Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Karpuz evet şeker oranı yüksek diye biliyorum ama yaz sıcağında da karpuz peynir iyi gidiyor yaa..

Yeşil eriği de ben hep zararsız, salatalık gibi %90dan fazlası su olan bir meyve olarak düşünürdüm kendimce. 1,5 yıl önce diyetisyene gittiğimde yeşil eriği en fazla 6-7 tane yiyebileceğimi ve fazlasının kalori getireceğini söylemişti. Tabi ben dinledim mi? Hayır🤣 kg verdim mi? Evet 😎
Hadi ya erik çok masum geliyordu ama o tatlı kırmızı erik için geçerlidir ya yeşil öyle mi ki

Karpuz evet şeker oranı yüksek diye biliyorum ama yaz sıcağında da karpuz peynir iyi gidiyor yaa..

Yeşil eriği de ben hep zararsız, salatalık gibi %90dan fazlası su olan bir meyve olarak düşünürdüm kendimce. 1,5 yıl önce diyetisyene gittiğimde yeşil eriği en fazla 6-7 tane yiyebileceğimi ve fazlasının kalori getireceğini söylemişti. Tabi ben dinledim mi? Hayır🤣 kg verdim mi? Evet 😎
6-7 mi😅 Neyse ki sende işlememiş ve kilo verdirmis 💃 Beni etkilemiyor sanırım,yani kilo alıyorum ama sebebi o olamaz🙈

valla bende salacam az kaldi..millet neler neler yiyor ama ben tutuyorum surekli kendimi..Allah hayretsin sonumuzu😁
Azda olsa kılo al canm benım bebıs kılo almadıgım haftalar almamıstı. Az kilo ıle geldım bu haftaya ama ramazan gırelı sıcak pıde yıyoruz normalde hıc ekmek yemedım aksamları bır pıde yıyorum😁 toplamda bu hafta ıle 5 baslangıc kıloma gore 3 kılo aldım. Canım artık yıcez bebıs sımdı kılo almaya basladı.

Azda olsa kılo al canm benım bebıs kılo almadıgım haftalar almamıstı. Az kilo ıle geldım bu haftaya ama ramazan gırelı sıcak pıde yıyoruz normalde hıc ekmek yemedım aksamları bır pıde yıyorum😁 toplamda bu hafta ıle 5 baslangıc kıloma gore 3 kılo aldım. Canım artık yıcez bebıs sımdı kılo almaya basladı.
evet senin kilon az diye hatırlıyorum..eşimle sahur yapıyorum cok acıkıyorum maalesef.ama ertesi gun hep yogurt sut meyve kuruyemiş tüketiyorum.insallah yanlış yapmiyorumdur

evet senin kilon az diye hatırlıyorum..eşimle sahur yapıyorum cok acıkıyorum maalesef.ama ertesi gun hep yogurt sut meyve kuruyemiş tüketiyorum.insallah yanlış yapmiyorumdur
Bende senın gıbıyım saglıksız yemıyorum ınan yanı hep saglıklı alıyorum alıyorsamda😁 hayırlısı olsun canım cok sıkmadan yıyebılır bencede. Pıdecıkler yakaraa yakar benı ramazan cıkana kadar😁

Bende senın gıbıyım saglıksız yemıyorum ınan yanı hep saglıklı alıyorum alıyorsamda😁 hayırlısı olsun canım cok sıkmadan yıyebılır bencede. Pıdecıkler yakaraa yakar benı ramazan cıkana kadar😁
ahahahha afiyet olsun.pideye bende dayanamıyorum ama almıyorum yememek icin..bi ara kendimi kandırmıştım amannn ramazanda yiyebiluyoruz sadece diye😁
ramazandan sonra dikkat ederiz napalim 😁

Tecrubeli anneler sizden akil almaya geldim. 11 gunlik bebeğim var, sezeryandan dolayi mama takviyesi+emzirme yaptık ilk gunler. Sonra meme reddi biberona alisma durumlarından dolayi mamayi kesmeye çalıştık. Haftasonu 1 gun hic mama vermedim. Pazar günü aksam başladı. Saatlerce uyumadi ağladı catladi kıpkırmızı oldu 4 saat emzirdim gaz çıkardım olmuyor cocuk deli gibi bağırıyor, mama verdim. Aninda sustu sakinlesti ve uyudu. Dun de ayni sey oldu. Bugun daha erken saatlerde basladi aksamustu 5 gibi. Emiyor ama sanki doyamiyor memeden alinca deliler gibi ağlıyor, gazini çıkardım, yine 3 saat falan meme ile bogustuk. Morardı kizardi ciglik çığlığa bağırdı, yine 30 cc mama verdim anında uyudu simdi hala uyuyor. Bu cocuk aç degil mi sizce ? Surekli verme ac kalsin diyor cevremdekiler ama 10 gunluk bebegimi ac birakamam. Avent biberonla veriyorum ama doktor mamaya devam et derse calma biberon isimli.birsey alacagim alışmasın diye. Cok zor günler geciriyorum gercekten gebeligimi özlemeye başladım su emzirme mama konulari yüzünden

Canım mama verdikten sonra ağlamayı kesip uyuyorsa sanırım bebeğim açlıktan yapıyordur. İstersen mama verdiğin bir öğün sütünü sağ. Her iki göğsünden kaç cc süt çıkıyor ona bak. Ona göre bi durum değerlendirmesi yaparız en iyi o şekilde anlarsın. Bir de mama demek tüü kaka demek değildir. Sakın çocuğunu aç bırakma. Aç kalan bebek daha çabuk sarılığa yakalanır .

Canım mama verdikten sonra ağlamayı kesip uyuyorsa sanırım bebeğim açlıktan yapıyordur. İstersen mama verdiğin bir öğün sütünü sağ. Her iki göğsünden kaç cc süt çıkıyor ona bak. Ona göre bi durum değerlendirmesi yaparız en iyi o şekilde anlarsın. Bir de mama demek tüü kaka demek değildir. Sakın çocuğunu aç bırakma. Aç kalan bebek daha çabuk sarılığa yakalanır .
S _sushico_

Eklentiler

• IMG_20190516_081332(1).jpg
    IMG_20190516_081332(1).jpg
    98,1 KB · Görüntüleme: 33
Sabah kahvaltıda
2 yumurta
1 avakado
Dukan ekmek
Peynir
Roka

Öğlen
Kefir ve muz ceviz

Akşam
Peynirli omlet

Annem rahatsızlanmış yemek yapamamış mecburen omlet yedim. Bugünlük böyle oldu
Amaaa kaçamaksız 3. Günüm tamamdır 👍🏻
Ama sen kefir ve muz ile cevizi ara öğün olarak ye. Oglen de ogle yemegi ye. Sulu yemek veya baska birsey. Ben sende ogle yemegi gormedim. Birgun ogle yemegimi yemedim de bebek ultrasonda hep yuzustu yatti dönmedi.
Sabah 7.15 de kahvalti yapiyorum. 10 gibi ara öğün ve 12 gibi de oglen yemegi yiyorum o da menemen veya gozleme veya tost.
Saat 3 veya 4 gibi elma veya yarim Kilo yesil erik. Aksam da corba ve sebze yemegi yiyorum. Genel beslenmem bu sekilde. Ara öğünleri atliyorum bazen. Ve bu ay cok sukur kilo almamışım. Biraz da et yiyebilsem. Onu icim istemiyir.

X