Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Kahvaltı
2 yumurta
Peynir
Dukan ekmek
Roka domates salatalık
Fıstık ezmesi

Öğlen
Selanik çöreği fıstık ezmesi ve kayısı reçeli sürdüm üstüne 2 adet
5 kocaman kayısı

İçimde kayısı ağacı çıkcak

Akşam
Biftek salata yicem

Aynen cnn bende tatldeyim tartı yok ve artık ne olur bilmiyorum ama bol meyve yiyorum çok yememek lazım ama napim. Bu sıcakta da başka şey yenmiyor. Bir de demir eksikliği çıktı diye hergün et köfte yiyorum akşam yemeklerinde inşallah artar yoksa damardan verecekler. İlaç olarak da alıyorım tabi. Çok sömürüor bu bebişşş
Canım selam, 33.hafta bugün tartılabildim 71.8

Sabah; bolca peynir zeytin domates salatalık ceviz

Ara; 1 kase kiraz, 1 şeftali

Öğle; yarım tabak domatesli makarna

Akşam; ızgara balık (sardalya), salata

Ara; limonlu ve çilekli 2 top dondurma

Arkadaslar merhaba 9 bucuk haftaalik gebeym. Iki gundur ishalim. Bugunki siddetli karin agrisiyla geldi. Ferrosanol ve imom iciyorum baska ilacm yok . sizce neyden Kaynaklanir. Ben gebelikte kabizi dugdum da ishal ilk defa gordm.

Tatlım kan hapı yapıyor ben hem alttan hem üstten gitmiştim zaten 5 ay kustum kan hapını değiştir

5 kiloyla doğumu bitirmiş ben uhuuuuu..az yiyin canlar abartmayın çocuğa da size de faydası yok kizartma hamur isi abur cubur yemeyin tutun kendinizi
Asitli hicbir icecek yok salam sosis pastırma sucuk islenmis gıda yasak
Bol bol sebze ve meyve ve tabiki su
Nasil 9 ayda 5 kilo mu aldin sadce. Ben daha3 ayligim 3 kilo aldim😲

Nasil 9 ayda 5 kilo mu aldin sadce. Ben daha3 ayligim 3 kilo aldim😲

8 aylik doğdu kızim tatlım evet toplamda 5 kiloyla bitirdim hamileliği hiçbirsey yemedim hep evde yedim ve hep sebze ve neyve yedim abur cubur falan yemedim icmedim bol su sebze ve meyve zeytinyağıyla yapılmış..dışarda hiç yemedim

8 aylik doğdu kızim tatlım evet toplamda 5 kiloyla bitirdim hamileliği hiçbirsey yemedim hep evde yedim ve hep sebze ve neyve yedim abur cubur falan yemedim icmedim bol su sebze ve meyve zeytinyağıyla yapılmış..dışarda hiç yemedim
Masallah gozunuz aydin Allah anali babali buyutsun saglkla insallah sizi tebrik ediyorum . ne zmn dogm yaptnz . ve kizinz kac kilo dogdu? Ve en onemlisi siz iyi msnz?

Masallah gozunuz aydin Allah anali babali buyutsun saglkla insallah sizi tebrik ediyorum . ne zmn dogm yaptnz . ve kizinz kac kilo dogdu? Ve en onemlisi siz iyi msnz?

14 ocak 2019 da doğum günümde kizimı kucağima aldım selin 2 kilo 150 gram doğdu 1 kilo 900 grama kadar duştuk odem falan gidince sonra yine ko aldik şuanda 5 kilonun üstünde hiç emmedi beni doğduğundan beri mamayla besleniyor ek gidalara da gectik bense iyiyim sezaryen doğum yaptim epidural anestezili doğumdan sonra hic ağrim olmadi yarışmaci arkadaşlara basarilar dilerim :))) :p

14 ocak 2019 da doğum günümde kizimı kucağima aldım selin 2 kilo 150 gram doğdu 1 kilo 900 grama kadar duştuk odem falan gidince sonra yine ko aldik şuanda 5 kilonun üstünde hiç emmedi beni doğduğundan beri mamayla besleniyor ek gidalara da gectik bense iyiyim sezaryen doğum yaptim epidural anestezili doğumdan sonra hic ağrim olmadi yarışmaci arkadaşlara basarilar dilerim :))) :p

Canım hangi mamayı kullanıyorsun? Benim bebek sanki şuan biraz ayına göre kilosu fazla gibi // bende mama vw anne sütü veriyorum . Mama kilo yapıyor anlamadım

Ahahahaha 😂😂cok aciklayici olmus tesekkur ederm detaylari sormamn sebebi yei dogm yaptgnizi sanmam😂 bunalttysam kusura bkmayn. Masallah rabbim kiziniza saglk versin insallah huzurla buyutun cocugunuzu

Canım hangi mamayı kullanıyorsun? Benim bebek sanki şuan biraz ayına göre kilosu fazla gibi // bende mama vw anne sütü veriyorum . Mama kilo yapıyor anlamadım

Ilk prematüre bebekler için olan aptamilin mamasini kullandik sonra doktorumuzun onerisiyle sma ya gectik onu sevmedi selin simdi ise tekrardan aptamildeyiz..tatlım sen hangi mamalari kullandin bebis icin..

Geç kahvaltı : 1 dilim tam buğday ekmeği,1 omlet,3 çeri,1 salatalık,2 kk peynir,4 zeytin,çay
Ara : 2 meyveli ekler
Akşam :yarım kase semiz otu salatası yoğurtlu,2çatal tavuk
Ara:1 ekler,az çay
Moralim çok bozuktu,yiyemedim 😞

Ilk prematüre bebekler için olan aptamilin mamasini kullandik sonra doktorumuzun onerisiyle sma ya gectik onu sevmedi selin simdi ise tekrardan aptamildeyiz..tatlım sen hangi mamalari kullandin bebis icin..

İlk bende aptamili kullandım . Sonra golden goat keçi sütü içereni kullandım. Sonra doktor tavsiyesi ile sma ya geçtim. Ama sanki sma şişirdi kızımı ya :/ ya da sütüm yarıyor :/ ikisi de aynı anda olunca bilemedim ne fazla kilo yaptı diye :/ Doğum kilosunun neredeyse 2 katı kadar ve daha 3,5 aylık değil. Siz 1 kutuyu ne kadar zamanda tüketiyorsunuz

İlk bende aptamili kullandım . Sonra golden goat keçi sütü içereni kullandım. Sonra doktor tavsiyesi ile sma ya geçtim. Ama sanki sma şişirdi kızımı ya :/ ya da sütüm yarıyor :/ ikisi de aynı anda olunca bilemedim ne fazla kilo yaptı diye :/ Doğum kilosunun neredeyse 2 katı kadar ve daha 3,5 aylık değil. Siz 1 kutuyu ne kadar zamanda tüketiyorsunuz

Biz ek gıdalara gecmeden önce 4-5 gunde bitiyordu mamalar yani 3,5 4 ölçü iciyordu mama selin ve mamalar hep 900 gramlik alinıyordu şimdi ise ek gıdalara gectiğimiz için mama baya uzun gitmeye başladı muhallebinin icine de mamadan koyuyoruz diğer türlü süt yasak ya mama yine cok ise yariyor yani..bence sütünde yariyor kuzum

X