Yeni nişanlandım ve annemin yorumları kafamı karıştırıp hoşuma gitmiyor

Ben biraz annenizi biraz sizi hakli buldum.Oncelikle ilişkilerin çok hızlı iyi ya da kötü gelişmesi ben de şüphe uyandırır.Her şey yavaş yavaş olmalı.Kv nin size şimdiden prensesim gibi kelimeler kullanması,öpmesi bana da çok yapmacık geldi.Ayrica annenizi demek istediği bence çok verici davranmaman. Öyle özel hediyeler hazırlaman ,kv hediye gondermen fazla gelmiş demek ki .Şu aşamada biraz ağırdan almak bence de iyi.Anneniz sizin değerli olduğunuzu ,sizi öyle gördüklerini hissetmek istiyor bence.
Takı konusunda ise annene hak veremem.Siz anlasmissiniz.Kolay değil şimdi altın almak.Kacmiyorlarsa ,ellerinden geleni yapıyorlarsa bir şey diyemem insanlara.Bu devirde artik çok zor düğün yapmak,takı takmak ve ev duzmek.

Bir de şu kv olanlara kurs açılıp ilk ders gelinim değil kızım lafını mi öğretiyorlar nedir ?Herkesin dilinde.Ben de böyle şeyleri hiç sevmem hani .Gelin değil kızım ,kv değil annem ,anne baba değil arkadaş,arkadasim değil kardesim.Herkes kendi yerinde iyi ve düzgün biri olamıyor mu?Benim kv iyi biridir,anne diyorum ama her diyisimde kötü hissediyorum çünkü annem değil.Demesen bir sürü tantana olur.Yok şu bu .Herkes kafasına göre konuşur hem bziim hem annesinin canını sokarlar diye bişey de demiyorum.Kv severim ,sayarım o ayrı mesele ama annem de değil .Ne sacma sapan adetler var anlamiyorum.Olabildigince seslenmemeye çalışıyorum.Mecbur kalınca da sönük cikiyor sesim

Ben nişanlanalı 2 ay oldu ve annem olsun, anneannem olsun süreli negatif yorum yapıyorlar. Yok kayınvalidem çok az takı takmış, yok erkek tarafı bizler gibi değilmiş falan. Nişanlım benden farklı şehirlerde, ve 3 gün sonra yanıma gelicek, bende o gelmeden kayınvalideme hediye aldım nişanlımla göndermek için. Annem diyor ki "Sen ona hediye aldın ama kim bilir o sana ne gönderecek" bende dedim ki hediyenin büyüğü küçüğü olmaz, önemli olan düşüncesi, insanların elinde var ya da yok nereden bileceksin? Dedim, ben öyle dediğimde hemen kendini savunuyor "Yok ben öyle demedim de ben hiç bir zaman insanları aşağalamadım" falan filan. Kayınvalidem bohça getirmişti, içinde bana, yengeme, anneannem ve babaanneme falan hediyelikler. Onu bile yargıladılar, anneannem diyor ki bana koyduğu başörtü iyi kalite değildi, benim evdekiler daha kaliteli. Anneannem'de sürekli az takı taktıklarını dile getiriyor. Ben kayınvalidemi seviyorum bana karşı hiç bir zaman ters yanlış bir şeyi olmadı, aksine bana çok iyi davranıyor ve o da beni çok seviyor, çok tatlı dilli sürekli elimi tutar öper sarılır güzel kızım prensesim falan diyerek konuşur. Annem buna bile olumsuz yorum yapıyor, kadın bana çok yapmacık geliyor, davranışları bence yapmacık falan diyor. Artık tahammül edemiyorum annemin hep olumsuz düşüncelerine. Nişanlıma kendi ellerimle hediye yaptım ve içine Gül yaprakları koyacağım, diyor ki " Kız erkeğe Gül mü alırmış, erkeğin yapması gereken şeyi sen yapıyorsun" dedi. Bende ne alaka anne benim içimden öyle yapmak geldi öyle yapıyorum dedim.
Annemi çok seviyorum ve sonuna kadar her şeyine saygı duyuyorum ama bu konu hakkında annem mi abartıyor yoksa ben mi abartıyorum bilemedim bir türlü
Daha evlenmeden kvalidenizi bu kadar savunmayin. Hele ki anneniz bir sey diyorsa kirmayin dinleyin. Dugunde ve sonrasinda gerçekten taniyorsun insanlari. Onyargi iyi degil tabiki ama nisanliyken de yuzde yuz taniyamazsin.

Ne kadar on yargılı insan var .neden kv bu kadar samimiyetsiz geldi anlamadım.biz de gelinler çok kıymetlidir.el üstün de tutulur.teyzemin gelini var yere göğe sigdiramaz.kizim dedikce ağzından bi kızım daha çıkar.esimin teyzesi yine öyle.yok değil böyle kv ler.var ama parmakla gösterilecek kadar az.belki kadının konuşma tarzı öyledir bilemeyiz.Bana samimiyetsiz gelmedi acikcasi

Affınıza sığınıyorum ama o sizde eksik takılan bilezikler yapılan alışveriş zamanında annenize yapılmış mı?
Aslında önemli olan karşı taraf ailenin çirkef, cahil usluplu olması değerinizin bilmesi mala değer verenlaride gördük , önemli olan size saygılı olmaları nişanlınızın işi olması , ilk önemli olan bunlar

Affınıza sığınıyorum ama o sizde eksik takılan bilezikler yapılan alışveriş zamanında annenize yapılmış mı?
Aslında önemli olan karşı taraf ailenin çirkef, cahil usluplu olması değerinizin bilmesi mala değer verenlaride gördük , önemli olan size saygılı olmaları nişanlınızın işi olması , ilk önemli olan bunlar
Aynen öyle dediğiniz gibi. Anlayana ama, anlamıyorlar maalesef

X