Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Bnm elti 12 kg aldı. 40 ı çıktığında 12 kg gitmişti. Nasıl oluyor gerçekten anlamıyorum. En azından 3-4 kg sunun bi süre kalması gerekmiyor muydu? Hepsi mi süt oldu yahu? Yo yo hayır kıskanmıyorummm
O nasıl oluyor ya?ne şanslı insanlar var yarabbim!!
Sabah kahvaltıda
2 yumurta
1 avakado
Dukan ekmek
Peynir
Roka

Öğlen
Kefir ve muz ceviz

Akşam
Peynirli omlet

Annem rahatsızlanmış yemek yapamamış mecburen omlet yedim. Bugünlük böyle oldu
Amaaa kaçamaksız 3. Günüm tamamdır 👍🏻
Kaçamaksız ama bebek için yetersiz bir menü gibi geldi bana canım.
Bu hafta bomba gıbı gelıyorum sımdıden 1 kılo almısım😁
Valla bende 700gr ile geliyorum,sinir oldum.
2. Trimesterda bende yaptım ama artık yapmam çok zor ya çabuk yoruluyorum
Aynı dert bende de var.hemen yoruluyorum ve karnımın altında çoook kasılma oluyor.bebek kafasını kanala sokmuş,kanalda taşıyormuşum bebeği.ve bu çok canımı acıtıyor.

ahahahha afiyet olsun.pideye bende dayanamıyorum ama almıyorum yememek icin..bi ara kendimi kandırmıştım amannn ramazanda yiyebiluyoruz sadece diye😁
ramazandan sonra dikkat ederiz napalim 😁
Valla çok canım öekiyor benim de sıcak sıcak.ama çok geç saatte çıkıyor.ama yemem lazımmmm

Kahvaltı:1 haşlanmış yumurta, 1 dilim pide, çikolata sürdüm su içtim😅
Ara: 2 salatalık,beyaz peynir,domates,3 zeytin
Öğle: 1 kase mercimek çorbası
Ara: Fındık biraz
Akşam yemeği: 1 kase çorba,1 tabak et sote,salata
Ara: 3 çatal kadar kadayıf tatlısı çünkü canım aşırı istiyordu🙈 , 3 malta eriği, 2 kayısı

Aynı dert bende de var.hemen yoruluyorum ve karnımın altında çoook kasılma oluyor.bebek kafasını kanala sokmuş,kanalda taşıyormuşum bebeği.ve bu çok canımı acıtıyor.
Benimki tersti en son kg falan kaç bebisin canım benim 31+0da 30+0 a uyumlu 1545 Gr di kasik ve bacak ağrısı çok oluyor spor yapıp hamlamis gibi oluyorum biraz yorulunca

Ben de bu hafta aldım sanırım :KK43:. Bir kiloya yakın ama yarın kaç çıkıcam bilmiyorum. Akşamları tatlı yiyorum mutlaka tatlı olmazsa bir çikolata ya da 3 4 hurma. Tatlılar olabilir kilo sebebi. Ya da iftar saati eşimle yemek de olabilir çok geç bi saat🤦‍♀️. Bi de aralı oruç tutuyorum çok dengem şaştı. Tutmadigim günler belki de abartıyorumdur yemeği.

Ama sen kefir ve muz ile cevizi ara öğün olarak ye. Oglen de ogle yemegi ye. Sulu yemek veya baska birsey. Ben sende ogle yemegi gormedim. Birgun ogle yemegimi yemedim de bebek ultrasonda hep yuzustu yatti dönmedi.
Sabah 7.15 de kahvalti yapiyorum. 10 gibi ara öğün ve 12 gibi de oglen yemegi yiyorum o da menemen veya gozleme veya tost.
Saat 3 veya 4 gibi elma veya yarim Kilo yesil erik. Aksam da corba ve sebze yemegi yiyorum. Genel beslenmem bu sekilde. Ara öğünleri atliyorum bazen. Ve bu ay cok sukur kilo almamışım. Biraz da et yiyebilsem. Onu icim istemiyir.
Doktorum meyveyi öğleden önce ve 1 porsiyon yiyeceksin dedi. O yüzden öğlen tercih ediyorum. Kahvaltım çok doyurucu acıkmıyorumki ara öğün yapayım. Öğlene de acıkmadığımdan ama yine de nolur nolmaz diye yiyorum kefir muz cevizi. Akşam da en geç 16-17 gibi yiyorum yemeğimi. O da erken ztn anca denk geliyor. 21:30 da uyuyorum☺
Daha önce full öğle yemekli fln yedim de çok kilo aldım. Heleki hastalık ve taşınma sürecinde resmen 1 haftada 1,5 kg geldi. O yüzden biraz durdurdum kendimi. Bi dengeye gelsin yine eklerim bişiler artık😘 benm miktarlar büyük ondan sıkıntı olmuyor yani

O nasıl oluyor ya?ne şanslı insanlar var yarabbim!!

Kaçamaksız ama bebek için yetersiz bir menü gibi geldi bana canım.

Valla bende 700gr ile geliyorum,sinir oldum.

Ama kuzum benim kadar çok kahvaltıda yemek yiyen yok. Listelere bakıyorum da. Yani bir avakado iki yumurta fln yiyen kim varki. Genelde bi börek poğaçayla geçiştiriyor herkes. Acıkamıyorum bunlarla. Acıksam dayanamam ztn. Heleki dukan ekmek fena tok tutuyor. Bi öğlen sıkıntı belki ama kefir ve muz ceviz de doyurucu ya. Akşamda ya sebze ya et. Ben ara öğünü ztn ömrüm boyunca yapmadım.acıkmadıysan yeme prensibim

Kizlar yardim edin kendimi cok sis hissediyorum hamilelikten dolayi canim zaten tatli istemiyor aksam yemeginden sonra hicbirsey yemiyorum eskiye gore cok az yiyorum ama hep sisiyormusum gibi geliyor kollarim bacaklarim bol su iciyorum ödem mi topluyor acaba vucudum ne yapmam gerek ayrica isim geregi gunluk 2 saatten fazla yuruyorum

Kizlar yardim edin kendimi cok sis hissediyorum hamilelikten dolayi canim zaten tatli istemiyor aksam yemeginden sonra hicbirsey yemiyorum eskiye gore cok az yiyorum ama hep sisiyormusum gibi geliyor kollarim bacaklarim bol su iciyorum ödem mi topluyor acaba vucudum ne yapmam gerek ayrica isim geregi gunluk 2 saatten fazla yuruyorum
Cnm beni ilk üç ay folik asit şişirmişti bir de gaz çok oluyor ödem de. Üç ayı devir düzelirsin. İçebiliyorsan bol su iç

Daha yolun basındasın canım cok degısık seyler olacak kendımden pay bıcerek dıyorum😁 sısersın benım gıbı 3 kılo berıp 10 kılo vermıs gıbı olursun. Ilk aydan kıloda alırsın. Hamılelıge vucudun nasıl tepkı verecegı kısıye ozel benım ıstahım asırı kapanmıstı 16 haftaya kadar dogru duzgun hıcbır sey yıyemedım. Ama sıslık gıbı bırsey vardı. Galıba vucut cocuk ıcın hazırlık yapıyor. Endıselenme canım bırsey olmaz. Yürümen güzel d vıtamını eksıklıgın olmaz.

Daha yolun basındasın canım cok degısık seyler olacak kendımden pay bıcerek dıyorum😁 sısersın benım gıbı 3 kılo berıp 10 kılo vermıs gıbı olursun. Ilk aydan kıloda alırsın. Hamılelıge vucudun nasıl tepkı verecegı kısıye ozel benım ıstahım asırı kapanmıstı 16 haftaya kadar dogru duzgun hıcbır sey yıyemedım. Ama sıslık gıbı bırsey vardı. Galıba vucut cocuk ıcın hazırlık yapıyor. Endıselenme canım bırsey olmaz. Yürümen güzel d vıtamını eksıklıgın olmaz.
Canimm cok sagol mesajin icin 2 kilo almisim hamile kaldiktan sonra ama nasil aldim bilmiyorum bari yesem herseyide oyle alsam😁olmayan gobegim suan 5 aylik gibi su icsem sisiyor

havalar çok ısındı bugun cok zorlandım. sizler günün hangi saatjnde yürüyor sunuz..ne yapsam bilemedim
Canım ben sımdıden karardım. Havalar cok ısındı yemegımı yapıp 5.30 gıbı yuruycez olmadı sabah 9.30 gıbı anlastık arkadasla doguda oldugumuzdan erken okunuyor ezan anca hazırlıklar yetısır

Canım ben sımdıden karardım. Havalar cok ısındı yemegımı yapıp 5.30 gıbı yuruycez olmadı sabah 9.30 gıbı anlastık arkadasla doguda oldugumuzdan erken okunuyor ezan anca hazırlıklar yetısır
sabah 9 da da sicak olmazmi..eltim sabah 6 da yürüyor mis gibi 😁
neyse bende bi çaresine bakacağım artik

X