Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

tartı günü yaklaşıyor ama bende bayramdan sonra henüz düzene girebilmiş değilimm inşallah kg almam hayır bi öğün kaçamak yapsam komple buraya yazmak istemiyom :KK70: o günü olmadı çöpe gitti sayıyıom :KK70:
Valla insan o psikolojiye giriyo canim haklisin. Ama yinede oyle yapmaya ne kadar az o kadar iyi :)

Günaydın kızlar
39. Hafta
73.5 kg
Napsam ne etsem düzgün beslenemiyorum. İnanılmaz saldım. Ama sıcaklardan bol su tüketiyorum en azından. Ama bu sular idrara dönüşemiyor ödem oldum iyice. Doğum yaklaştı galiba ondan ve tabi sıcaklardan. Ah izmir ah bu kdr sıcak olacak ne vardıııı
Dogumdan sonra gidecek inşallah kuzum sonuna geldin.. :) gecen gun yazmistim ya hamileligin son haftalarini yazin geciren hamilelerin şahidir diye simdi guncelliyorum. / hamileliginin son haftalarini yazin izmirde geciren hamilelerin şahidir he birde adana :KK70:
hastaneye yattigim icin gec kaldim canim biraz. boy 1.66 75 kilo ile basladim bu sabah 79.5 geldim 28. haftamdayim.
Hayırdır canim?

Sevgili hamile arkadaslarim bol suyunuzu iciyor musunuz? Cok onemli bir konu 2-3 litre arası mutlaka icin.
Tahin 1 kasik mutlaka yiyin gunde bebege kilo aldirir ayni zamanda muz ve kuruyemis ( bu arada kuruyemisi kavrulmamis cig tercih edin)
Ben avakado cok yerdim hem tok tutuyo hemde yag grubunda bebege kilo aldiriyor. Ben 10 kilo kadar aldim karnim kucucuku annemler heo 3 u zor bulur diyolardi nerdeyse 4 kiloya yakin dogdu.. :)
Havalar sicakken aksamlari veya imkan varsa sabahlari serinlikte yuruyus yapın dogum icin fizikszel ve zihinsel olarak yardimci olur rahlatir sizi. :) daha oncedende yazmisimdir bunlari ama tekrar etmekte sakinca yok :)

yarın 17. haftaya giriyorum inşalalh sizler gibi çok almadan bitirebilirim. :KK43:
son aylarda kendimi mayalı poğaça hamuru gibi hayal ediyorum :KK43: :KK43:
:KK70: :KK70:
Ilk kisminda alan son kisminda pek almiyo canim. Kimisi ilk yarisinda aliyor kimisi son yarisinda kimisi benim gibi son ayda cosuyor :KK70:

Sevgili hamile arkadaslarim bol suyunuzu iciyor musunuz? Cok onemli bir konu 2-3 litre arası mutlaka icin.
Tahin 1 kasik mutlaka yiyin gunde bebege kilo aldirir ayni zamanda muz ve kuruyemis ( bu arada kuruyemisi kavrulmamis cig tercih edin)
Ben avakado cok yerdim hem tok tutuyo hemde yag grubunda bebege kilo aldiriyor. Ben 10 kilo kadar aldim karnim kucucuku annemler heo 3 u zor bulur diyolardi nerdeyse 4 kiloya yakin dogdu.. :)
Havalar sicakken aksamlari veya imkan varsa sabahlari serinlikte yuruyus yapın dogum icin fizikszel ve zihinsel olarak yardimci olur rahlatir sizi. :) daha oncedende yazmisimdir bunlari ama tekrar etmekte sakinca yok :)
Bu arada taze cevizler cikti folikasit ve bebegin beyin gelisimi icin cok onemli bir besin mutlaka tuketin :) benim kızımda cok seviyor onada yediriyorum

X