Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

iyi aksamlar herkese..sezeryan olanlara bir sorum var
çok yorgun ve bitkinim yani durdugum yerde yorgunum ayaga kalkacak halim yok her tarafim resmen sızlıyor. sizce normalmi bu.dogum yaoali bugün 26.gün
güya yürüyüş e baslayacaktim ama şu durumda ayaga kalkacak mecalim yok.

çok yorgun ve bitkinim yani durdugum yerde yorgunum ayaga kalkacak halim yok her tarafim resmen sızlıyor. sizce normalmi bu.dogum yaoali bugün 26.gün
Canim vitaminlerine baktir ve t3 t4 tsh testi

troid oldugu icin her ay kontrole gidiyorum..baska neolabilirki
Troidtendir iste dogum sonrasi iyice etkiliyebiliyor. Asiri sac dokulmesi halsizlik hatta mutsuzluk bile yapar.
Ayni sekilde d vitaminide yerimd kalkicak hal bulamiyodum kan verdim en dusun sinir 30 ken benim 9 a gelmis

Kilo hic gitmedi kizlar ya. Ilk dogumda tam 10 kilo gitmisti 14.5 kilo almistim toplamda.
Bu dogumda 4 kilo gitti 81 kiloyum.
Gider tatlım benim de ilk doğumda öyle olmuştu. Öyle hastanede 10 kg verdim geldimlerden hiç olmadım. Tam 40. Günümde 10 kg gitmişti. Vücudum ödem toplamış. Ayaklarım patates gibiydi. Normalde 4 kg az zaten kesin ödemin var. Düşün çocuk hariç plesantan 1 kg, suyun 1 kg, rahmin 1 kg. Bunlar hemen hemen fiks. Artan kan hacmin fln saymıyorım bile. Yani herkesten gitmesi gereken 6,5 kg demişti doktorum. Hemen gitmediyse kesin ödem olmuşsundur diyor.

pufboregi pufboregi nasilsin canim ne durumdasin :)
İyiym cnm biraz ağrılarım arttı. Nst de sancım çıktı cuma günü. Ama hala doğurmadım çok şükür😂
Bu haftayı da atlatırsam dolu dolu 40 Haftalık olsun istiyorum. Bakalım kısmet ☺️☺️ 2 eylüle tarih alındı ama. Tahlillerim de yapıldı sıkıntı yok. Bu cuma son bildirimimi yapıcam artık🙈tabi doğurmazsam

Cnm erken değil mi? Ne bileyim sanki doktor bana 2 ay geçince yürüyüşlere başlayabilirsin 6 ay sonra hafif sporlar yapabilirsin ama ağır spor içinse (ağırlıklı fln)2 sene demişti diye hatırlıyorum. Kızım 1 yaşındayken pilates topunu ayaklarımla kaldıramamıştım ben hatırlıyorum da. AĞır bişi kaldırınca cızzz diye sızlardı dikişlerim o zmn bile. Yürüyüş illa yapayım dersen bi 40 ın dolsun 10 dk ile başlayıp artırarak gidersin. Zorlama kendini

Cnm erken değil mi? Ne bileyim sanki doktor bana 2 ay geçince yürüyüşlere başlayabilirsin 6 ay sonra hafif sporlar yapabilirsin ama ağır spor içinse (ağırlıklı fln)2 sene demişti diye hatırlıyorum. Kızım 1 yaşındayken pilates topunu ayaklarımla kaldıramamıştım ben hatırlıyorum da. AĞır bişi kaldırınca cızzz diye sızlardı dikişlerim o zmn bile. Yürüyüş illa yapayım dersen bi 40 ın dolsun 10 dk ile başlayıp artırarak gidersin. Zorlama kendini
yavas yavas yuruuebilirsjn demisti ama ben evde bile ayağa kalkmakta gucluk cekiyorum.ne zormus

Ben sezeryanın ertesi günü kalkmak zorunda kaldım annem hastalandı hastanede garibim eşim ona baktı ben kaldım ortada😀6.gün gezmeye cıktım 😁sezeryan da hateket cok önemli cabuk iyi olmak için.biraz zaman geçince karın için günlük 3 5 yarım mekik yaptım cok iyi geldi 0 göbek vardi. Bakalım bunda nasıl olacak karnım 5 aylık karnı gibi ama totom bagımsız cumhuriyet kurdu 😁😁

Ben sezeryanın ertesi günü kalkmak zorunda kaldım annem hastalandı hastanede garibim eşim ona baktı ben kaldım ortada😀6.gün gezmeye cıktım 😁sezeryan da hateket cok önemli cabuk iyi olmak için.biraz zaman geçince karın için günlük 3 5 yarım mekik yaptım cok iyi geldi 0 göbek vardi. Bakalım bunda nasıl olacak karnım 5 aylık karnı gibi ama totom bagımsız cumhuriyet kurdu 😁😁
Sezaryenin ertesi gün eve gidince benim de yatma fırsatım olmadı maalesef. Kayınvalide hadi kalk yemek yicez hadi kalk oturcaz diye diye bi imkan bırakmadı. Annem bana bakıp bakıp üzüldü. Kaynanama sinir oldu en son 1 hafta sonra kavga ettiler ve koptular. Daha yeni yeni düzeliyor araları düşün 5 sene geçmiş. Yine bir doğum umarım yine aynılarını yaşamam. Gerçi onda başka şehirdeydik herkes bizde kalmıştı. Şimdi herkes evine dönebilecek ordan kurtarıyorum 😬ama spor için 9. Ayda başladım ben. Öncesinde hep yürüyüş

X