YENİ EVLİYİM AMA SANIRIM BİTECEK

Ben sana diyim el bebek gul bebek birsey bekleme... zaten beklentiye girerek evlenmen hata... para kazaniyorken kendine daha cok guveniyordun belki suanda eline baktigin ve kendini eve kistigini dusunup rahatsiz okuyorsun ... alismadigin bir cevre alismadigib duzen, sevdigin adam yaninda ama sevdigin adam bu mu ? Gibi bir suru seyler ve can sikintilarin... senin en buyuk eksigin sevgisizlik degil bence ... issizlik... ugrasacagin bir sey olmamasi... evlilik iste bu zor yukun altindan kalkabilmekte sakli canim. Erkekle balayi cicim ayiyla evlendikten sonraki zaman bir oomuyor... daha duz bakiyor, daha net, daha duygusaldan uzak yasiyorlar... hepsi degil kesinlikle degil ama boyleleride bayag bir oranda var... eski duzenine gecmek dusuncesi senin icin kolayi secmek olur.. sen caba gostereceksin, kadin olarak dogudayken neler yapabilirim bunlara bakacaksin... yani ben calisiyorum kariyerim var esimde ayni sekilde mesleklerde ayni ama inan hicbirsey gulluk gulustanlik degil... ya bir sevgi sozcugu duymak bazen zor dogum gunumde hediye almis al direk deyip gecti.. her ani her anina uymuyor yorgun oluyordur belki isinden dolayi belki onunda seni gibi kaygilari vardir... yasin buyuk degilmis senin yaslarinda bende yeni mezun olmustum... ve gercekten 3-5 sene sonra cok cok daha farkli bakacaksin... suanda elindekilerin kiymetini bilmelisin... ve ordan esin tayini olana kadar sehri cozup yapabilecegin neler olabilir ona bakmalisin.. her bu adamla aile kurulmaz, davranislari terbiyesi, saygisi yok ne bilim sana olan sevgisi kalmamissada yol yakinken gencligini oralarda harcama.. ama kendininde bence degismen gerek cunku hayat gorduklerinle o guzel zamanlardan ibaret olmadigini yuzlestiginde anliyosun.. ve hayat iste o yasadiginin ta kendisi ve sen daha yeni yuzlesiyorsun bu ilk deneyiminle .. ve bence savasmalisin hem kendini hem kocani sasirtmalisin 👍

teşekkür ederim yazdıklarınız ilham oldu burda sosyal anlamda yapacak birşey yok inanın ben 16 yaşınden beri çalışmış didinmiş biriyim zaten çalışmak istiyorum ama eş kişisi izin vermiyor . Sebebinde de haklı . Burası pek tekin değil ve terör hala var burda polis eşleri falan olduğunun pek duyulmasını istemiyorlar çünkü kaçıranlar takip edenler oluyormuş yani tehlikeden dolayı izin vermiyor çalışamıyorum burda da güzellik salonları var aslında ama işte.. Kendim için yapabileceğim en iyi şey okumak ve kendi işim için yatırım yapmak makyaj hesabıma tekrar dönmek. Birde bu sene tekrar üniversite sınavına gireceğim

Çok fazla olduğu için yazmak istemedim genel olarak hikayeyi yazdım . Bana karşı hatası yoksa neden kendi kendimi üzeyim drama kraliçesi değilim ki üzülmek için yer arayım . Kendisinin bana sevgisini hissettirmemesi ,her kavga da kapıyı göstermesi boşanalım demesi ? Bunlar sizce hata değil mi ? İlla hata olması için küfür , şiddet aldatma mı gerekiyor . Kendisi psikolojik olarak beni ve duygularımı bastırıyor anlamak yerine . Buda beni içinde bulunduğum durumda da daha da yalnız hissettiriyor . Borderlineım yok lakin anksiyetem var. İlişkimiz boyunca hep iyiydim hiç kötü olmadım ama ne zaman evlendik tekrar kaygılarım ortaya çıkmaya başladı çünkü kendimi güvende hissetmiyorum .

İnternetten tanışıp, uzak mesafe ilişkisi yürütüp evlenmeniz iyi cesaret doğrusu. Drama kraliçesi değilim diyorsunuz ama yazdıklarınızda somut bir hatası yok eşinizin. Daha çok yeni evlisiniz ve bu tip tartışmalarda evlenerek hata ettim, boşanalım gibi cümlelerin kurulması çok olağan . İlk üç sene her iki taraf biribirinin sınırlarını zorlar, sınar ve öğrenir. Çok romantik bir ilişki beklemişsiniz ama siz sağlıklı bir sevgililik dönemi geçirmemişsiniz ki adam aşkla yanıp tutuşsun.

Sorunun kaynağı ona fazla misyon yüklemeniz ve babanızın eksik bıraktığı duyguları onun tamamlamasını beklemeniz. Baba babadır, koca da koca. Size çocuğu gibi davranıp, babalık yapmasını beklerseniz ilişkinizdeki rolü elbette kocalık olmaz. Siz farkında değilsiniz belki ama yazdıklarınızdan sürekli ilgi ve sevgi beklentisi yüzünden karşınızdaki insanı daralttığınız belli oluyor.

"Kimse senin hayalini gerçekleştirmek için burada değil. Herkes kendi kaderini, kendi gerçeğini yerine getirmek için burada." OSHO

Savunması da şu '' eskilere bunu çok yaptım ben üzüldüm '' beni zaten eski ilişkilerinden bir ayıramadı gitti . Onlar onu üzdü diye sanki bende üzeceğim gibi savunma geliştiyor.
Karşısına cık ve de ki; Geçmiş kalp kırıklıklarının muhasebeciliğini bana yapamazsın, geçmiş kalp kırıklıklarının hıncını hırsını benden cıkaramazsın seni saygılı olmaya davet ediyorum, yoksa bu aramızda saygı biterse evlilikte biter... deyin.

Ay bu ne ya nereye baksam eski çöp tenekeleri karıştırılıyor pes.

Simdi yapmazsaniz belli ki kucaginizda cocukla yine bu kiskacin icine girecekseniz.. bir gayret cesaret edip cikin isin icinden. Mesleginiz var doneceginiz bir ev var. yine ayaklariniz uzerinde durursunuz neyi gozunuzde buyuttunuz anlamadim.

babamla iyi değilim tekrar dönersem onunla yaşamak istemiyorum . Eşimi seviyorum boşanma gibi birşey olursa altından kalkabilecek güce sahip miyim buna da emin değilim . Çünkü hayatımda istediklerim hiç olmadı evliliğim dışında . Buda elimden kayıp gitsin istemiyorum çocuk düşünmüyorum zaten burda çok fazla bebeğiyle mağdur olan anne gördüm okudum bu sebeple böyle sallantıdayken imkanı yok .

Neden bu kadar egolu biliyor musunuz , Sizin boş kalan egonuzu tamamlıyor.

Acilen kendinize uğraş bulun, bulmak zorundasınız. Ikı yılınız heba olmasın. Bir b planınız olacak şekilde bu evliliğe devam edin. Çünkü sıkıntılı ilerliyor.

Ve eskiler her kimse bunlardan söz etmesine izin vermeyin. Hadsizlik yapıyor. Ne kadar rahat böyle beyzade.

Aslında yok yerden kavga çıkarmıyorum. Ama çıktıgında da ilgi görmek gönlümün alınmasını istiyorum ama bunu bir kez dahi yapmadığı için bu belkide gözüme batmaya başladı . Çünkü ne zaman küssek ben gidip barışmaya çalışıyorum ama kendisi bunu yapmıyor . Somut kavga örneklerine de şunu vereyim geçenlerde istanbul'a tayin yazalım dedim bana sana inat istanbul yazmayacağım ailem arkadaşlarım x şehirde . Orayı yazıcam görürsün dedi ben kendi içimde kırılsam da sindirdim belli etmedim geçti gitti aradan 2 hafta geçti bugün geldi otururken konu açıldı ve istanbul istemezken bir anda neden istanbul istiyorsun ki dedi sigarayı bırakmıştı bana sinirinden tekrar başlamış bu konu üzerine bunu dile getirdi ben halbuki konu .(ilk başlarda istanbul istemedim doğru ama sonradan baktım ki kendisi kendi ailesine düşkün ve beni sindiriyor ) bende kendimi güvende hissetmek için istanbul istediğimi dile getirdim(ailem ve iş imkanı için ) Birde sürekli dilinde arkadaşlarım lafı var arkadaşlarım . O arkadaşları kadar karısının değeri yok gibi . Bana böyle hissettiriyor . İnsan eşine sormaz mı danışmaz mı ? Bu ortak bir hayat paylaşımıydı hani beni eşi değilmişim de sıradan biriymişim gibi tavırları üzüyor
Aranızda inatlaşma başlamış.Senin dediğin benim dediğim yani ego savaşları.Klasik evliliğin ilk zamanları olması muhtemel şeyler.Aranizda çözülmeyecek sorun görmüyorum ben.Bosanirsaniz çok yazık olur.Suan bulunduğunuz yer, kısıtlı imkanlar, aileden uzak olmaktan dolayı, eşinizi hayatın merkezine koymuşsunuz.Beklentiler yüksek.Bakın hayat kimseye mutluluğu altın tepside önüne sunmuyor.Mutlulukta, mutsuzlukta bir tercihtir.Ya mutsuzluğu tercih eder onunla beslenirsiniz,ya da mutlu olmanın yollarını arar hayatı kendinize ve karşınızdakine güzel hale getirirsiniz.Siz degisirseniz herşey değişir.Erkekler genel olarak anlatmadan anlamazlar.Bizler gibi değiller.Hatta bazen anlatsaniz bile tam olarak anlamazlar 🤭 o yüzden derdiniz neyse açık açık anlatın.Ama bunu yaparken suçlayıcı bir dil değil, şefkatli ve iyimser bir dil kullanın.Kusmeyin her kavgada.Kustuyseniz ve hakliysaniz da sürekli ilk adım atan siz olmayın.İlgi mi bekliyorsunuz,gidin sarılın ilgiye ihtiyacim var sarıl bana deyin 😃ben diyorum mesela.inanin tatlı bir dilin ve sabrın istisnai durumlar dışında çözemeyecegi şey yok.Kendinize bir iyilik yapın ve değisime karar verin.sonra tekrar konuşalım 😉

bence temel sıkıntı fiziksel olarak yanyana az gelmiş olmanız. mesajlaşırken yada telefonda konuşurken karşımızdakinin söylediklerini kendi algımıza göre daha fazla şekillendiriyoruz.
şimdi kesintisiz bir arada olunca haliyle birbirinizin farketmediğiniz çoğu şeyini gözlemlediniz karşılıklı, bu da sorunları getirdi.
hemen boşanın diyemem, sonuçta bir yola girilmiş ve daha çok taze. düzelemez bir noktada değildir diye düşünüyorum. ancak daha ilk kavgada kapıyı gösteren bir adam için gerçekten çok uğraşmak gerekir.

Hata yaptığını kabul ediyor şuan için o lafı söylememeliydim diye ama bunu söylerken de '' erken evlendik pişmanım keşke evlenmeseydim de diyor'' durum böyle olunca kendimi güvensiz hissediyorum belki başkalarına göre abartılı gelebilir ama beni yaralayan şeylerdi.. Düzelmesini umuyorum . İletişim konusunda çok haklısısınız herkes görmek istediğini gördü muhtemelen .

İnternetten tanışıp, uzak mesafe ilişkisi yürütüp evlenmeniz iyi cesaret doğrusu. Drama kraliçesi değilim diyorsunuz ama yazdıklarınızda somut bir hatası yok eşinizin. Daha çok yeni evlisiniz ve bu tip tartışmalarda evlenerek hata ettim, boşanalım gibi cümlelerin kurulması çok olağan . İlk üç sene her iki taraf biribirinin sınırlarını zorlar, sınar ve öğrenir. Çok romantik bir ilişki beklemişsiniz ama siz sağlıklı bir sevgililik dönemi geçirmemişsiniz ki adam aşkla yanıp tutuşsun.

Sorunun kaynağı ona fazla misyon yüklemeniz ve babanızın eksik bıraktığı duyguları onun tamamlamasını beklemeniz. Baba babadır, koca da koca. Size çocuğu gibi davranıp, babalık yapmasını beklerseniz ilişkinizdeki rolü elbette kocalık olmaz. Siz farkında değilsiniz belki ama yazdıklarınızdan sürekli ilgi ve sevgi beklentisi yüzünden karşınızdaki insanı daralttığınız belli oluyor.

"Kimse senin hayalini gerçekleştirmek için burada değil. Herkes kendi kaderini, kendi gerçeğini yerine getirmek için burada." OSHO
İyi guzel yazmissinizz... vallaha agziniza saglik👏👏👏 ya ama iste bizim kizimiz biraz fazla duygusal uzerine titremesini bekliyor orda yapayalniz ahh nasil beni uzebiliyor? Nasil bana boyle davranabiliyor? Diye soklarda e adami ilk kez iste simdi taniyor esasen erkeklerin bir coguda boyle olabiliyor😆😆😆 kotulugunden degilde adam o sekilde konusmaya aliskin degildir, duz mantiktir felan fisman... kapiyi gostermesi onun hatasi ve ayibi ama ama bir yildan once zaten bosanilmiyor... agzina bosanma lafi dahi almamalisin bu kadar iliskiyi yipratmadan daha akilli davranilmali , bosanmak kolay degil, tek basina yasamak kolay degil, yani elindekininnkiymeti varmi diye bu deneme surecini iyi degerlendirmeli... gonul isterki o bir yil 3 ay dedigi zamanda degerlendirseydi ailesini osunu busunu sehrini kendini tartip tanimasi , biraz daha ic islerine girip daha iyi taniyabilseydi.. neyse bu sozlerim sana degil 😆😆 kizcagiza uzuldum oralarda yalniz ama iste psikolojisi de bozulmus kendine kocasina sariyoo 😶😶🙃

Aranızda inatlaşma başlamış.Senin dediğin benim dediğim yani ego savaşları.Klasik evliliğin ilk zamanları olması muhtemel şeyler.Aranizda çözülmeyecek sorun görmüyorum ben.Bosanirsaniz çok yazık olur.Suan bulunduğunuz yer, kısıtlı imkanlar, aileden uzak olmaktan dolayı, eşinizi hayatın merkezine koymuşsunuz.Beklentiler yüksek.Bakın hayat kimseye mutluluğu altın tepside önüne sunmuyor.Mutlulukta, mutsuzlukta bir tercihtir.Ya mutsuzluğu tercih eder onunla beslenirsiniz,ya da mutlu olmanın yollarını arar hayatı kendinize ve karşınızdakine güzel hale getirirsiniz.Siz degisirseniz herşey değişir.Erkekler genel olarak anlatmadan anlamazlar.Bizler gibi değiller.Hatta bazen anlatsaniz bile tam olarak anlamazlar 🤭 o yüzden derdiniz neyse açık açık anlatın.Ama bunu yaparken suçlayıcı bir dil değil, şefkatli ve iyimser bir dil kullanın.Kusmeyin her kavgada.Kustuyseniz ve hakliysaniz da sürekli ilk adım atan siz olmayın.İlgi mi bekliyorsunuz,gidin sarılın ilgiye ihtiyacim var sarıl bana deyin 😃ben diyorum mesela.inanin tatlı bir dilin ve sabrın istisnai durumlar dışında çözemeyecegi şey yok.Kendinize bir iyilik yapın ve değisime karar verin.sonra tekrar konuşalım 😉

teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım erkekler gerçekten anlamıyor 🙏🏻

Eşim polis.. Söylediklerinize katılıyorum aslında hep iyimser olmaya çalıştım inanın ben annemin evinde bir makarna yapamazdım . Ama elimden geldiğince hem ev yaşamı hemde duygusal anlamda yapıyorum herşeyi nerde eksiklik hala anlayamıyorum belki de beklentilerim çok yükseldi. Ama en çok kiran da haya yaptık evlenmeseydim lafları . Derin bir şekilde üzüyor . Ne yapmalı bu süreçte kendi haline mi bırakayım ? Kendisi ayrı yatıyor ( ki ben hiç bir kavgada yatak ayrılmaması gerektiğini savunan biriyim )
Kimsenin sana böyle davranmasına izin verme. Kendini ne sanıyor acaba sana böle davranma hakkını kim vermiş ona. Bence en kısa zamanda al karşına konuş. Bu evlilik böyle sürmez de. Konuşalım aşamıcamız bişiler varsa ayrılalım de. Kendini çok sindirmişsin biraz kendine gel özgüvenli ol dik dur emin bi şeklde konuş. Sonra ne hali varza görsün

Neden bu kadar egolu biliyor musunuz , Sizin boş kalan egonuzu tamamlıyor.

Acilen kendinize uğraş bulun, bulmak zorundasınız. Ikı yılınız heba olmasın. Bir b planınız olacak şekilde bu evliliğe devam edin. Çünkü sıkıntılı ilerliyor.

Ve eskiler her kimse bunlardan söz etmesine izin vermeyin. Hadsizlik yapıyor. Ne kadar rahat böyle beyzade.

ben bir kez dahi olsun kıyaslama yapmadım ama o yapabiliyor buda sanırım benim izin vermem yüzünden oldu aslında her defasında bak ben sana böyle yapmıyorum kıyaslama desem de ben o kişi icin demiyorum genel olarak diyoruma çekiyor tabi:)

İyi guzel yazmissinizz... vallaha agziniza saglik👏👏👏 ya ama iste bizim kizimiz biraz fazla duygusal uzerine titremesini bekliyor orda yapayalniz ahh nasil beni uzebiliyor? Nasil bana boyle davranabiliyor? Diye soklarda e adami ilk kez iste simdi taniyor esasen erkeklerin bir coguda boyle olabiliyor😆😆😆 kotulugunden degilde adam o sekilde konusmaya aliskin degildir, duz mantiktir felan fisman... kapiyi gostermesi onun hatasi ve ayibi ama ama bir yildan once zaten bosanilmiyor... agzina bosanma lafi dahi almamalisin bu kadar iliskiyi yipratmadan daha akilli davranilmali , bosanmak kolay degil, tek basina yasamak kolay degil, yani elindekininnkiymeti varmi diye bu deneme surecini iyi degerlendirmeli... gonul isterki o bir yil 3 ay dedigi zamanda degerlendirseydi ailesini osunu busunu sehrini kendini tartip tanimasi , biraz daha ic islerine girip daha iyi taniyabilseydi.. neyse bu sozlerim sana degil 😆😆 kizcagiza uzuldum oralarda yalniz ama iste psikolojisi de bozulmus kendine kocasina sariyoo 😶😶🙃

Evet ama bütün bu sorunların kaynağı kendi mizacı. Evlenince işini bırakıp gitmeyi, doğuda tek başına yaşamayı ve eşini kendi seçmiş. Bu tercihleri büyük fedakarlıklar olarak görüp , karşılığını alamadığı için eşini suçlayamaz. Her seçiş aynı zamanda bir vazgeçiştir. O kişiyle evlenebilmek için bütün bunlardan vazgeçmesi gerekiyordu.

Bir de bu aşırı romantizm beklentisi ve duygusallık erkeklere göre değil. Bir kadın olarak ben bile tahammül edemiyorum sürekli kedi yavrusu gibi sevgi şefkat bekleyen nazlı kadınlara. Kimse kimsenin 25- 30 yıllık sevgi açlığını doyurabilecek kudrette değildir ve hayata ne verirseniz onu alırsınız karşılık olarak. Trip, kavga, odaya kapanayım gelsin gönlümü alsın, sürekli beni nazlasın şeklinde davranırsanız alacağınız karşılık tam olarak aynısı olur. Malesef.

internetten tanıştık 2.5 ay yanyana zaman geçirdik tayini çıktı . Ve uzaktan devam ettik ilişkiye ama bu sırada tabi ki 3-4 ayda bir görüştük yoksa direk nette görüp evlenmedim tabi ki.. Ama romantik ilişki konusunda haklısınız beklentim çok fazlaymış azalmam gerek demek ki.

Allah yardimcin olsun ama esinizin isi stresli gercekten... polis esleriyle arkadasim... genelde sikintili oluyorlar... bence esine destek ol... onun sana olmasinida zaman ver.. eskileri acmasi onun densizligi ama sen hic densizlik yapmadin mi? Diye sor kendine... hatayi hata aramakla cozemezsin... azicik rahat birak kafani beynini... bence ders calisman daha mantikli ve uniye mi gidersin yoksa baska birsey mi? Yani make up orda olacak is degil... zor sartlardan geciyoruz hele orasi.. yani esine destek olmalisin bak polis olunca bende durdum.. ve polis cevresi genelde daha farkli olur... esini kendinden uzaklastirma ona saril, sev ve bak bunu bunu yaptimda sen ne yapiyosun deme de ? Senin cabalarini gorecegini goster ona, ve hayallarini zamanla anlat burdan gidince calismaya basliya agihini neler yapabilecegini ne bilim guzel bir hayat istedigini hissettir ne bilim yaa iyi olabilirsiniz? Benimde esim git babanin evine dediginde gozlerim dolmustu.. ana bu ne diyor? Bende dedim sen git otele ? Karini evden atmak me terbiyesizlik 😁😁😁😁 ayy simdi aklima gelince sadecee guluyoz .. ya inan kariyerimiz yerinde ama yinede cahildik biliyormusun bunun ancak tecrubesi olir, deneyimi oluyor ve zamanla nasil davranacagina koniscagina alisiyor ve sekilleniyorsun.. izin vermek istersen tabi... e simdi evlenmissin yolunu bulmaya calis ama kendini ezdirme.. dik dur... parani al kendine biseyler yap harca et zaman gecircek birseyler bul bak herkes aynini yaziyir anlaki bostasin👍

Evet ama bütün bu sorunların kaynağı kendi mizacı. Evlenince işini bırakıp gitmeyi, doğuda tek başına yaşamayı ve eşini kendi seçmiş. Bu tercihleri büyük fedakarlıklar olarak görüp , karşılığını alamadığı için eşini suçlayamaz. Her seçiş aynı zamanda bir vazgeçiştir. O kişiyle evlenebilmek için bütün bunlardan vazgeçmesi gerekiyordu.

Bir de bu aşırı romantizm beklentisi ve duygusallık erkeklere göre değil. Bir kadın olarak ben bile tahammül edemiyorum sürekli kedi yavrusu gibi sevgi şefkat bekleyen nazlı kadınlara. Kimse kimsenin 25- 30 yıllık sevgi açlığını doyurabilecek kudrette değildir ve hayata ne verirseniz onu alırsınız karşılık olarak. Trip, kavga, odaya kapanayım gelsin gönlümü alsın, sürekli beni nazlasın şeklinde davranırsanız alacağınız karşılık tam olarak aynısı olur. Malesef.

siz aynı durumda olsanız ne yapardınız ? Eşinizin yeterinde ilgi sevgi göstermediğini düşünseniz . Sizinle olan evliliğinden pişman olduğunuzu dile getirse tavrınız ne olurdu merak ediyorum .

X