Yeni evliyim eşim işsiz giderek sıkılmaya başladım

Ailen yanında olmayıp ''kendin ettin kendin buldun'' dediklerine göre zaten gözleri tutmamış bu insanı keşke ailenizi dinleyip bir daha gözden geçirseydiniz bu evliliği çünkü sorumluluk almayacak biri olduğunu onlar anlamış. Az zaman deil 6 aylık evlisiniz ve 6 aydır işsiz bu adam nasıl içine siniyor sadece sizin çalışmanız tüm yükün üstünde olması neden iş bulmak için çaba harcamıyor?
Arıyor ama bulamıyor şuan için kısmeti mi kapandı anlamadım hiç böyle olmamıştı ailem beni verirken söylediler ilerde bi sorunla karşılaştığında bize güvenme diye ben de onlara konu işe alakalı hiç bişiden bahsetmedim. Onlar herşeyin yolunda gittiğini sanıyorlar

Ben senden daha beter birini taniyorum. Daha borclarin ilk taksiti odenmeden isten cikartildi tam 2yil evde oturdu beni geri alirlar daha asagi biyerde calismam dedi cok buyuk bi sirketti dedigide oldu geri cagrildi ama 2yil sonra.

Evliliginizde sizde cok yipranirsiniz boyle bi ise girse baska biyerden teklif gelmesi daha kolay olur.

Esiniz girişken ve is bitirici uyanık biriyse is de bulur maasi da yukselir.
Boyle ornekler var etrafimda.
Kimsenin beğenmediği asgari ucretle başlayip 4 5 bin maaslar alan.

Esinin meslegi pazarlamaymis. Bildigim bir sey var ki eger sektorunde isim yapmis, basarilari bilinen biri degilse kolay kolay istedigi rakamlarda maasla is bulamaz. Ancak bir ise girecek orada kendini ispatlayip zam isteyecek. Ama once ise girmesi lazim.

Esinin meslegi pazarlamaymis. Bildigim bir sey var ki eger sektorunde isim yapmis, basarilari bilinen biri degilse kolay kolay istedigi rakamlarda maasla is bulamaz. Ancak bir ise girecek orada kendini ispatlayip zam isteyecek. Ama once ise girmesi lazim.

Bacım seninle ayni durumda olan bir adet kuzenim var maalesef onun halini gördüğüm için çok üzüldüm senin adina kendisi kurudu artik fabrika köşelerinde kosturacagim diye evede kocası sikilmasin diye PlayStation alma peşindeydi en son.. Sözde is arıyor ama bulamıyor diyor evde oyun oynayarak arkadaşlarla vakit geçirerek is aranmaz.. Kalkacak sorup sorusturacak heryere CV verecek sonrada gidip geçici de olsa bi yerde çalışacak bu çok zor olmamalı ya kadının eline bakmak daha agir değilmi iyice kizmaya başladık artik biz o kızı ona çalıştırıp parasını yesin yatsın diye vermedik kimse vermez az bi acsinlar gözlerini kaldirsinlar bi taraflarını artik yani olmaz boyle.. Ne demek is begenmemek evin kirasını faturasını çıkartsın o bile yeter ya...

Gerçekten begenilmiyor maalesef.. Özellikle a101 dediğimiz için dikkatimi cektiniz oranın bi personeli olarak çok acik bi şekilde söyleyebilirim şartları çok iyi değil ama sonucta is ayin sonunda sizlerin begenmeyeceginiz rakamlar yatıyor olsa da sonuçta aileme katkim oluyor koca bir sıfırdan daha fazla en azindan.. Lisans mezunuyum hatta bi çok çalışanımız öyle aramızda öğretmenler var ve öyle zor durumlarla karsilasiyoruzki zaman zaman burada çalışılmaz diyoruz çekilmez bu is diyoruz fakat is dediğin kolay bulunulmuyor hepimiz bi gayret işimizi yapmaya calisiyoruz.. Hayatta her zaman her istediğimiz önümüze gelmiyor maalesef bekleyip boşa vakit harcamaktansa biseylerin ucundan tutmak gerek.. Bilhassa ailelerimizin huzuru için...
Calistigin ve ailene katkida bulundugun icin seni tebrik ederim canim. Bence cok guzel ve saygi duyulacak bir is yapiyorsun. Ben cok saygi duyuyorum boyle marketlerde calisan insanlara. Sabah acarken, aksam kapatirken goruyorum son derece zor isler yapiyorsunuz ustune bir de cins cins musteriler geliyor, onlarin stresini bir sonrakine yansitmamaya calisiyorsunuz. O kadar yorgunluga ragmen bazi arkadaslar gorunce selamliyor, hal hatir soruyor, bebegimle oldugum zaman kapi aciyorlar, aldigim esyalari tasiyip paketlememe bile yardimci oluyorlar. Keske herkes boyle isinde gucunde olsa, ailesine destek olsa sizin gibi.

Bari maddi sıkıntı olmasın diye calişabilecegi gecici işler bulsaydiniz. Bu kadar gerilmezdi ev ortami belki.

Calistigin ve ailene katkida bulundugun icin seni tebrik ederim canim. Bence cok guzel ve saygi duyulacak bir is yapiyorsun. Ben cok saygi duyuyorum boyle marketlerde calisan insanlara. Sabah acarken, aksam kapatirken goruyorum son derece zor isler yapiyorsunuz ustune bir de cins cins musteriler geliyor, onlarin stresini bir sonrakine yansitmamaya calisiyorsunuz. O kadar yorgunluga ragmen bazi arkadaslar gorunce selamliyor, hal hatir soruyor, bebegimle oldugum zaman kapi aciyorlar, aldigim esyalari tasiyip paketlememe bile yardimci oluyorlar. Keske herkes boyle isinde gucunde olsa, ailesine destek olsa sizin gibi.

Çok teşekkürler.. Boyle samimi içten müşterilerimizin olması da bizi çok sevindiriyor.. Elimizden geldiğince her zaman yardımcı olmaya calisiyoruz.. Biz mağazalarda kendi içimizde bi aile oluyoruz gelen her musteride bizim konugumuz bir nevi.. Mutlu müşteri helal kazanç demek bana gore.. İnsan az çok demeden çalışıp isini benimsemeli evine katkıda bulunmalı bos durmanın kimseye yararı yok...

PortalÖzel Mesajlar>
kocam beni ve bebegimi istemiyor
Iyi akşamlar 6 senelik evliyim kocaminda benimde ikinci evliliğimiz kocamin ilk evliliğinden 3 çocuğu var normalde çok iyi biridir ama bana karşı çok ilgisiz 9 haftalık hamileyim hormonların etkisiyle geçen akşam fındık kabuğunu doldurmicak sebeblerden tartıştık şimdi bana sen o çocuğu hak etmiyosun ve aldircaksin bu iste burda bitecek diyor kocami seviyorum ama bebegimdende vazgeçmem bana ayrulicaz git boşanma davasını ver o cocuktanda kurtul istemiyorum senide onuda diyor ne yapmaliyim
Katılımcılar:
En az bir geçerli alıcı belirtiniz.
%s" style="margin: 0px 0px 2px; padding: 3px; font-family: Calibri, 'Trebuchet MS', Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 16px; font-stretch: normal; color: rgb(0, 0, 0); border-width: 1px; border-style: solid; border-color: rgb(192, 192, 192) rgb(233, 233, 233) rgb(233, 233, 233) rgb(192, 192, 192); border-top-left-radius: 4px; border-top-right-radius: 4px; border-bottom-right-radius: 4px; border-bottom-left-radius: 4px; outline: 0px; width: 335px; background-image: url(https://www.kadinlarkulub

;

Ara
Önemli uyarı, mesajlaşma yöntemi dönem dönem yönetim tarafından kontrol edilmektedir !
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.
A Forum Style
Forum software by XenForo™
Quality Add-Ons by WMTech
Certain add-ons by avforums.com
Add-ons by Brivium

PortalÖzel Mesajlar>
kocam beni ve bebegimi istemiyor
Iyi akşamlar 6 senelik evliyim kocaminda benimde ikinci evliliğimiz kocamin ilk evliliğinden 3 çocuğu var normalde çok iyi biridir ama bana karşı çok ilgisiz 9 haftalık hamileyim hormonların etkisiyle geçen akşam fındık kabuğunu doldurmicak sebeblerden tartıştık şimdi bana sen o çocuğu hak etmiyosun ve aldircaksin bu iste burda bitecek diyor kocami seviyorum ama bebegimdende vazgeçmem bana ayrulicaz git boşanma davasını ver o cocuktanda kurtul istemiyorum senide onuda diyor ne yapmaliyim
Katılımcılar:
En az bir geçerli alıcı belirtiniz.
%s" style="margin: 0px 0px 2px; padding: 3px; font-family: Calibri, 'Trebuchet MS', Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 16px; font-stretch: normal; color: rgb(0, 0, 0); border-width: 1px; border-style: solid; border-color: rgb(192, 192, 192) rgb(233, 233, 233) rgb(233, 233, 233) rgb(192, 192, 192); border-top-left-radius: 4px; border-top-right-radius: 4px; border-bottom-right-radius: 4px; border-bottom-left-radius: 4px; outline: 0px; width: 335px; background-image: url(https://www.kadinlarkulub

;

Ara
Önemli uyarı, mesajlaşma yöntemi dönem dönem yönetim tarafından kontrol edilmektedir !
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.
A Forum Style
Forum software by XenForo™
Quality Add-Ons by WMTech
Certain add-ons by avforums.com
Add-ons by Brivium

Hayırdır? Bu ne?

Klasik erkek psikolojisi eşi para kazanıp kendi kazanmıyorsa karşısındakine kendinden iyi olmadığını göstermeye çalışırlar genelde. Size karşı da daha agresif davranabilir. Ama bu bir süreç bunu eşinize de hatırlatın.

İş beğenmeyen adamla size kolay gelsin. Bu karakter meselesi ve zor. Evet, okumuş, meslek sahibi olan insanların kendi alanlarında çalışmak istemesi kadar doğal bir şey yok. Ben yüksek lisans yaptım. Bugün işsiz kalsam tabii ki kendi mesleğimin işini ararım. Amaa aylardır işsizim, bir de evlenmişim, kocam artık isyanlara gelmiş, ve geçinme sorunum varsa benim evde otururken hayalimin işini arama lüksüm yok demektir. Benim babam yıllarca şirkette müdürdü, sonra işsiz kaldı, bulamadı yeni iş, gitti şoförlük yaptı, sonra güvenlik görevlisi oldu. 40 yaşını geçmiş, iki çocukku, hayatı boyunca masa başında, altında elemanlarla çalışmış bir adamdı. Bilmem anlatmak istediğimi anlatabildim mi... ev geçindirme sorunluluğu olan, işsiz kalınca evi sıkıntıya sokan insanın hayalindeki işi bekleme lüksü yoktur. Girersin işe, eline 3 kuruş da geçse bir ihtiyacını görür. Ha sen yine ara istediğin işi, ama evde otururken değil, çalışırken.

Is bulamamak degil is begenmemektir o. Bir tanesi de benim basimda

5 aydır iş bakıyorum deyip üstünüzden geçineceğine pazarda sebze meyve sataymış iş bulana kadar.
Ailenizi dinlememişsiniz ama vurun şimdi başınızı duvarlara.

Merhaba arkadaşlar, henüz 6 aylık evliyim. Eşimle 8 sene çıktık, 9. senemizde evlendik. Çok zor kabul ettirdim aileme evlenirkende hiç destek olmadılar kendin ettin kendin bul diye haliyle ailem bilmiyor işsiz olduğunu sıkıntılarımı paylaşamıyorum annemde kalp rahatsızlığı var. İlk 2. Haftamızda işten çıkarıldı hala iş bulamadığı için psikolojisi bozuldu. Ben çalışıyorum fakat yetmiyo bi yere kadar idare edebiliyorum. Maddiyat yüzünden çıtırdamaya başladı bundan dolayı mutsuzum eşimi seviyorum fakar onun agrasif halleri beni çok üzüyor ve geriyor. Ondan uzaklaşmaya başladım. Ne yapmalıyım bilmiyorum

Şimdi nasılsınız? O dönemleri nasıl atlattınız ? :KK43:

X