Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Benim doktorum kilo kaybini onermiyoruz hamilelikte dedi. Aklinizda bulunsun. Cok asirida zorlamayalim kendimizi kilo almayacagiz diye. Sadece cok abartip iki canliyiz diye asiri yemeyelim yeterli bence.
Ben ilk gebelikte 14 kilo aldim 2 gun sonra tartildigimda dogumda 10 kilo gitmis geriye 4 kilo kalmisti. Simdi cok fazla yemememin sebebi yemek hazirlamaya cok useniyorum.
Ay sorma ya beni boyle bırak saatlerce yemek hazırlarım dusunurum fılan ama hamılelıkte hıc yemek yapmasam sormam aramam da normalda ıstahsız olanların ıstahı acıkıyor bızım kapanıyor galıba. Kılo kaybı ıyı degıl hele sonra dırek cocugun kılosundan dusuyor. Ben ıstahsız oldugum halde yarım kılo bır kılo arası arıyorum.

Günaydın
Güncel kilo 60
Ehh - 300 de iyidir. Almayayım da. Dün o dondurmayı yemeyecektim🙄🤷‍♀️

3 kuru kayısı yarım lt su
Kahvaltı
2 yumurta ile menemen
Bol salata yesillk domates vs
Peynir
1 dilim ekşi mayalı ekmek
Canım bu haftalarda kılo kaybın olmasın tam bebegın ataga gectıgı zaman haberın olsun. Son aylarda cok alırım dıye korkma belkı almazsn o yuzden sımdıden kısma 200 gr olsa da almıs olman lazım.

Çok geçmiş olsun canım..Hiç bilmiyorum yaşamadım,tanikta olmadim..Neyse ki testlerde bir şey çıkmamış.Cok şükür 🙏

O Oztrkbg haftamiz,günümüz ayni.Bize yansıyan kilo da aynı olmuş 😳
Tam demek ki normal diyeceğim,sonra derin masalımin kilo verdiğini gördüm 😅
Aslında doktorun ön gördüğü kilodan daha az kilo aldım :) Bence normal gidiyoruz 👍

sabah ; menemen peynir vs normal kahvaltı ekmeksiz
(ama kahvaltıdan 5 dk sonra istifra ettim☹)
turk kahvesi
cubuk kraker ayran (yola cıktıgım ıcın midemi bastırsın diye)
şimdide domatesli makarna ve peynir
bugünlük bitti benim için 🙊
ve maden suyu(günde 2 tane içiyorum)

Yasa aslında Ödwmdir diye düşündüm ama... İyi de yiyorum. Biraz daha arttırayım madem...
Canım mesela geçen jçhafta hepimiz 1 kilo aldık biliyorduk hepsi kilo degil ödem kısmı bu hafta gitti aslında kilo vermedin yani dert etme. Benden giden de aynı ödem bu kadar kısa sürede zaten yağ kas gitmez hele ki bizim durumumuzda

Yasa aslında Ödwmdir diye düşündüm ama... İyi de yiyorum. Biraz daha arttırayım madem...
Ye canım benım bebıs 25 gerı dustu kıloda dahada toparlanmadı ıstahım yoktu yıyemıyordum yemeyle alakası yok desede doktor evham yapıyorsun ıster ıstemez. 25 haftada odem olmaz ılerleyen haftalarda oluyor canım bu haftada bende yol dusun

Ye canım benım bebıs 25 gerı dustu kıloda dahada toparlanmadı ıstahım yoktu yıyemıyordum yemeyle alakası yok desede doktor evham yapıyorsun ıster ıstemez. 25 haftada odem olmaz ılerleyen haftalarda oluyor canım bu haftada bende yol dusun
Sıkma canını yemeyle bebek büyüseydi benim oğlan en az 4 kilo olurdu 😁oglumda 20 kilo aldım 2700 doğdu 😁

Ödem de olabilir tatlım sonuçta havalar sıcaktı. Sonra serinledik falan. Brnde vermiştim senin haftalarda ve bebeğimin kilosu iki hafta öndeydi ona rağmen. Endişe etme bence
Canım mesela geçen jçhafta hepimiz 1 kilo aldık biliyorduk hepsi kilo degil ödem kısmı bu hafta gitti aslında kilo vermedin yani dert etme. Benden giden de aynı ödem bu kadar kısa sürede zaten yağ kas gitmez hele ki bizim durumumuzda
Önümüzdeki hafta kontrolüm var bakalım. Zaten bebek 2 hafta ileri gidiyordu. Ne diyecek bakalım doktor?
Ödem olmasın yaaaa... Olmasın diye o kadar su içiyorum ki zorla 😪😩

Önümüzdeki hafta kontrolüm var bakalım. Zaten bebek 2 hafta ileri gidiyordu. Ne diyecek bakalım doktor?
Ödem olmasın yaaaa... Olmasın diye o kadar su içiyorum ki zorla 😪😩
Mıde yanman dusuk tansıyonun yoksa bır dılım lımon eklıyebılırsın suyuna 1 lt ıcın. Hem c vıtamını alırsın hemde odemı atar.

X