Yeni evli ve hamile

Her ne kadar yüzyıllar öncesinde yaşayanlar olsa da aramızda bugün kürtaj bir haktır ve gelecekte çocuk sahibi olma konusunda riskler vb. konu sahibini ilgilendirir.
Bana göre kadına yaptırmaya çalıştığınız vicdan son derece çirkin ve bir insanın özel kararlarına burun sokmayı, hadsizliği içeriyor.
Zaten aldırmak konusunda fikir sormamış.
Eşiyle ilgili durumu sormuş ve herkes de eşin haberdar olması gerektiğini önerdi.

Yorumunuz için teşekkürler. Ben yinede cogu arkadaşın bunu art niyetle söylediğini düşünmüyorum. Herkes kendi penceresinden bakiyor meseleye. Bende muhafazakar kesimdenim ve kürtaja niye hala öcü gözüyle bakılıyor, anlamakta zorluk çekiyorum. Kadin kendi hür iradesiyle karar verdikten sonra bebek sahibide olabilir, aldiradabilir. Onun bedeni sonucta.
Yanliz karar verme konusunda bencillik ettim, yarin zaten esimle de konuşacağım. Bu konuda arkadaşların yardımı dokundu sagolsun.

Bihter gibi tek başına kurtaj olmak? Dizi mi ceviriyorsunuz? Insan gibi konusun esinizle ve aldirmak istiyorsanız aldirin yine. Piril piril kafalar.

Kurtaj sonrasi ne olacaginida kimse bilemez, herkes ayni seyi yasamaz. O yuzden baskalarinin deneyimlerinin size faydasi yok bu konuda.

Yorumlari okudukca kusasim geldi cidden, ne kadar cok haddini bilmez, saygisiz, alayci kadinlar varmis aramizda.

Evet olmamasi gereken bisey olmus, kadin bin kere yazmis hapla korundum diye. Daha Hala dalga konusu olmus. Noldu, kürtaj olmak istemesi mi sorunuza gitti. Belli ki panik bi durumda, saglikli düsünemedigi bir anda yazmis konuyu. Aralardaki yorumlari okuyanda aslinda karsimizda aklin basinda bir insan Oldugunu anlardi ama iste eglenceye gelmis bir kesim var

Kocadan habersiz kürtaj olma fikiri cok yanlis, bosanmaya sebep benim gözümde konu sahibi, ama demissin zaten söylicem esime diye. Hakkinda hayirlisi

Onun bedeniyse. Duzgun korunup bedenine sahip cıksaymıs. Sirf keyfin bozulmasın diye yaptıgın kürtaja alkısmı tutalım

Ne kadar tatli bir yorum, teşekkürler empatiniz icin. Kürtaj hakkındaki yorumları ciddiye almadim zaten, esime söyleme fikri içime yatti ya, o bana yeter. Had aşanları ne burda ne gerçek hayatta ciddiye alamiyorum zaten, öyle pogramlamisim kendimi.

Neden öcü gibi baktığımızı açıklayayım korunmuşsun yada korunamamissin bir şekilde gebe kalmışsın doktora gitsen kalbinin sesini duycaksin, seninde kalbin atıyor esininde atıyor ne farkı var? Tek fark onun içerde sizin dışarda olmanız ve bu hakki kendinizde bulmanız mi,ha 40 yaşındaki adamın öldürmüşsünüz ha daha doğmamış kalbi atan bebeğinizi öldürmüşsünüz ne farkı var kürtajı mesrulasriramassiniz gayette cinayettir benim görüşüm sizin görüşünüzde saygım var lakin öcü bakışlı yobaz damgası vuramazsınız özgür bir ülkede yaşıyoruz istediğiniz yapabilirsiniz ..

Ben kimsenin kararına asla karışmam her görüşe saygım var özgür insanlarız irade bizim elimizde yorum yapma sebebim tersi bir yorum geldiğinde öcü gibi öcünün devamı genelde yobaz geri kafalı (ben ekledim siz sadece öcü dediniz,) olduğu için yorum yaptım tam tersi düşünen insanlara da sizin saygınız olmalı bu şekilde yaftalamamalı dedim ve bunu savunuyorum ister doğurursunuz ister doğurmazsınız bu kişinin kararı ben görüşümü bildirdim bencede bakamiycak olan doğurmasın..

Aldırmayın bebeğinizi
keşke en baştan beri hiç istemiyorsanız ona göre her türlü korunma yöntemini deneseydiniz
İlla aldıracağım derseniz eşinize muhakkak haber verin
ileride çok büyük sorunlara yol açabilir bu durum
kararı berabere verin

Aldırdınız diyelim eşinizin haberi olmadan, ya kürtajda ters giden bişeyler olursa eşinize ne diceksiniz?yapmayın allah aşkına yaaa saçma sapan şeyler.

Ve sanırım kendisi kürtaja pek sicak bakmayacak, yine karari bana birakacagindan eminim, secimlerime ve bana karsi herdaim saygılı ve anlayışlı davrandi.
Eşiniz seçimlerinize ve önceliklerinize saygılıymış ne güzel.
Ama siz tek başınıza karar verir ve uygularsanız onun seçimlerine saygı duymamış olacaksınız.
Bu bir emrivakidir, dayatmadır.
Bu sebeple boşanan bir çift biliyorum, kadının açıklaması da sizinkine benzer bir şeydi.
Kocasının bu dayatma karşısında o bahaneyi gözü bile görmedi, tek celsede boşandılar.
Gebelik olmasına bile gerek yok. Bir jinokolojik hastalıkta bile doktor doğum ve kürtaj sayılarını sorar.

İnsan böyle bir şeyi eşine söylemeden nasıl yapabilir, hamile olduğunu nasıl gizleyebilir ve gizli gizli hastaneye gidebilir anlayamıyorum Bunu saklamak için aramızda ciddi sorunlar olmalı.

Bebeği de alıp aldırmama ile ilgili bir şey söyleyemem. Bence kadının kararı esastır ama tabi ki konuşulmalı.

Iki sorunlu gebeligim oldu, ikisi de sonlandirildi ve evet önce hap veriliyor ama haptan sonra iceride parca kaldigi icin ve kendiliginden atilmasi gereken sürede parca atilmadigi icin ikisinde de küretaj oldu.
Kuretajdan sonra kanamaniz da olacak 20-40 gun hatta 60gune kadar uzayabilir.

Bebeği tek başına yapmadığın gibi bebeğin hayatınada tek başına son veremezsin. Eşinin haberi olmayacak diyorsun ama birgün çocuk istediğinde doktorların ilk sorduğu şey daha önce düşük yada kürtaj oldu mu olur. Eşin öğrendiğinde sağlıklı bir evliliğin ilerleyeceğine inanıyor musun? Hayatı, sorunları, çözümleri eşinle paylaşmayacaksan neden evlendin senin kadar babanında o bebek üstünde hakkı var bu hakkı almak sana düşmez. Ayrıca kürtajdan sonra 2 hafta cinsellik yok iyileşme süresi uzayabilir ve 2 ay korunacaksın bunları da düşün nasıl anlatacaksın eşine.

O ıs oyle olmuyor yalnız.Merdıven altında kurtaj olmayacaksanız,babanın imzasını ıstıyor drlar.Ben sadece devlette sanıyordm ozelde de oyleymıs.Bı arkadas soyledı.Bırde Bıhter Zıyagıl gıbı gıdıp kendı basına cocugu aldıkmak nedır?Bu kadar mı ıletısımınız sıfır esınızle.Adetim 2 gun gecse soyluyorm,cocuk aldırmak ne babadan gızlı?

Bakkaldan çikolata almak değil ki bu gizleyesiniz. Evlenmek/aile olmak tek kişilik bir olay değil. Bebek sizin bedeninizde olsa da o eşinizin de bir parçası. Evliliğinizdeki düzen ve huzuru bozmamak adına eşinizle oturup konuşmalısınız bu konuyu, en azından sevildiğini ve saygı gördüğünü bilir eşiniz. yarın olmadık bir şekilde böyle bir şy yaşandığını öğrenirse bu sefer telafisi imkansız olur. Bence söylemelisiniz, bilmeye hakkı var. Eşiniz sizden habersiz ayakkabısını satsa bozulur kendinizi kötü hissedersiniz belki empati yapın derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…