Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Tabi hep bu eşler yoksa, biz yer miyiz 😁😁
Elbette ki😅

arkadaslar merhaba. uzun zamandir takip ediyorum sizi. cok guzelsiniz. Rabbim hepinizin bebegini bagislasin. ben maalesef tombik hamile kalanlardanim. 75 kilo ile hamile kaldim
su anda 78.5 ile 77.6 aradi gidip geliyirum. sekerim sinirda cikti takipdeyim. Acaba aldigim kilo iyi mi. az mi? hedefim 8 9 kilo ile doguma
gidip emzirme doneminde 60 li rakamlara inmek. diyet ve spprla tabikide.. ols
bilir mi sizce
Hoşgeldin 😊 Almış oldugun kilo haftana gore gayet iyi duruyor,devamında da böyle olursa bence hedefledigin kiloda bitirmiş olucaksin 😊

Kahvaltı: Lorlu omlet bir yumurtali, patatesli yumurta az bisey, bol peynir,6 zeytin,domates,meyve suyu
Ara: Kuru kayısı, 2 ceviz
Akşam: 3 kaşık mantar sote, 1 kase çorba,yoğurt,salata
Ara: Üzüm,erik

kizlar merhaba.bebegim 1 haftalik oldu ama 300 gr vermis cok üzüldüm. oysaki emiyor.
Yeni doğan bebeklerin çoğu ilk 3-4 gün içerisinde sürekli kilo kaybederek, doğum kilosunun % 30 unu verirler. Erken doğan bebekler ise daha fazla kilo kaybeder ve doğum ağırlığına daha geç dönerler. Kilo kaybı beklenen sınırların üzerindeyse, annenin iyi emziremediğinin bir göstergesi olabilir. Zamanında doğan bebekler, düzenli olarak beslenirse, genellikle 10. Gün sonunda ilk doğum ağırlıklarına ulaşırlar. Cnm sende bebeğinin doğum kilosuna göre hesapla istersen

Kızlar bende bir şey sorucam, iki hafta önceki kontrolde dikkatimi çok cekmemisti doktora soramadım ama kafama takılıyor birkaç gündür.
Bebek 26.haftada 900 gram 34 cm demişti.Ama ultrason fotolarinda ölçülerinin olduğu kâğıtta karın olcusu 5 ya da 6 gun geri çıkmıştı,baş ilerde,bacaklarda ilerde ama son adet tarihimle yakin.
Yasayaniniz var mı? yapılması gereken bir şey filan 😳

Kızlar bende bir şey sorucam, iki hafta önceki kontrolde dikkatimi çok cekmemisti doktora soramadım ama kafama takılıyor birkaç gündür.
Bebek 26.haftada 900 gram 34 cm demişti.Ama ultrason fotolarinda ölçülerinin olduğu kâğıtta karın olcusu 5 ya da 6 gun geri çıkmıştı,baş ilerde,bacaklarda ilerde ama son adet tarihimle yakin.
Benimkide aynı karın 1 hafta geri baş 1 hafta ileri boy haftasıyla uyumlu. Doktor gayet normal yani günü güne cıkacak diye bişey yok sorun olsa söylerim sen rahat ol dedi 😀yani gayet normal seninde milimetrik ölçümler sonuçta

Yeni doğan bebeklerin çoğu ilk 3-4 gün içerisinde sürekli kilo kaybederek, doğum kilosunun % 30 unu verirler. Erken doğan bebekler ise daha fazla kilo kaybeder ve doğum ağırlığına daha geç dönerler. Kilo kaybı beklenen sınırların üzerindeyse, annenin iyi emziremediğinin bir göstergesi olabilir. Zamanında doğan bebekler, düzenli olarak beslenirse, genellikle 10. Gün sonunda ilk doğum ağırlıklarına ulaşırlar. Cnm sende bebeğinin doğum kilosuna göre hesapla istersen
tam sınırdaymış verdigi kilo miktarı..cok teşekkür ederim cevabın için

:kk77:
Hiç sade denemedim tahini. Deneyeyim bakalım aslında sabahları 1 tatlı kasığı yiyip üzerine su içenler var
Tahini ballada karistirabilirsiniz ben oyle yapıyorum cok lezzetli oluyor hamileykende cok yerdim birde avakadoyu tüketirdim hep. Bebekte 4 kiloya yakin dogdu. Muz kuruyemis ve tahin bebege kilo aldiran seyler

Selamın aleyküm
Ben 22 haftalık gebeyim 107 kg oldum 97 ile başladım boyum 173 oğlum ma hamileyken 70 kg dan 100 e çıkmış tim aldigim kg llari veremeden hamile kaldım şuan çok zor nefes alıyorum 9 ay sonra nolucam bilemiyorum ... çok dertli hatalarım dan habire yemek yiyorum kimsesizlikten

Benimkide aynı karın 1 hafta geri baş 1 hafta ileri boy haftasıyla uyumlu. Doktor gayet normal yani günü güne cıkacak diye bişey yok sorun olsa söylerim sen rahat ol dedi 😀yani gayet normal seninde milimetrik ölçümler sonuçta
Canım çok sağol 😍 İçim ayrı bı rahatladı.Benim doktor da kesin normal diyecekti ama aklımda soru işareti olarak kalmaya devam ederdi,kendisini çok normalci biliyorum diye 😅 Şuan rahatım 🙈

Selamın aleyküm
Ben 22 haftalık gebeyim 107 kg oldum 97 ile başladım boyum 173 oğlum ma hamileyken 70 kg dan 100 e çıkmış tim aldigim kg llari veremeden hamile kaldım şuan çok zor nefes alıyorum 9 ay sonra nolucam bilemiyorum ... çok dertli hatalarım dan habire yemek yiyorum kimsesizlikten
Allah yardımcın olsun canım. Kendini şöyle Bi silkele ve artık Bi düzene gir diyetisyenle devam et canına yazık rahat geçit bundan sonra ki dönemi

Cidden almayabilirsin 75 kilo olup diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenip almadan bitiren arkadaşım var. Tansiyon ve şekerden korkuyordu mecburen dikkat etmesi lazımdı oda öyle yaptı. Sen sağlıklı beslen gerisini boşver😁
Ay harikaymış yaa. Bu haftada işteyim. Bayramdan sonra mutlaka diyetisyen,me g,dp kilo almamak için ne yapabilirim soracagım. Çok tesekkür ederim desteğin için. Peki o kilo almayan arkadasın şimdi daha zayıftır dimi. Hamile kaldığı kiloya göre.
kizlar merhaba.bebegim 1 haftalik oldu ama 300 gr vermis cok üzüldüm. oysaki emiyor.

Korkma canım. Çok normal ödeme ve şişlik gidiyo. Genelde her cocuk verir. Helede biraz iri doğan bebekler keisn veriyo. Takipe devam et. Bir memeyi emzirince sonrakindede o memeden başlaki asıl yağlı kısmı alabilsin. Yoksa hep sulu ön kısmı içip doyabilir.
Ultrason ölçümleri mm rik hatalara bağlı. Arada 3 haftadan buyuk fark yoksa normal. eğer boyu kısa Ac değeri cok yuksekse sıkıntı sanırım.

Ay harikaymış yaa. Bu haftada işteyim. Bayramdan sonra mutlaka diyetisyen,me g,dp kilo almamak için ne yapabilirim soracagım. Çok tesekkür ederim desteğin için. Peki o kilo almayan arkadasın şimdi daha zayıftır dimi. Hamile kaldığı kiloya göre.

Korkma canım. Çok normal ödeme ve şişlik gidiyo. Genelde her cocuk verir. Helede biraz iri doğan bebekler keisn veriyo. Takipe devam et. Bir memeyi emzirince sonrakindede o memeden başlaki asıl yağlı kısmı alabilsin. Yoksa hep sulu ön kısmı içip doyabilir.

Ultrason ölçümleri mm rik hatalara bağlı. Arada 3 haftadan buyuk fark yoksa normal. eğer boyu kısa Ac değeri cok yuksekse sıkıntı sanırım.
Suan 60 kilo falan. Ya almak dert degilde insan nefes alamıyorum daralıyor yürüyemiyor sıkıntı. Hani cok zyıf olunur tabi alacak ama kilom gayet müsait almamaya bunu degerlendir ki zorlanmayasın cok. Zaten hamilelik cok zor Bi dönem

kızlar bu hafta ve önümüzdeki 3 hafta edebildiğim kadar dikkat edip yürüyüşlerimide yapıcam
doktora gittiğimde kg almamış olmalıyım :) hedefim bu :KK70:
sabah : 1 haşlanmış yumurta bir dilim peynir 6-7 zeytin bi dilim tam buğday ekmeği
öğlen : yarım kase ezogelin yarım tabak kuru fasulye 1 bardak ayran
akşam içinde niyetim yulaf lapası fln yapcam bu hafta hem soğuk soğuk hem sağlıklı.

ve işten eve yürüyerek gidiyorum hergün 45 dk yürüyüş.
sudan yanna sıkıntım yok zaten 3,5 4 lt içiyorum

Benim de karın ölcüsü bacaklardan ileri

X