Yeteneksiz miyim ?

1. Eşimle tartıştığımız günün ertesi günü kursu aradım, saati 250 tl dediği için tırım tırım döndüm. Ne kadar sürede isteğimiz seviyeye gelirsiniz bilemiyorum dedi. Yani ucu bucağı yok kaç saatte halledilecek bu iş ? eğer ilerleme göremezsem o yola gireceğim mecburen. 2. navigasyonu eşime co pilotluk yaparken bile kullanırken önden hareket edemiyorum ya da navigasyon yavaş ya da yine bende sorun var 😂
Nasil saati 250? 😮 Neresi burası? Öyle olsa ben batardim 🤦‍♀️. 75-80 tl'ye aldım ben saatini.

Olay şu araba beyinle olmuyor. Bisiklet kullanmak gibi beyincikten yönetilen bir aktivite. Kaykay hakkında 500 kitap okuyun, üstüne çıkmadan öğrenemezsiniz. Aynı şekilde yüzme de böyle. O yüzden mümkün olan her fırsatta kullanın. Kol bacak koordinasyonu oluşacak. Beyincik bunu yapmayı öğrenmeli, pratiksiz olmaz. Kullanırken stres yapmanız sadece gerilemeye sebep verir. Bisikletdeyken sürekli düşeceğim derseniz düşersiniz,bunun gibi. Kendinize yüklenmeyin bu cevval gibi olmakla , bilmekle, becermekle ilgili değil.

Eşim şey diyor , hiç hocaya saygım yokmuş. Artistmişim 😎 kendi kafama göre takılıyor muşum , yahu tabii kendi kafama göre takılıcam sen mi olacaksın yanımda hep. 5. vites bir hayal bi ütopya nasıl geçildiğini bile bilmiyorum 😬
Ben biliyorim da geri dörde geçirecekken ya geri vites yaparsam diye ödüm kopuyor 😌

Eşsiz cikmmak en iyisi
İlk zamanlarfa daha arabayı kaldırırken 2 ye taksana diye honkuryordu yanımda onsuz çıktığımda daha rahat ettim

İnsan onlarla arabaya bindi mi bir baskı hissediyor üzerinde 🙄 sanki onlar işin pîri de biz yanlış yapacağız peh :cool:

Olay şu araba beyinle olmuyor. Bisiklet kullanmak gibi beyincikten yönetilen bir aktivite. Kaykay hakkında 500 kitap okuyun, üstüne çıkmadan öğrenemezsiniz. Aynı şekilde yüzme de böyle. O yüzden mümkün olan her fırsatta kullanın. Kol bacak koordinasyonu oluşacak. Beyincik bunu yapmayı öğrenmeli, pratiksiz olmaz. Kullanırken stres yapmanız sadece gerilemeye sebep verir. Bisikletdeyken sürekli düşeceğim derseniz düşersiniz,bunun gibi. Kendinize yüklenmeyin bu cevval gibi olmakla , bilmekle, becermekle ilgili değil.
Ama ben çok iyi yüzerim ve 30 yıldır bisiklet sürerim. Benim beyincik arabaya gelince mi tekliyor . youtube videosu izliyorum haklısınız hiçbir etkisi olmuyor gelişimime 😬

Ama ben çok iyi yüzerim ve 30 yıldır bisiklet sürerim. Benim beyincik arabaya gelince mi tekliyor . youtube videosu izliyorum haklısınız hiçbir etkisi olmuyor gelişimime 😬
En azından beyincikte sorun yok belli 😁 Bir günde çok iyi yüzemediniz ama yada ilk bindiğinizde bisikletle patinaj çekemediniz. Öyle düşünün. Onları öğrendiğiniz gibi öğreneceksiniz

Kimseyle cikma, al anahtari yuru git. Once bir aksam uzak markete, bir gunduz pazara, 2 kez de kent/ilce merkezine...
Ben arabayi oglan cocuklari gibi calarak baslamistim ergenken, acemi iken pazar sokagina girdim mecburen ciktim :)) Bir gun babam atti anahtari atasehirin ortasinda, surdum ettim sira kapali otoparka 2 duvar arasindaki bosluga park edip eve cikmaya geldi, sen kullan dedigimde "park edemedigin arabayi kullanamazsin" dedi.. ozetle kolaylastirmaya calismayin, yasansin ve bitsin.
O gun bu gundur 52 km uzaktaki (dag yolu-otoban-toprak yol karmasi) isime her turlu kar, buz, sis, guneste gittim, gunun her saati herhangi bir arabayi herhangi bir yerde kullanirim. Basit tamirat yapar, lastik degistiririm, arac cekerim... kendine guven hepsi olur

En azından beyincikte sorun yok belli 😁 Bir günde çok iyi yüzemediniz ama yada ilk bindiğinizde bisikletle patinaj çekemediniz. Öyle düşünün. Onları öğrendiğiniz gibi öğreneceksiniz
Beyinciğime maşallah ❤️ doğru hiçbirini tek seferde öğrenmedim ya da pratikleşmedim ama şu var onları öğrenmeye mecbur değildim amacım zevkti. burada bir baskı var bu baskı beni başarısız kılıyor sanırım.

10 ay önce istanbul' dan taşındım :/ istanbul' da ucuz olması incitti beni ama şu an 😂
[/QUOTE
Can sıkmıştır, doğru 😂😂. Bulunduğunuz yerde de birkaç yere daha sorsanız. 250 çok uçuk geldi bana. Belki bulunur daha uygunu. Özel ders verenler de oluyor. Benim özel ders aldığım hocam çok iyiydi. Onun sayesinde öğrendim. Onlardan da bulabilirsiniz. Cok fazla istemiyor onlar da.

1. Eşimle tartıştığımız günün ertesi günü kursu aradım, saati 250 tl dediği için tırım tırım döndüm. Ne kadar sürede isteğimiz seviyeye gelirsiniz bilemiyorum dedi. Yani ucu bucağı yok kaç saatte halledilecek bu iş ? eğer ilerleme göremezsem o yola gireceğim mecburen. 2. navigasyonu eşime co pilotluk yaparken bile kullanırken önden hareket edemiyorum ya da navigasyon yavaş ya da yine bende sorun var 😂
Armut diye bi site var. Ordan bul

Ama ben o pompalama ile kendimi güvende hissediyorum. Pompalama yaptığımı nereden anladın ya 😂 durumum çok mu vahim dr hanım söyleyin hiç iyileşme şansım yok mu ?

:KK70: :KK70: :KK70:
Kısa süreli bir tedavi sonrasında çok daha iyi olacaksınız sayın Prenses. Ancak omur boyu fizyoterapi ve pratik gerektiren bir hastalık bu. Spor gibi :KK70:
Güvendiğimiz alanların dışına çıkmazsak yeni başarılar elde edemeyiz :KK70:

Ehliyeti alalı 1.5 sene oldu o da 4.sınavımda alabilmiştim :KK70: hala stop ettiriyorum ama öyle böyle değil araba baya sallanıyo can çekişerek duruyo.vitese bakarak vites değiştirmeye çalışıyorum, sağıma soluma bakınca direksiyon hakimiyetim bitiyo sağıma bakıyosam araba da sağa doğru gidiyo. Ben baya umutsuz vakayım trafiğe çıkmamayı düşünüyorum kendim ve trafikteki insanların iyiliği için :KK70: otomatik alırsak belki :/

Benim derdim park etmek. Yön ortasında kaldığım rica ettiğim çok oldu. Önceden lüks için kullanmam gerekiyordu. Artık annem icin ve pandemi sürecinde zorunluluk oldu. Araba biraz uzun başlangıç kullananlara göre. Sadece evin önüne alıştığım.için rahat park ediyorum. Park için ne yapmak lazım ?

Dikkat daginikligi mi var? Yollari, kavsaklari kacirabilirim demeniz, yer yon duygum zayif demeniz bunlara dikkat etmemekten mi acaba?

Araba kullanirken baslarda bircok seyi ayni anda yapiyor ve hepsine dikkat veriyor oldugunuz icin dediginiz gibi yollar, sapaklar kacabilir. Zamanla gaz, fren, vites, sinyal vb beyincige inince onlar otomatik olacagindan tum dikkat yolda olur ve boylece kacirmazsiniz birsey. Araba kullaniminda trafik degil de sadece makineyi surme kismini beyincige indirmek icin bos arazide pratik yapilir. Onlar tamam olunca, trafikte pratik kazanmak icin de bos sokaklarda, ara tenha yerlerde baslayip yavas yavas dozu artirin. Bu kisim basta biriyle olursa o size yollari soyler, siz trafikte makineyi kontrol etme acemiligini atarsiniz. Sonrasinda artik arabayi kontrolle ilgili bir sikinti kalmadiginda da yalniz cikmak gerek ki trafik isaretlerine, yonlere vb dikkat vermeye alisin.

Bu asamalar herkes icin ayni hizda olmayabilir, kimisi bazi asamalari cabuk yapar, kimisi daha yavas. Ama dedigim sirayla pratik yaparsaniz, kendinize guveniniz artar ve sonra kafada hic cekince kalmaz.

Kisa vadede soruna cozum olarak da, hergun gideceginiz yolu ezberleyin ama yine de dikkat yolda degisiklik olabilir :) Onun icin en iyisi bol pratikle guveni artirmak.

Kızlar ben kullanmaya başladım. 3 haftadır araba ile gidiyorum. İş yerim Gebze'de ben İzmit den gidip geliyorum. Hala sabah ve akşam gidiş geliş saatleri biraz panik havası var. Ben yaptıysam herkes yapar.

X