yılbaşında eşimin ailesi bize geliyorlar ,ama istemiyorum bi akıl verin nolur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

puccakanka

Canlarım iyiki varsınız
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2009
7.083
385
eşimin ailesi köyde duruyolar ve aydan aya maaş çekmeye geliyolar ve bazen bizde bazende kendi kızında kalıyolar 1 gece ve dönüyolar evlerine..bugün kayınvalidem aradı ve cuma günü düğüne geliceklerini söylediler:KK43: ve 2 gün sizde kalıcaz ha haberiniz olsun dedi:KK43:,,ben onlara hiç ısınamadım,çok olaylar geçti uzun hikaye,,kısaca sevmiyorum eve geldiklerindeyse olmadık şeylerden kavga çıkıyo falan,,rahatça herşeyide konuşamıyorum onlarla hemen lafı ters anlayıp çekip gidiyolar bağıra bağıra,,bana telde öyle diyince bende tamam demeye kalmadan açıklma yaptı,,neymiş oğlu aramış dün,, ablamın evinde kalcam ben,, siz gelince abimlerde yatın,ben yatcam burda demiş ,ki heray sırf pedere ,evde sigara içittirmiyorum diye kalkıp kızının evine gidiyolar ve yatıcak yerde var yani kayınbirader neden öyle dedi bilmiyorum..neyse tamam diyip kapattım eşime dedimki,,bak annen 2 gün sizde yatcaz diyo eğerki yılbaşını bizimle geçirmeye kalkarlarsa çok kızarım ona göre:KK43:(( gibi bişey söyledim ,,bi çare bul ve ogün burda olmasınlar gitsin ablanın evine nasılsa eşi kardeşi içmeye dışarı çıkcaklarmış,,niye bizde kalcaklarya diye üzülmekle sinir arası söyledim oda ne söyliycem bilmemki dedi,,napıcam bi akıl verin nolur yaa,,
böyle özel bi gecede onlarla değil eşimle çocuklarımla başbaşa geçirmek istiyorum:KK14:...tam bi aydır her cumartesi(eşimin tatilidir) bugün birlikte vakit geçircez der ama mutlaka birileri gelir ya kardeşi gelir ya ablasıgil yemeğe geliyoruz derler çekilip gelirler,,ya arkadaşlarıyla dışarı çıkar 1 aydır tatilinde evde geçiremedik çok kızdım buyüzden zaten ve geçen cumartesi pazara çıkarken bugün kimseyi getirme bakalım tamammı 1 aydır evde tek başımıza geçiremedik dedim ama noldu aradı ablamlar yemeğe gelceklermiş dedi,,:KK47:bozulunca hadi hadi bozulma haftaya söz beraber geçircez kimse olmıcak dedi,,bugünde bu çıktı eğer yılbaşındada onlarla geçircek olursam çıldırırım ben kavga çıkar çok büyük ,onları üzmeden ne yapabilirm..sizlerde akıl vardır yardım edin,,beynim durdu benim:KK43::KK43:

edit: burda kızlar beni yargılıyolar kötü gelin diye ama eskiden bi topic açmıştım pederle ilgili okursanız eğer belki biraz olsun hak verirsiniz bana:KK25:

http://www.kadinlarkulubu.com/esi-e...riniz-size-boyle-teklif-yapsa-naparsiniz.html

31.12.2011

kızlaar yılbaşı sabahındaa karakolluk olduuk:KK14::KK14:nedeni okadar komikki sinirden devamlı ağlıyorum..:KK14::KK14:
dün kayınpederim sigara içti durdu evde..ses çıkarmadım..çocuklar hep yanında ve o fosur fosur içiyodu..neyse gece oldu bunlar öteki odaya yatmaya gittiler..eşim geldi işten bizde yatcaz..oğlan elinde uzun bi oyuncak kül tablasını almış eline,, sigara içer gibi yapıyo..bi afra tafralar..yapma dedim almaya çalıştım kül tablasını ağladı bağırdı vermedi..kız uyuyo diye pek bişey yapamadım..sonra ayak ayak üstüne atıp sigara içme taklitleri yapmaya başladı..eşime bak gördünmü babanın yaptığını çok güzel örnek olmuş demi bugün evde izin verdim içmesine diyee..oda yapma falan diye bağırdı çocuğa ..sonra bana dedi bişey olmaz dedi bende sinirimi çocuğun elinden kül tablasıyla uzun oyuncağını almakta buldum çocuğada patladım tabi bağırdım..başladı ağlamaya susmuyo..kızı uyandırdı dahada kızdım falan..neyse gece bitti..sabah kahvaltı ederken eşimin ailesi ve biz.k.peder kalktı kültablası sordu nereye koydun diye..bende dün torunun naptı biliyonmu diye,,dünkü olayı anlattım..bu başladı tavır almaya bağırmaya bidaha içmem aman..sokağa çıkıp içerim bundan sonra aman siz rahatsız olmayın diye afra tafra çıktı merdiven başında içmeye başladı,,eşimde bana kızdı söylemesen olmazmı şimdi ağzımın tadını bozuyon dedi..bende biraz içi acısında dikkatli olsun diye paylaştım onu dedim,,ben ona içme evde demedim,,onun vicdanına bıraktım..falan derken çocuğun aklına geldi yine uzun oyuncağı istedi sigara içcekmiş:KK25:babası bi bağırdı itekledi bunu sus yok içmiceksin istemiceksin gibisine hareklerde bulnunca dayanamadım,,başladım bağırmaya..dedim sen baban yüzünden çocuğa vuramazsın hakkın yok:KK19:ama öyle böyle derken kavga büyüdü ablam gürültüye çıktı..k.peder ablama hakaret etti siz böyle yaptığınız için eşiniz boşuyo işte gibisine(ablam eşini bıraktı ve boşandı ama adam kocasının ablamı bıraktığını sanıyo:KK19:)neyse ablam bu lafa bi sinirlendi..itekledi adamı filan eşimde ablama saldırdı babama bişey yapamazsın diye..ablamda polis arıcam dedi gitti ve dediğini yaptı gelip eşimi götürdüler..hemen bisikletle arkalarından gittim ifadesini almadan önce.ben dedim eşimi niye getirdiniz ben şikayetçi değilim dedimya.ben babasından şikayetçiyim onun yüzünden dayak yedim eşimden dedim ,,halbuki sözlü dayaktı bu yanlış anlaşılmış..sonra ifademizi aldılar hastaneye rapor almaya götürdüler..dayak olayı olmadı dedim tamam diyip gönderdiler..karakolda ifade tamamlanıp..ablanızda gelmek zorunda dediler bende ablamıda evden alıp beraber gittik,,oda verdi ifadesinii,,demin eve geldik..eşim saat 12de ifadesini verip düğüne gitti bensiz:KK19:çok kırgınım..söz vermişti bidaha ailem yüzünden seni kırmıycam diye..ama noldu şuan ortalarda yok annesinin babasının olduğu düğüne gitti..ve halada gelmedi..yazıklar olsun diyorum ne diyim..ben onu bukadar severken onsuz yaşamayı düşünemezken onun yaptıklarına bakın:KK14::KK14:bugünümüz zehir oldu..neden!!!bi hiç zıkkım yüzünden sigara illeti yüzünden ve bunların başı olan babasının yüzünden..allah ıslah etsin..allaha havale ediyorum o nasıl biliyosa öyle yapsın..bi sigara ya bi sigara gelininden oğlunun yuvasından huzurundan..torunlarının sağlığından dahamı önemli bu yazıklar olsun öyle kayınpedereee:KK19::KK19:

ilk sayfayı okuyupta yorum yapanlar için son sayfalardan alıntı yaptım,,kırmızlar alıntılar,morlar yanıtlarım

akandeniz kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
En Büyük KK
çok sinirlisin canım sakin ol...
herşeyin hayırlısı...
su akar yolunu bulur....
eşinide alttan al biraz daha fazla zora sokmayın...
babasıylada görüşmezsin olur biter

En Büyük KK
inanki burdada kimseyi kırmak değil amacım ama sabahtan beri ellerim titriyoo gözlerimde yaş durmuyoo,,ifade verirken bile çocuğumun o halini anlatırken tutamadım gözyaşlarımı..ve inanılmaz sinirliyim evet..kişiliğimde bu var,,engel olamıyorum..mutlu olsunlar diye hiçbi çabası yok zaten bari bırakında kendi halimizde yaşayalım huzurumuzlaa..o adama baba bile demek gelmiyo içimdeen ,,onun nazlarına afra tafralarına bunca yıl sabrettim saygı duydum kim için eşimin babasıdır diye,,ama o bidefa demediki oğlumun karısı nihayetinde ve gelinimin evi o yaşıyo burda sigara içme diyosa onun sözü geçsin kaç rahatsız etmiyim kavga çıkmasın diye düşünmedi,,deli oluyorum hala nasıl dayandığıma..kaçıncı büyük sigara kavgası bu yeterya yeter..hayatta sigaradan nefret ettiğim kadar hiçbişeyden etmiyorum..kafam çatlıycak migrenden şuan...ama bırak tavır almasın kavga çıkmasın diye evdede içmesine karışmadım bumu mükafatım yazık..bidaha arasada affetmiycem onu bitti..:KK43:
En Büyük KK

01.01.2012
En Büyük KK
Alıntı Sibelim84 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
arkadaşım soyleyeceklerime kızma şimdi Ben sigaradan nefret eden bir insanım oyleki kültablasını bile ellemem. dumanıda dokunur nefret ederim o illetten. Amma velakin evlendiğimde tabi babamda kayınbabamda annemde evimde sigara içebilir. Bunu bu kadar buyutmeye ne gerek vardı. Çoçuğunun etkilendiğini söylemişisn olabilir çoçuk bu. Benim kardeşim minicik bir çoçukken yoldan izmarit toplarmış ama şimdi sigaradan nefret ediyor. Annemde babamda içerdi nolduk ikimizde nefret ettik sigaradan özenmedik yani. Değer miydi gününüzü zehir etmeye. Bence hatayı birazda kendinizde arayın. Yaşlı insanlar belliki bu illeti bırakamıyorlar nolmuş oğlunun evinde sigara içmisse. Tekrar diyorum bende nefret ederim bu illetten ama bence değmezdi bu yaşananlara

En Büyük TÜRKİYE
ya yazdıklarımı benmi anlatamıyorum sizmi anlamıyorsunuz..zaten sırf evde içmesine izin verdiğim için yaşadım bunca olayıönceleri evimde içrtmezdim oda afra tafrada olsa çıkar balkonda içerdi..neyse son 3 aydır her geldiklerinde evde içiyodu veya hava az sıcaksa balkonda içiyodu ama bu sefer soğuk dışarısı diye içsin bırak dedim..ses çıkartmadım..ertesi gün yine içmek istedi tamam veriyim kültablasını ama torunun dün böyle böyle yaptı dedim,,ama kesinlikle evde içme demedim..biraz vizdanı sızlar belki balkonun kapısını veya camı açar dedim ama yok..başladı afra tafra bağıra bğıra..aman rahatsız olmayın siz ben sokaktada içerim vs. çıktı merdiven başında içti..evde eşim bana dedi zaten söylemeseydinya ne diye aklına geldi şimdi dedi,,onada bişey demedim,,sadece ben babana içme evde demedim torununun yaptığı bi şeyi paylaşamıycakmıyım dede değilmi o,,niye alınıyo hemen,dedim...yine bişey yoktu ama oğlan hala sigara içmek için o oyuncağını alıver diye diretince eşim çocuğa vurdu itekledi..çocuk nasıl ağlıyo ama ben dayanamadım,baban yüzünden vuramazsın çocuğa dedim,oda karışma benimde çocuğum o vurarımda severimde dedi,,ben bunu kabul edemem,,

En Büyük KK
Alıntı fistikli_dondurma kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
ohhh iyi ya geldiğine göre srun yok demektir hadi siz güzel güzel barışın gerisi hikaye
birdahada kendini lütfen böyle konumlara düşürüp yıpratma hem kendini hem eşini hemde çocuklarını
daha sakin ol daha akılcı hareket et
yuvan için.

En Büyük TÜRKİYE
herşey yuvamdaki huzur için zaten,,kimseyi bu saatten sonra düşünücek değilim,,eğerki o baba olsaydı evdeki huzuru bozmazdı...nasıl rahatım ama allah bidaha yüzünü göstermesin o adamın bana amiin...
En Büyük KK
Alıntı Nessy kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
Son yaşananlar hiç de hoş değil.Ufacık bir sebepten büyümüş de büyümüş.
Sevgili konu sahibi,hayatta her zaman bizim istediğimiz olmaz.İnsanları da anlayışlarını da değiştiremeyiz bazen.
Örneğin sigara.O artık kayınpederinizin insafına kalmış.En fazla uyarabilirsiniz o kadar.
Sizin evinize sadece eşinizin ailesi gelmiyor ya.Bütün misafirlerinize de mi içme diyeceksiniz?
Evdeki durumu kontrol ettiniz,bu çocuk büyüyecek arkadaşları,çevresi olacak.Sokakta arkadaşı sigara içecek bunu nasıl engelleyeceksiniz?Çocuğunuzu sürekli takip mi edeceksiniz?Çocuğunuz sırf sigaradan dolayı arkadaşlığını kesemeyeceğini söylerse ne cevap vereceksiniz?
Unutmayın ki yasak=tutkudur.
Ben de halamdan,teyzemden görüp sigara içer gibi yapardım.Sonunda annem sigara içirtti bana.Bir öksürüyorum bir öksürüyorum...''Bir daha mı bir daha.'' dedim içimden.
Sonraları ara ara sigara içme teşebbüslerim oldu.Ama yok alışamadım.İçmiyorum.
Annemlerde-altı kardeşler-dedem haricinde herkes sigara içiyor.Annem alışmamış aksine.
İrade devreye girer burada.Akrabam sigara içti diye benim de içmem gerekmiyor.Ki onlar köprüden kendilerini atsalar benim de atacak halim yok.
Herkesin yaptığını iyi-kötü sorgulamadan yaparsak halimiz duman.O kadar yaşlı insanları değiştirmeye çalışacağınıza şu saatten sonra çocuklarınıza çelik gibi bir irade kazandırmayı deneseniz bu kadar sorun yaşanmaz.Daha kısa sürede,daha başarılı olursunuz.
renkle işretlediğim sorularına yanıtım olucak,,

En Büyük TÜRKİYE
güzel arkadaşım,,demişsinki uyarman yeter,,ben 4 yıldır uyara uyara dilimde tüy bitti,,bu adamla başa çıkılıcak gibi değil,,anlıyorum tiryaki bırakamaz,,ama ben bırak demiyorumki,,rahatsızım ben migrenim var dayanamıyorum sigara dumanına benim yanımda içme bari dedim yıllardır ama lafı neresiyle anlıyo bilmemkiya bari sen içene kadar ben dışarda duruyim dememede karşı..neymiş sigara yüzünden değilde onun yüzünden çıkıyomuşum,,onu evde istemiyomuşum ooooffbu adama laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zorinanki..yaşamayan bilmez..ama beni kınayanlara allahta daha beterini versin inşallahta ne durumda olduğumu anlamalarını sağlasın rabbim
eve gelen misafirler evde içer elbette içmeyin diyemem,,hangi birine anlatabilirm bunu..ama herkez bilir sigaradan nefret ettiğimi..oyüzden balkon veya camlar açılır soğuk bile olsave en önemliside o gelenler eşimin yakınları olur genelde,,çünkü benim yakınlarım asla ama asla evde sigara içmezler,,içmeyenlere saygıları vardır çünkü,,en öncede babam,,babam hayatta evimde sigara içmemiştir,,çünkü rahatsızlığımı biliyo ve ya balkona çıkardı yada içmezdi gidene kadar,,kendi babamda kırk yılda bi gelir,,da doğumgünü olursa çocukların,,yada yemek daveti verirsek,,asla içmedi..ve babam k.pedrimi gördüğü yerde bi kaşık suda boğcak derecede nefret yüklüdür..ben arada bahsederken bile bin laf işitirim bahsetme ondan bana diyee..bense yazık onlarla uğraşmak zorundayım ayda birde olsa her seferinde bişey çıkartıp huzurumuzu bozup gderler..buseferde öyle oldu ama yoook busefer arasada açmıycam telefonuaffetmek laçkalaştı onun kafasında nasılsa affeder gelinim beni diye düşünüyo..ama yook zaten burda kavga esnasındada eşine kalk gidelim,böyle gelinin evine bidaha ayak basmam dedi,oğlunu doldurmaya başladı boşa oğlum karını ben sana tanıklık yaparım dedi,,iyice sinirim attı olafa,,ve bak günlüğümde 4 yıldır yemin ederek çıkıp gittiğin günleri anlatmakla dolu,,herseferinde yemin edip ayak basmıycam diyip gittiğini ve 1gün geçmeden telefon açtığını ve barışalım ben hatalıyım affet dediğin yazılarla dolu okuvereyim,,eğer yine bu şekilde yemin ettin şimdi gittin ararda affet ben hatalıydım içmeseydim sigara yaşanmıycaktı bunca olay gibi laflarla af dilersen yemin ederim affetmem bu son görüşün olur buray dedimde,,öylemi kızım tamam dedi ayakkabılarını çıkartıp ,eve girdi ve oturdu başladı sen haklısın demeye,,ama ben sinirliydim bikere eşimde babasına konuşma boşuna baba hadi düğüne gidelim biz falan derken polis geldi,,iyice kızdı tabi,,ben polislere şikayetçi değilim,hem şikayetçi olsam nolcak, yarın barışcaz gene nasılsa, pişman olan ben olcam,dedim ama ablam ettiği için tel yinede alıp götürdüler,,bende bağırdım balkondan eşimi niye götürüyorsunuz ben şikayetçi olmadımki,,diyince,ablan ikayetçidir belki ifade alcaz dediler ve gittiler,bende arkalarından gittim yetiştim..olayların devamı malum

En Büyük KK

Alıntı damlaSude kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
kesinnikle katılşıyorum arkadaşlara tatlı dil yılanı deliğinden çıklarır güzel tatlı sözle mutfakta için deseniz yok içmemmi diyecek balkondamı yok sanki evde bizlerinde var idare ediyoruz onlar bizimde annemiz babamız kocamız onların sayesinde oldu bizlerde birgün kayınvalide peder olacağız biraz merhamet anlayış diyorum çok büyümüş olaylar evet bizimde gücümüze gidecek şeyler oluyo ama birazda idare etmek lazım ayda bir gün geliyo diyorsunuz ve o kadar şikayetçisiniz çok ya ayda bir gelmeleri yaaa günah günah

En Büyük TÜRKİYE
yukarda anlattım canım ,,adama zaten bunca yıl orda burda iç dememden ötürü çıktı kavgalar,,o büyükmüş çık diyemezmişim..onu istemediğim için evde içme diyomuşum,,ona tatlı dille kaç kere balkonda iç demişimdir.ama soluğu odanın kapısından çıkarken bi ton laf ederkek bende kzımın evinde içerim.bidahada gelmicem buraya demekle buluruğraşamıycam artık yaa..valla ona bu seferde gıkımı çıkarmadım evde bütün gün fosur fosur sigarasına katlandım da noldu ertesi gün yine bi mana bulup ,huzurmuzu bozmayı başardı,,allah bildiği gibi yapsın
En Büyük KK
Alıntı ykmz kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
konu sahibi, eleştirilmekten hiç hoşlanmıyorsun anladım ama kimse seni pohpohlayacak değil. eşinin anne babasının gelmesini istemiyordun, gelince de olay çıkartmışsın. kusura bakma da çok çirkefsin. bir sigaradan bu kadar olaylar çıkartıyosan yarın bir gün daha ciddi olaylar yaşansa daha beterine sebep olursun. annenin damatlarını evi ne güzel idare ettiğinden, sorun çıkartmadığından bahsetmişsin ama sen annenden hiç bir şey öğrenememişsin. eşine yazık.

En Büyük TÜRKİYE
ben eleştirilmekten ötürü bişeye itirazım yok canım,,yeterki bana o adamı savunmayın,,çünkü onun hakkında yakınen hiç bi bilginiz yok tanımıyosunuz,,benim anlattıklarım yönünde tanımaya çalışın bari,,herkez ayn değildir,,bazıları sanıyoki,,herkezin k.pederi kendisinki gbi melek ama hayır herkez bir değil..benimkinin eşi benzeri yok gibi geliyo ama oda doğru değildir,kimbilir bunu gibi kaç kişinin evinde vardır yazık o insanlara
annemden ne öğrenip ne öğrenmediğimi sen bilemezsin,,şunu söyliyim kendi annem olmasaydı ben daha hamile kalmadan eşimden ayrılmıştım,,ilk kavgadan beri 100lerce ayrılık kararı aldım ama annem barıştırdı konuşturdu,,aman kızım başkaları için yuvanı dağıtmaya değmez,,eşin seni sen eşini seviyorsun yapamazsınız biliyorum ben,,oyüzden ani kararlar verme dedi bana,,hepte onu dinleyipeşimle barıştım,,ve annem öyle öğütler verdiki bana eşimin ailesi hakkında,sanırsın benim annem eşimin öz annesi okadarmı düşünür karşı tarafı yaa,oyüzden annemle bile aramız açıldı hep onları savunup bana kızıyosun diye,,anla yani,,annem hep doğrudan yana değil..sadece eşin bize nasıl saygılıysa sende onlara öyle davran diye diye sabrettim davrandım 4 yıldır ,,hepte kavgalarda yıpranan ben oldum,,affedicide ben oldum..oyüzden çirkef lafını iyice araştırında öyle konuşun..gelemsini istemiyorudm diye bişeyde yok ortada gelicekler mecbur zaten,,ama yılbaşında evde olmalarını istemedim okadar,,1gün kaldılar hiç sorun çıktımı hayır allahın belası herif sigara içmese hiç kavga gürültü olmıycaktı,,yada benim laflarımı gö....n anlayıp,torununu düşünerekten sesini çıkartmasaydıı,,afrasına edeyim onun ben,,defolup gitti işte ,,hiçte pişman değilim..yarın bigün yine arar oo asla sesimi duyamıycakk...

En Büyük KK
Alıntı htczhr kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
hakkınızda hayırlısı olsun, ama yangına körükle gitmişsiniz...
sizce bu sevgi mi?
eğer sevgiyse öfkeyle kalkan zararla oturur durumu olmuş...
kimse karşısındaki insanları sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda...
ya çocuklarınız ne olacak?
bundan sonra onları gerçekten düşünerek,
yani başkalarına olan nefretinizi onlar üzerinden hınç alma konusuna dönüştürmeden alın.
umarım her şey düzelir...

En Büyük TÜRKİYE
ben hıncımı almadım çocuktan,,sadece o harekete kızdım ve kültablasını aldım elinden....hırsını çocuktan çıkaran eşim,,hemde başkası yüzünden..çok kızgınım ona,,ama dün melek gibiydi oğluna karşı..
En Büyük KK

Alıntı AySeCeYLiN kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
olay ne kadar büyümüş çok tehlikeli haller bunlar saygı kaybedilirse bir evlilik bitmiş demektir,saygıyı kaybetmemeye çalışın daha akılcı davranın.

evde sigara içilmesi benim içinde olası bir durum değil evimde kimse sigara içemez içmek isteyen çıkar balkonda içer.hele ki çocuk olan evde sigara içilmesi kabul edilir bir durum değil. sebep örnek alması değil çoçuk bugün görür taklit eder yarın unutur ama onun sağlığına vereceği zarar tartışalacak bir husus değil.ama bunu söyleme uslubu farklı olmalı.tatlı dille eşinize anlatsaydınız babasını o uyarsaydı keşke bunlar yaşanmazdı.

En Büyük TÜRKİYE
aynen canım ben bunca zaman ,,çocukların sağlığı açısından söyledim içilmemesi gerektiğini,,bari beni düşünmüyorlarsa belki torunlarını düşünürler diye ama,,nerdee!!!her dediğimde sen bahane ediyosun çocukları düşündüğünden değil kendini düşünyon,,yada bizi istemiyorsun evde dedi durduu,,laf anlatılmıyo bu adama..onda o düşünce nerde balkona çıkıp içcek,,o büyükya saygısızlık olurmuş onu balkona çıkartmamızeşime hayatta bişey dedittiremiyorum,,babası hemen karın bizi istemiyoda ondan içme dedittiriyo demi, diyo,,aklını bozmuş bu g.z. adam valla aklıma geldikçe sinir oluyorum yaamadem istenmediğini düşünüyo niye geliyoçocuğun taklit etmesini söylememin nedeni paylaşmaktı,,nasıl eşimle paylaştıysam dikkat etmesi için..dedesidir nihayetinde bilsin istedim hay söylemez olaydım
En Büyük KK

Alıntı Egem kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
konu sahibi zaten daha önceleri evde sigara içirmiyormuş,nedense bu sefer ses çıkarmamış,olayda bundan sonra patlak vermiş

En Büyük TÜRKİYE
:KK42::KK42:aynen öyle:KK19::KK19:
En Büyük KK
Alıntı mlkctk kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
çocuğunuz dedeyi taklıt edıyorsa onu o anda görmezden gelecektiniz üzerine gidip kızmanız veya aferin demeniz cocuğu pekıştirir.ıstedıgı kadar taklıt etsın sız farketmıyormus gıbı yapın sızın dıkkatınızı cekemedıgını anlayınca o hareketten vazgececektır.bırde cocuk ağladığında istediğini kesinlikle ama kesinlikle vermeyın duymazdan gelın(bu dedıklerım temel ihtiyaçlar değil yemek gıyım ısınma gıbı.bır oyuncak tv ızlemek markette birşey aldırmaya çalışmak gibi isteklerden bahsediyorum ).bır sure sonra aglamayı kesecektır.maksımum 20 dakıka ağlar sonra susar.ama eğer ağlıyor dıye dayanamayıp ıstedıgını yaparsanız bundan sonra herseyı ağlayarak sıze yaptırmayı öğrenır ve onune gecemezsınız...bılıyorum bır annenın cocuğunun aglamasına dayanması cok zordur ama çocuk eğitiminde bu dedıklerım bılımsellığı kanıtlanmış yöntemlerdir...herşeyi geçin bence artık çocuklarınızla ilgilenin...bu arada çocuklarınıza ne kadar kızsanız bıle vurmayınız cezalandırmak ıstıyorsanız onun çok sevdığı bırseyı elınden alınız mesela cok sevdığı çizgifilmi izletmemek gibi ve nedenınıde açıklayınız bunu yaptın ve bu yaptığın yanlış bır davranıstı buyuzden bugun tv ızlemeyeceksın gıbı soylemenız gerekıyor.hanı demışsiniz ya eşim başkası yuzunden çocuğa vurdu kendı sınırı yuzunden olsa tamam ama başkası için vurmasın demışsiniz hayır kendı sınırı içinde vurmamalı cezalar bu tip olmamalı eşinizle ortak bır yontem belırleyınız.eşinizin kara dediğine siz ak sizinkine eşiniz kara derse çocuk dengesiz olur.BİLİYORUM KONUYLA ALAKASIZ ŞEYLER YAZDIM AMA BUNLAR ÇOCUKLARINIZ BUYUYENE KADAR KULLANMANIZ GEREKEN YÖNTEMLER :) kocayı k.pederi azcık boşverın onlara çok takılmışsınız... :)
En Büyük TÜRKİYE
ben ilk bebeğimi sabırsızlıkla beklerken,hamileleğim boyunca okadar çok kitap okudumki canım,,şu anlattığın herşeyi harfi harfine biliyorumamma velakin,,benim ikitane bebeğim var,,ve burda yazılanlar malesefki benim yapabileceğim bişey değil,,denemiyomuyum evet ama çok zor,,çünkü oğlum 2.5 yaşında,,kızımsa 1.5,,ben oğlanın dediklerini yapmıyorum ağlasın susar diye ama, öyle zamalrda istiyoki bişeyi,,imkansız hemen yerine getirmen lazım,,çünkü o sırada kızım uyuyo oluyo,,ve iki çocukla uğraşmak,heleki yaşları bukadar yakınsa inanki insani yıpratıyo çünkü tek başıma büyüttüm onları,,hamilelğimde bile çok zorluklar yaşaım kızıma hamile kaldığımda ,oğlum daha 3 aylıktı düşün yani o hamilelik döneminin başlarındaki zorluğu bilirsin anneysen eğer,insan kendine bile zor bakarken ben 3 aylık bebeğimi emizrmek zorundaydım bakmak zorundaydım,gece kalkmak zorundaydımşükür o dönemleri atlattım ikiside büyüyolar,,ama kıskançlıkları biyandan,,bide kız uyurken oğlan ağladımı çok kızyorum bu duruma çünkü kız uyanınca sersemlik olmuyo hemen kalkıyo ben dinlenemiyorum bile..oyüzden dediğini yapıyorum...şuan henüz cezalardan anlıycak yaşta değil,,onun istediği pepe ve kayyu var onları bile açmazsam çıldıryo çocuk gel görki,hayır bakamazsın cezalısın lafını çıldırarak karşılık veriyo ozamanda kız uyanıyo,,1yıl daha geçse kızda uykuda sesten etkilenmese azalıcak yüküm,,ceza konusunda başarılı olucam ozaman..allahım kazasız belasız,,huzurlu bişekilde önümüzdeki yılı görmeyi nasip etsiin inşallah:KK16::KK16:

ikinci evliliğimi yaptığım insan evlenmemiş bekar biriydi ve eşimin ailesi beni hiç kabullenmedi köylerine gelmemi istemediler
ama eşimin annesi ve kardeşi ablası evime geldiğinde ben niye geldiler diye eşime çıkışmadım ki sonuçta onlar yüzünden o kadar çok çektik ki
oğluma 6 aylıkken astım teşhisi koyuldu ve ailesinin durumu çok çok iyi olduğu halde hiçbir yardımda bulunmadılar
eşimin ailesi yüzünden çok mutsuz oldum kaç kere eşime bırak gel dediler eşim bırakmadı beni ve ben yinede eşimin ailesi geldiğinde burun bükmedim
ve hoşgörümü gösterdim. aslında onlarla birarada olmak istemiyorum gelmelerinide pek istemiyorum açıkcası ama bunu kesinlikle eşime söyleyipte
asla tartışma çıkarmadım. eğer eşini seviyorsan bazı şeyleride görmezden geliceksin ki çok büyütülecek birşeyde değil bence mevzu kayınpederinin sigara ismesi ise
çocuğunun yanında değilde başka bir oda da içmesini önerebilirsin bunlar çözümü basit şeyler bu yüzden ufak mevzular için kalp kırmaya değmez.
canım yukarda yazdılarımı okursan sevinirim,,çünkü yazdıllarının cvbları orda var,,ilk sayfadaki yazıyla kalmadığı için mevzular sadece ilk sayfaya göre yapmayın yorum,,bende aynı senin gibiyim inan,,hiç neden geldiler niye geliyolar yada gelmesinler demedim eşime,,gelirler ve ben saygımıda hizmetimide esirgemem,,ama sigara baş belası sorunlar ondan kaynaklanıyo,,ve başka odada içme gibi bi tercihi yok adamın yukrada açık açık yazdım:KK34:
Benim de migrenim var.Yedi sene alerjik astım tedavisi gördüm.
Beddua döner dolaşır sahibini bulur derler.
İnsan gibi yorum yazdım,kötü söz söylemedim,elimden geldiğince nazik bir üslupla yazmaya çalıştım.
Ama beddua ederek yorumlara,başka fikirlere ne kadar açık olduğunuzu gösterdiniz.

[/B]
canım ben sana etmedimki onu,,beni kınayanlara dedim,,okadar çok anlamayan insan varki hem benim çevremde hemde kk'da oyüzden onlara ettim üstüne alınma,,:KK34:beddu değil benimkii hem..haksız bi insan beddua edersen döner kendini bulur malesef bu konuda ben haklıyım:KK16::KK16::KK34:yalış anlamana neden olduysam özür dilerim:KK50:

valla, işlerin bi şekilde, böyle tatsız hale geleceği ,bişeyler çıkacağı belliydi..:KK51:
:KK31:ama ben nasılda heycanlıydım düğüne gitcez beraber diye,,akşamdan kıyafetlerimi hep denedim hangisi uygun diye,,kısa bi abye elbisem vardı sabah eşime sordum onların yanında direk babası laf etti,,uzun giy kısa ayıp olur falan dedi,,siyah çorap giycem dedim,,eşimde kıskançlık yaptı hatların belli oluyo katilmi etcen beni dedi:KK9:yririm onu ben:KK48:neyse tamam dedim takım uzun elbise tamda düğün kıyfetiydi giymiştim çokta güzel yakıştı,,eim işe gitmişti onlarla tek kaldım tabi,,gülüş çağrış konuşuyoruz ,ben dedim düğüne dediğiniz gibi uzun elbiseyle gitcem bakıın işte bu diyince evet çok güzel dediler biz görmüştük bunu eskiden dolabında niye giymiyo dediydik hatta dedi..hadi giyde görelim diyince olmaz düğüne giderken sabah görün,,ama çok güzel oldum falan diyince,,eyvah çaldırmayam bakalım seni düğünde dediler ,,oğluna isteyenler olur falan ama yanımızdan ayrılma dedi,,pekte şekerdi:KK9:amma velakin ertesi gün o heycanla kalkıp kahvaltı hzırlarken nerden bilebilridm günün böyle biticeni inanki pişman oldum dediğime o lafı,,keşke taklit etti demeseydim yada eşim çocuğa vurmasaydı hiç bişey olmıycaktı,,ama olanla ölmüşe çare yok yaşancakmış yaşandıı,,ooof yorldum yazayazaaa:KK53::KK52::KK52::KK52:

18.52 saat

geldimi eşin canım eve???
evden 14de çıktı 15te servisi geliyo ve işe gidiyo,,2de çıkasının sebebide ablasına yılbaşı için tombala almıştı istedikleri için onu götürcekmiş..şuan işte gece 1de geliyo,ama ben bugün gelmemesini söyledim ,,zaten büyük bi ihtimal gelmez çünkü,sabah vardiye dönüyo ve 7de srvise biniyo,,orda yatıp 8de iş başı yapması iyi oluyo,,bide soğuk olduğu için dışarsı gelmeği pek istemez genelde..ama bellide olmuyo,,geldiğide oluyo yani,,ama bugünde orda kalsın gelmesin düşünsün taşınsın böyle davranıcaksa ,,hiç gelmesin üzmeyelim birbirimizi bitsin..ben onunla aynı evde yabancı gibi yaşamaya tahammül edemem..onu çok seviyorum çok zoruma gidiyo,,hiç sevmediğim bi adam yüzünden bana böyle davranması,,hemde tek suçlu ben olmadığım haldee:KK14:
kocanızla konuşup bir karar alsanız kocanız annesını babasını görmeye onların evıne gıtse onlar sıze gelmese en mantıklısı o olur.sonuçta ıkı tarafta anlaşamıyor bılhassa kayınpeder gelmemelı sızın evınıze.yanı çok özlüyorsa kocanız babasını gıtsın görsün çocuklarıda görmesın kayınpeder ne olcak daha 2.5 ve 1.5 yaşındaki bebeklerin yanında sigara içen bir dede için torun sevgısını geçiniz efenim o hıkaye kalır bence.bebekler ele gelınce azcık buyuyunce yanı dede ıstıyorsa yıne sızın olmadığınız bır ortamda görüşülebilir torunlarla beraber.siz onu görmek zorunda değilsiniz.kayınvalıdede sıkıntı yok sanırım onun ıçın onu katmadım yazdıklarıma.kocanızı bu konuda tatlılıkla ve sabırla işleyin.size olan butun zaaflarını kullanarak :) :) anladığım kadarıyla kocanız sızı sevıyor ve değerverıyor bence ıkna olacaktır. bu kadar yuklenmışler sıze ama bence haklısınız. ıkna edemezsenızde onların geldiği günler sız annenıze gıdın o gunu de aıleyle vakıt geçirme gunu ılan edın her tarafta annesıyle ayda 1 gun 2 gun serbest serbest takılsın yesın ıcsın sıkıntı yapmayın bu kadar :) hem bebeklerde sızınle olacağı için k.peder istediği kadar sigara içebilir sonrada çeker giderler sen sağ ben selamet :KK70:
:KK16::KK16::KK16:canım inanki tek kelime bulamıyorum sana söyliycek,,bukadarmı ben gibi düşüncelere girip yazarsın,,çok çok teşekkür ederim beni çok iyi anlamışsın ve ben gibi görmüşsün olayları ve sanki yanımdaymışsın gibi hissettim,olayları birebir benimle yaşamışsın gibi çözümler üretmişsin:KK43:işte benim istediğim yaşam tamda bu bundan sonra,,eşimi ikna etmem hiçte zor olmıycak,,çünkü evet seviyoruz ve değer veriyoruz ikimizde,,oyüzden bukonu en çok onun hayatını etkiliyo iki arada kalmaması için buşekilde bi yolda devam etmemiz gerekiyo..beni anladığın için sana çok teşekür ediyorum canım:KK19::KK16:
haklısın ya da haksızsın diye bir yorum yapmam. hem haklı ya da haksız olman olayları değiştirmeyecektir. ama canım çok fevrisin, burda yapılan yorumlara bile öyle fevri üslupla cevap veriyorsun ki.

öncelikle kendin için bu yanını törpüle derim.

eşin ve çocuklarınla birlikte mutlu yıllar dilerim.
çok çok çok haklısın canım:KK43:affedin nolur dün öyle tazeydiki olaylar,,burda bilip bilmeden o adamı savunmaları beni dahada siniretti,bende öyle cvblar vermişim..ama sonradan affımı diledim..kimse kırılmasın nolur..herkez kendince haklı şeyler söylüyo,,ama herkez empati kurmadan cvb yazınca o adam savunuluyo ve ben bunu kaldıramıyorum..bugün biraz daha iyiyim,ve daha net kararlar alabildim..vede sonuna kadar böyle gidicek artık dönüşü yok,o adamında hayatımda yeri yok:KK19:

tekrar kırdıysam özür dilerim hepinizden

21.30

eşim ailesini tercih etti ve ayrıldık:KK14::KK14::KK14:

çok sinirliydin.adamı keşke böyle bir günde evden kovmasaydın.sığınacağı yer ailesi oldu tabi. keskin sirke küpüne zarar veriyor herzaman. hakkınızda hayırlısı olsun....

hayır canım işte şuan oo,annesini hastaneye kaldırmışlar fenalaşmış,,eşimde beni aradı o olaydan beri ağlıyomuş kadın hastanedeymiş şimdi arada ne söyliyceksen söyle dedi,,bende arayamam dedim,,o adamın suçu o ağlasın annene noluyo dedim,,sonra sen kavgayı büyütüp babanı savuncana annen bizi ayırcam diye çırpınıp durdu ,madem annene düşkünsün onu çok seviyosun neden kavgayı bitirip anneni sakinleştirmedin,dedim,,oda iyi arama ben vs. vs. bişeyler dedi kendim uzaklaştırcam artık yapcak bişey yok gibi şeyer söyleyince bende yaa iyi aileni tercih ettin öylemi hadi ozzaman dedim kapattım yüzüne telefonu,,sonra annemin sucu yok yıpratmasın kendini üzülcek dertlencek olan annem değil o adam dedim ve telefonu elime alarak bi cesaret aradım teli o adam açtı,anneme ver dedim sadece oda verdi,,konuştum ve böyle böyle söyledim teselli ettim,,ve o adama söyle istediği oldu oğlunla ayrıldık,,dedim sonra kapattık...:KK59::KK58:

Son düzenleme:
keske akil edip önceden bir sorsalar kizim evdemisiniz diye:KK57:

sormazlar imkansız,,her ay allahtan 1 gün önceden arayıp yarın geliyoruz maaş almaya,,burdan gelcek bişey varmı diye soruyolar sadecee,,geçen zil çıkıktı zile basmışlar basmışlar ne biliym geliceklerini haberde vermediler,,ablam altta oturuyo benim onunkine basmışlar ablamda msnden kapıda sizinkilr var dedi indim bi baktım karşıya doğru yürümüş gitmişler bağırdım gelin diye,,başladı bağırmaya neden açmadın sen kapıyı millet öyle bize bakıyo,,bak bak gelinleri kapıyı açmıyo kayınpederine kaynanasına derler olmaz öyle dedi,,bende tel etseydin ablama bascana,,zil çıkıktı çocuklar uyuyo diye dedim,haber verseydiniz ya dün gelcez diye dedim zili takardım hiç olmazsaa:KK4:neyse girdiler ama moralim alt üst olmuştu,,oyüzden evdemisiniz diye bişey yok evde olmadığım zamanlarda hemen eşime yetiştirdiği zamanlarıda yaşadım ben,,onlara neyse artık:KK19:

Son düzenleme:
sormazlar imkansız,,her ay allahtan 1 gün önceden arayıp yarın geliyoruz maaş almaya,,burdan gelcek bişey varmı diye soruyolar sadecee,,geçen zil çıkıktı zile basmışlar basmışlar ne biliym geliceklerini haberde vermediler,,ablam altta oturuyo benim onunkine basmışlar ablamda msnden kapıda sizinkilr var dedi indim bi baktım karşıya doğru yürümüş gitmişler bağırdım gelin diye,,başladı bağırmaya neden açmadın sen kapıyı millet öyle bize bakıyo,,bak bak gelinleri kapıyı açmıyo kayınpederine kaynanasına derler olmaz öyle dedi,,bende tel etseydin ablama bascana,,zil çıkıktı çocuklar uyuyo diye dedim,haber verseydiniz ya dün gelcez diye dedim zili takardım hiç olmazsaa:KK4:neyse girdiler ama moralim alt üst olmuştu,,oyüzden evdemisiniz diye bişey yok evde olmadığım zamanlarda hemen eşime yetiştirdiği zamanlarıda yaşadım ben,,onlara neyse artık:KK19:

esin bence diyebilir ancak biz evde yokuz vs

yani esine desen hayatim bir yerlere gidelim mi spontan?

kayınbirader oraya kız ark.getirmek istemiş olabilir..
K.validenlerin gelmesnde bir zarar yok..buradan gelecek bişey var mı demekle ne istiyorlar?
yani yılbaşı olmuşta ne olmuş..başbaşa veya onlarla değişen ne?
icabetmiş gelmeleri gerekmiş, bu yılbaşına denk gelmiş...
senin de bir program yapmışlığın yok, bir yere gitmek için...
belki tel.edip haber verseler iyi olabilirdi..

sigara içirtmiyorum demişsin..
balkon, pencere de mi yok?mutfakta kapıyı kapatıp k.peder in sigara içebilir..
sen bunları zıt olmak için yapıyorsun..

Cnm bu isin kirilmamamsi mi kalmis acik acik soyleyin biz esime yil basi kutluyacaz mumkunse rahatsiz edilmek istemiyoruz.

Ne senin aileden ne esinin ailesinden bu kadar basit!

Yada ac telefonu sen soyle kaynanacim sen sorma zahmetinde bulunmadin ama bizim bu hafta sonu isimiz var kusura bakma de.

Bazi insanlara anliyacagi dilden konusmak sart yoksa aradan yillar gecer ve sen hala daha aman nasil uzmeden sunu soylesem diye kendi kendini yer bitirirsin ve en onemlisi yuvaniz bosu bosuna huzursuz olur.

yılbaşı çok özel bir gün değil.eşinin ailesi ile birlikte de geçirebilirsin ama sen onları sevmediğin için istemiyorsun belli:KK31:ya açık açık gelmeyin diyeceksiniz ki ben bunu asla yapamam:KK50:yada mecburen hafta sonu onları ağırlayacaksınız:nazar:

ozel olsun olmasın yuzsuzluklerı yetmıs artık. bukadarda olmaz. bı sekılde ıptal et.

Çok mu zor 2 gün ağırlamak?

Onları ağırlamayı istemek, onlara bayılmak zorunda değilsiniz.

Ama eşinizin ailesini, dolayısıyla ailenizi 2 gün idare etmelisiniz.

2 gün idare et canım.

Güleryüzünü esirgeme sakın.

Annem der herzaman güleryüzlü ol.He de geç der.

Boşver canım. 2 gün nedir ki. Yılbaşını hep beraber geçirirsiniz.

Hem tebessüm sadaka yerine geçermiş.

çok ayıp çok abartmışsın.
iki gün de idare edemiyorsan bişey diyemeyeceğim.
kocana da yazık. hiç mi hatırı yok.

ama bu bir kere degil iki kere degil sIk sIk oluyor degil mi??

hadi deyin o zaman aman iki gün nedir ki...

sonucta sizinde bir düzeniniz var emrivaki yapmak ayip...

ayda 1 kez maaş almaya geliyorlarmış..onlarda da değil kızlarında kalıyorlarmış..
naapsınlar gelin sigara içirtmiyor evde..:KK20:

sırf arıza çıkartmak için..
eşini de tehdit ediyor bak çok büyük kavga çıkartırım diye..

hayır bir program yapılmamış
ne gelecek birileri var, ne gidilecek biryer..
yılbaşı balosu mu vardı program bozuldu ?ne yani..
sanki bir aile geleneği varmış.. bozulmuş..

köyde yaşayan insanlar için yılbaşı vs.o kadar mühim günler değildir.. çünkü o insanlar başka dertlerindeler..
düşünmemişlerdir gelinin bu kadar kendine dert yaptığını..
insan oğlunun evine de sığıntı gibi gidecekse,diken üstünde oturacaksa pessss..

eşi de ne bileyim ne desem ki diyor..höt zöt etmiyor ..:KK76:
sen ne diyorsun annem babam bana gelmeyecekmi dememiş..
arkadaş eşinin ailesini sevmediğinden, insanlar ona bi türlü iyi olamamış belli..

Son düzenleme:
esin bence diyebilir ancak biz evde yokuz vs

yani esine desen hayatim bir yerlere gidelim mi spontan?
eşimi aramadım hiç ama ben bişey diyemem ara sen de,,yada geldiklerinde dersin diyodu sabah,,dersem hemen alınırlar ve herkeze dedikodumuzu yaparlar eminim,,:KK25:
kayınbirader oraya kız ark.getirmek istemiş olabilir..
K.validenlerin gelmesnde bir zarar yok..buradan gelecek bişey var mı demekle ne istiyorlar?
yani yılbaşı olmuşta ne olmuş..başbaşa veya onlarla değişen ne?
icabetmiş gelmeleri gerekmiş, bu yılbaşına denk gelmiş...
senin de bir program yapmışlığın yok, bir yere gitmek için...
belki tel.edip haber verseler iyi olabilirdi..

sigara içirtmiyorum demişsin..
balkon, pencere de mi yok?mutfakta kapıyı kapatıp k.peder in sigara içebilir..
sen bunları zıt olmak için yapıyorsun..
evet zarar yok ne olabilirki yıllardır gelirler ve kalırlar,,bi kusurum oldumu hayır sadece eski mevzuları açtıkça sinirlerimi bozuyolar,,unutturmaya çalışıcaklarına kendi leyhlerine konuşup duruyolar yine,,
değişen şu yılbaşında suratım asık ve moral bozukluğuyla girmek istememek,,onların yanında doğrudürüst oturamıyorum bile,,gülmiyim konuşmıyım hemen niye konuşmuyosun neden suratın asık,,gülsene vs.ters bişey söylememek için zor tutuyorum öyle oluncada eşime diyolar biz gidiyoruz,kalkıp gidiyolar anlam vermek güç,,onların yanında hasta olsamda devamlı sırıtıcakmışım onu istiyolar..
icabetmiş evet pederin yeğeni evleniyomuş düğüne geliyolar ama annemede dedim ,,düğün için geliyolarsa düğün evinde kalırlar sende kalmamaları lazım ne demekmiş o dedi,,,
benim programım haftalar önceden hazır ,,evde geçen sene çok güzel yılbaşı kutlamıştık çocuklar dadaydı daha ,ama bu yıl ikiside büyükler ve ilk defa bu şekilde bi kutlama yapıcaz evde ve ben herşeyi düşündüm hazırladım..baş başa evde yapılsın istiyorum..4 yıllık evliyiz ama bu 2. başa başa yılbaşımız olucak..ilk 2 yılın birinde köyde onlarla geçirdik,2.yılıda eşim işyerindeydi ben evde yalnız kutladım oğluşumla,oyüzden heves ettim buyıl 4ümüz olalım diye,,hakkım yokmu yanii:KK43:
peder sigara tiryakisi bi adam ve hep sigarası yüzünden büyük kavgalar çıkmıştır bu zamana kadar ,,ama aylardır kabullendim artık evde içmesine izin verdim balkona çıkıp içerdi falan ama bu aylarda soğukya hava evde iç diyorum o evde içmek yerine kızına gidiyo,onlar izin veriyoya,,bide gitme işte iç dedimmi ben 5dkda bi sigara yakıyorum,senin yanında rahat edemiyorum sohbet etmiyosun benimle sigara içmiyosun diye..orda sohbet var devamlı çay var,neşeyle içiyorum sigaramı diyo,,gelde köpürmee:KK19:
köyden gelcek varmı sözüde,,elma ayva ,pırasa dediler:KK39:

Cnm bu isin kirilmamamsi mi kalmis acik acik soyleyin biz esime yil basi kutluyacaz mumkunse rahatsiz edilmek istemiyoruz.

Ne senin aileden ne esinin ailesinden bu kadar basit!

Yada ac telefonu sen soyle kaynanacim sen sorma zahmetinde bulunmadin ama bizim bu hafta sonu isimiz var kusura bakma de.

Bazi insanlara anliyacagi dilden konusmak sart yoksa aradan yillar gecer ve sen hala daha aman nasil uzmeden sunu soylesem diye kendi kendini yer bitirirsin ve en onemlisi yuvaniz bosu bosuna huzursuz olur.
ah bi cesaret edebilsem..sonrasından korkuyorum ,,sırf eşim için katlanıyorum neler çektiğimi kimse bilmez..içimden hiç bişey gelmiyo yapmak onlara..ama saygımda kusur etmiyorum..diyebilirmiyimki..çok dedikodumuzu yapıcaklarya boşveremiyorum ooof:KK25:
yılbaşı çok özel bir gün değil.eşinin ailesi ile birlikte de geçirebilirsin ama sen onları sevmediğin için istemiyorsun belli:KK31:ya açık açık gelmeyin diyeceksiniz ki ben bunu asla yapamam:KK50:yada mecburen hafta sonu onları ağırlayacaksınız:nazar:
ama benim için özel eşimle hala çifte kumrularız ama çocuklar olalı güzel bi gece geçiremedik kendimize zaman ayırıpta biyerlere gidemiyoruz malum bebişler ufak,,rahatsızmıyım gibi gibi,ama çocukları istediğimiz için oldu..oyüzden sevgililer günü ve evlilik yıldöneümleri hariç özel günümüz yok kendimize vakit ayırdığımız başbaşa geçirdiğimiz..ama gel görki evlilik yıldöneümlerinde bile hep aksilik oldu ve ben geçen yıl onlar yüzünden yıldönümümde eşimden tokat yedim hemde o özel günde neler düşünürken..meselede onlar geldiğinde hakkım olan altınlarımı istemektii..almıycaz diye bağıra bağıra gidip eşime tel açmışlar karın bizi kovdu laf etti yemek koymadı önümüze demişler yaa..neler çektim..oyüzden çok özeniyorum yılbaşına:KK14:
ozel olsun olmasın yuzsuzluklerı yetmıs artık. bukadarda olmaz. bı sekılde ıptal et.
neyi iptal et canım banamı bu tepkin...:KK59:
Çok mu zor 2 gün ağırlamak?

Onları ağırlamayı istemek, onlara bayılmak zorunda değilsiniz.

Ama eşinizin ailesini, dolayısıyla ailenizi 2 gün idare etmelisiniz.
onları her geldiklerinde elimden geldiğince ağırlıyorum,,laf etmesinler diye uğraşıyorum..ama bu ogünlerden biri değil..yılbaşı için planlarım var:KK43:(yoksa ne zaman isterlerse gelsinler gıkım çıkmıyo:KK50:
2 gün idare et canım.

Güleryüzünü esirgeme sakın.

Annem der herzaman güleryüzlü ol.He de geç der.

Boşver canım. 2 gün nedir ki. Yılbaşını hep beraber geçirirsiniz.

Hem tebessüm sadaka yerine geçermiş.
annemde hep öyle diyo,,bende öyleyim zaten,,hatta annem hep onları tutar bazen annemle aramız açılır kısa süreliğine,,kızarım anneme hep onlarısavunuyorsun ben senin kızınım falan derim ama ıı ıh:KK5:hepberaber lafı inanki hiç pozitif gelmiyoo:KK25:
çok ayıp çok abartmışsın.
iki gün de idare edemiyorsan bişey diyemeyeceğim.
kocana da yazık. hiç mi hatırı yok.
ben onları eşim için yıllardır idare ediyorum mesele o değil,,meselem ogünde eşimle çocuklarımla geçirmek istiyorum,,niye kendi ailemle değilde onlarla geçireyimde demiyorum..kaç yıldır doğru düzgün bi kutlama geçirmedikki hakkım yokmu yanii bunu istemeye anlmadımkii:KK43::KK43:

evet hemde ne kavgalar ne ayrılık dönümleri yaşandı ailesi yüzünden,,zaten onlar hep diyo ben oğlum için değil senin için geliyorum,onlara hep güleryüzlü davrandınmı melek gibiler ama acı gerçekleri çıkarmaya gör şeytan oluyolar..bağıra bağıra çıkıp gidiyolar yeminle bidaha bu eve adım atmıycam diyo gidiyo,,ve yıllardır kaç kere dedi bu lafları,,ben yeterki o lafı açmıyım susup oturayım bişey yok,,ama onlar benim hakkım almaları gerek ama nerdee,yine üsütüne yattılar,,oyüzden nefret ediyoum yapmacık hallaerinden yaa:KK14:
ayda bir kez, bir gece, genellikle de kızlarında kalıyorlarmış..

evet ama yıllardır her geldiklerinde bizim ev durağa yakın diye hep bizde kalırlardı sadece sigara yüzünden çıkan kavgalarda kalkar giderdi taaa kızının evine..biz evi taşıdık 4 ay önce ve bu aylardada rahat sigara içemediği için gidiyormuş oraya :KK19:

Son düzenleme:
Canınız ağırlamak istemez, zoraki yaparsınız anlarım.
Aranızda ne yaşandı bilemeyiz sonuçta.
Ama eşinize "Söyle gelmesinler" demek de neyin nesi.
Eşinizi neden arada bırakıyorsunuz.
İnsan ailesine nasıl bahane bulabilir, içi sızlar insanın..
Sizin de içiniz sızlasın bence.

siz nasıl çocuklarınızla yılbaşı kutlamak istiyorsanız aynı şekilde onlarda çocuklarıyla yılbaşı kutlamak isteyebilirler

içim eşimden fazla sızlıyo benim,,eşim onları hiç sevmez düşmandan farkları yok,,bütün kardeşleri babasıyla düşman gibiler hiçbiri sevmez saymaz,,ben ve yengem onların yapmadıklarını yaparız sayarız severiz oyüzden bizi oğullarından daha çok severler ve sadece bizi ve torunlarını görmek için gelirler..oyüzden eşimi arada bırakmışlığım yok nasılsa o kötü onların gözünde,,sen söyle ben kötü olmak istemiyorum onlarla diye söyle dedim..beni kaybetmeye cesaretleri yok ama iş benim altınlarıma gelince benden kötüsü yok,,madem bukadar seviyosunuz ne diye yıllardır günaha giriyosunuz:KK19::KK19:
siz nasıl çocuklarınızla yılbaşı kutlamak istiyorsanız aynı şekilde onlarda çocuklarıyla yılbaşı kutlamak isteyebilirler

onlar dediğğim gibi benim için geliyorlar hep ben olmasam oğulları akıllarına gelmicek,,hep beni telden arıyolar konuşuyoz akşam eşime diyorum senide aradılarmı yok aramadılar,,anlıycan onların kutlamak istedikleri diye bişey yok..

:KK53::KK53:bidakkaya ben söyle gelmesinler diye bişey yazmadımki ne bu sitem,,gelicekler cuma günü kalıcaklar ona okeyledim zaten,,,benim eşime söylediğim şey cumartesi burda olmasınlar yani ertesi gün kalkınca annenler bişey uydur yolla dedim ne var bunda..lütfen orda yazılanları dikkatli okuyup yorum yaz:KK30:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X