Yeniden Kilo Vermek ve Sağlıklı Olmak İstiyorum

Yine selam sevgili Diyet Günlükçüğüm :KK36:. Ramazan nedeniyle biraz ihmal etmiş olabilirim açıklamaları. Ama kalorimi kontrol altında tutmak için elimden geleni yapmaya devam ediyorum Hoppa

Dün biraz tuzu fazla kaçırdım diye bugün halen biraz ödemim var. Tuza dikkat edilecek! Hoppa. Bunun dışında bir sorun yok gibi. Bugünkü toplam kalori = 960 cal idi :kk77:.

_300 gram ile yola devam. Şükürler olsun Allahım :dua: . Sağlıklı bir şekilde kilo vermeye devam inşAllah.. Ramazanda neredeyse on gün kadar büyük bir direniş söz konusu idi. Önemli olan bu inatçı direnişlere takılıp kalmadan sabırla kaloriyi kontrol altında tutarak yola devam etmek. Siz kararlı olursanız o direnç sessizce kenara çekiliyor.

Tabii ki direniş sırasında serbest gün molası uygulamıyoruz ki gram gram verdiğimiz kilolar geri gelmesin Hoppa

Bunun haricinde kaloriye uygun olarak canımın istediği her şeyi tüketebiliyorum. Elbette ki iki gün üst üste et yememek, iki gün üst üste hazmı ağır ve vücuttan zor ve geç atılan gıdalar yememek, sık sık pilav, hamur işi, tatlı yememek şartı ile! Bu son üçlü grup zaten nadir olarak ve mola günlerinde tüketilen tehlikeli arkadaşlar. Arada bir tadını çıkarmak gereken ama devamlı birlikte takılmanın zararlı olduğu arkadaşlar gibi :KK51:

Genel anlamda proteinsiz kalmamaya özen göstermek, tuzu azaltmak ve yeterince su içmek sanılandan daha çok etkilidir. Çinko içeren ve yüksek kalorili olmayan gıdalar zayıflamaya yardımcıdır. Hep söylediğim gibi kilo verme hızınıza göre haftada veya on günde bir gün mola vermek yavaşlayan ve kilo kaybına karşı direnişe geçmeye hazırlanan metabolizmayı uyarmak, yeniden hızlandırmak konusunda etkilidir. Tüm bunlar bilimsel öneriler ve şahsımda pratikte uygulayıp doğruladığım önerilerdir. Hoppa

Genel anlamda proteinsiz kalmamaya özen göstermek, tuzu azaltmak ve yeterince su içmek sanılandan daha çok etkilidir. Çinko içeren ve yüksek kalorili olmayan gıdalar zayıflamaya yardımcıdır. Hep söylediğim gibi kilo verme hızınıza göre haftada veya on günde bir gün mola vermek yavaşlayan ve kilo kaybına karşı direnişe geçmeye hazırlanan metabolizmayı uyarmak, yeniden hızlandırmak konusunda etkilidir. Tüm bunlar bilimsel öneriler ve şahsımda pratikte uygulayıp doğruladığım önerilerdir Hoppa Hoppa HoppaHoppa

Ve kalori sınırımızı doğru belirlemeliyiz tabii ki. Aşırı düşük kalori sağlık açısından zararlı olduğu gibi bir süre sonra direnişleri kırmanın çok zorlaştığını görürsünüz. Kilo almamak için otla çöple beslenerek yaşamak zorunda kalan kişilere dönüşürsünüz çünkü daha fazla düşürecek kaloriniz yoktur. Üstelik vücutta haşimato gibi otoımmun hastalıklara da yol açmanız söz konusudur. Bu nedenle hangi kaloride minik minik kilo veriyorsunuz, hangi kaloride kilonuz sabit kalıyor ve hangisinde gram gram kilo alıyorsunuz iyi tesbit etmeniz gereklidir. Ve özellikle benim gibi insülin direnci, haşimato ve menopoz üçlüsü gibi özel durumlarınız varsa yavaş ama istikrarlı kilo vermenin sağlığınız ve ımmun sisteminizin sağlığı açısından gerekli olduğunu unutmamak lazım. Zaten Genel anlamda benim gibi fazlaca kilo vermesi gerekenlerde ciltte ve vücutta sarkma ve buruşma olmaması için yavaş ve sistemli kilo vermek olması gerekendir. Hoppa Ve özellikle gün aşırı, günlük olağan hareketleriniz dışındaki tempolu yürüyüşler başta olmak üzere fiziksel aktivitelerle kalori yakımına ve efor sağlamaya destek olmak da oldukça etkili ve faydalıdır. Hoppa

Bugün tam on kilo vermiş durumdayım şükürler olsun ve Allahım sağlıkla ve kolaylıkla incelip normal kiloya, sağlığa ve güzelliğe ulaşmayı nasip etsin inşAllah :dua: :KK200:

Bugünkü toplam kalori iftar + sahur = 970 cal. :kk77: Tahmin edildiği gibi kendimi ödüllendirdim birazcıcıkk :KK22:

Dün mola günümdü. Özellikle bağırsak çalıştıran türden ilave kaloriler tüketildi. Bugün beklenen şekilde kilo stabil ve normal diyet seyrine dönüldü Hoppa Haydi bakalım yeniden başarılar ve kolaylıklar bana :KK39:

X