Yeni hayatım

Merhaba herkese.
Ben daha henüz 2 buçuk aylık evliyim.
EṢimi çok seviyorum onun için ailem'den uzak bir yere yerleṣtim. Iṣimi de çok seviyordum, ṣimdi baṣka bir ülke'de çalıṣıyorum. Ve yeni iṣimden o kadar nefret ediyorum ki... sabah saat 4 te kalkıp akṣam saat 10'da evde oluyorum, ve bu haftanın 4 günü. Maaṣım çok çok iyi ama burnumdan geliyor, sabah'ları keṣke ölsem de gitmesem diyorum, keṣke kaza yapsam diyorum. Çok sorumluluğum var, ve sürekli küçük hatalar yapıyorum.
Iṣi bırakmayı düṣünüyorum sabrım kalmadı.
Öte yandan ailemi çok ama çok özlüyorum. Aramızda 2 buçuk saat yol var ama ben iṣim yüzünden gidemiyorum (çok yoruluyorum, boṣ günümde sadece uyumak istiyorum).
Kendimi o kadar yalnız hisediyorum ki. Hiç bir arkadaṣım yok yanımda.
Oturduğum ṣehir çok sessiz, herṣeyden uzak kasaba gibi.
Sürekli ağlıyorum gizli gizli derdimi kimseye anlatamıyorum. Uzak'tan bakıldığında yüksek maaṣlı, yeni evli, mutlu bir kadın gibi görünüyorum. Ama ben eski hayatımı ṣimdiden çok özlüyorum. Ne zaman alıṣacağım ben...? Çok mutsuzum 44 kiloya düṣtüm.
Ben ailemden uzaga tasinip yasamaya ölsem yanasmam. Ailem nerede ben orada! Cok guzel kismetler cikti hayatimda karsima uzakta yasayan ama ben hemen kontagi kestim. Kocasiz yapabilirim ama annem, ablam, yigenlerim, arkadaslarim olmadan yasayamam. Cok normal depresyona girmeniz. Üstelik isinizde cok kötüymüs.

Ne kadardır çalışıyorsunuz bulunduğunuz ülkenin işsizlik maaşı hak talebini bir arastirsaniz eğer hak ettiyseniz biraz ara verirsiniz çalışmaya.
daha 2.5 aylık evli olduğuna göre herhalde 2 aydır filan çalışıyor

ve düğünde bu kadar borç edildiğine göre sanırım ailesi klasik gurbetçi aile, gurbetçi düğünleri çok şatafatlı olur malum. o aile herhalde kızı düğünden önce gördermemiştir sevgilisinin yanına diye varsayıyorum

dahası var
Kız belçikadan geliyor

Almanca bilmiyor olabilir
yani İsviçre'nin Fransızca konuşulan kısmında ancak iş buluabiliyor olabilir. -ihtimal sadece.

Ben ailemden uzaga tasinip yasamaya ölsem yanasmam. Ailem nerede ben orada! Cok guzel kismetler cikti hayatimda karsima uzakta yasayan ama ben hemen kontagi kestim. Kocasiz yapabilirim ama annem, ablam, yigenlerim, arkadaslarim olmadan yasayamam. Cok normal depresyona girmeniz. Üstelik isinizde cok kötüymüs.
Eşi için ailesini bırakıp düzen değiştiren erkeklere hiç rastlamadım çevremde :))

Hayat ne garip, ben de o ülkelerden birinde olmanın hayaliyle yanıp tutuşurken, ölmek isteyen biri var.
Keşke ben de ailemden uzakta böyle bir hayat yaşasam.
Şafak sayar çalışır, birikim de yapardım.
Haftada 4 günmüş zaten, en azından hala hayal kurabiliyor olurdum.

Allah aşkına düğün ve eşya borcu ödemek için böyle eziyet göze alınır mı? Bu çalışma saatleri insanlık dışı bence. Yaşadığımı anlamadıktan sonra parayı ne yapayım. Evet çalışalım, kazanalım, kariyer yapalım falan ama bu kadarı da fazla. Allah korusun sağlığınızın olursunuz. Haftanın 4 günü eşinizi göremiyor gibi bi durumunuz var.

O çalışma saatlerinde nasıl mutlu olabilirsiniz ki

İnsan gittiği yere alışıyor ya eski hayatınıza dönseniz evinizi özlersiniz. Belki hayatınızı renklendirecek bir şeyler yapabilirsiniz

o aile seni bir yerde bırakır kendi yoluna bakar. evli değil misiniz? insan kendi ailesini kendi kuruyor bir süre sonra. mantıksız buldum.

ben almanyada yaşarken böyle bir işte çalışıyordum ama sadece 2 gün. o iki gün ölüyordum. erasmusu uzattım bu yüzden mecburdum 3 ayda canım çıktı. iş yorucu da değildi oturup müşteri bekliyordum. muhtemelen çift vardiya yapıyorsunuz. canınızdan önemli değil bence. başka iş bakın

Bu yurtdışı olayları aslında gerçekten isteyen, buna ayak uydurabilen, ortama ayak uydurabilen kişilerin gitmesi çok daha doğru olur evinden ailesinden çevresinden ayrılmak istemeyen kişiler için yurtdışı olayı kesinlikle doğru bir seçim değil ne olursa olsun. Çünkü yapamıyorlar uyum sağlayamıyorlar hayat evden işten ibaret oluyor
yapabilen gitmeli sonrasında pişmanlık duyuluyor
Ben ve arkadaş çevrem yurtdışında her tatili farklı ülkelere giderek ya da farklı yerler görerek keşfederek tadını çıkartmayı seçiyoruz arkadaşım gitti orada yaşıyor her hafta sonu başka bir yerde biz de gitmeye çalışıyoruz yaşamak için dediğim gibi uyum sağlayabilen için iyi bir seçenek.

X