Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

selennn selennn canım eve geldikten sonra tekrar tartıldın mı? Şişlerin indi mi biraz daha :) ya sen sezeryan hakkında böyle olumlu konuşunca iyi hissediyorum kendimi . Çünkü sanırım hala bebeğim dönmedi. Çünkü elini hala karnımın yukarı kısmında hissediyorum .. bu Çarşamba kontrole gidicem. Bakalım doktor bir şey dicek mi

52 kiloyum tatlım şişkinliğim hiç olmadı valla epidural sezaryen ol o anı yaşa o ilk ağlaması falan yok öyle güzel bir an hiç korkma ben boşuna korkmuşum çok rahat

52 kiloyum tatlım şişkinliğim hiç olmadı valla epidural sezaryen ol o anı yaşa o ilk ağlaması falan yok öyle güzel bir an hiç korkma ben boşuna korkmuşum çok rahat

Di mi bende çok merak ediyorum ilk ağlayışını sesini ayyy doğsun yicemmm onu :)) senin bebek nasıl? Gece uykusu,gazı,süt emmesi filan?

Di mi bende çok merak ediyorum ilk ağlayışını sesini ayyy doğsun yicemmm onu :)) senin bebek nasıl? Gece uykusu,gazı,süt emmesi filan?

Benim erken doğum olduğu için diğerlerine göre biraz küçük tatlım ama çok sağlıklı maşallah selinim :)) bıraksam 7/24 uyucak gazı oluyor tabi ama çıkarıyoruz hem emziriyorum hem de mama takviyesi yapıyorum biraz toparlasın mamayı bırakıcam

Sabah : yarım simit,2-3 lokma poğaça
Ara : 1 soda
Öğle : 1 orta boy haşlanmış patatesle salata yaptım
Ara : 1 tabak yoğurtlu semizotu yemeği,yarım soda
Akşam : 5-6 kaşık makarna,1 köfte

Bende dogsunda seveyim istiyorum artik gerci dogumdanda korkuyorum bir yandan 2. Ama ilkinde epidural normal yapmıştım bu sefer epidural dusunmuyorum o yuzden son sancilardan korkuyorum Allah hepimize kolay dogum nasip etsin saglikla bebeklerimizi alip donelim evlerimize...

Canım kusura bakma yoğunum bu ara yapmadığımı unuttum
Geçen hafta 84,9
Bu hafta 85,3
Birden 86 küsür görüyorum sonra iniyor kilo işi saçma hal aldı yine 100 de doğurmakta korkuyorum
Dikkat edebiliyor musun canim neler yiyosun dikkat ettiğin seyler neler

Bende dogsunda seveyim istiyorum artik gerci dogumdanda korkuyorum bir yandan 2. Ama ilkinde epidural normal yapmıştım bu sefer epidural dusunmuyorum o yuzden son sancilardan korkuyorum Allah hepimize kolay dogum nasip etsin saglikla bebeklerimizi alip donelim evlerimize...

Neden epidural istemiyorsun canım?

Dikkat edebiliyor musun canim neler yiyosun dikkat ettiğin seyler neler
Canım ekmeği sadece sabah yiyorum bol su içmeye çalışıyorum gece yemiyorum ama tatlı makarna pilav gibi karbonhidratlardan kendimi tutamıyorum açlık tavan yapıyor bu ara hiç doymuyorum sürekli birşeyler yemek istiyorum yiyorum midem yanıyor sonra midemin yanmasını geçirmek için yine yiyorum sizlerin menüleri okumak istiyorum sonra canım sıkılıyor yine yiyorum psikolojim bozuldu sanırım

Iyiyiz tatlım Allahım hepimizin evlatlarını bize bağışlasın eve geçince güncel kilomu yazarım tatlım bir avazda doğurun canlarım
Doğum yaptığını yeni gördüm hayırlı olsun sağlıkla büyüsün miniğin muhakkak yazmışsındır ama hepsini okumaya fırsatım olmuyor kızının adı ne oldu canım

Canım ekmeği sadece sabah yiyorum bol su içmeye çalışıyorum gece yemiyorum ama tatlı makarna pilav gibi karbonhidratlardan kendimi tutamıyorum açlık tavan yapıyor bu ara hiç doymuyorum sürekli birşeyler yemek istiyorum yiyorum midem yanıyor sonra midemin yanmasını geçirmek için yine yiyorum sizlerin menüleri okumak istiyorum sonra canım sıkılıyor yine yiyorum psikolojim bozuldu sanırım
Evet bazen tutmak daha cok yeme istegi getiriyor, kendini cok strese sokma bizlerde alabilecegimiz en az kiloyu almaya calisiyoruz kendi adima soyliyim canimin istediklerini yiyorum sonuçta hamileyiz ve bi sekilde geliyo o kilo sadece gereksiz yemelerden kaciyorum ki canimin istediği seyi rahatca yiyin diye yemis olmak ici yememege çalışıyorum

Neden epidural istemiyorsun canım?
Bana kalsa belki yine taktirim ilkindede sanci cekerken karar verdik bilmiydum ne oldugunu sezeryan olmak istiyorum diyince takalim dedi doktor sancilarin azalir dedi ve cok şükür hic bir yan etkisini gormedim hatta cok rahat yaptim ama sonradan millet o kadar cok korkuttu ki cesaret edemiyorum :)

Bana kalsa belki yine taktirim ilkindede sanci cekerken karar verdik bilmiydum ne oldugunu sezeryan olmak istiyorum diyince takalim dedi doktor sancilarin azalir dedi ve cok şükür hic bir yan etkisini gormedim hatta cok rahat yaptim ama sonradan millet o kadar cok korkuttu ki cesaret edemiyorum :)
Yakinlarimin baslarina gelenlerden bazilari :
Doğumdan sonra siddetli bas agrisi ceken olmus birinde
Sanciyi hissedemedigi icin ikinamamis biri cok zorlanmis
En fenası bikac gunluk lohusayken felcli gibi kalmis kiz 3 ay yuzustu yatmak zorunda kalmis hic bisey yapamadan
Bunlar etrafimda olanlar birebir dinleyince daha etkileniyor insan
Tabi olumlu olanlarda var mesela ben igneyi yapan doktorum cok iyiydi basagrisi falan cekmedim ignenin etkisi gecmeden dogurdum acilmami hizlandirdi igne

Doğum yaptığını yeni gördüm hayırlı olsun sağlıkla büyüsün miniğin muhakkak yazmışsındır ama hepsini okumaya fırsatım olmuyor kızının adı ne oldu canım

Amin tatlım Allahım hepimizin evlatlarını korusun ..ismi selin oldu kızımın :) nüfus cüzdanı da gelicek 1 haftaya :)

Yakinlarimin baslarina gelenlerden bazilari :
Doğumdan sonra siddetli bas agrisi ceken olmus birinde
Sanciyi hissedemedigi icin ikinamamis biri cok zorlanmis
En fenası bikac gunluk lohusayken felcli gibi kalmis kiz 3 ay yuzustu yatmak zorunda kalmis hic bisey yapamadan
Bunlar etrafimda olanlar birebir dinleyince daha etkileniyor insan
Tabi olumlu olanlarda var mesela ben igneyi yapan doktorum cok iyiydi basagrisi falan cekmedim ignenin etkisi gecmeden dogurdum acilmami hizlandirdi igne

Ayyy bu kadar olumsuz yan etkisi var mı ya :KK43:

X