyi kötü gelirim var yaşından bana yeter ya 😔
2 yüzlü demekki. Taşınmak için diret eşine. Bende giriş kattayım nekadar güzel olsada evim huzurszum. Direte direte eşimi razı saldım seneye kredi bter bitmez satacağız. O kadını gördükçe rahat edemezsin zaten.

Merkezi bilemem de simdiki evinizden cikmalisiniz bence
çünkü insan evinde huzurla oturmak ister ve tadilatı pisligi bir yerden sonra çekilmiyor
Ben bile düşünüyorum bazen tasinsam mi diye ki 1.5 sene oldu ama bir sürü tamirlik is var ev sahibi umursamıyor komsularla papaz oluyoruz gerek yok çekmeye inanin
Bu hayatta yeterince derdimiz varken bari evimizde huzurla yasayalim
Evet ya gerçekten tek huzur bulduğumuz yer eviniz.birde pandemi de hep evdeydik.
Gerçekten çekilmiyor.
Ben kafaya koydum tasinacagim.esimin de keyfi bilir.kalsin isterse.yada gelsin.
Gerçekten ben çekiyorum bu evi
Tadilat olsa temizliği, işçisi falan hep benim üzerimde olacak.ne gerek var.

2 yüzlü demekki. Taşınmak için diret eşine. Bende giriş kattayım nekadar güzel olsada evim huzurszum. Direte direte eşimi razı saldım seneye kredi bter bitmez satacağız. O kadını gördükçe rahat edemezsin zaten.
Vallahi rahat olamıyorum.herkes baristirmaya çalışıyor yaşlıdır,hacidir, büyüktür diye ama iftaralar attı,çok hakaret etti asla yüz göz olmam.
Ben 2 yıldır bu günü bekliyorum taşınmak için.
Evim olsa da satıp gidecektim.kira olunca neden durayım.

Annemin yanına ise girersem baslangicta 3 bin lira alacağım.
Yemek ve yol parası da veriliyor ama miktarını bilmiyorum.
Aradaki kira farkını karşılıyor.
Fazlasıyla değer o zaman. Aradaki farkı karşılıyorsa düşünmeye gerek yok bence. Üzerine huzurunuz kâr olacak.

X