Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Kızlar 19. Haftaya kadar 600 gr almıştım. Ama birden haftada 1 kg almaya başladım. Doktor vitamin ve demir hapına başladı bununla bir ilgisi olabilir mi ?

Sabah; 1 yumurtadan omlet, 3 ceviz, peynir zeytin salatalık domates dereotu maydanoz roka, 1 bardak erikli çilekli meyve suyu (ben yaptım az şekerli nefis oldu😋)

Ara; 3 minik kuru kayısı, 1 Türk kahvesi, 1 bardak maden suyu

Öğle; 1 kase kıymalı tarhana çorbası

Ara; 1 avuçtan az Antep fıstığı

Akşam; 1 kase yeşil mercimek yemeği, 2 dilim karpuz

Ara; 1 avuç kabak çekirdeği ve yatmadan önce 1 bardak soğuk süt.

Cnm bence ekmek cok acilen bırak. Ve fast food oldugu sürece ne yaparsan yap şişkinlik olur. Haftasonları et ya da balık tüketsen fast food yerine?
haklısın canım, pazar akşamı genelde balık yiyorum ama sabah kahvaltıyı kaçırıyorum. bugün başladım bakalım sabah tam buğday yedim 1 dilim, şimdi öğle semizotu ve yoğurt yiyeceğim.
akşama da kabak yemeği planlıyorum:) umarım başarırırım

haklısın canım, pazar akşamı genelde balık yiyorum ama sabah kahvaltıyı kaçırıyorum. bugün başladım bakalım sabah tam buğday yedim 1 dilim, şimdi öğle semizotu ve yoğurt yiyeceğim.
akşama da kabak yemeği planlıyorum:) umarım başarırırım
Süper işte bak, daha hafif hissedersin hem şişkinliğin olmaz. Sabahları ekmek yerine ceviz yiyorum ben tok tutuyor tavsiye ederim. Bazen de tereyağı ve bal görünce dayanamıyorum bir dilim kızarmış ekmek yiyorum 😋

Et ve balık dışında hepimiz bol bol sebze tüketmeliyiz bence ödem atmaya yardımcı olur hem. Kabak güzel seçim🤗 . Benim dolapta da bi sürü domates ve biber var,menemen yapabilirim akşama. Bak ona bi dilim ekmek banmadan yenmiyor işte🤣🤣

Kızlar 19. Haftaya kadar 600 gr almıştım. Ama birden haftada 1 kg almaya başladım. Doktor vitamin ve demir hapına başladı bununla bir ilgisi olabilir mi ?
Onun da ilgisi olabilir, tamamen hamilelikle ilgili de olabilir canım. Kan hacmin, büyüyen rahim ve göğüsler, artan yağ dokusu, plasenta vs. Burda çoğu arkadaşla oldukça hafif beslendiğimiz haftalarda tartıda +1 ya da +1,5 kg gördük kimi zaman. Hayretler ediyorduk. Hala ediyoruz. 4 gün öncesine göre 800 gr fazlam var mesela bugün🤣

Dün dolunaydı cnm ondandır. Bugün dikkat et ve bol su iç yarın az çıkarsın. Benim dünle bugün arasında 1 kg oynadı
Ben de ne zaman doktora gidecek olsam dolunay oluyor. Kadın zaten kilo olayına çok takık, 1 ay önceki randevumda +8 kg aldım diye demediğini bırakmamıştı. Yarın yine azar işitir gelirim🤣🤣
Selam kizlar. Epeydir giremiyorum dogum yapan arkadaslar oldu mu ? :) mesajlari okuyamadim hic 2 cocukla ugrasiyorum bayaga zormus :KK1:
Cnm selam, sizden sonra doğuran olmadı. Sırada Eyslg Eyslg var. Sonra bize gelecek sıra nasipse 🤗 sen nasılsın? Bebiş nasıl?

Süper işte bak, daha hafif hissedersin hem şişkinliğin olmaz. Sabahları ekmek yerine ceviz yiyorum ben tok tutuyor tavsiye ederim. Bazen de tereyağı ve bal görünce dayanamıyorum bir dilim kızarmış ekmek yiyorum 😋

Et ve balık dışında hepimiz bol bol sebze tüketmeliyiz bence ödem atmaya yardımcı olur hem. Kabak güzel seçim🤗 . Benim dolapta da bi sürü domates ve biber var,menemen yapabilirim akşama. Bak ona bi dilim ekmek banmadan yenmiyor işte🤣🤣
cumaya kadar bu şekilde bakalım ne olacak:) ceviz genelde ara öğün benim ama sabah kahvaltıda da düşüneyim.

dün kü menü;
sabah 1 yumurta, 2 dilim ekmek, bir küçük parça börek, 1 yarım domates, yarım salatalık, bir küçük kare peynir
öğlen 1 kase barbunya, 1 kase cacık, 1 tane kemalpaşa tatlısı
akşam 1 dilim ekmek, 5 köfte, limonata
bu hafta içi genelde bu şekilde aralarda türk kahvesi ve süt oluyor.
hafta sonu ofiste sulu yemek olmuyor cumartesi genelde fast food oluyor, pazarda o şekilde geçiyor:KK43:
Fast food ztn ödem toplatır. Limonatada şeker var. Kemalpaşa tatlısı hem un hem şeker. Kahvaltıda hem.ekmek hem börek. Kuzum baya bi unlu şekerli gıda var beslenmende.akşam o köftenin yanına bol salata yapbilirsin. Hem tok tutar hem lif açısından iyi olur kabızlık yaşamazsın. İçecek olarak kefir ayran tercih edebilirsin eksiklik hissediyorsan. Bir de çalıştığından ayaklarda hep aşağıda ya daha çok şişiyorsundur. Eve gelince mutlaka ayaklarını yüksekte tut bir süre.

Ben de ne zaman doktora gidecek olsam dolunay oluyor. Kadın zaten kilo olayına çok takık, 1 ay önceki randevumda +8 kg aldım diye demediğini bırakmamıştı. Yarın yine azar işitir gelirim🤣🤣

Cnm selam, sizden sonra doğuran olmadı. Sırada Eyslg Eyslg var. Sonra bize gelecek sıra nasipse 🤗 sen nasılsın? Bebiş nasıl?
Yaa dr randevu tarhlerini değiştirmek lazım dicem amaaaa artık çok geç😂ama yrna azalır ya bence.

Fast food ztn ödem toplatır. Limonatada şeker var. Kemalpaşa tatlısı hem un hem şeker. Kahvaltıda hem.ekmek hem börek. Kuzum baya bi unlu şekerli gıda var beslenmende.akşam o köftenin yanına bol salata yapbilirsin. Hem tok tutar hem lif açısından iyi olur kabızlık yaşamazsın. İçecek olarak kefir ayran tercih edebilirsin eksiklik hissediyorsan. Bir de çalıştığından ayaklarda hep aşağıda ya daha çok şişiyorsundur. Eve gelince mutlaka ayaklarını yüksekte tut bir süre.
cumaya kadar dikkat edeceğim, sağol canım.

Kızlar bayan doktorlar kiloya daha mı cok takık benim doktor hiç umursamıyorda 😁adam hiç sormuyor bile 😁
Sanırım öyle ya, her ay gittiğimde ilk önce tansiyon ve kiloma bakar. 8 kg için bile “neredeyse 10 kilo almışsın, çok fazla” diyip kızmıştı. Bu sefer gerçekten 10 kg ile gideceğim bakalım ne diyecek 😂 bazen yanlışlıkla diyetisyene filan mı geldim acaba diyorum... Bir ara erkek bir doktora gitmiştim, o hiç umursamıyordu. Tartı sonucumu yazıp geçiyordu.

Sanırım işe yarıyor bol su ve undan şekerden uzak durmak. Sabah 500 ml de limonlu olarak içtim suyumu. Sürekli idrara çıkıyorum bugün. Bakalım yarına atcam mı ödemi? En azından şu dolunay ödemi gitsin üstümden. Karnım çok geriliyor yoksa

Ben de bir haftadır 10 kilo almış gibi hissediyorum. 63 tüm şimdi nerdeyse 65 geliyorum. Kabızlık gecmiyo 😔. Yediğim ictigim karisti. Sabahları salata yeşillik yiyordum 10 gündür yiyemiyorum. Bir an önce eski tempoma dönmek istiyorum. Moralimi bozuyor tartı 😣

Ben de bir haftadır 10 kilo almış gibi hissediyorum. 63 tüm şimdi nerdeyse 65 geliyorum. Kabızlık gecmiyo 😔. Yediğim ictigim karisti. Sabahları salata yeşillik yiyordum 10 gündür yiyemiyorum. Bir an önce eski tempoma dönmek istiyorum. Moralimi bozuyor tartı 😣
pazarda erik gördüm hemen aldım...ve hemen işe yaradı. tavsiye ederim canım:)

X