Yeni evliyim boşanmak istiyorum ?

Boş evi göstermediler ev dayalı döşeli boş bir evdi kimse oturmuyo orda oturacaktik sözde . Bu yüzden de beklemedim hazır ev sonuçta . Araştırdım geliri var çiftçilikle hayvancılıkla uğraşıyor gelir düzeyi iyi biliyordum . Siz soru soruyosunuz cevap veriyoruz her lafa cevabın var oluyo evet var her soruya cevabım var . Korunma rağmen çocuk oldu bu benim elimdemi ? Kadın sığınma evine git demekle bitmiyo Benim gibi binlerce kadın ve genç kız var şuan bana benzer veya daha beter halde evlilik sürdüren onlara da kapı kapı gezip hesap soralım ee niye evlendin bide çocuk yapmışın diyerek sanki herkes evlenirken neler yaşıcanı biliyomus gibi . Evet bilerek de yaptığım bir çok hata var köyü kabul etmek gibi yanlış eş seçimi gibi ama tüm bu hatalar benim yaşadığım şeyleri hak ediyorum anlamına mı geliyor . Yarın öbür gün haberlerde bir kadın katliamında adım geçtiği zaman da iyi olmuş hata yapıp evlenmeseydi diyip diğer kanala geçin .

Evet böyle konularda hamile kalanlar hep mucize bir sekilde korunurken hamile kaliyor. Hic sasmaz nedense 🤷‍♀️ bence siz bundan sonrasina odaklanin.

Ailem biliyo zaten boşver herkes çekiyor hayat böyle diyip geçiyor annem yani bosan kendini kurtar demiyo sahip cikmiyo . Bende umursamıyorum kimsem olmasa bile bi şekilde hayata tutunmak istiyorum
Ailen yanlış düşünüyor. Kimsenin hayatı böyle değil böyle olan da zaten çekmek zorunda değil bir defa hayata geliyoruz onun bunun iğrenç davranışlarına katlanmak zorunda değiliz ki. Sen yeter ki kararlı ol en kötü şartlar bile orada hayatını çürütmekten daha iyi olacaktır. Bir iş bulur başının çaresine bakarsın

Böyle çok konu okuyoruz ya ne kadar kötü insan var diye şaşırıp kalıyorum

Karışık bir anlatım yaptı zaten,kendi ailesi tehdit etmeyip çek,senin de çilem buymuş diyorlarmış da kocasının ailesi öldürür mü diyormuş,inan ben de o kısmı cozemedim
Her durumda iki ucu oklu degnek. Tavsiye bile veremedim. 😞 Sonucta cok genc, kadin siginma evine gidip, sehir degistirip, is bulup, calisip bi hayat kurmasi lazim. Dilerim başarir.

Evet böyle konularda hamile kalanlar hep mucize bir sekilde korunurken hamile kaliyor. Hic sasmaz nedense 🤷‍♀️ bence siz bundan sonrasina odaklanin.

Hamile kalmayı isteyip bir türlü nasip olmayanlara bir hamile kalma yöntemi olarak "boşanmayı planlamak ve deliler gibi korunma"yı öneriyorum. Hep bu 2 grup hamile kalıyor patır patır...

Boş evi göstermediler ev dayalı döşeli boş bir evdi kimse oturmuyo orda oturacaktik sözde . Bu yüzden de beklemedim hazır ev sonuçta . Araştırdım geliri var çiftçilikle hayvancılıkla uğraşıyor gelir düzeyi iyi biliyordum . Siz soru soruyosunuz cevap veriyoruz her lafa cevabın var oluyo evet var her soruya cevabım var . Korunma rağmen çocuk oldu bu benim elimdemi ? Kadın sığınma evine git demekle bitmiyo Benim gibi binlerce kadın ve genç kız var şuan bana benzer veya daha beter halde evlilik sürdüren onlara da kapı kapı gezip hesap soralım ee niye evlendin bide çocuk yapmışın diyerek sanki herkes evlenirken neler yaşıcanı biliyomus gibi . Evet bilerek de yaptığım bir çok hata var köyü kabul etmek gibi yanlış eş seçimi gibi ama tüm bu hatalar benim yaşadığım şeyleri hak ediyorum anlamına mı geliyor . Yarın öbür gün haberlerde bir kadın katliamında adım geçtiği zaman da iyi olmuş hata yapıp evlenmeseydi diyip diğer kanala geçin .
Kaç aylık hamilesin? Kürtaj ihtimali yok mu? Ailenin yanına gidemez misin?

Her durumda iki ucu oklu degnek. Tavsiye bile veremedim. 😞 Sonucta cok genc, kadin siginma evine gidip, sehir degistirip, is bulup, calisip bi hayat kurmasi lazim. Dilerim başarir.
İnşallah, keşke her bebek eşit şartlarda büyüyüp eğitim alabilse:KK42:

Konuda mantık hataları ve çelişkiler var ama bunları bir kenara bırakırsak eğer başlıkta yazdığın gibi gerçekten boşanmak istiyorsan (ki en mantıklı şey bu) ve söylediğin gibi gerçekten ölümle tehdit ediliyorsan; yapabileceğin tek şey polise gidip durumu anlatman ve sığınma talep etmen. Bu konuya başka çözüm çıkmaz burdan. Allah yardımcın olsun.

Etmiş bir cahillik kızcağız, biz bundan sonrasına bakalım.

Kocanız olacak adam ipsiz sapsız, işi yok gücü yok, yani sizinle ayrı eve çıkacak, beraber yuva kurabilecek bir adam değil. Köyde anne baba eteğinde asalak gibi yaşıyor. Kendinizi bu aileden bu heriften kurtarın. Oluru yok bu işin.

Öncelikle yaşınız çok ufak, hiçbir şeye geç kalmamışsınız, yeni bir hayat kurun. Hiç mi tutunacak dalınız yok? Yani çalışın, aynı zamanda sınava hazırlanın desem bebeğiniz olacakmış yanlış anlamadıysam. Ailenizde sizi arkalayacak, destekleyecek hiç kimse yok mu?
Ailem boşanmamı istemiyor bir sen değilsin çeken diyerek . Boşanacam zaten üniversite sınavına çalışıyorum bu sene bı şekilde bi yerden tutunmaya çalışacağım

Hayır tehdit eden kocamın ailesi zaten mesele şu ben koruyucu aileye sahibim yani küçük yaşta evlatlık edinilmisim onlar getirmiş bu yaşa kadar bir amca veya dayıya abiye sahip değilim boşanmaya gittiğimde can güvenliğim yok zaten koruyucu ailem de arkamda durmuyo sahip çıkmıyor başlarından atarcasına evlendirdiler telefonda yaşadıklarımı anlatıyorum boşver herkes çekiyor hayat böyle diyolar .
Cevaplarınızı okuyunca gerçekten üzüldüm size. Allah yardımcınız olsun.

kızım 17 yaşında
yemin ederim bunları 10 yaşında düşünebiliyordu ya
azcık muhakeme birazcık oturup düşünme iki kitap okuma iki haber izleme
o yakındığınız kadın cinayeti haberlerini siz hiç mi görmediniz ders almadınız
bu konu nerden baksan elinde kalıyor
atlı koşturur gibi koca peşinde koşarsanız bu yaşta olacağı bu
ünlü düşünür! kızımın da dediği gibi çünkü karşınızdakinin pipisi var
Senin gibi iğrenç zihniyeti olan birine cevap dahi vermek hata olur . Edebini takın 10 yaşındaki kızın bazı şeyleri biliyor ama sen bir inaanla üslubunda konuşmayı bilmiyorsun . Derdim yatak olsaydı evlenmez o yola giderdim evlenmezdim

İyi de ailen de biz nasıl göremedik bunlari diye dert yanmamış miydi
Senden 11 yaş büyük köyde yaşayan bir adama niye verdiler ki ?
Ben nasıl görmedim diye dert yanıyorum ailemde böyle insanlarla ilk kez karşılaştigi için hayretlik şaşkınlık duyuyo pismanlik duyduklarini sanmıyorum .

X