Yeniden Kilo Vermek ve Sağlıklı Olmak İstiyorum

Bu durağan süreçlerin yüzde kırışmaya, vücutta sarkmalara engel olduğunu da, kolajen doku kaybını önlemeye de yaradığını branş itibariyle çok iyi biliyorum. Önemli olan bu süreçte boş vermemek ve mevcut kaloriyi yükseltmemektir. Vereceğiniz kilo üç beş kilo değil de benimki gibi yirmili otuzlu kilolarsa emin olunuz ki bu bilgiler ve kararlılık çok önemlidir

Ve artık normal sürece ve yeniden kilo verme çabasına devam diyorum. Bugün Sabah = 300 cal aldım Öğlene yemek için = 280 kalori hazırladım. Birazdan yiyeceğim :kk77: Ve devamında yürüyüş var.. Akşam yeniden yazarım kısmetse

6000 adım yürüyüş ve fiziksel egzersizler :KK6: Ve Toplam günlük 940 cal :kk77: ile bu günü de tamamlamış bulunmaktayım

Sevgili Günlükcüğüm bu kadar sabrettiğimiz yeter, direnci kırmanın artık zamanıdır. Bir haftadır istikrarlı bir direniş söz konusu. Bugün mola günü ilan ettim. Özgürce yedim içtim. Varsın bir kaç gram geri gelsin. Duruma göre bir hafta ya da on günde bir molanın metabolizma hızını artırdığını artık diyet bilimi de sağlık bilimi de onaylıyor. Günlüğüm ve ben de onayladık oldu bitti :-)

Son düzenleme:
Tatlım neredesin.. bir gün yazmadın bak hemen seni merak ettim:KK60:
Ah güzel arkadaşım merak etmiş beni :KK19:. Canım bahar geldi diye benim kronikler depreşti, acil durumlarda kullandığım ilaçları da kullanmaya başlayınca ödemler arttı, baş ağrıları, tansiyon dengesizlikleri var. Böyle olunca da ilaç ilacı gerektiriyor, yan etkileri de metabolizma hızını asgariye indiriyor. Bu durumda ancak sağlık sorunları ile ve had safhada ödemle uğraşıyorum. Sinirler de bam teli gibi geriliyor haliyle ne kilo kaybı oluyor ne de bahsetmek istiyor insan

Ama kalorimi aynı tutuyorum, bu durum geçici bir durum çok şükür ki, bunun bilincinde olarak kendimi balkon sefalarına çiçeklerimle uğraşmaya verdim. Kalorimi artırmadığım için bu dönemi de inşAllah sağlıkla atlatınca yine paylaşımlar yapıyor olacağım Hoppa Şimdilik böyle bir kaç günde bir yazmakta fayda var benim için. Zaman zaman bilgiler de ekliyorum tesadüf edip okuyan olursa faydalansın diye. Geçen bir arkadaş özelden teşekkür etmiş gerçekten yazdıklarınızın faydasını görüyorum diye. Mutlu oldum tabii :KK200:

Bu arada sen nasılsın canım.?Herşey ve diyet yolundadır umarım? Öpüyorum seni sevgilerimle :KK36:

X