Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

MERHABA KIZLAR DÜN AKŞAM BİRAZ ABARTTIM SÜTLAÇ ŞEHRİYE ÇORBASI AZ PİALV VE MANTAR YEMEĞİ VE ARA ÖĞÜNDE MEYVE YEDİM

BU SABAH TA FIRINDA PATATES OMLET VE PEYNİR VE DOMATES
ÖĞLEN ET DÖNER YARIM PORSİYON
AKŞAM ŞEHRİYE ÇORBASI VE SALATA PLANLARIMDA DÜN AKŞAM Kİ FAZLA KAÇIRMAYI BUGÜN TELAFİ ETMELİYİM.

Kahvaltı: İki dilim ekmek, köy peyniri,5 zeytin,acuka,tereyağı,patates kızartması 🙈çay
Ara: 5 badem şekeri,2 mor erik
Akşam: 1 kase çorba ve 1 tabak taze fasulye,yoğurt ve kavunla
Ara: Yine mor erik🤓kayısı,ceviz

Sabah açlık şekerime bakıldı, az görülünce yükleme yapılmadı.Doktorun yanında eşimin bana söylendiği ne varsa sordum ve sanırım artık çenesini kapatmış oldum 😅
Aldığım kilo normalmiş, az ya da çok değil vücut yapın yağlı değil olması gereken dendi.
Kızlar bir şey sorucam.Kramp olayı filan yaşamıyorum ama magnezyum için soda mi tüketilmeli maden suyu mu,ikisinin farkını bilmesem de sizler ne yapıyorsunuz 🙈

Kahvaltı: İki dilim ekmek, köy peyniri,5 zeytin,acuka,tereyağı,patates kızartması 🙈çay

Sabah açlık şekerime bakıldı, az görülünce yükleme yapılmadı.Doktorun yanında eşimin bana söylendiği ne varsa sordum ve sanırım artık çenesini kapatmış oldum 😅
Aldığım kilo normalmiş, az ya da çok değil vücut yapın yağlı değil olması gereken dendi.
Kızlar bir şey sorucam.Kramp olayı filan yaşamıyorum ama magnezyum için soda mi tüketilmeli maden suyu mu,ikisinin farkını bilmesem de sizler ne yapıyorsunuz 🙈
BEN İLK HAMİLELİĞİMDE KRAMP İÇİN HERGÜN BİR MUZ YİYORDUM İYİ GELMİŞTİ İLAÇ YERİNE DENEMENİ TAVSİYE EDERİM

Ben ilaç kullanıyorum maden suyu da içiyorum muz da yiyorum kramp arada giriyor ama değişik bir şey oluyor geceleri uyuyamıyorum işte ne bilmiyorum. Nette huzursuz bacak sendromu diyor.

Günaydın
Kahvaltı
2 yumurtalı labneli omlet
Domates salatalık biber Roka peynir (bu arada ben asırı peynir yiyorum)
1 dilim tam bugday ekmeği

Tahlil yaptırmıstım ve trigliserid kolesterol ilk defa yuksek cıktı sekerim normal değerlerde
Ara türk kahvesi maden suyu
Öğlen/İkindi
1 kase barbunya
1 kase yogurtlu semizotu

Oyy masallah
Biz de Pazt gideceğiz bakalım ne alemde...
Ben de 2 günde 1 kalıp peynir yiyorum. İlk oğlumda da öyleydim...
Bu arada gece uyuyamıyorum yaa bacaklarım cok fena. Kramp değil ama böyle kasıma huylanma arası. Magnezyum da alıyorum amma. Ve sürekli sola yatmaktan uyuyamıyorum. Artık oyurdugum yerde 1 - 2 saat işte.
Niye solda zorlama kendini dön tabi ki nasıl rahatsan abartmaya gerek yok.

BEN İLK HAMİLELİĞİMDE KRAMP İÇİN HERGÜN BİR MUZ YİYORDUM İYİ GELMİŞTİ İLAÇ YERİNE DENEMENİ TAVSİYE EDERİM
Ben ilaç kullanıyorum maden suyu da içiyorum muz da yiyorum kramp arada giriyor ama değişik bir şey oluyor geceleri uyuyamıyorum işte ne bilmiyorum. Nette huzursuz bacak sendromu diyor.
Teşekkür ederim kızlar 😊 Muzu bilhassa bebeğe kilo aldıran meyve olarakta tüketmeye baslicam.Ama onun dışında maden suyu da içeyim.Agrim yok ama ilaçsız devam edebilmek için iyi olur.Huzursuz bacak sendromunu bilmiyorum,sola doğru sürekli yatmak zorunda olmak çok sıkıcı ama 😅 Kol ve bacak uyuşa uyuşa bir hal oluyor..

🙈🙈🙈🙈
Ya saga yatınca da cocuk tekmeliyor bir rahat yok...
Aksam yemegi yemedim cok acıktım. Bu saatte taze fasulye yesem olur mu ki? 🙈🙈🙈
Bende yemedim ama gün boyu cok yemiştim midemden korktum meyve ile geçirdim akşamı 😁
Ben yedim sizin yerinize de kızlar, güya akşam yemistim ama az önce yine yedim😳 mide bulantısı gibi bir bahaneyle iki lokma ekmek, peynir,zeytin,domates oh 😬

X