YENİ EVLİYİM AMA SANIRIM BİTECEK

Evliligin ilk 1 yili cok zormus herkez bu tarz problemler yaşayabilir ( ben balkona oturup bari 1. Yili doldurup öyle boşanayım millete karşı 2 ayda geri geldi demesinler diye düşündüğüm günleri hatırlıyorum) öncelikle sizin sorununuz sadece eşiniz değil şehir de sıkilmanizda olabilir beklentiyi düşük tutup tartışma çıkacağını hissettiğiniz an ortamdan uzaklasin sinirden ölseniz bile 1 saat bi kendinizi dinleyin sonra hala siniriyseniz kavga edin ben bunun çok faydasını gördüm malesef ki o romantik anlayışlı erkekler filmlerde kaldılar oyle bi erkek turu yok hep inatci dedigim dedik gonul alan erkek cok azdir cok naz trip yapmayin insanlar tartisabilir buyutmeyin ins hersey yoluna girer

Sız borderline kişilik bozuklugu belırtılerı gosterıyorsunuz. Eşinizin sıze karsı net bir yanlısını yazmamıssınız. Sız terkedılme korkusu ıle farketmeden eşiniZi boğuyorsunuz. Farkındalık kazanmaz boyle devam edersenız eşiniz daha fazla dayanamaz. Borderlıne kiiişik bozuklugu ile ilgili kitaplar kkuyun ve hıssettıklerınızjn aslında ne kadar gercek olup olmadıgını bilin, belki farkedersenız biseylerı iyileştirebilirsimix.

Çok fazla olduğu için yazmak istemedim genel olarak hikayeyi yazdım . Bana karşı hatası yoksa neden kendi kendimi üzeyim drama kraliçesi değilim ki üzülmek için yer arayım . Kendisinin bana sevgisini hissettirmemesi ,her kavga da kapıyı göstermesi boşanalım demesi ? Bunlar sizce hata değil mi ? İlla hata olması için küfür , şiddet aldatma mı gerekiyor . Kendisi psikolojik olarak beni ve duygularımı bastırıyor anlamak yerine . Buda beni içinde bulunduğum durumda da daha da yalnız hissettiriyor . Borderlineım yok lakin anksiyetem var. İlişkimiz boyunca hep iyiydim hiç kötü olmadım ama ne zaman evlendik tekrar kaygılarım ortaya çıkmaya başladı çünkü kendimi güvende hissetmiyorum .

Canım her evliliğin başında bu tip sıkıntılar, adaptasyon sorunları olur. Bir taraf malesef her zmn daha fazla fedakarlık gösteriyor evlilikte. Bu gemi çoğunlukla böyle gidiyor. Şimdi daha çok yeni evlisiniz, bir anda insan bambaşka bir hayata geçiyor ve kimileri bu süreci zor geçiriyor. Benim tavsiyem, biraz daha yapıcı ol. Daha başka yönlerini ii taraflarını görmeye çalış. Biraz daha şans vermelisiniz. Baktın değişen bir şey yok, sana ilgisiz ve sevgisiz. O zmn oturur kavga etmeden sorunun ne oldugunu hatalarınızı ortaya dökün. Suçlayıcı diil çözümleyici olarak konuşun. En azından sen öyle konuş. Aranızda gercekten aşılmıcak sorun oldugunu anlarsanız vakit kaybetmeye gerek yok dersiniz ve ayrılırsınz. İsteğinin gerçekten ayrılık olduguna inanırsan hiç düşünmeden boşan. Mesleğin var işin gücünü yeniden oturtursun hiç korkma.eşin asker mi Bu arada

Eşim polis.. Söylediklerinize katılıyorum aslında hep iyimser olmaya çalıştım inanın ben annemin evinde bir makarna yapamazdım . Ama elimden geldiğince hem ev yaşamı hemde duygusal anlamda yapıyorum herşeyi nerde eksiklik hala anlayamıyorum belki de beklentilerim çok yükseldi. Ama en çok kiran da haya yaptık evlenmeseydim lafları . Derin bir şekilde üzüyor . Ne yapmalı bu süreçte kendi haline mi bırakayım ? Kendisi ayrı yatıyor ( ki ben hiç bir kavgada yatak ayrılmaması gerektiğini savunan biriyim )

Ben sana diyim el bebek gul bebek birsey bekleme... zaten beklentiye girerek evlenmen hata... para kazaniyorken kendine daha cok guveniyordun belki suanda eline baktigin ve kendini eve kistigini dusunup rahatsiz okuyorsun ... alismadigin bir cevre alismadigib duzen, sevdigin adam yaninda ama sevdigin adam bu mu ? Gibi bir suru seyler ve can sikintilarin... senin en buyuk eksigin sevgisizlik degil bence ... issizlik... ugrasacagin bir sey olmamasi... evlilik iste bu zor yukun altindan kalkabilmekte sakli canim. Erkekle balayi cicim ayiyla evlendikten sonraki zaman bir oomuyor... daha duz bakiyor, daha net, daha duygusaldan uzak yasiyorlar... hepsi degil kesinlikle degil ama boyleleride bayag bir oranda var... eski duzenine gecmek dusuncesi senin icin kolayi secmek olur.. sen caba gostereceksin, kadin olarak dogudayken neler yapabilirim bunlara bakacaksin... yani ben calisiyorum kariyerim var esimde ayni sekilde mesleklerde ayni ama inan hicbirsey gulluk gulustanlik degil... ya bir sevgi sozcugu duymak bazen zor dogum gunumde hediye almis al direk deyip gecti.. her ani her anina uymuyor yorgun oluyordur belki isinden dolayi belki onunda seni gibi kaygilari vardir... yasin buyuk degilmis senin yaslarinda bende yeni mezun olmustum... ve gercekten 3-5 sene sonra cok cok daha farkli bakacaksin... suanda elindekilerin kiymetini bilmelisin... ve ordan esin tayini olana kadar sehri cozup yapabilecegin neler olabilir ona bakmalisin.. her bu adamla aile kurulmaz, davranislari terbiyesi, saygisi yok ne bilim sana olan sevgisi kalmamissada yol yakinken gencligini oralarda harcama.. ama kendininde bence degismen gerek cunku hayat gorduklerinle o guzel zamanlardan ibaret olmadigini yuzlestiginde anliyosun.. ve hayat iste o yasadiginin ta kendisi ve sen daha yeni yuzlesiyorsun bu ilk deneyiminle .. ve bence savasmalisin hem kendini hem kocani sasirtmalisin 👍

Belli bir sorun yok aslında onun tanımıyla anlaşamamak .Aslında ikimizde modern kafa yapısı uyuşan insanlardık sanki sevgiliyken herşey iyiydi evlendikten sonra herşey değişti onun tavırları duygusuzluğu . Benim de malesef burda evde hapis hayatı yaşıyor olmam beni etkiledi . Doğuda tayindeyiz burda mecburi 2 yıl kalmamız gerekiyor. Ama kendimi bana yalnız hisserttiyor bak şimdi küsüz ama kendisi gidip içerde uyuyor ben böyle şeylere anlam veremiyorum . Kim haklı haksız fark etmiyor . Bir kez olsun egonu çek kenara gel seviyorum ve düzelecek geçecek de ama demiyor . Savunması da şu '' eskilere bunu çok yaptım ben üzüldüm '' beni zaten eski ilişkilerinden bir ayıramadı gitti . Onlar onu üzdü diye sanki bende üzeceğim gibi savunma geliştiyor.
Bak canim benim erkeklerin %90 tartismadan sonra gider uyur kadinlar da uyuyamaz kafasinda kurar durur ve kadinlarin siniri artarken erkeklerin siniri gecer bu surecte 😁 yani bu kocana ozel degil geneli boyle zamanla alisirsn artik ben de gidip uyuyorm tv izliyorum 😁 ki biz cok kavga da etmeyiz...neyse bence senn kocandan beklentin fazla yani soyle soyleyim aksama kadar evdesin ve gelince kocandan ilgi alakayi eski zamana gore daha fazla bekliyorsun yani daha once sen calisrken yorulup yatiyordum belki ama simdj tek ugras alann kocan oldugu icin ondan bekliyorsun herseyi...bence doguda bile olsan kendine bir ugras bul hobi edin, ne bileyim internettn malzemeleri al, youtubedan video izleyerek birseyler yapmaya calis iyu gelecektir sana...bulablirsen bir kursa git

Birbirinizi tanımadan evlenmişsiniz. Evliyken tanımaya başladığınız için de bir problem çıkınca birbirinize nasıl yaklaşacağınızı bilmediğinizden kavga ediyorsunuz. Geçinmeye niyetiniz varsa birbirinizi tanıdıkça, ona göre davranırsınız, işler yoluna girer inşallah. Ama trip attım gittim yanıma gelmedi vs böyle olmaz. İletişim sorunu sizde de var. Konuşmak yerine trip atmak nedir? Zaten erkekler sorun çözmek yerine kaçmayı seçerler. Yani eşinize özgü bir şey değil. O yüzden trip atınca ilgi beklemeyin, yorulursunuz çünkü bir tepki vermiyorlar. Susup kaçıyorlar

Ben de şunu düşünüyorum her zaman sorun olduğunda karşısına geçip konuşmalı mıyım ?Fiziksel olarak bunu görmek mümkün değil mi ? Bazen bende anlatmak yerine anlaşılmak istiyorum .Çünkü karşısına sürekli geçip derdim bu bu desemde birşey olmuyor . Bu arada kavga etmiştik ben üstüne odaya gittim ama yanıma hiç gelip sormadı hadi gel konuşalım demedi ordada kastettiğim aslında birşeyleri çözmek için dahi gelmez yanıma oydu . Kendisi şey dedi çözmek için konuşsak da çözülmüyor bende artık konuşmuyorum . Ona istinaden yazdım örneklemek için

Öncelikle uzun olacağı için şimdiden herkesten özür dilerim . Ama detaylı anlatırsam anlamanız daha kolay olur gibi geldi .Tavsiyelerinize ihtiyacım var . Ve burayı yıllardır takip ediyorum görüşleriniz önemli.25 yaşında bir bireyim. Daha önce 3 kez üni. kazanıp maddi sebeplerden okuyamadım ve vazgeçtim çalışmaya başlamıştım.

Eşimle Biz birbirimizi internette tanıyıp görüştük ve ilk günden ciddi bir ilişki olacaksa olsun olmayacaksa görüşmenin anlamı yok dedik .Gel zaman git zaman 2.5 ayı beraber geçirdik ve sonra tayini çıktı doğuya. Bu 2.5 ay içinde bir kaç defa ayrılık ailemden birinin bizi ayırmaya çalışması gibi saçma sapan şeylerle uğraşıp yolumuza devam ettik . Ve ilişki uzaktan devam etti görüntülü konuştuk hergün ,6. ayımızda görüştük tatile gittik ,evlenme teklif etti . 10. ayda nişan yapıldı ve tam 1 yıl 3 aylıkken biz evlendik doğuya geldim . Onu 1 yıl boyunca gözümün ucuyla bile birine bakmadan bekledim sadece tek istediğim ona kavuşmaktı .

Evleneli 3,5 ay olacak ama ben kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki.. Burda kimsem yok . İstanbul'da güzel bir kariyerim vardı iyi bir markada makeup artist olarak çalışıyordum kazancım iyiydi ve işlerim açılmaya başlamıştı.Herşeyi bir kenara bırakıp sevdiğim adam için doğunun köyüne geldim.Ne olursa olsun arkamda o var dedim . Bu arada balayımız da ve bundan bir ay öncede boşanma konusu açıldı.(farklı kavgalar yüzünden ) .Ve ben babasıyla arası hiç bir zaman iyi olmayan sevgiye ilgiye muhtaç biri olarak büyümek zorunda kaldım babamın vermediği sevgi eksikliğini hep başkasında aradım genel de de hep terk edildim ve bu korkuyla yaşadım. Üstüne anksiyete depresyon yaşadım ve hep kendim çalışıp ettim kimseden 1 TL almadım kendi kendime yettim ama istedim ki bir adam olsun ,beni sevsin yeri gelsin babam gibi olsun kol kanat gersin ailem olsun ama anladım ki hata yapmışım .

Şimdi soruna gelelim ;biz anlaşamıyoruz ben istiyorum ki beni anlasın beni sevsin duygusal olarak bana bunu hissettirsin her kavga da bana kapıyı göstermesin . Ama kendisi ben elimden geleni yaptım vicdanım rahat diyor ben küsüp odaya geliyorum trip atsam bile bir kez olsun gelip de konuşmaya çalışmadı benle sakinleşince bunun nedenini sordum. Gelsem konuşsam da çözüme kavuşmuyor bende saldım artık diyor böyle birşey olabilir mi kızlar ? Ben iskele babası mıyım ? Duygularım düşüncelerim yok mu ? Az önce konuşurken de zaten ''erken evlendik , keşke evlenmeseydik , hata yaptık artık yapcak birşey yok gibi söylemlerde bulundu o söyledikçe bende haklısın evet bence de diye onayladım . 2.5 ayın üzerine evlendik diyor iyi de bir 1 yıl 3 ay ilişki yaşadık . 1 yıl içinde hergün konuştuk mesajlaştık planlar yaptık ve 3-4 ayda bir görüştük ben geldim o geldi vs.

Ona göre birbirimizi tanıyamamışız. Ben evlendikten sonra değişmişim . Değiştim evet özgüvenim sıfırlandı kendime saygım sevgim kalmadı . Sevildiğimi zaten hissetmiyorum . Benim mi beklentim çok yüksek anlamıyorum . Ne yapayım nasıl göstereyim diyor birde bana.. Ben annemin sıcak evini bıraktım kariyerimi bıraktım evlendim geldim ama yanlış yaptım. Eşimi seviyorum ama onun beni ,benim onu sevdiğim gibi sevdiğini düşünmüyorum . Aşık olduğunu da düşünmüyorum . Benden önceki kuşlara vermiş tüm aşkını bana birşey kalmamış .Ben ayrılsam gitsem üzüleceğini dahi düşünmüyorum . Kendisi zaten bana sürekli nankör bencil der . Ama bir kez olsun kendi egosuna bakmaz.Bende hata ettim demez demiyor adam işte .Ben onu çok sevdiğimi belli edip onu göklere çıkarmışım hata bende aslında. Kendisine güvenim kırıldı çok fazla kırıldı. Gece rüyalarımda bile hep beni terk ettiğini görüyorum anksiyete ataklarım geri gelmeye başladı çünkü sürekli korku panik halindeydim beni anlamıyor sürekli ne zaman terk edileceğimi düşünüyorum . Kaygı ve endişelerim tavan durumda . Ama bir yandan da çöp gibi hissediyorum kendimi onun hayatında ve 2020 ye gözümde yaşlarla girdim . Pişman olunmuş bir evlilik , keşke evlenmeseydim sözleriyle 2020 bana pek hoşgelmedi.

Ben ne yapayım kızlar? Şimdi böyle mi sürecek ? Ne o ne ben geçer eder düzeltiriz gibi adımda atmıyoruz. Ona göre hep o atıyor bana göre de ben. Ben yatak odasında bu konuyu yazarken kendisi içerde dizi film izlemekle meşgul . Hayatındaki yerim bu kadar mı önemsiz ?

Herşeyi geçtim boşansam baba evine dönsem benim için hayat gene zor olacak . Ailemden annem kardeşlerim dışında babamdan destek göremem zaten . Ama yine de boşanıp baba evine dönmek o kadar korkutucu geliyor ki . Ama hayat da böyle geçer mi ? Her seferinde hayata sil baştan başlamaktan çok yoruldum şimdi yine sıfırdan başlamaya gücüm kalmadı yıprandım çok yıprandım sadece sevgi istedim sevilmek istedim ama hata yaptım...
Simdi yapmazsaniz belli ki kucaginizda cocukla yine bu kiskacin icine girecekseniz.. bir gayret cesaret edip cikin isin icinden. Mesleginiz var doneceginiz bir ev var. yine ayaklariniz uzerinde durursunuz neyi gozunuzde buyuttunuz anlamadim.

Evliliğin ilk zamanları zor geçebilir.
İçinizde ki sevgi boşluğundan dolayı çoğu kez hayatınızda ki insanları herşeymiş gibi görebiliyorsunuz, beklentileriniz de eksikleriniz kadar büyük olabiliyor.
Gönül ister ki evet orada bu kadar yalnızken eşiniz daha çok desteklesin sizi.
Ama bence beklentilerinizi biraz kısıp, ilginizi biraz daha başka yönlere kaydırın, başka uğraşlar bulun, sizin içinizde ki boşluğu eşinizin anlaması çok zor, kendinize iyi gelecek şeylerle ilgilenin, sonrası kendiliğinden toparlanır bence. İnsan 2 gün dışarı çıkmasa ruh hali değişir, bu 2 seneyi nasıl ferah geçireceğinizin yollarını bulun bence, sonra dönüp ilişkinizin gidişatına bakın bir.

Evliliğimin ilk zamanlarini hatırlattın bana. Yalnizim kimsem.yok ilgi bekliyorum adam gidip uyuyor. Her gun yemek yap temizlik yap evdE iste yok patliyordum artik adama her gun her gün . Ailemi cok özleyip bekârligimi özleyip ağlıyordum.
Evlendigim adamin icindrn garip bi adam çıkmıştı. Ama sonra sonra yavas yavaş orta yol bulunuyor. sen biraz ona gidiyosun oda sana geliyor . Kavga edince gidip uyumasina da alışıyosun inan. Ve o adam sabah hicbisey olmamis gibi davraniyor. Düz mantıklar hepsi böyle alisirsin zamanla.
Saygiyi yitirmeyin boşanmayı dile getirmeyin hersey daha da zorlasacaktir.

Çok fazla olduğu için yazmak istemedim genel olarak hikayeyi yazdım . Bana karşı hatası yoksa neden kendi kendimi üzeyim drama kraliçesi değilim ki üzülmek için yer arayım . Kendisinin bana sevgisini hissettirmemesi ,her kavga da kapıyı göstermesi boşanalım demesi ? Bunlar sizce hata değil mi ? İlla hata olması için küfür , şiddet aldatma mı gerekiyor . Kendisi psikolojik olarak beni ve duygularımı bastırıyor anlamak yerine . Buda beni içinde bulunduğum durumda da daha da yalnız hissettiriyor . Borderlineım yok lakin anksiyetem var. İlişkimiz boyunca hep iyiydim hiç kötü olmadım ama ne zaman evlendik tekrar kaygılarım ortaya çıkmaya başladı çünkü kendimi güvende hissetmiyorum .
E erkekler boyledir.. fazla canim cicime gelemiyor benim kocamda dahi.. uzaklasmayi yercih ediyor... bazi kocalarda vardir eslerinin uzerine titrerler aman karin uzulmesin aman su aman bu.. blliki seninki boyle degil... kizmamasi kifretmemeside birsey bence en azindan konusup kapi disari ederken senden bir umudu olmadigini dusundugunden olabilir mi? E ya ayrilcaksin yada bazi hatalarini gorup kendininkileri en azindan degistirceksin ve karsindaki veklentileri keseceksin... babandan sevgi gorememissin ya kocandan cok beklentiye girmissin canim.. anliyorum ama inan sen normal ol o senin arkanda dağ gibi durucahini dusunuyorum... ama herkes kendinden sorumludur.. kendine guvenen kadin kimseyi arkasinda destegini gucunu hissetmesine gerek duymaz ama koca olur yinede... once kendine bak.. ve daha azla kocanin beynini yemeden bi duzelt beklentilerini azalt ve bir caban olsun... ben demezdimki dikis dikerim diye hahahaha simdi dikis makinesi aldim ve tum enerjimi buna harciyorum... kocamda eve geldiginde sigara keyfini cok sever aksamdan sonra balkondan geri alamaiyorum oturma odasindada telefondan haberler okurda okur okurda okur... yaa ortak tv izlemeyiz.. yani bende alistim ve kendime biseyler bulmanin daha az karsimdakinide cenemle yoracagini dusundum.. ve kocami cok seviyorum.. ve ona saygi duyuyorum ve oylede kabul ediyorum... biz cok kizli ve baba nazlatmalariyla buyuduk kocamin babamla alakasi yokmus... ama bu sevmemek degil...

Nerde yaşıyorsunuz ki şu an. Bence kendinize haksızlık ediyorsunuz. Biraz olumlu bakmaya çalişin. Eşiniz sizi anlar emin olun. Erkekler için de çok zor evliliğin ilk yılı

Normalde istanbul'daydım şimdi şırnaktayım.. Bunları bilerek geldim zaten burdaki imkansızlıkları ama hep şunu diyodum burda kaybettiğim 2 yıl olabilir ama hayatımın aşkını buldum . Kariyerime 2 yıl sonra da devam ederim gittiğim yerde kafasındaydım . Ama şimdi öyle özgüvenim sıfırlandı ki yarın git kapı orda dese ne yaparım diye durup düşünüyorum . Yada 2 yıl sonra bu adam ben kariyer yaparken arkamda durup destek olur mu bana diye artık sorgular oldum

Ben de şunu düşünüyorum her zaman sorun olduğunda karşısına geçip konuşmalı mıyım ?Fiziksel olarak bunu görmek mümkün değil mi ? Bazen bende anlatmak yerine anlaşılmak istiyorum .Çünkü karşısına sürekli geçip derdim bu bu desemde birşey olmuyor . Bu arada kavga etmiştik ben üstüne odaya gittim ama yanıma hiç gelip sormadı hadi gel konuşalım demedi ordada kastettiğim aslında birşeyleri çözmek için dahi gelmez yanıma oydu . Kendisi şey dedi çözmek için konuşsak da çözülmüyor bende artık konuşmuyorum . Ona istinaden yazdım örneklemek için
ay çoğu öyle zaten, sorunları görmek ve konuşmak istemezler. Aslında kaçması bir yönden iyi. Çünkü kaçmayıp dinleyince kadınları suçlamaya başlıyorlar. Eşine has değil dedim ya

Normalde istanbul'daydım şimdi şırnaktayım.. Bunları bilerek geldim zaten burdaki imkansızlıkları ama hep şunu diyodum burda kaybettiğim 2 yıl olabilir ama hayatımın aşkını buldum . Kariyerime 2 yıl sonra da devam ederim gittiğim yerde kafasındaydım . Ama şimdi öyle özgüvenim sıfırlandı ki yarın git kapı orda dese ne yaparım diye durup düşünüyorum . Yada 2 yıl sonra bu adam ben kariyer yaparken arkamda durup destek olur mu bana diye artık sorgular oldum
Lutfen kendiniz için kendinize iyi davranın. Başta sen kendine iyi davran ki güzel karşılık bulasın. Her şey çok zor görünüyor ama bunların üstesinden gelebilirsin. Baktın o gelmiyor siz yanına gidip sarılın. İnsaniz biz yani olur öyle durumlar.

bence temel sıkıntı fiziksel olarak yanyana az gelmiş olmanız. mesajlaşırken yada telefonda konuşurken karşımızdakinin söylediklerini kendi algımıza göre daha fazla şekillendiriyoruz.
şimdi kesintisiz bir arada olunca haliyle birbirinizin farketmediğiniz çoğu şeyini gözlemlediniz karşılıklı, bu da sorunları getirdi.
hemen boşanın diyemem, sonuçta bir yola girilmiş ve daha çok taze. düzelemez bir noktada değildir diye düşünüyorum. ancak daha ilk kavgada kapıyı gösteren bir adam için gerçekten çok uğraşmak gerekir.

Somut bir örnek vermemişsiniz sorunlarınıza.Kavgalar neden çıkıyor?Tek taraflı okuyoruz.Acaba eşinizi fazlaca bogmus olabilir misiniz?ilgi görmek için gerekli gereksiz tartışma çıkarıp, küsüp tavır yapıyor ve sürekli size gelip ilgi göstermesini bekliyor olabilir misiniz?Ben okuyunca öyle hissettimde.

Aslında yok yerden kavga çıkarmıyorum. Ama çıktıgında da ilgi görmek gönlümün alınmasını istiyorum ama bunu bir kez dahi yapmadığı için bu belkide gözüme batmaya başladı . Çünkü ne zaman küssek ben gidip barışmaya çalışıyorum ama kendisi bunu yapmıyor . Somut kavga örneklerine de şunu vereyim geçenlerde istanbul'a tayin yazalım dedim bana sana inat istanbul yazmayacağım ailem arkadaşlarım x şehirde . Orayı yazıcam görürsün dedi ben kendi içimde kırılsam da sindirdim belli etmedim geçti gitti aradan 2 hafta geçti bugün geldi otururken konu açıldı ve istanbul istemezken bir anda neden istanbul istiyorsun ki dedi sigarayı bırakmıştı bana sinirinden tekrar başlamış bu konu üzerine bunu dile getirdi ben halbuki konu .(ilk başlarda istanbul istemedim doğru ama sonradan baktım ki kendisi kendi ailesine düşkün ve beni sindiriyor ) bende kendimi güvende hissetmek için istanbul istediğimi dile getirdim(ailem ve iş imkanı için ) Birde sürekli dilinde arkadaşlarım lafı var arkadaşlarım . O arkadaşları kadar karısının değeri yok gibi . Bana böyle hissettiriyor . İnsan eşine sormaz mı danışmaz mı ? Bu ortak bir hayat paylaşımıydı hani beni eşi değilmişim de sıradan biriymişim gibi tavırları üzüyor

E ona gore oyle.. cozulmuyor demekki ona gore... sende sana gore dogru olani diyorsun ama ona gore iyle olmayabilir.. bu durumda biz esler kari yada koca saygi duymaliyiz... bence sende konusarak bazi seyleri halletmeye calisma canim.. benim fikrimde boyle degil de gec.. herseye takilio konismaya calisirsan cozmek istedigin hicbiseyi bakicaksin ki cozemiyorsunuz... sabah yemek temizlik aksam gelsin zaten istisnasiz yorgunlar... bide yaptiklari seyler gozune batsin... bi kac bisi istemek seninle ilgilenmesi icin sana yapilmicak gibi gelsede bunlar odun ya... sen yap sen ilgi goster sen sev yolunu farkli seç... adami isteklerinle biktirma.. bak boyle sevilmek nasilmis guzel oluyormu diye sen takil? .. kocanin seni sevmedigini dusunmuyorum... erkekler kavga gurultu ortaminda durmak kavgayi uzatmak istemeyen cinsteyse anlaki bu adamla konulari konusmak bir cozum degil... zaten karakterleriniz birbiriyle ortusmuyor... sana her dedigine tamam hayatim haklisin hayatim deyip yapamasa istedigin gibi daha mi iyi? Anlaki o osekilde yapmaktan hosnut degil.. birseyleri kimse kimseye kabullendirmeye calismasin.. sen sevgi kuzususun ve orda iyice yalnizlastin ama acileeenn kendine ugras bul ve esinin hoslanmicagi seyleri yapma litfen ve bunlari ne zaman icten gelerek yaparsan iste o zaman kazanirsin....

en azından 1 yilinizin dolmasını bekleyin. hem biraz daha evliliğiniz oturur hem de yine ayrılmak isterseniz anlaşmalı bosanirsiniz.

işinizi orda da yapabilirsiniz bence. Instagram hesabi açın. o bölgeden hizmet almak isteyen olur illa. birine bağlı çalışmazsiniz. ihtiyaç oldukça gider işinizi yaparsınız.

Evliligin ilk 1 yili cok zormus herkez bu tarz problemler yaşayabilir ( ben balkona oturup bari 1. Yili doldurup öyle boşanayım millete karşı 2 ayda geri geldi demesinler diye düşündüğüm günleri hatırlıyorum) öncelikle sizin sorununuz sadece eşiniz değil şehir de sıkilmanizda olabilir beklentiyi düşük tutup tartışma çıkacağını hissettiğiniz an ortamdan uzaklasin sinirden ölseniz bile 1 saat bi kendinizi dinleyin sonra hala siniriyseniz kavga edin ben bunun çok faydasını gördüm malesef ki o romantik anlayışlı erkekler filmlerde kaldılar oyle bi erkek turu yok hep inatci dedigim dedik gonul alan erkek cok azdir cok naz trip yapmayin insanlar tartisabilir buyutmeyin ins hersey yoluna girer

teşekkür ederim inşallah düzelir

boşlukta kalıp sürekli ona sardıysanız veya sürekli onun için vazgeçtiklerinizi yüzüne vurduysanız adam bunalmış olabilir.erken evlenme konusunda adam haklı bence çünkü uzaktan yürütmüşsünüz ve çok sık vakit geçirme fırsatınız olmamış.kendinizi fazla suçlamayın aynı eve girmeden bir insanı %100 tanıyamazsınız.biran önce mümkünse işinize devam edin.onu hayatınızın merkezine koymayın.hemen boşanmaya gerek yok bir süre yüzgöz olmayın kendinizi başka şeylere verin.

Belli bir sorun yok aslında onun tanımıyla anlaşamamak .Aslında ikimizde modern kafa yapısı uyuşan insanlardık sanki sevgiliyken herşey iyiydi evlendikten sonra herşey değişti onun tavırları duygusuzluğu . Benim de malesef burda evde hapis hayatı yaşıyor olmam beni etkiledi . Doğuda tayindeyiz burda mecburi 2 yıl kalmamız gerekiyor. Ama kendimi bana yalnız hisserttiyor bak şimdi küsüz ama kendisi gidip içerde uyuyor ben böyle şeylere anlam veremiyorum . Kim haklı haksız fark etmiyor . Bir kez olsun egonu çek kenara gel seviyorum ve düzelecek geçecek de ama demiyor . Savunması da şu '' eskilere bunu çok yaptım ben üzüldüm '' beni zaten eski ilişkilerinden bir ayıramadı gitti . Onlar onu üzdü diye sanki bende üzeceğim gibi savunma geliştiyor.

Aslında size uğraş lazım. Eşiniz belki de cidden bir şey yapmıyordur. Siz boğuyorsunuzdur adamı sürekli. Terk edilme kaygısı var diyorsunuz. Ben de yeni evlendim. Sizinle aynı ayda sürekli boşanacağım ben, boşanalım diyordum. Bocalamak gibi. Biz de 2 yıl ama mesafeli bir ilişki yürüttük. Boşanmadık tabii. Şimdi demiyorum boşanalım filan diye. Biraz değişti o tavır. Trip atınca peşimden gelmiyor diye düşünmek yerine soruna odaklanın. Bazı insan nazlandırmayı bilmiyor. Ben de habire tripli ergen gibiyim. Karakter meselesi geliyor yanıma. Belki başkası olsa gelmezdi bilemiyorum. O zaman en iyisi bu tavırdam dönmek. Evlilikte bir sıkıntı yok sizin de sizin uğraş bulmanız şart bence. Dil geliştirmeye çalışın evde hobi deneyin vs. Adam sevmese evlenmez deli değil herhalde.

X