Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Kızlar bi bakabilir misiniz bende liste böyle çıkıyor ekran görüntüsü aldım. Sizde farklı mı çıkıyor? Bana çekip atar mısınız ona göre kazen e söyleyeyim

Eklentiler

• 9351D195-0AA4-4221-A0B9-C59DD70EE6CA.png
    9351D195-0AA4-4221-A0B9-C59DD70EE6CA.png
    336,6 KB · Görüntüleme: 39
Kızlar hastalıktır taşınmadır derken çok kötü beslendim. Kayınvalide saolsun taşınmaya yardıma gelirken yemek hazırlığı da yapmış. Sarma, kızartma( patlıcan biber patates) , pişi vr ıspanaklı börek hazırlamış. Gördüğünüz üzere hepsi sağlıksız. Çünkü böyle biri yapcak bir şey yok. Ve 4 gün bunları yedik o kdr çok pişirmiş yani. Ve bana dönüşü baya sağlam oldu 67 kg çıktım 😢 şimdi düzene geçiyorum artık. Dukan ekmeğimi ( yulaf kepeğinden)pişirdim. Yarından itibaren öğlenleri kefir içip badem ceviz yicem sadece. Bol sıvı tüketicem. Sabahları yumurta domates yeşillik ve dukan ekmeğimi yicem. Akşam da sağlıklı beslenicem. Ztn 5 te yiyorum yemeğimi. Allahım inşallah bozmam çünkü gerçekten nefes alamaz oldum bi anda böyle yüklenince sağlıksızlara. İyileştim artık ve sahalara dönüyorum 💪🏻

Kızlar hastalıktır taşınmadır derken çok kötü beslendim. Kayınvalide saolsun taşınmaya yardıma gelirken yemek hazırlığı da yapmış. Sarma, kızartma( patlıcan biber patates) , pişi vr ıspanaklı börek hazırlamış. Gördüğünüz üzere hepsi sağlıksız. Çünkü böyle biri yapcak bir şey yok. Ve 4 gün bunları yedik o kdr çok pişirmiş yani. Ve bana dönüşü baya sağlam oldu 67 kg çıktım 😢 şimdi düzene geçiyorum artık. Dukan ekmeğimi ( yulaf kepeğinden)pişirdim. Yarından itibaren öğlenleri kefir içip badem ceviz yicem sadece. Bol sıvı tüketicem. Sabahları yumurta domates yeşillik ve dukan ekmeğimi yicem. Akşam da sağlıklı beslenicem. Ztn 5 te yiyorum yemeğimi. Allahım inşallah bozmam çünkü gerçekten nefes alamaz oldum bi anda böyle yüklenince sağlıksızlara. İyileştim artık ve sahalara dönüyorum 💪🏻
Cnm zahmet olmazsa dukan ekmeğinden biraz bahseder misin nasıl bir şey, daha mı kalorisiz

Canım herkesin yemek alışkanlıkları farklıdır iç Anadolu kadını sanki masallah Allah razı olsun kayinvalidenden bende dün makarna börek gömdüm bugünde sabah yufka 3 paket cikolata vs oldukça kötü beslendim

Valla biz ona düşünceli kayınvalide diyoruz,sağolsun.
5’ten sonra nasıl acık mıyorsun?gündüzler de uzadı.dayanamıyorum ben.

Valla biz ona düşünceli kayınvalide diyoruz,sağolsun.
5’ten sonra nasıl acık mıyorsun?gündüzler de uzadı.dayanamıyorum ben.
Düşünceli cnm Allah bin kere razı olsun. O olmasa yerleşemezdim ben mesela. Hep diyorum çok iyi insandır ama işte beslenme olayına gelince maalesef ailedeki herkes kilolu. Ve bunu sağlıksız olarak görmüyorlar inatlaşıyorlar bir de. Beni o konuda kaale alan yok. Boşnaklar zaten ondan öyle hamurişine düşkünlükleri. Bnm ailem ise hepsi incecik. Çok dikkat ederler yemelerine içmelerine. Sülal m maşallah uzun ömürlü onların işte sırf bu sebeple hep erkenden göç etmişler... ama anlatamıyorum. Neyse kendileri bilirler ben onlar için üzülüyorum sadece.eşimi de kendime göre yediriyorum neyseki bişi demiyor😂 5 ten sonra acıkmıyorum çünkü alışkanlık cnm. Ömrüm boyunca hep o saatte yemek yedim. Bi dönem sadece geç saattenyatmaktan acıkmıştım . Bir de ben bu sene genelde en geç 22 de uyuyorum onun da etkisi vardır

Cnm zahmet olmazsa dukan ekmeğinden biraz bahseder misin nasıl bir şey, daha mı kalorisiz

Cnm ben bi zamanlar dukan ve karatay diyetini kendime göre adapte edip karışık bir şekilde yapmıştım ve öyle kilo vermiştim. 10 kg kadar verdim ve hep korudum. Dukan ekmeği sırf yulaf kepeğinden yapılıyor. Hem gluten içermiyor hem de sırf kepek zaten tahılın kendisi yok. Ve midede 10 kat şiştiğini söylüyor dukan. Yani uzun süre tok tutuyor.
Ben migroslardan doğalsan ın yulaf kepeğini alıyorum. Yulaf ezmesi değil ama karışmasın. 14 kaşık kepek, 14 kaşık yoğurt, 3 yumurta, 5 kaşık pınar süt tozu( şart değil) , bir çay kaşığı karbonat üstüne bikaç damla limon. Hepsini çırpıp yağlı kağıtlı muffin kalıpları var ya onlara koyuyorum pişiriyorum. Dün yaptığıma dereotu koydum. Baharatlarla çeşitlendirebilirsin. Peynir ekleyebilirsin. Harika bi tadı yok tabi normal ekmek gibi ama tok tutuyor ve kahvaltıda ekmek ihtiyacını gideriyor. Resmi de ekledim şimdi 😀 günde 2 tane yiyorum. Haftalık ekmeğim hazır oluyor. Buzluğa atıyorum akşamdan iki tane çıkarıyorum 😊

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    94,3 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Günaydın tekraaar
Sabah ilk işim bir bardak limonlu su içmek oldu
Kahvaltıda;
2 yumurta
Roka
3 çeri domates
3 ince dilim süzme peynir
7 zeytin
2 dukan ekmek
Sonra ilaçlarımı içmek için bir bardak su daha içmiş oldum. Aslında yemekten bir saat sonraya kdr içmemeli suyu. Hazımsızlık yapıyormuş ama ilaç yüzünden mecbur içiyorum. ( vitamin, kan sulandırıcı fln yani)

Öğlenki planım kefir ve badem

Akşam bilmiyorum yazarım sonra. Bu haftayı bi atlatırsam rahat gider artık.

Eltimle isler yogun gidiyor daha yeni oldugumuz icin duzen oturtmaya calisiyoruz. Butun elma sirkelerini sattik kolajene (kemik suyu) cok talep var. Sizlerde bebekleriniz ek gidaya gecince mutlaka kemik suyu kaynayin 24 saat kaynatiyoruz biz. Kadinlar olarak cok tuketmeliyiz dogumda vucut ileriye gidiyo :) ve bicok faydası var sayfamizdada ara ara paylas

1 kilo almisim kizlar hemde yagdan... guncel 67.5. Vermeye baslayinca hemen bir rahatlik geliyo.sporuda aksattim bu ara tekrar motivasyonumu kazanmam lazim

Eltimle isler yogun gidiyor daha yeni oldugumuz icin duzen oturtmaya calisiyoruz. Butun elma sirkelerini sattik kolajene (kemik suyu) cok talep var. Sizlerde bebekleriniz ek gidaya gecince mutlaka kemik suyu kaynayin 24 saat kaynatiyoruz biz. Kadinlar olarak cok tuketmeliyiz dogumda vucut ileriye gidiyo :) ve bicok faydası var sayfamizdada ara ara paylas
Kurbandan sonra inşallah 😁

Cnm ben bi zamanlar dukan ve karatay diyetini kendime göre adapte edip karışık bir şekilde yapmıştım ve öyle kilo vermiştim. 10 kg kadar verdim ve hep korudum. Dukan ekmeği sırf yulaf kepeğinden yapılıyor. Hem gluten içermiyor hem de sırf kepek zaten tahılın kendisi yok. Ve midede 10 kat şiştiğini söylüyor dukan. Yani uzun süre tok tutuyor.
Ben migroslardan doğalsan ın yulaf kepeğini alıyorum. Yulaf ezmesi değil ama karışmasın. 14 kaşık kepek, 14 kaşık yoğurt, 3 yumurta, 5 kaşık pınar süt tozu( şart değil) , bir çay kaşığı karbonat üstüne bikaç damla limon. Hepsini çırpıp yağlı kağıtlı muffin kalıpları var ya onlara koyuyorum pişiriyorum. Dün yaptığıma dereotu koydum. Baharatlarla çeşitlendirebilirsin. Peynir ekleyebilirsin. Harika bi tadı yok tabi normal ekmek gibi ama tok tutuyor ve kahvaltıda ekmek ihtiyacını gideriyor. Resmi de ekledim şimdi 😀 günde 2 tane yiyorum. Haftalık ekmeğim hazır oluyor. Buzluğa atıyorum akşamdan iki tane çıkarıyorum 😊
Kendi ekmeğini kendin yapıyorsun hem sağlıklı hem de cok guzel, bu tarifi kaydediyorum hemen sagol canım

Kahvaltı: 1 haşlanmış yumurta,2 küp kaşar,1 bardak meyve suyu
Öğle: 4 bisküvi 🤦 Hamurisi yememek içindi oda.
Ara: 2 salatalık,tuzlu peynir
Akşam: 1 tabak yeşil fasulye, 1 kase tarhana
Ara: 3 kayısı,1 kase çilek,findik-ceviz

X