Bebek Beslenmesi Yenidoğan Mama Önerisi.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

tse

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2015
1.374
1.266
36
Merhabalar tecrübeli anneler ,en iyi mama öneriniz nedir acaba ? Yeni doğum yaptım, bebeğim emmiyordu çok şükür artık aştık o sorunu ama sarılık olunca ve göğüs ucumda yara olunca dr mama takviyesi yapın dedi ve ara ara mama verin dedi. Aptamille başladım ama değiştirsem mi ,başka önerebileceğiniz marka varmı ara ara vereceğim mama çünkü.

Aptamil iyidir ben hiç değiştirme ihtiyacı hissetmedim.

• Beğen
Reactions: tse
Baby goat, keçi sütü bazlı bebek maması. İnstagramda gıdadedektifi adlı hesabı kontrol ederseniz önerdiğim ve diğer markaların detaylı incelemesi mevcut.

Bebekler genelde aptamilden sonra diğer mamalara zor geçiyorlar aptamil daha tatlı diğerlerine göre.

Kesinlikle Sma yı tavsiye ediyorum. Benim bebeğim prematüre doğdu. Öncelikle aptamil aldım fakat yaramadı doktor tavsiyesi ile sma aldım ve şu anda yaşıtlarıyla aynı gelişimde.

Yeğenime de babygoat kullanıyorduk, ama reflüsü yoksa gerek var mıdır bilmiyorum. Göğüsucu içinde aventin kelebek kalkanını çok övüyorlar diğer markalardan daha iyiymiş

ben golden goat kullanıyorum. en iyi mama o. hipp combiyotic de güzel. sma da olabilir. aptamil similac kullanmayın onlarda çok şeker var ve bebek mama tadına alışınca anne sütünü reddedebiliyor. golden goat ve sma daha tatsız tuzsuz reddetme durumu daha az oluyor. geçmiş olsun inşallah sarılır hemen geçer vetamamen anne sütüne dönersiniz. bol bol emzirin

• Beğen
Anlamam ama yukarıda okuyunca yazmak istedim. Şeker oranı hangisinde daha düşükse onu al. Bebek zehirlenmesin.

• Beğen
Anlamam ama yukarıda okuyunca yazmak istedim. Şeker oranı hangisinde daha düşükse onu al. Bebek zehirlenmesin.
Çok tşk ederim
.
ben golden goat kullanıyorum. en iyi mama o. hipp combiyotic de güzel. sma da olabilir. aptamil similac kullanmayın onlarda çok şeker var ve bebek mama tadına alışınca anne sütünü reddedebiliyor. golden goat ve sma daha tatsız tuzsuz reddetme durumu daha az oluyor. geçmiş olsun inşallah sarılır hemen geçer vetamamen anne sütüne dönersiniz. bol bol emzirin
Amin çok tşk ederim. Inşallah öneriniz için çok saolun

Kesinlikle hip combiotic kullanmalısın eger bebeğinde alerjik bi durum oluşturmuyorsa. Lif agırlıklı oldugu ve anne sütü tadında oldugu için bebek reddetmiyor kabız filan da olmuo

Bizim doktorumuz bebegim sarilik olunca hipp tavsiye etmişti memnun kaldık anne sütüyle beraber kullaninca gelişimi güzel oldu

Merhaba
Benim bebegım sekiz günlğk seZeryan oldugu için mama ile destekliorum fakat ishal gibi aürejli bu yenı dogdugundan dolayı mı yoksa mamadn mı kaynaklı anlaymadım yardımcı
Olurmusunuz

Merhaba
Benim bebegım sekiz günlğk seZeryan oldugu için mama ile destekliorum fakat ishal gibi aürejli bu yenı dogdugundan dolayı mı yoksa mamadn mı kaynaklı anlaymadım yardımcı
Olurmusunuz
Merak etme eger rengi sariysa endiselnicek birsey yok ilk zamanlar surekli kaka yaparlar.Gunde 3-7 arasi.Sonrada bakarsin bi kere yapsin diye :)

Merhabalar tecrübeli anneler ,en iyi mama öneriniz nedir acaba ? Yeni doğum yaptım, bebeğim emmiyordu çok şükür artık aştık o sorunu ama sarılık olunca ve göğüs ucumda yara olunca dr mama takviyesi yapın dedi ve ara ara mama verin dedi. Aptamille başladım ama değiştirsem mi ,başka önerebileceğiniz marka varmı ara ara vereceğim mama çünkü.
Merhaba, meme ucunda yara gercekten anneleri zorlayan bir durum. Doktorunuzun tavsiye ettigi kremleri kullanin. Yaralarin veya catlaklarin iyilesmesi icin havalandirin. Meme ucu icin koruyucu pad kullaniyorsaniz sık sık degistirin. Yara ve catlaklar cogunlukla bebegin emmeyi tam bilmemesinden kaynaklaniyor. Degisik tutus pozisyonlarinda da emzirmeyi deneyebilirsiniz. Bu konuda saglik kuruluslarinin videolarini izleyebilir, hastaneden veya doktorunuzdan da tavsiye alabilirsiniz. Sık sık sagmaya calisin emzirmenin yanında. Cunku vucudun tepkisi ne kadar cok sut cikarsa vucuttan disariya o kadar ihtiyac var seklinde oluyor ve de artisa etki ediyor. Bol bol su tuketin; MayoClinic emziren kadinlarin gunde 3lt su tuketmesi gerektigini tavsiye ediyor. Beslenmenize dikkat edin. Stresten uzak durun. :KK66: Malesef ben de hassas bir cilde sahip oldugum icin normalden uzunca bir sure bu sorunla ugrasmistim ama geciyor. :) Doktorunuz eger ki mama takviyesi dediyse kendisinden de bir oneri isteyebilirsiniz. Mutluluklar, kolayliklar

Bize doktorumuz ve doktor kardesim hipp onerdi onu aldik. Emziriyorum ama arada bir disarda isim falan oldugunda mama birakiyoruz.

Beni kızımda en çok Hipp combiotic seviyor. Diğerleri yoğun kalıyor ve kabızlık sorunu yaşıyor.

X