Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Kizlar bebegim 1 aylık, surekli memede millette surekli ne bicim alıştırmışsın deyip duruyor bunalttı geldi cocuk doymuyor mu diyen var kilosu cok iyi maşallah. Ama bazen bende bunalıyorum gündüz yarim saatte bir emiyor, mememdeyken yiyorum iciyorum :KK43: 3 aydan sonra duzelir.diyorlar ? Sizin nasıl? Ayni durumu.yasayan varmi ?

Günaydın kizlar naber
Cuma 65.8 olan kilom bugün 67.1🙈
Amannn benim de öyle saçmasapan çıkıyor.neler oluyor anlamadım.pide yiyorum ona bağladım
Kizlar bebegim 1 aylık, surekli memede millette surekli ne bicim alıştırmışsın deyip duruyor bunalttı geldi cocuk doymuyor mu diyen var kilosu cok iyi maşallah. Ama bazen bende bunalıyorum gündüz yarim saatte bir emiyor, mememdeyken yiyorum iciyorum :KK43: 3 aydan sonra duzelir.diyorlar ? Sizin nasıl? Ayni durumu.yasayan varmi ?
Ne dangalak insanlar var ya?moral bozmaya mı gelmiş?bebek alışkanlığını kendi belirliyor,sen ne yaparsan yap.ben 4saat hiç kalkmadan emzirdiğimi bilirim.sen takma onları,geç dalganı.hobim bu benim de yarım saatte bir emzirmezsem daralıyorum de geç.

Milleti boşver canım ilk 3 ayı bebeğin ihtiyaci neyse ona göre devam et sonra düzen kurmaya baslarsin yavaş yavas

Kahvaltı: 1 haşlanmış yumurta,2 çeri,2 minik parça ekmek,beyaz peynir,çokça zeytin,su
Ara:4 kayısı,6 kiraz
Akşam: 2 parça tavuk, patates kızartması,yarım kase çorba,kavun
Ara: Bir kase erik,1 bardak süt

Yarın gidiyoruz ailelerin yanına.ve ben buna hazır değilim, her an ağzım açık olamam,buna ikna da edemem,ne yapicam bilinmez 😳😒

Ben de bir cesaret yola çıktım.Gelsin baklavalar gitsin dolmalar.Allah Allahhhhh napıcazzzz
Sabah : 5-6 pankek,domates,2 kk beyaz peynir ,çay
Ara : yarım ceviz
Akşam 5 te : fırın levrek,3 elma dilim patates,3 sıkım ev yapımı çiğköfte,1mücver,cola
Ara :soda
Allammm akşam ne çok yemişim yazarken daraldım 🤣
Daha da yememmmm.

Canım şükürler olsn sütun var ve emiyor bebeğin bu dedgn durumu yaşamann hayali ile yasiyorum ben mesela.
Kim ne derse desin karistrma cocugnla arana. 3 aydan sonra da duzelblr 1 ay sonrada bu anlarn süt verebilmenin ve bebeginin emmesnn tadını çıkar. Maşallah diyeym bende.

Ben de bir cesaret yola çıktım.Gelsin baklavalar gitsin dolmalar.Allah Allahhhhh napıcazzzz
Sabah : 5-6 pankek,domates,2 kk beyaz peynir ,çay
Ara : yarım ceviz
Akşam 5 te : fırın levrek,3 elma dilim patates,3 sıkım ev yapımı çiğköfte,1mücver,cola
Ara :soda
Allammm akşam ne çok yemişim yazarken daraldım 🤣
Daha da yememmmm.
İyi yapmışsın canım ben kaldım malesef😑😭

Kahvaltı: 1 haşlanmış yumurta,2 çeri,2 minik parça ekmek,beyaz peynir,çokça zeytin,su
Ara:4 kayısı,6 kiraz
Akşam: 2 parça tavuk, patates kızartması,yarım kase çorba,kavun
Ara: Bir kase erik,1 bardak süt

Yarın gidiyoruz ailelerin yanına.ve ben buna hazır değilim, her an ağzım açık olamam,buna ikna da edemem,ne yapicam bilinmez 😳😒
Nasıl yani canım bayramda ye gitsin nolcak

20. Haftada almaya baslamisim canım ben bulantilardan 3-4 kg vermiştim 20 ye kadar onu almisim sonra da üstüne çıkmaya baslamisim
Çok güzelmiş masallah 😍 Başlarda kilo kaybı bende malesef olmadı.İnsallah kapanisa kadar çok alarak devam etmem 😊 Yemek yemeyi sevmiyorum,alicaksam meyvelerden ve çikolata gibi şeylerden alicam.Bakalim 🤦

Hadii yaa tüh. Ben de o dönemlerde git gel yapcaktım 3 saatlik yolda. Balıkesire taşıdık evi. Kontroller izmirde mecbur. Temmuz ağustos bkesirde olcaktım. Son iki ayım oluyor. Üzdü😞
Balikesirde de doktora git cok iyi doktorlar var. Ben de kararsiz kaliyorum o doktora mi bu doktora mi gitsem diye😁

Canım şükürler olsn sütun var ve emiyor bebeğin bu dedgn durumu yaşamann hayali ile yasiyorum ben mesela.
Kim ne derse desin karistrma cocugnla arana. 3 aydan sonra da duzelblr 1 ay sonrada bu anlarn süt verebilmenin ve bebeginin emmesnn tadını çıkar. Maşallah diyeym bende.
Cnm ilm 15 gun bende veremedim. Mama verdik gogsumu almadi cok ağladım okdr uzuldum ki. Birgun ablamla inat ettik, sutimde azdı, mamayi az az kasikla verdik hemen ardina meme dayadık. Fistik ezmesi, zazella keci boynuzu ozu ustuste surup yedim, kuru meyve , kuriyemis, mamayida verdik arada. Sonra doktor dedi kilo alimi cok iyi mamayi birak. Biraktik 2 haftadır. Eğer mamaya devam etsem asla gogsumu almayacakti canim. Inanki emzirebilirsin emzirme danışmanları var, hepsine bakmistim ben. Sukur çözüldü. Ama buseferde iste gece gunduz uyku falan hak getire. Mememi emzik yapiyor, emzigi cok sınırlı alıyor

Cnm ilm 15 gun bende veremedim. Mama verdik gogsumu almadi cok ağladım okdr uzuldum ki. Birgun ablamla inat ettik, sutimde azdı, mamayi az az kasikla verdik hemen ardina meme dayadık. Fistik ezmesi, zazella keci boynuzu ozu ustuste surup yedim, kuru meyve , kuriyemis, mamayida verdik arada. Sonra doktor dedi kilo alimi cok iyi mamayi birak. Biraktik 2 haftadır. Eğer mamaya devam etsem asla gogsumu almayacakti canim. Inanki emzirebilirsin emzirme danışmanları var, hepsine bakmistim ben. Sukur çözüldü. Ama buseferde iste gece gunduz uyku falan hak getire. Mememi emzik yapiyor, emzigi cok sınırlı alıyor
Almasa uzulyrZ alsa sürekli diye anne olmak gerçekten zor sanırım 😁😁 nasip olursa ağustosta görecgim Bende.
Annem bilincli bir kadın ama yine de bebek hemşiresi ile anlstm canım ben hem.dogumumda yanimda olck nasipse hem de 1 kaç gün bizimle olacak inşallah asariz biz de sizin gibi bu durumları.

X