Yeniden kilo verme çabalarım

Teşekkürler evet çabalıyorum çok inşallah zayıflarım
Cabalayinca oluyor emin olun. Cok kilo verip cok kilo almis biri olarak soyluyorum. onemli olan baslamak. Her gun yarin baslayacagim diyorum, sonra sabah vazgeciyorum. Ve hayatimda hic gormedigim bir kilodayim su an. Bir an once baslamam lazim benim de.

Cabalayinca oluyor emin olun. Cok kilo verip cok kilo almis biri olarak soyluyorum. onemli olan baslamak. Her gun yarin baslayacagim diyorum, sonra sabah vazgeciyorum. Ve hayatimda hic gormedigim bir kilodayim su an. Bir an once baslamam lazim benim de.
Aynen başlaması zihinde bitirmesi önemli olun insan aklına koyunca devamı geliyor yoksa öbür türlü başlayıp başlayıp bitiriyorum bende bu sefer gayet iyi gidiyorum

3500 adım atmışım biraz daha olurdu ama eşimin iş çıkışına denk geldik o aldı arabayla neyse bugün zaten leslie de yapmıştım darısı diğer günlern başına memlekete gitmeden şu 4 günde 1.5 kilo filan gitse süper olucak inşallah

19.gün: 94.9 🤩🤩🤩
sonunda 94 ü görebildim

Kahvaltı
3 dilim ekmekle tost yaptım sucuklu
ama dünkü az yememin üstüne midemi mahvetti maalesef
1,5 bardak ayran

Ara
Duble türk kahvesi
10 gr bitter çikolata
Maden suyu

Şimdi dip köşe ev temizliği yaparak biraz kalori yakalım, sporu akşama bırakıcam
Bugün de hedefim öğlende yine kabak sote, akşamada protein olsun diye tavuk yemek bakalım, gerçi öğlen yemeyebilirim de duruma göre yazarım

Öğle
1 haşlanmış patates
1 sosis
3 yumurta ile yumurtalı patates yaptım kızımla bölüştük yedik

Ara
Yeşilçay
Limonata yapmıştım ondan 1,5 bardak

Ara
10-15 tane yerfıstığı
2 kare çikolata

Akşam
5-6 kaşık tavuk sote
Yarım dilim ekmek
Limonata

Sporumu da yapmıştım bugün o kadar zor geldi ki, bayaa zorlanarak yaptım. Temizlik yaptıktan sonra yarım saat dinlenip spora başladığım için oldu sanırım yarıda bırakayım diye milyon kere düşünüp bitirdim.

Bugün de leslie 30 dk booasted walk yaptım
Neyse yarın da kadın doğumda randevum var hala regl olmadığım için inşallah bir problem yoktur diyorum
Bugünlük böyle diyelim

20.gün: 94.9

Kahvaltı (aslında öğle yemeği 13.00 gibi)
Usta dönercide ekmek arası tavuk döner, kola, patates
(2 ekmekli menü almıştım normalde onlar küçük olduğu için 2sini de yerim ama bugün 1 tane yetti)

Ara
Ice latte
Limonata ev yapımı eve gelince

Akşam (17.45)
Bol tavuklu, şehriyeli tavuk suyu çorba

Bugün daha bişey yemem artık, kahve , bitki çayı su filan gider

10500 adım atmışız kızımla İzmir sıcağında sabah hastane sonra avm derken ama yandım yok böyle sıcak
Bu arada doktora gittim hamile değilim çok şükür direkt teste gönderdi hiç muayene olmadan yarın tekrar doktor yolu göründü bana

21.gün: 95.2

Bugün artı gördüm maalesef dün sıcakta yürümek ödem yaptı sanırım

Kahvaltı (12.30)
2 yumurta
2 biber
1 domates ile omlet
2 dilim tam buğday ekmeği

Ara
2 top dondurma
Duble türk kahvesi

Sabahtan yürüyüşte 5000 adım attım
Düşmüyor kilom sinir oluyorum vallahi artık, sanırım regl olamadığımdan da böyle diye düşünüyorum artık neyse ilaç tedavisine başladım bugün olurum heralde yakında

Akşam (18.30)
1 tabak barbunya çok dolu değildi
1 dilim tam buğday ekmeği
2 kaşık yoğurt
4 kaşık pirinç pilavı
3 dilim karpuz

Ara
Ice americano

Yemekten sonra da kızımı parka götürdüm 6000 küsür adım atmışım toplamda 11000 adımı geçtim bugün yürüyüşte
Akşam yemeğinde pilav yemeseydim iyiydi ama çok canım istedi en azından porsiyon kontrolüne dikkat ettim yarına biraz daha eksi görmek istiyorum artık
Bu kadar yürüyüşten sonra spor yapmaya halim kalmadı bugün biraz dinlenme, yarın valiz hazırlığı öbür gün bayram için memlekete gidiş
Yarına bir sürü işim var ama muhakkak sporumu yapıcam

22.gün : 95.2
Yine 94 e düşemedim

Kahvaltı
1 haşlanmış yumurta
1 küçük sosis
4 dilim sucuk
1/2 domates
1 salatalık
2 dilim tam b.ekmeği

Ara
Duble türk kahvesi
Soda

Şimdi bavul hazırlıkları yapıyorum, yapabilirsem spor ama yapıcam %90 ihtimal yapmak istiyorum leslie olabilir

Akşama sadece kabak yemeyi düşünüyorum tabi akşam olunca kararımdan caymazsam nasip artık

Öğle
3 tatlı kaşığı yulaf
1 su b. Süt ile yulaf lapası
Üstüne 1 kare bitter çikolata
Yarım şeftali
1 tatlı k. tahin
1 tatlı k. chia tohumu

Yulaf lapasını çok seviyorum gerçekten sütle pişirerek yada yoğurtla pişirmeden meyveli harika oluyor

Valizleri bitirdim aşırı derecede adet sancısı çekiyorum sanırım kullandığım ilaç ile alakalı inşallah bir önce regl olurum da rahatlarım ve tartıda daha fazla eksi görürüm.

Yarın memlekete gidiyorum oradaki tartı eski olanlardan onun için tam net kilomu bilemicem dönene kadar, yarın yolda olucam onun için 4 gün de tartılmayıp pzsti tartılıp onu yazarım artık
1 ay kadar kalıcam hedefim 5-6 kilo vermek, bol spor yüzme ve yürüyüş ile kilo vermeyi hedefliyorum

Bu akşam da kendime kabak sote yapıp onu yicem ki yarına biraz eksi göreyim artık

Akşam
2 kabak rendeleyip soteledim
Üstüne sarımsaklı yoğurt
Üstüne salça sos

Ara
Duble türk kahvesi
2 tane minik kahve dünyası çikolatası

Leslie yapıcam şimdi de

Leslie yi ancak 20dk yapabildim kızımı uyutmam gerekiyordu rahat bırakmadı kendimi acayip şiş hissediyorum regl olamadığım için ve sanırım sarımsak da şişlik ve gaz yaptı çok rahatsız etti beni şimdi bir form çayı içicem rahatlatır inşallah yarın öğlen yolculuk var sıcak ve yolda eminin beni daha da şişiricek offf bir kurtulamadım şu 90 lı kilolardan bari 90 ı göreydim diyorum artık

23.gün: 94.7
Sonunda düştüm yine 94 lere

Kahvaltı
1 haşlanmış yumurta
5-6 dilim sucuk
Salatalık, domates
2 dilim tam b.ekmeği
2 zeytin

Ara
Türk kahvesi
5-6 fındık
5-6 yer fıstığı

Şuan yoldayım otobüste yanıma yemek için de bişey almadım kraker var yemek istemesem de çubuk kraker yicem heralde, yolda bişey bulabilirsem belki alırım
Bu arada geçen çarşambadan bugüne 1haftada -1.1 gitmiş

Son düzenleme:
Devamını yazmamışım öğleni es geçsek de olur felaket

Öğle
Otobüste atıştıdıklarımla geçti
Yarım simit
4-5 çubuk kraker
Eti tutku bir paket maalesef kalorisi çok yüksekmiş
1 gazoz

Akşam
1 tane fırında tavuk budu
3-4 fırın patates

Ara
1 avuç karışık çerez
12-13 tane vişne

Kaç gündür giremedim maalesef buraya fırsat bulupta
Bayramda çok dikkat ettiğimi söyleyemicem diyetime ama artık yarın dönme vakti diyete tekrardan, biraz tatlı ve çikolatayı kaçırmış olabilirim neyse toparlarız sözde bugün tartılıcaktım ama unutmuşum neyse yarın tartılırım

28.gün 12 temmuz (Bir süre tartılmıcam)

Kahvaltı
3 kaşık yulaf
2-3 kaşık yoğurt ölçmedim kalan yoğurdu bitirdim
3 erik
2 ceviz

Ara
2 avuç kadar çekirdek
Biraz kraker
Eti cin 1 tane

Öğle yemeğine kadar 6500 adım attım dışarıda

Öğle
1 dilim tam b.ekmeğine 3 dilim sucukla tost
3 tane sanırım madlen bitter çikolata

Ara
Türk kahvesi

Akşam
2 kaşık barbunya
2 kaşık et kavurma
1 kaşık pirinç pilavı

Akşam yemeğinden sonra da yürüyüş yaptım hızlı tempoda 4500 adım atmaışım, toplamda 11000 gibi oldu

Kilomu bir süre tartmıcam eve dönene kadar en azından bi 15-20 gün. Hem annemlerin tartı eski ve gramı göstermiyor hemde 2 kg kadar eksik gösteriyor benim tartıdan emin olamıyırum.
Menüleri yazmaya devam şimdilik

Son düzenleme:
Ben yine döndüm aslında bu süreçte internetisizlik beni bitirdi onun için giremedim hiç buraya en son 94.7 yazmışım 7 temmuzda tam 1 ay geçmiş bu 1 ayda çok dikkat edemesen de tatildeyken yine de biraz dikkat ettim diyebilirim yeni döndüğüm için tatilden yarın sabah tartılmayı heyecanla bekliyorum yolda ödem de toplamış olabilirim neyse önümüzdeki 1 ay güzel bir spor ve diyetle 5-6 kilo vermek hedefim var çünkü 1 ay sonra düğün var kuzenimin ona kadar biraz vermeliyim

Ben yine döndüm aslında bu süreçte internetisizlik beni bitirdi onun için giremedim hiç buraya en son 94.7 yazmışım 7 temmuzda tam 1 ay geçmiş bu 1 ayda çok dikkat edemesen de tatildeyken yine de biraz dikkat ettim diyebilirim yeni döndüğüm için tatilden yarın sabah tartılmayı heyecanla bekliyorum yolda ödem de toplamış olabilirim neyse önümüzdeki 1 ay güzel bir spor ve diyetle 5-6 kilo vermek hedefim var çünkü 1 ay sonra düğün var kuzenimin ona kadar biraz vermeliyim
Kolaylıklar dilerim, sağlıkla hedefine ulaşırsın inşallah...🤲😊

Ara da olmadığım için tekrar 1.gün olarak başlıyorum

Bu tartılmadığım
1 ayda -2.2 kilo daha da olabilir belki yol geldim ödem var biraz yaşasın 🎉🎉🎉

1.gün: 92.5 08 ağustos

Kahvaltı
2 tane tam buğday ekmek ile sucuklu tost

Ara
Duble türk kahvesi
2 tane kahve diyarı top çikolatalardan

Öğle
1 dolu tabak etli nohut yemeği