Yeni salon için fikir verir misiniz?

Arkadaşlar mobilya beyaz ama kar gb değil süt beyaz olsa yukarıda paylaştığım tonlarda koltuk renkleri gidermi salona yakışırmı????
Üçüncü fotodaki koltukların modeli benimkinin aynısı bu arada...

Son düzenleme:
İsilcim merhaba,

Öncelikle ben klasik seven biri olarak mobilyalarına bayıldım!
İstediğin şeyi tam olarak ben 2 sene önce mayıs ayında yaptım.Kayınvalidem 35 yıllık takımını atıp modern birşey almaya karar verdi,ben de hemen sandalye ve 2 adet berjer koltuğu kaptım!:)
Evimde beyaz renk baskın olduğu için hepsini beyaza boyatıp kaplattım,çok ta ferah oldu.

Sana naçizane tavsiyem,bu tip beyaz mobilyalarla canlı renkler çok yakışıyor,kesinlikle kahverenginden uzak dur derim :)Ben çiçekli kumaşları ve country tarzını sevdiğim için böyle bir desen kullanmayı tercih ettim.

Aşağıya bir fotoğraf ekliyorum (ortalık biraz dağınık,oğlumun doğumgününden kalma,kusura bakmayın :)

Dilerim içine sinen bir değişiklik yaparsın,çünkü sürekli yaşadığın mekanda sıcaklık duygusu çok önemli..
Şimdiden kolay gelsin
Eki Görüntüle 348745

Gerçekten çok hoş olmuş.Ben klasik mobilya sevmezdim hiç severek almadım ve kullanmadım ama şimdi beyaza çevirme fikriyle mobilyalarımı sevmeye başladım öyle olursa yeni almış gb hissedicem...

mobilyalarınız çok güzel fakat mobilyaları boyama düşünceniz harika olur .mobilyaları beyaz eskitme dediğiniz gibi koltuklardan berjer olanları çiçekli bir kumaşla kaplayıp diyerlerinde düz kullanırsanız harika olur bence imkanınız varsa duvar kağıdı da harika durabilir . bu şekilde yapılmış bir çalışma için size link verebilirim bence bir bakın hoşunuza giden fikirler alabilirsiniz.umarım içinize sinen birşeyler çıkar ortaya.şimdiden güle güle kullanın.söylediğim link MY CITY COTTAGE: RENOVASYON

arkadaşın verdiği linke baktın mı bilmiyorum ama mükemmel olmuş çok tarz olmuş senin mobilyalarının da ağır ve güzel bi havası var linkteki gibi onlara yeni yorum katabilirsin .

arkadaşın verdiği linke baktın mı bilmiyorum ama mükemmel olmuş çok tarz olmuş senin mobilyalarının da ağır ve güzel bi havası var linkteki gibi onlara yeni yorum katabilirsin .

Evet baktım çok hoş gerçekten.Az önce bi iki fiyat aldım mobilyaya 1500 koltuklara 1200 gb rakamlar söylediler bu paraya yeni takım alırım ya nekadar pahalı boyama işlemi çok morelim bozuldu açıkçası...:KK37:

Yatak odamıla birlikte hepsine 2700 lira verdik(boyatmaya). Döşemelik kumaşa 700 lira, döşemeciye 400 verdik. Bu fiyata elbette yenisini de alabilirdik ama mobilyalarım taş gibiydi ve açıkçası yeni mobilyalarda eskilerdeki kalite yok. Ayrıca eskiyi yenilemek çok zevkli.

Ben libadiyede oturuorum burda bi yere tlf açtım maille koltuklarımın resmini istedi yolladım ve söylediği 1200 e yaparız dedi kumaş hariç şok oldum.Ben mobilyalarımı Kolatlar dan almıştım yenisini alamam ama çok pahalı geldi böyleside açıkçası daha ucuza mal ederim diye düşünüyordum:KK43:

Gerçekten çok hoş olmuş.Ben klasik mobilya sevmezdim hiç severek almadım ve kullanmadım ama şimdi beyaza çevirme fikriyle mobilyalarımı sevmeye başladım öyle olursa yeni almış gb hissedicem...

ben de aksine,her zaman klasik mobilyaları sevmişimdir,şimdi aile büyüklerinde olanları toparlamaya bakıyorum çünkü yeni klasik mobilyalar oldukça pahalı,bence mobilyalarınızın kıymetini bilin derim :KK66:
bir de sesiber'in de dediği gibi,eskileri yenilemek hakikaten çok zevkli..
bu arada ben 8 sandalye+2 berjeri 500 TL ye boyattık,döşeme 500 TL kumaş ise 470 TL tuttu 2 sene önce..bence bilhassa boyacı ve döşemeciyi sanayi taraflarında bulup sıkı bir pazarlık yapın derim,ben öyle yapmıştım..

Bu mobilyalar alınırken sanki bir büyük eli değmiş karışılmış gibi bir izlenim aldım.. Benim de 5 yıl önce kuzenım evlendi baktı byükler hafiften mırıldanmaya başladı yok şu olsun yok bu olsun( gerçi bu büyüklerin karışam huyları nedir onları da anlayabilmiş değilim henüz ama ) bütn mobilyalarını kendisi seçti gidiyorm bakıyorum hala dün alınmış gibi :) ama olsun sen de değiştirisnn ama bu sfer galeyana gelme canım mutlaka vardır senin için de de bir renk mutlaka ama ben mürdüm tonlarını tavsıye edıyorum orta sehpanı gümüşlüğünü ve de konsolunu da beyaz lake boyasıyla boyatabilirsn ama mürdüm dediysem lila karışmayacak içine tonları değil yalnızca mürdüm ve lake beyaz muhteşem olur işin içine lila girdiği zaman çk basitleşıyor dekorasyon bence çocuk odası gibi oluyor :)

Bu mobilyalar alınırken sanki bir büyük eli değmiş karışılmış gibi bir izlenim aldım.. Benim de 5 yıl önce kuzenım evlendi baktı byükler hafiften mırıldanmaya başladı yok şu olsun yok bu olsun( gerçi bu büyüklerin karışam huyları nedir onları da anlayabilmiş değilim henüz ama ) bütn mobilyalarını kendisi seçti gidiyorm bakıyorum hala dün alınmış gibi :) ama olsun sen de değiştirisnn ama bu sfer galeyana gelme canım mutlaka vardır senin için de de bir renk mutlaka ama ben mürdüm tonlarını tavsıye edıyorum orta sehpanı gümüşlüğünü ve de konsolunu da beyaz lake boyasıyla boyatabilirsn ama mürdüm dediysem lila karışmayacak içine tonları değil yalnızca mürdüm ve lake beyaz muhteşem olur işin içine lila girdiği zaman çk basitleşıyor dekorasyon bence çocuk odası gibi oluyor :)

Aynen düşündüğün gb arkadaşım hiç birşeyi ben seçmedim oyüzdenmidir bilmem severk de kullanmadım hiç:KK43:
yatak odam mor tonları oturma odam lila tonları o yüzden farklı tonlarda bişey olsun istiyorum paylaştığım fotolara baktınızmı ordaki turkuaz tonları çok hoşuma gitti ama emin değilim...

Aynen düşündüğün gb arkadaşım hiç birşeyi ben seçmedim oyüzdenmidir bilmem severk de kullanmadım hiç:KK43:
yatak odam mor tonları oturma odam lila tonları o yüzden farklı tonlarda bişey olsun istiyorum paylaştığım fotolara baktınızmı ordaki turkuaz tonları çok hoşuma gitti ama emin değilim...

Bak beyaz lake boyasına boyatırsan mobilyaları fıstık yeşili değilde tam böyle yağ yeşili gibi bir renk de olabilir alabilirsen bir köşe koltuk çk güzel olur oturma odası olarak kullanıyorsan orayı yeşil tonları çk rahatlık ve huzur verır ınsana keza aynı şekilde mavi turkuaz tonları çk hoştur :) koltuklarına turkuazlı üçgen örtlerdn ve aynı kumaştan yastıklar diktiribelirsn fıstık yeşili vazo küllük tarzı süs eşyaları da değişikj hava verır turkuazla fıstık yeşili uyumuna baıylıyorm :KK70:

Bak beyaz lake boyasına boyatırsan mobilyaları fıstık yeşili değilde tam böyle yağ yeşili gibi bir renk de olabilir alabilirsen bir köşe koltuk çk güzel olur oturma odası olarak kullanıyorsan orayı yeşil tonları çk rahatlık ve huzur verır ınsana keza aynı şekilde mavi turkuaz tonları çk hoştur :) koltuklarına turkuazlı üçgen örtlerdn ve aynı kumaştan yastıklar diktiribelirsn fıstık yeşili vazo küllük tarzı süs eşyaları da değişikj hava verır turkuazla fıstık yeşili uyumuna baıylıyorm :KK70:

EVET haklısın bende turkuaz fıstık yeşili uyumunu çok seviyorum kızımın odasını krem yeşil aldım ilerde oğlum bile olsa onu turkuazla kombin edip kullanırım diye düşünmüştüm olabilir dedğin gb...

ben de aksine,her zaman klasik mobilyaları sevmişimdir,şimdi aile büyüklerinde olanları toparlamaya bakıyorum çünkü yeni klasik mobilyalar oldukça pahalı,bence mobilyalarınızın kıymetini bilin derim :KK66:
bir de sesiber'in de dediği gibi,eskileri yenilemek hakikaten çok zevkli..
bu arada ben 8 sandalye+2 berjeri 500 TL ye boyattık,döşeme 500 TL kumaş ise 470 TL tuttu 2 sene önce..bence bilhassa boyacı ve döşemeciyi sanayi taraflarında bulup sıkı bir pazarlık yapın derim,ben öyle yapmıştım..

Merhabalar ben de antalyada oturuyorum ve yemek odası takımımı boyatmak istiyorum acaba siz nerede boyattınız? Şimdiden teşekkür ederim..

X