Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Kizlar bikac gundur rahatsızdim dun iyice hastalandim bugun doktora gittim geniz etinden bademcige kadar iltihap olmusum. Igne verdi doktor oda nasil pis bi igne bogazim agrisa daha iyi diyosun yani hem yapilirken yaniyo cok hemde saatlerce tutuluyorum agri oluyo birde midem bi tuhaf agzima zehir gibi bir tat geliyo. Ve bu ara herkesde bogaz ve bademcik iltihabi var yakinimda iki kiside oldu yani hamile arkadaslarim kendinize cok dikkat edin agir antibiyotik kullanmadan gecmiyo cunku cok fazla insanlarla gorusmeyin. Birde hamileliginn sonu yaza gelen hamislere Allah yardim etsin neyseki bu ara bir serinlik var. Klimalara dikkat edin bir tanidigimda tam dogum onu klimadan hasta oldu sezeryanla dogum yapti surekli oksurdugu icin dikisleri açıldı gece gece felaket tellalı gibi oldum ama dikkat edin diye yaziyorum hepinizin iyi olmasini isterim :KK200:
Çok geçmiş olsun cnm. Kendine iyi bak aman diyim

Kızlar vira bismillah başladım ben
Sabah limonlu suyumu içtim
Kahvaltımda da klasik salatam ve 2 yumurtam var

Akşama kabak pişircem . Öğlen acıkırsam da kefir fln artık. Bari şu bikaç gün tutayım şimdiden 2 kg fazla çıkıyorum.

Saol kuzum işe yaramıyor ki. Serum isticem eger az almazsa damardan daha etkili oluyor ilaçlar. Oyüzden cok takma valla zaten cok almadın en fazla 10 12 alırsın oda zaten normal. İnsan almayım dedikçe alıyor buda Bi gercek.
Evt almayayım dedikce zorladıkca ilerliyor sanki...
Sen de ins rahatlarsın yaaaa

Sabah
3 kuru kayısı su
Kahvaltı
Domates
Kabaklı 2 yumurtalı omlet
Peynir
1 dilim ekmek
Ara şimdi yapacagım
Ceviz ve kiraz
Aksama da patlıcan oturtma

Kızlar vira bismillah başladım ben
Sabah limonlu suyumu içtim
Kahvaltımda da klasik salatam ve 2 yumurtam var

Akşama kabak pişircem . Öğlen acıkırsam da kefir fln artık. Bari şu bikaç gün tutayım şimdiden 2 kg fazla çıkıyorum.
Öğlen karpuz yedim üç dilim yanında kefir içtim

Akşam yumurtalı kabak kavurma ve yoğurt

Kahvaltı öncesi limonlu su
Sonra klasik kahvaltım ekmeksiz

Akşama patlıcanlı bişiler pişirirm sanırım. Neyseki ödemin bi kısmı gitmiş. 1 kg’su kaldı onu da veririm bikaç güne. Zaten bebek de almaya devam edeceği için belki de yarım kg veririm bilmiyorum. Hepsi ödem olmayabilir. Cumaya görcez☺️ Haftasonu geldi mi korkuyorum resmen yaaa yine geliyooo🙈yine cozutursam. Neyse bu hafta kvalide yok ama diğer hafta olcak. Bu sefer bir gün maruz kalcam onu da telafi ederim rahatça

Dün kahvalti: 1 haşlanmış yumurta,yarım domates,bir salatalık,acuka,köy peyniri,tuzlu peynir, iki lokma da ekmek,çay
Ara: 1 mor erik,1 kayısı,birkaç badem şekeri,2 ceviz
Akşam: 1 tabak bezelye,yarım kase çorba,yoğurt,kavun
Ara: 2 mor erik,2 kayısı

Bugün de benzer beslenicem tek fark ilk ara da meyve değil de disardayim diye simit yerim 🙈
Bu hafta bir kilo almadım bence,belki 400-500 gram.Pilav,makarna,bulguru hayatımdan çıkardım oh olsun,mantı da yok.Esimle ne zaman bozusucaz bakalim.Takmis durumda kilo almadın,bebek zorla besleniyo,daha fazla ye,kilo al vir virvir 😬Heyecanla tartiyi cumayi bekliyoruum👻

Dün kahvalti: 1 haşlanmış yumurta,yarım domates,bir salatalık,acuka,köy peyniri,tuzlu peynir, iki lokma da ekmek,çay
Ara: 1 mor erik,1 kayısı,birkaç badem şekeri,2 ceviz
Akşam: 1 tabak bezelye,yarım kase çorba,yoğurt,kavun
Ara: 2 mor erik,2 kayısı

Bugün de benzer beslenicem tek fark ilk ara da meyve değil de disardayim diye simit yerim 🙈
Bu hafta bir kilo almadım bence,belki 400-500 gram.Pilav,makarna,bulguru hayatımdan çıkardım oh olsun,mantı da yok.Esimle ne zaman bozusucaz bakalim.Takmis durumda kilo almadın,bebek zorla besleniyo,daha fazla ye,kilo al vir virvir 😬Heyecanla tartiyi cumayi bekliyoruum👻
Aman boşver doğum yapınca da niye kilolusunlar zayıflalar başlıyor sonra. Bi anlasalar alınan kilo ile bebeğin kilosu arasında bi alaka yok. Ha 40haftada 8 kg nun altına pek düşmemek gerekiyor o kdr. Kilolu olanlara doktorlar hiç alma bile diyorlar düşün.

Aman boşver doğum yapınca da niye kilolusunlar zayıflalar başlıyor sonra. Bi anlasalar alınan kilo ile bebeğin kilosu arasında bi alaka yok. Ha 40haftada 8 kg nun altına pek düşmemek gerekiyor o kdr. Kilolu olanlara doktorlar hiç alma bile diyorlar düşün.
Bana da az kilo aldın ondan karnın yok diyorlar. Oysa oğlumda bu haftada 14 kilo almıştım gene karnım yoktu anlamıyorlar. Bebek gelişemiyormuş ondan küçük karın olurmuş. Bla Bla Bla 😁cahillik meslek olsa işsiz sayısı azalacak büyük oranda 😁

Bana dedi hiç alma ama bebek büyüyor suyu eşi kan hacmi 1 2 kg da artıyormuş vücutta hiç almamak bu durumda olmuyor malesf 8 kg aldım diye bozuldum cok ama hesaplynca ancak bunlar ediyor dedim

Maalesef yememe engel olamıyorum,emzirdiğimde o kadar çok acıkıyorum ki.hamileliğin 3 katı yiyorum gene de açım.eşim bugün hamilelikte kilo almadın,şimdi alsan tuhaf olacak,öyle tiplerde var dedi.acil kilo vermem lazım.üstelik göbeğim hala duruyor.olmadı menü paylaşayım ben,belki faydası olur.

Sabah : 2 krep,peynir, zeytin,domates,salatalık,çay,1tatlı k ev yapımı reçel
Ara : 3 üçgen karpuz
Öğlen : 1 tabak taze fasulye
Ara : 1 minik poğaça,1dilim frambuazlı tart kek,çay
Akşam : 5 kaşık tavuklu bezelye
Ara : 1 tatlı k dondurma
İnş burda biter ...ama açımmmmmmm ben.

Sabah : 2 krep,peynir, zeytin,domates,salatalık,çay,1tatlı k ev yapımı reçel
Ara : 3 üçgen karpuz
Öğlen : 1 tabak taze fasulye
Ara : 1 minik poğaça,1dilim frambuazlı tart kek,çay
Akşam : 5 kaşık tavuklu bezelye
Ara : 1 tatlı k dondurma
İnş burda biter ...ama açımmmmmmm ben.
Valla gayette normal yemişsin kalori olarak bakınca 1500 civarı ancak😁

Valla gayette normal yemişsin kalori olarak bakınca 1500 civarı ancak😁
Ay dur kahvaltıda 1 omlet de yedim.ayrıca şimdi 2 ymk kaşığı yulafla yoğurt yedim😵duramıyorum.karar verdim yarına protein ağırlıklı besleneceğim,tok tutar bari.hem kalorinin 1000olması gerekmez mi?bence ben yatana kadar 2000 yaparım

X