Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Ege ve Marmara’daki otlar canım.şimdi mevsim çok uygun.çeşit çeşit ot var.aslında hodan (kaldırık,ıspıt da deniyor)her yerde yetişir,çok lezzetli üstelik ve çok faydalı.pazarlarınıza biraz daha dikkat bak.şimdi emziriyor olsak ne güzel olurdu,otlar çok süt yapardı.
Yok canım ben sivastayim hep aynı şeyler yazın taze bezelye bile bulamadım

çok az kilo alan arkadaşlar nasıl beceriyosunuz bunu ya 🤣
yürüyüş falan yapıyo musunuz
Canım bende evdeyim ama hava iyi olursa kızımı bisikletine koyup en fazla 3bin adım yürüyorum ama haftada 1 bazen o da evde de çok hareketli değilim ilk hamileligimde bende o kadar hızlı aldimki asla kontrol edememistim sen ise baslayacakmisin

Kahvaltı tavada omlet salatalık domates peynir 3-5 minik gofret süt
Öğle 1 peynir gözleme
Ara ceviz leblebi
Aksam 4-5 kaşık bulgur pilavi 1 tavuk baget bol salata ve yoğurt
Ara 2 ad burçak bisküvi ve leblebi
Ara çeyrek muz yarım greyfurt
1 bardak limonlu su

Canım bende evdeyim ama hava iyi olursa kızımı bisikletine koyup en fazla 3bin adım yürüyorum ama haftada 1 bazen o da evde de çok hareketli değilim ilk hamileligimde bende o kadar hızlı aldimki asla kontrol edememistim sen ise baslayacakmisin
perşembe kontrolüm var
cuma bitiyo raporum
bi aksilik olmazsa başlıcam çok bunaldım 🙄

günaydınlar,
hareket olmazsa tartıda artış çok oluyor. 2 haftadır fırtına ve rüzgardan iş çıkışı yürümedim:KK43: artış olduğunu hissediyorum. sanırım rekoru elden bırakmayacağım:)

Dogum yapinca semde benim hissettiğimi hossedersin o kadar cok yorucu ki keske benden bi tane daha olsa diyorum gece uykusuzluk da cabasi açıkçası rahatmışım önce rahatlığa da alışmışım zorlaniyorum valla neyse senin de son 2 gun demi ayy hadi kavuş yavruna
Ay deme oyle yaa. Allahtan annem burada. En azindan gunduzleri emzirir anneme verir bi Iki saat uzanirim. Valla Ben de gece uykusu suanda da yok. Hic uyuyamiyorum. neyse bugun son gun. Yarin dogum allahin izniyle. Simdi kesin bu gece de uyuyamam Ben :KK70:

Ay deme oyle yaa. Allahtan annem burada. En azindan gunduzleri emzirir anneme verir bi Iki saat uzanirim. Valla Ben de gece uykusu suanda da yok. Hic uyuyamiyorum. neyse bugun son gun. Yarin dogum allahin izniyle. Simdi kesin bu gece de uyuyamam Ben :KK70:
Hayırlısıyla git canım güzel haberlerini bekliyoruz senin sezeryan nasıl olcak genel mi spinal falanmi

bize haber vermeyi unutma:) çok heycanlısındır şimdi.

Haftaıcı bes gun cok guzel goturuyorum artıs olmuyor kılomda.haftasonu olunca 500 gr eklıyorum😁 ıkı gunde. Odemdır dedım bekledım duser dıye ama yarım kılo daha almısım. Benı gıbı haftasonu maduru var mı?
ben ben:) çok hızlı aldım bu 2 haftadır:)

Son gun haa ayy canım güzel gecsin sezeryanin yavruna kavuş insallah oyle ya da boyle buyuyorlarbizimki gulmelere tepki vermelere basladi eşime diyorum sevgisini vermeseydi Rabbim nasıl bakardık o gulmeleri herşeye değiyor

Kahvaltı: Ev yapımı minik patatesli poğaça bir adet, iki lokmaya da bal sürdüm ekmekle- şekersiz çay
Ara: 5-6 findik,2 ceviz
Öğle: Canım çok börek istiyor diye bir dilim börek belki🙈
Akşam yemeği: Yarım tabak imambayildi,yarım tabak bulgur pilavı

Bir kase puding 🙄 1 ayva💕

Kahvaltı: Ev yapımı minik patatesli poğaça bir adet, iki lokmaya da bal sürdüm ekmekle- şekersiz çay
Ara: 5-6 findik,2 ceviz
Öğle: Canım çok börek istiyor diye bir dilim börek belki🙈
Akşam yemeği: Yarım tabak imambayildi,yarım tabak bulgur pilavı

Bir kase puding 🙄 1 ayva💕
Neden hiç yumurta peynir zeytin tuketmiyosun canim

Haftaıcı bes gun cok guzel goturuyorum artıs olmuyor kılomda.haftasonu olunca 500 gr eklıyorum😁 ıkı gunde. Odemdır dedım bekledım duser dıye ama yarım kılo daha almısım. Benı gıbı haftasonu maduru var mı?
Tabiki olmaz mı dün 500 Gr verdim diyodum bugün geri geldi

Neden hiç yumurta peynir zeytin tuketmiyosun canim
Haftasonlari düzgün anlamda kahvaltı yapabiliyorum canım,peynir zeytin domatesli.Haftaici sabah 7de daha kolayima gelen şeyleri yemiş oluyorum,peynir sabah ağır gibi geliyor bana😳
Yumurta konusu gebeliği ilk öğrendiğimde bir hevesle günde ikişer yiyordum filan,sonra uzaklaştım🙈
Kısmen yoğurt çok nadir sut içiyorum protein anlamında🙄 ama hatalı,sonra gelsin daha şimdiden haftada yarım kilolar😒

Selam kızlar...

Dünkü menüm;

HATIRLAMIYORUM :KK57:
Şaka gibi ama hatırlamıyorum. Kafam bambaşka yerlerde. Bebişimin hareketlerini 2 gündür hiç hissetmiyorum o yüzden çok dalgınım :KK43: bugün yediklerime de dikkat etmiyorum...

X