Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Bulantın falan mı var yiyemiyor musun. Bebiş her türlü besleniyor hiçç takma kiloyla bebek büyüse oglum 4 kilo dogardı 😁20 kilo aldım oğlum 2.7 dogdu ay

Bulantim başlarda aşırı vardi hiç yiyemedim, şimdi ara ara oluyor. Yumurtayı sevmedigim için yemiyorum. Sütte icemiyorum içim almıyor malesef. Inşallah saglıkla dogar kuzular. Kızımdada 6.5 kilo almıştım 2200 doğdu 34+6 da.

Bulantim başlarda aşırı vardi hiç yiyemedim, şimdi ara ara oluyor. Yumurtayı sevmedigim için yemiyorum. Sütte icemiyorum içim almıyor malesef. Inşallah saglıkla dogar kuzular. Kızımdada 6.5 kilo almıştım 2200 doğdu 34+6 da.
Amann sağlıklıya bırak ufak olsun bişey olmaz hiç canını sıkma 😊

Doğrudur canım, metabolizma da etkiliyor. Sen abartmadan yiyorsun zaten. Öğünlerini görüyoruz. Ara ara ufak kaçamaklar herkeste olur. Önünde canının çekeceği bir karpuz varken yemesen olur mu mesela? Bir iki dilim yenir örneğin. Biz diyet yapmıyoruz ki, hamileyiz. Bi oturuşta 6 dilim yemiyorsan sorun yok. Önemli olan abartıya kacmamak. Kontrollü ilerlemek. Aldığın 14 kiloyu göstermiyorsan, çevrendekiler sana bakıp arkandan “nasıl da çok kilo almış, yuh” demiyorsa, abartı bi durum yoktur ortada.
Evet aslında çevremdekiler hep çok az kilo aldın galiba sadece karnın var diyip duruyorlar. Allahtan emzirirken verme potansiyelim yüksek olmadı orda gider artık

Merhaba. Hazir olmadigim bir hamilelik haberini aldim. Muhtemelen 5 haftaligim. Hazir degildim cunku evlilikten sonraki rahatliktan bir 8 kilo almistim kilomu verip oyle hamile kalirim diyordum. 69 ile hamile kaldim sigarayida biraktim hemen. Kilo almamak icin neler yapabilirim boyum 164 cm . Sigarayida biraktigimdan 5 gunde 1 kilo aldim bile

Merhaba. Hazir olmadigim bir hamilelik haberini aldim. Muhtemelen 5 haftaligim. Hazir degildim cunku evlilikten sonraki rahatliktan bir 8 kilo almistim kilomu verip oyle hamile kalirim diyordum. 69 ile hamile kaldim sigarayida biraktim hemen. Kilo almamak icin neler yapabilirim boyum 164 cm . Sigarayida biraktigimdan 5 gunde 1 kilo aldim bile
Hayırlı olsun sagsalşm al kucağına ins. Ben 54 ile basladım 23. Haftdayım.dikkat ediyorum ama yine alıyorum anlamadım.
Cok tatlı ve karbonhidrat tüketiyordum onları cok cok aza indirdim. İlk gebeliğimde hiç dikkat etmedim 21 kilo almıstım.

Merhaba 5.haftada kızımı öğrendigim gün doktor ölçümü ile 67.8 kiloydum şu an 24+5 günlüğüm fakat 70 e yükselebildim sadece. Boyum 180 cm Karnım hiç 6 aylık gibi değil sizce normal mi?

Merhaba 5.haftada kızımı öğrendigim gün doktor ölçümü ile 67.8 kiloydum şu an 24+5 günlüğüm fakat 70 e yükselebildim sadece. Boyum 180 cm Karnım hiç 6 aylık gibi değil sizce normal mi?
Bebiş iyiyse boşver kiloyu 😁umarım esnektir vücudun cok catlamazsın 😁malum boy uzun olunca 70 kilo baya az kalıyor 😁

Dün kahvaltı: 1 haşlanmış yumurta, beyaz peynir, zeytin,az meyve suyu
Öğlen: 1 tam buğday lavasla biber, peynir,zeytin,salatalık,domatesli dürüm
Ara:3 kayısı
Akşam:1 tabak yeşil fasulye,2 kaşık pilav,1 minik kase yoğurt
Ara:5 kayısı,7-8 çilek

Bugün kahvaltı ve öğle aynı olur.Aksam şehir disindayiz, annelerimiz ne yaptıysa kontrolluce inşallah 😊

Bugün 23um bitiyor,yarın 24.haftaya giricem
Güncel kilo: 60,6
Baştan beri alınan kilo: 5,6
Haftaya düz 6 kilolardan bahsedicem kesin aldığım🙈
pufboregi pufboregi

X