Yeni evliyim boşanmak istiyorum ?

Hala baba parası yiyorum maalesef bir işe girmeyi düşündüm ama benim ailemdr üniversite okudun şu sınavlara gir formasyon al boşu boşuna mı okudun kafasında. Kendi paranı kazanmak gibisi yok soran yok sorgulayan yok eşinden para istemek daha zordur bence. Bir de bende şu var davul bile dengi dengine çalar diye düşünüyorum aile kuracağım erkek de benim gibi olmalı. Eğitim ve kültür farkları sorun oluyor erkekler asla kadının kendinden üstün olmasını istemez. Böyle yanlış ilişkilerim de oldu ama hepsi bitti bu yüzden yoğurdu üfleyerek yiyorum. Varsın geç olsun ama yanlış olmasın kadının elinde bir işi olmalı toksik ilişki anca kişinin psikolojisine zarar veriyor. Yalan değil bazen insan istiyor kendini sevecek birini ama olmayınca olmuyor. Konu sahibinin başına gelen durum benim başıma da geldi ben herkes bu adamı kötülüyorsa demek ki var bir şeyler diyerek görüşmeyi kestim. O zamanlar cahildim maalesef şimdi yaşla birlikte insan daha mantıklı düşünüyor.
En doğrusunu yapmışsınız. Hayatta herkesin yaşadığı vakit farklıdır.Eminim sizde kendinize uygun insanı bulacaksınız. Ayrca formasyonu almanız en doğrusu bence de. Kadınlar önce güçlü olacak ki şu zihniyeti tamamen bitiremesek de bastıracağız başka çözümü yok.

O kadar sayısız hatalar yapmışım ki simdi pişmanlık duyuyorum . Eşime güvenip evlendim köyde ailesi ile birlikte yaşıyor kısa bir zaman beraber oturcaz diyerek kandırdı . 4 aylık evliyim . Annesi akıl hastası gibi birisi , sabah kalkar gece yatana kadar afrası tafrası bitmez bağırtısı bitmez yüzüme bakmaz insan yerine koymaz işi yapılsın da nolursa olsun kafasında . İnsan yerine koymaz yeri gelir bura benim evim defol git der , oğlu ile tartışmamı fırsat bilir boşan oğlum diye doldurur . Başka kız mı yoktu da almadım diye geldiğim günden beri dirlik vermedi ben ona bir kusur yapmadım çamaşırımı bulaşımı yük etmedim fettan bir insan değilim bana insanca yaklaşım da bulunmadı gel kızım şu işi yapalım dese ikiletmem ama o hizmetçi yerine koyduğu için bir işi yapsam diğerini yapmıyorum geçenlerde yoğurt peyniri de ben yapacakmisim diye evde kavga çıkardı ben şehirde yetişmisim nerden bilirim peyniri yoğurdu . oglu 33 yaşında ben 22 . Baba maaşı ile geçinen annesi ile köyde oturan oğluna beni yakıştırmıyo başka kızmı yoktu diyip duruyo sırf her işini yapmıyorum diye . Bir işini yapmadım mı ? Hakaretler küfürler eder evde kimse yokken tabi . Gerçi eşim olsa bile benim karım diyip sahip çıkmaz arkamda durmaz niye o annesi çünkü. Ben merkeze annemlere gittiğim günlerde annesi yatak odamı kurcalar bir kusur bulursa oturur herkese anlatır yatamın altında peçete varmış ben pismişim vs. Eşim anneci biriymiş annesi her lafı pisliği rezilliği çıkarır ama ben ağzımı açamam . Çok eziliyorum stresten sıkıntıdan sağlığımdan olmak üzereyim. Ayrı eve çıkmak istemiyor eşim . Ben de daha fazla onun sorunlu ailesini ve kendinin sorumsuzca yaptığı şeyleri çekemiyorum.bosanmak istiyorum eşim para tutmaz elinde har vurup harman savurur gelecek planı yok köyde emekli olunmuyor gel uzatmadan kendi yolumuzu cizelim dediğim zaman şiddet görüyorum . arkadaşlar kafayı yemek üzereyim ben ne aptal ne kör salak biriymişim de evlenmisim böyle biriyle cevremin uyarılarına rağmen hemde . Nolur akıl verin intihar eşiğine geldim aptallığım yüzünden . Bu kadar mı cahilmisim körmüşüm de evlenmisim
Zararın neresinden dönülürse kardır,yasın genc dön annenin evine.
O amip kocandan adam olmaz.
Kimsenin kölesi değilsin,gencecik kızsın.
Hemen dön annenin evine derim.

En doğrusunu yapmışsınız. Hayatta herkesin yaşadığı vakit farklıdır.Eminim sizde kendinize uygun insanı bulacaksınız. Ayrca formasyonu almanız en doğrusu bence de. Kadınlar önce güçlü olacak ki şu zihniyeti tamamen bitiremesek de bastıracağız başka çözümü yok.
Öğretmenlik istiyorum liseden beri hep tarih öğretmeni olmayı hayal ediyorum umutsuzum ama belki bir umut diye şansımı deneyeceğim. Evde oturmakla maalesef hiçbir şey olmuyor. Zaten şu an evlenmek istesem önce iş diyecekler.

Hala baba parası yiyorum maalesef bir işe girmeyi düşündüm ama benim ailemdr üniversite okudun şu sınavlara gir formasyon al boşu boşuna mı okudun kafasında. Kendi paranı kazanmak gibisi yok soran yok sorgulayan yok eşinden para istemek daha zordur bence. Bir de bende şu var davul bile dengi dengine çalar diye düşünüyorum aile kuracağım erkek de benim gibi olmalı. Eğitim ve kültür farkları sorun oluyor erkekler asla kadının kendinden üstün olmasını istemez. Böyle yanlış ilişkilerim de oldu ama hepsi bitti bu yüzden yoğurdu üfleyerek yiyorum. Varsın geç olsun ama yanlış olmasın kadının elinde bir işi olmalı toksik ilişki anca kişinin psikolojisine zarar veriyor. Yalan değil bazen insan istiyor kendini sevecek birini ama olmayınca olmuyor. Konu sahibinin başına gelen durum benim başıma da geldi ben herkes bu adamı kötülüyorsa demek ki var bir şeyler diyerek görüşmeyi kestim. O zamanlar cahildim maalesef şimdi yaşla birlikte insan daha mantıklı düşünüyor.
Senin hayatın, tabiki değerli. Olması gerektiği gibi yaşıyorsun. İşin olduğu zaman çok daha rahat olursun. Kültür farkı benim için de çok önemli. Bu yüzden sevsem bile ayrılırım. Sevgim, akıl sağlığımdan daha önemli değildir.
Ayrıca evlilik yaş gelince yapılmaz, hazır olduğunda doğru insanla yapılır. Zaten evlenmek şart değil. Evlilikte Mutlu olmadıktan sonra bir anlamı da yok.

Öğretmenlik istiyorum liseden beri hep tarih öğretmeni olmayı hayal ediyorum umutsuzum ama belki bir umut diye şansımı deneyeceğim. Evde oturmakla maalesef hiçbir şey olmuyor. Zaten şu an evlenmek istesem önce iş diyecekler.
Ölmüş müyüz, umutsuzluk yok. Bir yolunu bulup hayalinize ulaşacaksınız. Size güveniyoruz 👍

bir yerde de ailesi "ayrı evin yoksa hiç boşuna uğraşma" demiş zaten adama
yani bu kadar aman evlensin gitsin diyen insan ayrı evmiş vs önemsemez ki?
git kv otur bi sürü insan kv ile oturuyor zaten derdi en başından.
Benim soruma da cevap vermedi. Yani ne kadar tanışıyorlar nasıl evlenmişler hiç birini söylemedi

Konu sahibi tek çözümünüz boşanma. Yaşınız heniz 22 sizce bu yaşta bu kadar psikolojik şiddet görmeye değer mi? Evet çevrenizi dinlemeyerek hata yapmışsınız ama şu da var ki hepimiz insanız ve hatalar yapıyoruz. Bende bazen köye gidince ordaki şartlara uymakta zorlanıyorum.

Umutsuz olmayın aynı yaşlarda sayılırız. Daha önümüzde upuzun bir yol var bence ya. Bende mühendisim şimdi iki yıllık bir bölüm okuyacağım atanma imkanı var diye. Ne zaman ne olacağı belli olmaz hayatta:KK200:

Umutsuz olmayın aynı yaşlarda sayılırız. Daha önümüzde upuzun bir yol var bence ya. Bende mühendisim şimdi iki yıllık bir bölüm okuyacağım atanma imkanı var diye. Ne zaman ne olacağı belli olmaz hayatta:KK200:
İnşallah hayırlı olur size de istediğiniz gerçek olur. 🤗

Onu bende anlamadım.
Ev var mı? Var ama boş.
Boş ev var, tamam eşya alındı mı? Boş eve mi gelin gideceksin? Yok, kısa süre oraya gececez.
E niye beklemedin, kısa süre sonra evlen o zaman? Yok, büyükler öyle uygun gördüler, bizi kandırdılar.
Kocanı kendin araştırdın mi? Yok, çiftçilik yapıyorlar, gelirleri iyiymiş.
Çocuk yapma o zaman? Yok kazayla oldu, korunuyordum ama oldu işte.
Söylediğine göre dayak var, kv kötü davranıyor,,,, mutsuz yani
Kadın sığınma evine git, ailen arkanda değil? Yok, beni tehdit ediyorlar.

Ayrıca belki kv de bu gelini istemiyor ki istemiyormuş. E niye kocasi olacak adam iki eşya alıp evi ayırmıyor?E kocam ve ailesi yapmıyor.

Her lafa cevap var burda. En başta sorulması gereken herşey evlilikten sonra sorulmuş. Hayattaki en önemli kararlardan biri evlilik. Nasıl böylece oldu bittiye getirip evlenebiliyorlar. Geriye tek çözüm kadın sığınma evi kalıyor. Ama çocuk var ortada, baba da görmek isteyecek sonuçta babası. Bağını tamamen kopartamaz zaten. boşanma olmaz gibi geliyor bana da hayırlısı artık.

aynen yaa
her şeye bir bahanesi var yaa her şeye...
sanki hayatı otomatik pilota almış da uyumuş, uyandığında bir bakmış kendini bu ortamda bulmuş gibi olmuş.

Boşanın düzelmez bu evlilik. Başta hatayı aynı evi kabul ederek yapmışsınız. 22 yaş zaten evlilik için çok erken kandırılmanıza şaşırmadım iki güzel söze kandırmıştır elbette. 33 yaşına gelip hala kendine ev açamıyorsa ondan bir cacık olmaz.

Böyle insanlar için intihar etmeniz ikinci bir büyük hata olur .Boşayın gitsin ..Hayatınıza bakın.Daha çok gencsiniz .Siz bu kadar mı degersizsiniz bunca muameleye rağmen duruyorsunuz daha orada .Resti çekin .Ailenizin evine gidin .Ayrı ev tutulmadan gelmem deyin eğer eşinizi çok çok seviyorsanız .Ama.boyle ruh hastası bir kadın ayrı evde de olsanız size rahat vermez.

Her konuda her şeyin altında bir şey arayan bir tayfa var beni çok şaşırıyorlar. Kız korunmama rağmen hamileyim demiş, bu cümle üzerine bile hamile kalmasaydın o zaman denilmiş. Ailem arkamda durmuyor dediğinde bile "neden acaba kaçtın değil mi" minvalinde cümleler kurulmuş. Velev ki kaçtı oh müstehak sana mı diyeceğiz. Bu ayrıntı neyi değiştiriyor, neyi çözüyor?

Bazen gereksiz şüpheci oluyoruz ve bunun konu sahibine hiçbir yararı olmuyor. Olup bitmiş bir şeyi eleştirmek, evlenmeseydin/hamile kalmasaydın demek yalnızca konu sahibini daha da üzülmeye iter. Çünkü bunlar değiştirmeyeceği gerçekler. Olanla ölene çare yok, üzerine konuşmanın da manası yok bana kalırsa.

Konu sahibi, benden küçüksün. Hayatının baharında bana kalırsa kaldığın evden memnun olmayıp kaçış yolu görerek biriyle evlenmişsin. Bu saatten sonra tek yapacağın sığınma evine yerleşip dava açmak. Allah yardımcın olsun.

Ya kınamayim kınamayim, rabbim evladimdan cikarir diyorum da dayanamicam, ya siz gerizekali mısınız Neyinize guvenip boyle bir evlilik yapiyorsunuz Saka mi bu fake diyin nolur ya

Siz, baba maaşı ile geçinen, kendine duzen kuramayip annesinin yanina sığınan, sizden 11 yas büyük adami kendinize nasil yakistirdiniz? Neyine kandiniz? Çok mu yakışıklıydı?

X