Yeryüzünün Tek Fakiri Ben Kalacakmışım Hissi

Aslında hiç malım mülküm olsun şu kadar param olsun derdim olmadı ama aileyle yasiyorum maaşım asgariden bi tık yüksek anca aydan aya ucu ucuna yetiyor bazı aylar eksileri bile gordugum oluyor hic kenarda birikimim olmadı oyle cok lux masraflari olan biride degilim gecenlerde bi yerden param artmisti bi miktar keske ceyrek alsaydim bi kac dolar bisey alaydim diye hayiflsmiyorum

Babam zamanjnda cok iyi kazanan biriydi ama hic kiymetibi bilmedi pek bisey yapmadi bugun bakinca ya gelecekte babam gibi olursam diye kaygilaniyorum sanırım

Suan bile iste oturdugum yerde birinin agzinda dolar öbürünun kredi bi digerinin ev araba cidden bu konular cok rahatsiz ediyor
Konuşmamak mümkün mü ya? Dk başı batiyor ülke. Nisanda pound 11.5tu simdi 16.5 biz konusurken bile artiyor kur. Exchange ofis gibi oldu muhabbetlerimiz haklisin da tabiki düşünmelisin gelecegin sozkonusu. Ben de isterdim hic maddi kaygilar yasamadigim minnos bi hayatim olsun. Annenin babanin dönemi ne ki yani su an on beteri. Toparlanabilme ihtimali vardi en azindan o zaman. Burdan geri dönmenin yolu da yok. Devlet su an elinkini ceviriyor ordan alip obur tarafa koyuyor anca.

Bu mevzu artık para mevzusu da degil sosyolojik olarak toplum çökmeye baslayacak. Kavgalar cinayetler dolandirilmalar soygunlar artacak e bunlar artinca hayat ayik kafayla cekilemeyecegi icin uyusturucu alkol tüketimi artacak sonra silahlanma baslayacak. 2022den sonra zaten dünya genelinde kıtlık öngörülüyor. Mesele yatirim meselesi olmaktan da çıktı.

Bence insanlar biriktirme ve para olaylarını aşırı abartıyor..Gelecek kaygısı çekmemek için falan da değil yani o ‘insanlar ‘bence ne yemeyi biliyor ne para ile keyif almayı 🤭😖Anca yastık altı ..Sanki kefenin cebi var.Geçenlerde tvde para kaptıranlar vardı,100 bin ,200 bin falan,nasıl ya,bir de millet fakiriz diye ağlar..En fakirinin hesabında cevirsen 200 bin garanti ben de anlamadım🤷🏻‍♀️
Telefonumu da çıkarayım mı :KK70:

Ben fakfakirim cidden 200 binim yok

Sakın ha sakın elinde kaybettiğinde seni üzmeyecek miktar var ise borsa bitcoin falan gir. Ama yok kendimden kısıcam diyorsan girme..

Çok akıllı üst seviye ordinaryus profesöryus kocam arkadaşının aklına girip ilk önce borsa sonra kriptoya para yatırdı. Tabi ki battı.
Kendine güveniyorsan gir bu işler öyle kolay olsa bir tane fakir kalmaz dünyada.
Eşim olacak beyinsizde yeni anladı.
Bir de kredi çekip girenler var

Hayatımda hiç yatırım yapmadım , yatırım çokta gerekli değil bence. Ama illa kenara atıcam derseniz döviz yada altın atın uzun vadeli ellememek şartıyla.

Hangi analistleri takip ediyorsunuz acaba ? Sakıncası yoksa yazabilirmisiniz bana ? Ben geçen martta başladığım kripto camiasında 35 bin batırdım 😂 henüz yeni geldi yerine bu para . Ana parayı kurtardım ama Daha kara geçemedim 🤦🏻‍♀️
Batırdım derken karı mı kaybettiniz yoksa sıfırken girdiğiniz parayı mı

Batırdım derken karı mı kaybettiniz yoksa sıfırken girdiğiniz parayı mı
İlk oynarken biraz kar aldığım olmuştu ama yüksek rakamlar değildi. Sonra bir anda düşüşler oldu ya heh işte o dönemde hesabımda olan 35 bin 15 bin gibi bir şeye düştü. Şimdi yeni yeni maliyetim çıktı yani para yeniden 35 bin oldu. Henüz üzerine kara geçemedim ama.
He şu da var ben parayı bir sürü coine bölmüştüm tabi bu da etkili oldu. Örneğin ship e öylesine attığım 50 liranın 1800 lira olduğunu gördüm 😅 tüm parayı oraya yatırsam bugün milyonerdim 😂

Bu kripto işleri hiç bize göre değil ben finans dersleri almama rağmen bu kadar para yatırmaya korkuyorum. Doğru yatırım paranın hepsini bir yere yatırmak değil riski dağıtıp birçok yatırım aracına yatırmaktır. Zaten kolayına para kazanayım kafasında olanlar elindekini de kaybediyor. O yüzden iyi düşünüp yatırım yapın ve çevrenizdeki insanlara da çok aldırış etmeyin

Iyi geceler kızlar

Belki sizinde cevrenizde bir suredir vardir bu bitcoin meseleleri falan.
Aslında 1 yılı aşkın bir süre önce çevremdeki insanlardan hep bitcoin altcoin borsa yok altin aldim yok gümüs aldım yok buraya verdim gibi bir dolu laflar dönmeye basladi nereye otursam yok borsa yok arabasini satıp bitcoine yatiranlar kredi cekip altın alanlar sonrasijda ikinci bir ek is yapanlar yada is yeri acanlarla doldu cevrem

Gercekten yeryüzünde belki paraya en son ehemmiyet verecek insan bile degilken param beni döndürsün kimseye muhtac kalmayayimda yatirimimda olmasin kafasindayken bunlari gördükce sanki cevremdeki herkes zengin olacakta ben yeryuzundeki tek fakir olarak hayatimi geçirecekmisim gibi geliyordu zamanla bu hissi ustunden attim

Ama bugunlerde tekrar oturdugum yerde altin bu kadar oldu su kadarim var yok bunu mu alsam sunu mu alsam diye ortalikta laflar dönuyor gecen bi arkadasimla konustum oda diyor ki cevremdeki ogretmenler ek ders veriyor dershanede kurslarda falan calisiyor insanlar ha bire guzdllik merkezleri saglik merkezleri acmaya basliyor bende böyle hissetmeye basladim diyor.

Sabit geliri olan biriyim sadecd bi kac ayda bir cok fazla mesaiye kalirsam ek bi ucret aliyorum onun disjnda ek bir gelirim yok elimden yaptogim isten dosya kagit kurek sistem islerinden baskasini yapmak gelmez ha sunuda soyleyeyim gercekten o kadar yorgun dusuyorum ki elimden baska bir is gelse bile kalan zamanimida oraya vermek istemem

Ama dolar altın ciktikca temel ihtiyaçlar ışik hıziyla yukseldikce her gittigim yerdede insanlarin servetlerine servet katma cabalarini gordukce iyice psikojik olarak bir çöküş içine giriyorum.

Benimle ayni durumu yasayaar varsa bu ruh halini nasil yendiniz
İnsan insanı etkiliyor tabii
Dün bir cenazeye katıldım, her şey oraya kadar, 15 dk cenaze namazı, 15 dk mezarlıkta defin, tüm çabaların sonucu bu o yüzden çok yormayın kendinizi, hayat hesapladığımız gibi olmuyor maalesef

Bence insanlar biriktirme ve para olaylarını aşırı abartıyor..Gelecek kaygısı çekmemek için falan da değil yani o ‘insanlar ‘bence ne yemeyi biliyor ne para ile keyif almayı 🤭😖Anca yastık altı ..Sanki kefenin cebi var.Geçenlerde tvde para kaptıranlar vardı,100 bin ,200 bin falan,nasıl ya,bir de millet fakiriz diye ağlar..En fakirinin hesabında cevirsen 200 bin garanti ben de anlamadım🤷🏻‍♀️
Ben sana soyliyim zamanin da yokluk cekmis insanlar genellikle birikim daha cok yapıyor. Zengin de olsalar aliskanlik oluyor.
Benim ailemin maddi durumu iyi ama hala birikim yapar , kendilerine gore fuzili harcamazlar . Ben de kizardim onlara.
Ama suan yaşadığımız durumda hak verdim .
Suan kenarda paraları olmasa hem kendileri hem biz onlari düşünecektik . Simdi kafalari en azindan maddi olarak rahat.

X