yılbaşında eşimin ailesi bize geliyorlar ,ama istemiyorum bi akıl verin nolur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ya o 2 gün kalcak madem huyumu bile bile niye afra tafra yapıyo otursun içsin işte ben torunuyla alakalı bişey söyleyemezmiyim ona anlamadım gitti,,ben onun sigara içemsine yasak koymadımki,,ben taklit yaptığını söyleyince bas bas bağırıcana gidip sigarasını evde yaksaydı çıkmasaydı dışarı ,,eşimle tartısmıycaktık.

çünkü hani benim bi hatamı görür tövbe estağfirullah mahkemelik oluruz falan aynı yatakta yatılmaz anlarımda ,,ama bu dava eşimin yüzxünden olan bişeydi ve ben şiddet görüdüğüm için dayanamadım ve anneme gittim,,annemde bana dayanamadı rapor alalım diye gittik karakola öyle oldu yanii,ben neden bu adama bukadar aşığım hala anlamıyorum,,kendime kızıyorum,,bana neler yaşattı ama ben unutamasamda ona eskileri hatırlatmadan hayatımıza yeniden başlamıştık..ama her geldiklerinde illaki bi kusur çıkartıcak peder .çokmu hoşuna gidiyo kavga ettirip ayırmak anlamıyorumki,,bide siz mutlu olunca biz evde rahat oluyoruz mutlu oluyoruz diyodu,,bumuydu yani,,eşini boşa:KK53:onun ailesidir bişey demiyorum,,bırak gel konuşmada demyorum sadece o adam benim için bitmiştir diyorum,,ve buda benim haklı olduğumu biliyo ve annesine üzülüyo şuan sadece o..çünkü annesine bende kıyamıyorum..arada kaldı kadın adamının yüzünden bizim için gözyaşı döküyo:KK50:

Bak burada haklısın işte. O kadın da orada kayınpederinin densizliği yüzünden hastalanmış. Ve üzgünüm ama sizin de etkiniz var o kadının bu halinde. Eşinizin annesini arayıp konuşmuşsunuz bu gayet güzel ama eşinize de hala kızmak yerine destek olsanız? En son telefon konuşmanız yine çok fevri, çok sert. Adam da der tabii ayrılalım diye. Azıcık daha ılımlı olsanız her şey bu kadar kötü olmaz bence...

bir yılbaşı programı inadın neler doğurdu..
k.peder- koca-abla karakolluk
k.valide hastanelik..
koca evi terketti, annesine gitti..
peki bunlar olurken sen hiç kendinde kusur bulmuyormusun?
k.peder şöyle k.peder böyle..
senin çok saygılı, çok munis, sesini çıkarmayan biri olarak düşünmüyorum..
sorun çözücü değil sorun çıkarıcı biri olarak görüyorum..
kendi huzurunu kendin kaçırdın, hiç kimseye bahane arama..

etki tepki diye birşey var..herşey karşılıklı..
sen yapmışsın onlar yapmış
onlar yapmış sen yapmışsın..
hep 1 misli fazla ve işler bu noktaya gelmiş..
ben sadece çocuklara üzülürüm...

neresinden tutulur nasıl düzeltilir bilmem..
daha devreye senin ailen girmedi, bi de senin ailen girsin bakalım ne olcak.?.
annenin babanın ablanla karakol meselesinden haberleri oldu mu onlar ne dedi buna?

ortalığı toz duman eden sensin, iyi düşün..

Off canım çok üzücü şeyler yaşanmış cidden.
Fakat muhalif olmak değil amacım ama sakin olmak sana düşerdi tatlım.

Yani seni anlıyorum, insan yaşamadan anlayamaz, anlatmak eksik kalır farkındayım.
Bu farkındalığa da kk sayesinde sahip oldum:)

Yani bilirsin her zaman küçük olan sakin olmalı ve eve gelenin de misafir olduğu unutulmamalı.
Anlıyorum seni, eskiden yaptıkları içinde kin bırakmış.
Fakat o zaman ya tamamen bağlar kopmalıydı ya da konuşuyorsak eğer unutmak zorundaydın.
Hepimizin kin beslediği insanlar var mutlaka fakat ne yapıyoruz, susuyoruz çoğu kez.
Yoksa hep mutsuz ve sorunlu günler geçiririz.
Kaldı ki aile içinde kin çok acıdır bilirim.

Benim de eşimin ablası canıma okurdu her geldiğinde.
Ben ne yaptım, içimden o büyük,annem yaşında, duymazdan gelsem ölür müyüm, sonuçta beni dövmüyor ya dedim ve duymadım inan.
Sonuç; aile içinde gelin saf, dışarıda ise gelin iyi, ağzı var dili yok dedi:)
Bense güldüm sadece...

Ne derse desin eşimle aram bozulmadı, hayatım yolunda, onun böyle demesi zarar vermedi bana diyip güldüm geçtim.

Görmezden gelseydin be kuzum
Yarın biz de kaynana, görümce olacağız :KK34:

boşver arrtık çıtırcıgımm olan olmuşşş şu saateden sonraa yazmanda düşünmende hataa yapmaaaa

bundan sonra yapcan ilk akılı adım sakin olmakkkk olgun olmakkkk anlayışlı olmak nasıl istikrarlı biçimde kilo veriyosun ve bunu hayatına uyugulyosun ianani azminleree bunuda bşarırısn sana inanıyorumm

hadiiii buğünden başlaa:nazar:

k.valide hastanelik..

annenin babanın ablanla karakol meselesinden haberleri oldu mu onlar ne dedi buna?

Tam yazmaya niyetlenmiştim ki, yorumunuzu okudum. Altına da imzamı atıyorum :) :KK9:

ya o 2 gün kalcak madem huyumu bile bile niye afra tafra yapıyo otursun içsin işte ben torunuyla alakalı bişey söyleyemezmiyim ona anlamadım gitti,,ben onun sigara içemsine yasak koymadımki,,ben taklit yaptığını söyleyince bas bas bağırıcana gidip sigarasını evde yaksaydı çıkmasaydı dışarı ,,eşimle tartısmıycaktık.

Eşinle tartışmanın nedeni kayınpeder değil ki neden anlamak istemiyorsun. Sensin. Gazı vermişsin ortama sonra da fitili ateşlemişsin.

Bak burada haklısın işte. O kadın da orada kayınpederinin densizliği yüzünden hastalanmış. Ve üzgünüm ama sizin de etkiniz var o kadının bu halinde. Eşinizin annesini arayıp konuşmuşsunuz bu gayet güzel ama eşinize de hala kızmak yerine destek olsanız? En son telefon konuşmanız yine çok fevri, çok sert. Adam da der tabii ayrılalım diye. Azıcık daha ılımlı olsanız her şey bu kadar kötü olmaz bence...
haklısın ama eşime sabahki tavrından ötürü kırgınım ve beni hiç aramadı,,akşam olup arayınca heralde iki iyi söz söyler diye beklerken adam annesini aramamı söyledi,,evet ben deseydim tamam arıcam hiç bişey olmazdı,,ama bunu kendime yediremzdim,,ararım ama eşimin haberi olmasın birazda o üzülsün düşünsün işyerinde diye,,yoksa derdim yani,,ama niyetim oydu üzülsün sabahtan beri benim aklım eşimde hiç aramadı bi arasa tamam bitirelim kırgınlığı barışalım hepimiz hatalıyız gibi şyler söylemsini bekledim ama aramadı,arayınca direk onu dediği için kızdım öyle konuştum işte...,,ben beni ben olduğum için seven bi eş istiyorum ne o öyle tehditle eğer annemi aramazsan ayrılırım falan sözler:KK19::KK19:

k.valide hastanelik..

o yukardaki cümle yanlış canım şöyle olucak

karı-koca--abla karakolluk
k.peder ve kaynana düğün evinde şen şakrak
sonra kaynana hastanelik
kadın sinirle kocayı evden yolladı kocada önce ablasına gidip eşyayı bıraktı sonra servise binip işe gitti ve akşama kadar eşini aramadı:KK19:
kadında herşeyi bi kenara bırakıp yinede kaynanasını arayıp sakinleştirip teselli etti,,
bunu üstüne hala eşi kadını aramadı,,ama dayanamayan kadın yine eşine mjlar attı ama geri dönen olmadı,,
ama kadın yinede kötü düşünmeyip belkide daha mjları görmedi yada iletilmedi diye düşünmekte,
ve eğer eve gelirse koca,,kadın onun boynundan tuttuğu gibi sımsıkı sarılmayı hayal ederken belkide eşi bugün işyerinde kalıcak ve kadın sabaha kadar onu düşünüp hayıflanıcak,,ve bütün bu acılarla boğuşan çifte nazaran ,k.peder kendi dünyasında kendi kötülüğüyle karısının uyanında refaketçi olarak boy göstericek ve sabah evlerine gidicekler,,
sonra nolucak bikaç gün geçince arayıp neden ayrıldınız barışın hata bendeydi,içmeseydim keşke veya afra tafra yapmasaydım bilmem nelerle kafa şişiricek :KK19:(demedi demeyin)
ama bu sefer eşinin ve çocuklarının huzuru mutluluğu için ben ona boyun bükmiycem tükürdüğümüde yalamıycam..
nekadar kötü bilirse bilsin beni herkez allahım ve ben kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz..ben suçluysamda allah benim belamı versin ne diyim:KK31:

Off canım çok üzücü şeyler yaşanmış cidden.
Fakat muhalif olmak değil amacım ama sakin olmak sana düşerdi tatlım.

Yani seni anlıyorum, insan yaşamadan anlayamaz, anlatmak eksik kalır farkındayım.
Bu farkındalığa da kk sayesinde sahip oldum:)

Yani bilirsin her zaman küçük olan sakin olmalı ve eve gelenin de misafir olduğu unutulmamalı.
Anlıyorum seni, eskiden yaptıkları içinde kin bırakmış.
Fakat o zaman ya tamamen bağlar kopmalıydı ya da konuşuyorsak eğer unutmak zorundaydın.
Hepimizin kin beslediği insanlar var mutlaka fakat ne yapıyoruz, susuyoruz çoğu kez.
Yoksa hep mutsuz ve sorunlu günler geçiririz.
Kaldı ki aile içinde kin çok acıdır bilirim.

Benim de eşimin ablası canıma okurdu her geldiğinde.
Ben ne yaptım, içimden o büyük,annem yaşında, duymazdan gelsem ölür müyüm, sonuçta beni dövmüyor ya dedim ve duymadım inan.
Sonuç; aile içinde gelin saf, dışarıda ise gelin iyi, ağzı var dili yok dedi:)
Bense güldüm sadece...

Ne derse desin eşimle aram bozulmadı, hayatım yolunda, onun böyle demesi zarar vermedi bana diyip güldüm geçtim.

Görmezden gelseydin be kuzum
Yarın biz de kaynana, görümce olacağız :KK34:

ah be ablam görmezden gele gele huzur muzur kalmadıki yıllardır,içime ata ata ne hale geldim,işte en ufak bi prüzde içimdekiler taşıyo böyle sonuçlar çıkıyo,,yetti artık bende insanım..bundan sonra hayatımda yerleri yok...ama eşime herşeyin yeniden güzel ve mutlu olucağı sözünü vericem ,,o adam olmadığı sürece tabi,,o görsün konuşsun bişey diyemem,ama benide zorlamıyo zaten görüş diye bakalım gelicekmi 1de..gelmicem diye haberde vermediki:KK50:

bu kayınbaba manyakmı iki tane çocuğun yanında sigara içiyor okadar tirkakiyse misafirliğe gelmiycek okadar....kadına herkes abarttın sen başlattın demiş ama bu konuyu açan arkadaş zaten bundan çok rahatsız olduğunu ve bikaç kez ikaz etmesine rağmen adamın arsızlığından bahsetmiş zaten sabırda biyere kadar :KK47: kocasıda karısıyla ailesinin yerini ayırt edemiyorsa ewlenmeseymiş ozaman...kadının en doğal hakkıdır çocuğunun sigara dumanına mağruz kalmamasını istemek...benim kayınpederimde salonumun oturma gurubu beyaz diye içmez kıyamam der...bu kayınbaba kadının ewine gelip istemediği birşeyi ısrar kıyamet yapıyor....ewin huzurunu bozuyor kadın çocuklarını düşündüğü için suçlu oluyor pesss

haklısın ama eşime sabahki tavrından ötürü kırgınım ve beni hiç aramadı,,akşam olup arayınca heralde iki iyi söz söyler diye beklerken adam annesini aramamı söyledi,,evet ben deseydim tamam arıcam hiç bişey olmazdı,,ama bunu kendime yediremzdim,,ararım ama eşimin haberi olmasın birazda o üzülsün düşünsün işyerinde diye,,yoksa derdim yani,,ama niyetim oydu üzülsün sabahtan beri benim aklım eşimde hiç aramadı bi arasa tamam bitirelim kırgınlığı barışalım hepimiz hatalıyız gibi şyler söylemsini bekledim ama aramadı,arayınca direk onu dediği için kızdım öyle konuştum işte...,,ben beni ben olduğum için seven bi eş istiyorum ne o öyle tehditle eğer annemi aramazsan ayrılırım falan sözler:KK19::KK19:

sonra kaynana hastanelik
kadın sinirle kocayı evden yolladı kocada önce ablasına gidip eşyayı bıraktı sonra servise binip işe gitti ve akşama kadar eşini aramadı:KK19:
kadında herşeyi bi kenara bırakıp yinede kaynanasını arayıp sakinleştirip teselli etti,,
bunu üstüne hala eşi kadını aramadı,,ama dayanamayan kadın yine eşine mjlar attı ama geri dönen olmadı,,
ama kadın yinede kötü düşünmeyip belkide daha mjları görmedi yada iletilmedi diye düşünmekte,
ve eğer eve gelirse koca,,kadın onun boynundan tuttuğu gibi sımsıkı sarılmayı hayal ederken
belkide eşi bugün işyerinde kalıcak ve kadın sabaha kadar onu düşünüp hayıflanıcak,,ve bütün bu acılarla boğuşan çifte nazaran ,k.peder kendi dünyasında kendi kötülüğüyle karısının uyanında refaketçi olarak boy göstericek ve sabah evlerine gidicekler,,
sonra nolucak bikaç gün geçince arayıp neden ayrıldınız barışın hata bendeydi,içmeseydim keşke veya afra tafra yapmasaydım bilmem nelerle kafa şişiricek :KK19:(demedi demeyin)
ama bu sefer eşinin ve çocuklarının huzuru mutluluğu için ben ona boyun bükmiycem tükürdüğümüde yalamıycam..
nekadar kötü bilirse bilsin beni herkez allahım ve ben kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz..ben suçluysamda allah benim belamı versin ne diyim:KK31:

aslında siz.k.pederle iyi bir ekipsiniz..
baksana canım, ikinizde baştan ne yapıp sonra ne yapıyorsunuz..

ortak noktalarınıza bi gözatsana..

bu kayınbaba manyakmı iki tane çocuğun yanında sigara içiyor okadar tirkakiyse misafirliğe gelmiycek okadar....kadına herkes abarttın sen başlattın demiş ama bu konuyu açan arkadaş zaten bundan çok rahatsız olduğunu ve bikaç kez ikaz etmesine rağmen adamın arsızlığından bahsetmiş zaten sabırda biyere kadar :KK47: kocasıda karısıyla ailesinin yerini ayırt edemiyorsa ewlenmeseymiş ozaman...kadının en doğal hakkıdır çocuğunun sigara dumanına mağruz kalmamasını istemek...benim kayınpederimde salonumun oturma gurubu beyaz diye içmez kıyamam der...bu kayınbaba kadının ewine gelip istemediği birşeyi ısrar kıyamet yapıyor....ewin huzurunu bozuyor kadın çocuklarını düşündüğü için suçlu oluyor pesss
işte tamda bu durmda olan ben ,,keşke herkez sizin bakış açınızla anlayabilse beni,,herkez sanıyoki kayınpeder dünya tatlısı biri:KK19:gelin düşman başına lanet olaı çocuklarına sırf sigara dumanı solutturmamaya çalışan zavallı bi kadın:KK43:

sonra kaynana hastanelik
ve eğer eve gelirse koca,,kadın onun boynundan tuttuğu gibi sımsıkı sarılmayı hayal ederken
belkide eşi bugün işyerinde kalıcak ve kadın sabaha kadar onu düşünüp hayıflanıcak,,ve bütün bu acılarla boğuşan çifte nazaran ,k.peder kendi dünyasında kendi kötülüğüyle karısının uyanında refaketçi olarak boy göstericek ve sabah evlerine gidicekler,,

aslında siz.k.pederle iyi bir ekipsiniz..
baksana canım, ikinizde baştan ne yapıp sonra ne yapıyorsunuz..

ortak noktalarınıza bi gözatsana..

tek bi farkla ben eşimi gerÇekten sevdiğim için ve o hatalı olsa bile dayanamayıp aramızı düzeltmek için fedakarlık yapıyorum sonuçta çocuklarımız var,,ama o adam sırf kendisinin hatası olduğu halde başta bana kabahat bulup evden giden ve sonrada seviyorum yalanlarıyla geri dönüş yapan bi adam,,onun sevgiside sözleride yalan,,benden uzak dursun aman..dışardaki köpekle ekip olurum ama onunla olmam bukadarda söylüyorum işte:KK47:

Son düzenleme:
hadin kaçtım ben:KK5:
kadın kocasını beklerken malesef 10dk geçti ve koca gelmemekte kararlı:KK23:kadında bugece onsuz dalıcak rüyalar alemine napsın çocuklarında bulucak teselliyi,,birini biyanına birini biyanına alıp uyamaya çalışıcak ve diycekki,yarın ola hayrola,,bir geceninde sonuna geldik yılın ilk günü pekte iç açıcı geçmedi ama..kader kısmet:KK31:

Okurken bunaldim ufff

ve anlamadigim konuyu okuyanlarin cogu
anlamamakta israrmi ediyorlar gercekten anlamiyorlarmi ?

bu olayda herkes suclu
ozellikle kayinbaba suclu

ogluna ve gelinine hic bir hayri dokunmayan bir adam
babaligini bilip dedeligini bilip afra tafra yapmadan o sigarayi cikip balkonda icecekti!

surat asip kizip bagirip cikmayacakti evden
kocaman adam bilmiyormu "ben kizarsam oglum geline kizar huzurlari bozulur
bir sigara meredi icin degmez tatsizliga" diye dusunemedimi?

koca cocugunu dövsün
kayinbaba sigara icemedi diye huzursuzluk yaratsin
ayrica gelinin ablasina laf atsin
suclu konu sahibimi yani?
konu sahibininde sucu var o'da fevri olmasi

ama buyukler buyuklugunu bilmedi
saygisizlar ve emrivaki yapip iki cocuklu kadina yukleniyorlar
konu sahibinin kocasi hem karisini dovsun hem cocugunu dovsun
sizde konu sahibinin fevri olmasini elestirin cogunlukta
ilginc..

konu sahibi seninde suclarin var tabiiki
esinle sagliksiz bir iliskin var siddet goruyorsun esinden
ayrica ablanada saldirmis ve kucucuk ogluna vurmus
sen once esinle ugras bence..
itilmeler kakilmalar
sonra seviyoruz birbirimizi diye barismalarda cok normal degil hani..

Okurken bunaldim ufff

ve anlamadigim konuyu okuyanlarin cogu
anlamamakta israrmi ediyorlar gercekten anlamiyorlarmi ?

bu olayda herkes suclu
ozellikle kayinbaba suclu

ogluna ve gelinine hic bir hayri dokunmayan bir adam
babaligini bilip dedeligini bilip afra tafra yapmadan o sigarayi cikip balkonda icecekti!

surat asip kizip bagirip cikmayacakti evden
kocaman adam bilmiyormu "ben kizarsam oglum geline kizar huzurlari bozulur
bir sigara meredi icin degmez tatsizliga" diye dusunemedimi?

koca cocugunu dövsün
kayinbaba sigara icemedi diye huzursuzluk yaratsin
ayrica gelinin ablasina laf atsin
suclu konu sahibimi yani?
konu sahibininde sucu var o'da fevri olmasi

ama buyukler buyuklugunu bilmedi
saygisizlar ve emrivaki yapip iki cocuklu kadina yukleniyorlar
konu sahibinin kocasi hem karisini dovsun hem cocugunu dovsun
sizde konu sahibinin fevri olmasini elestirin cogunlukta
ilginc..

konu sahibi seninde suclarin var tabiiki
esinle sagliksiz bir iliskin var siddet goruyorsun esinden
ayrica ablanada saldirmis ve kucucuk ogluna vurmus
sen once esinle ugras bence..
itilmeler kakilmalar
sonra seviyoruz birbirimizi diye barismalarda cok normal degil hani..
sağol canım,,gece gece gözlerini şaşı ettiysem affola,,ama ne biliyim,konunu ilk sayfasını okuyupta gelip yorum yapanlar olunca kızıyorum,oyüzden ilk sayfaya alıntılarımı yapıştırdım bazılarını:KK16:
evet gelelim yazdıklarına,,sende olayı çok güzel özetlemişsin sağol evet her dediğinde doğru,,bendede hata var çenemi tutamadım,,ama herdefasındada bu sigara konusunda konuşmak istemiyorum pederle laf anlasa neyse,ama çocuk gibi tavırda tavır..hemde sigarayla ilgili en ufak imada bulunmam yetiyo,,düşünmüyo doğru onun derdi oğlum beni savunsun geline kızsın oda izin versin sigarama karışmasın:KK19:
ama bende hata şu,,benim kavga esnasında çok sesim çıkıyo farkındayım ama engel olamıyorum,tabi ben bağırdıkça dahada sinirleniyo eşim öyle böyle derken büyüdü gitti kavga,,bide eşimden ilk yılımız içinde dayak yemiştim,ve mahkemelik olmuştuk neyse barıştık ve kavga oldu ama dayak olayı okadar fevri bişekilde tekrar ceyran etmedi..mutluyduk.ama heray tam geldikleri günler illaki bi sebebten kavgaya neden oluyolardı,,ama bendeki sabır taşı çatladı kardeşim nereye kadar..ama busefer inşallah düzenimiz kurulurda tekrar bundan sonra eşime sesimi yükselmem gerekmez..daha sağlıklı düşünerek hareket ederim..sonuçta kavgalarda yavrularım etkileniyo diye çok üzülüyorum bunu onlara yapmaya hakkım yok..mutlu anne babada yaşamak onların hakkı bunu yok sayamam..inşallah düzelir ve ben daha dikkatli olurum bundan sonra:KK16::KK16:

Tamam huyundur belki tartisma aninda sesini yukseltmek ama
bu tokat yemeni gerektirmiyor..
iyi oldugunuz zaman mutluysaniz o zaman
iyi bir zamani kolla ve terapiste gitmeyi teklif et
iyiliginiz icin..
esin ailesiyle gorussun ama sen gorusme bencede
bu kadar tatsizliktan sonra yarin bir gun
bal kaymak olunca araniz "esimin hatiri icin ailesiyle gorusiyim" deme
uzun bir muddet cunku baya yipranmis aranizdaki iliski
esinin ailesiyle (onlarin yuzunden diyorum ben)

esinde cok etkilendi ve ne dusunecegini bilmiyordur
bu kadar stresten dolayi bu yuzden sessizligini koru
arama sorma.. eve geldiginde sakince bir konusma yapin
ve dort kisilik bir aile oldugunuzu
cocuklarin iyiligi icin iki tarafin daha dikkatli olacagina
yetiskin olarak kavgalar edip anlasmazliklar yasayip
cocuklariniza patlamayacaginiza (bagirmak gibi, yapistirmak gibi)
dair konusun..
hem gencliginize hem yuvaniza yazik etmeyin

Tamam huyundur belki tartisma aninda sesini yukseltmek ama
bu tokat yemeni gerektirmiyor..
iyi oldugunuz zaman mutluysaniz o zaman
iyi bir zamani kolla ve terapiste gitmeyi teklif et
iyiliginiz icin..
esin ailesiyle gorussun ama sen gorusme bencede
bu kadar tatsizliktan sonra yarin bir gun
bal kaymak olunca araniz "esimin hatiri icin ailesiyle gorusiyim" deme
uzun bir muddet cunku baya yipranmis aranizdaki iliski
esinin ailesiyle (onlarin yuzunden diyorum ben)

esinde cok etkilendi ve ne dusunecegini bilmiyordur
bu kadar stresten dolayi bu yuzden sessizligini koru
arama sorma.. eve geldiginde sakince bir konusma yapin
ve dort kisilik bir aile oldugunuzu
cocuklarin iyiligi icin iki tarafin daha dikkatli olacagina
yetiskin olarak kavgalar edip anlasmazliklar yasayip
cocuklariniza patlamayacaginiza (bagirmak gibi, yapistirmak gibi)
dair konusun..
hem gencliginize hem yuvaniza yazik etmeyin

sağol canım dediklerini düşünüyorum sabahtan beri bunu ancak eşimle ikimiz yapabiliriz anlaşabiliriz,,ben istemiyorum artık o adamı hayatıma sokmak,,madem bu kadar kötü gelin olarak görüyo her kavgada gelmesin yüzümü görmesin ozaman,,inan ozaman daha mutlu oluruz biz..bakalım eşim yarın 17de iş çıkışı yapıcak eve gelicekmi bakalım,,hiç haber yok,,mj atmıştım meğerse teli kapanmış ulaşılamıyor,,uyku girmedi gözüme içim acıyo,,bitarafım eksik hissediyorum çok zor bi durum bu:KK25::KK14:

ben bu yazdıklarınızı şaşkınlıkla okuyorum.daha önce de yazmıştım kocanız adına çok üzüldüm.ama bence eğer kocanız sizi ararsa veya o eve dönerse malesef çok karaktersiz bir adamla evli olduğunuzu kabul etmelisiniz.kendimi sizin eşinizin yerine koyuyorum ben bayan halimle eşim benim anneme babama sizin gibi konuşacak anında boşarım.eşimde beni aynı şekilde boşar heralde.bence kayınpederim onu yaptı,bunu yaptıları bir kenara bırakıp bi bakın bakalım aynaya siz neler yapmışsınız.................

kızlaar yılbaşı sabahındaa karakolluk olduuk:KK14::KK14:nedeni okadar komikki sinirden devamlı ağlıyorum..:KK14::KK14:
dün kayınpederim sigara içti durdu evde..ses çıkarmadım..çocuklar hep yanında ve o fosur fosur içiyodu..neyse gece oldu bunlar öteki odaya yatmaya gittiler..eşim geldi işten bizde yatcaz..oğlan elinde uzun bi oyuncak kül tablasını almış eline,, sigara içer gibi yapıyo..bi afra tafralar..yapma dedim almaya çalıştım kül tablasını ağladı bağırdı vermedi..kız uyuyo diye pek bişey yapamadım..sonra ayak ayak üstüne atıp sigara içme taklitleri yapmaya başladı..eşime bak gördünmü babanın yaptığını çok güzel örnek olmuş demi bugün evde izin verdim içmesine diyee..oda yapma falan diye bağırdı çocuğa ..sonra bana dedi bişey olmaz dedi bende sinirimi çocuğun elinden kül tablasıyla uzun oyuncağını almakta buldum çocuğada patladım tabi bağırdım..başladı ağlamaya susmuyo..kızı uyandırdı dahada kızdım falan..neyse gece bitti..sabah kahvaltı ederken eşimin ailesi ve biz.k.peder kalktı kültablası sordu nereye koydun diye..bende dün torunun naptı biliyonmu diye,,dünkü olayı anlattım..bu başladı tavır almaya bağırmaya bidaha içmem aman..sokağa çıkıp içerim bundan sonra aman siz rahatsız olmayın diye afra tafra çıktı merdiven başında içmeye başladı,,eşimde bana kızdı söylemesen olmazmı şimdi ağzımın tadını bozuyon dedi..bende biraz içi acısında dikkatli olsun diye paylaştım onu dedim,,ben ona içme evde demedim,,onun vicdanına bıraktım..falan derken çocuğun aklına geldi yine uzun oyuncağı istedi sigara içcekmiş:KK25:babası bi bağırdı itekledi bunu sus yok içmiceksin istemiceksin gibisine hareklerde bulnunca dayanamadım,,başladım bağırmaya..dedim sen baban yüzünden çocuğa vuramazsın hakkın yok:KK19:ama öyle böyle derken kavga büyüdü ablam gürültüye çıktı..k.peder ablama hakaret etti siz böyle yaptığınız için eşiniz boşuyo işte gibisine(ablam eşini bıraktı ve boşandı ama adam kocasının ablamı bıraktığını sanıyo:KK19:)neyse ablam bu lafa bi sinirlendi..itekledi adamı filan eşimde ablama saldırdı babama bişey yapamazsın diye..ablamda polis arıcam dedi gitti ve dediğini yaptı gelip eşimi götürdüler..hemen bisikletle arkalarından gittim ifadesini almadan önce.ben dedim eşimi niye getirdiniz ben şikayetçi değilim dedimya.ben babasından şikayetçiyim onun yüzünden dayak yedim eşimden dedim ,,halbuki sözlü dayaktı bu yanlış anlaşılmış..sonra ifademizi aldılar hastaneye rapor almaya götürdüler..dayak olayı olmadı dedim tamam diyip gönderdiler..karakolda ifade tamamlanıp..ablanızda gelmek zorunda dediler bende ablamıda evden alıp beraber gittik,,oda verdi ifadesinii,,demin eve geldik..eşim saat 12de ifadesini verip düğüne gitti bensiz:KK19:çok kırgınım..söz vermişti bidaha ailem yüzünden seni kırmıycam diye..ama noldu şuan ortalarda yok annesinin babasının olduğu düğüne gitti..ve halada gelmedi..yazıklar olsun diyorum ne diyim..ben onu bukadar severken onsuz yaşamayı düşünemezken onun yaptıklarına bakın:KK14::KK14:bugünümüz zehir oldu..neden!!!bi hiç zıkkım yüzünden sigara illeti yüzünden ve bunların başı olan babasının yüzünden..allah ıslah etsin..allaha havale ediyorum o nasıl biliyosa öyle yapsın..bi sigara ya bi sigara gelininden oğlunun yuvasından huzurundan..torunlarının sağlığından dahamı önemli bu yazıklar olsun öyle kayınpedereee:KK19::KK19:

senin acilen psikolojik desteğe ihtiyacı var, neresine yorum yazsamki olay zaten komik, çocuğuna sen bağırırken sorun yok babası bağırınca niye ortalığı ayağa kaldırıyosun hanım??
ablam kocasını boşadı diyede düzeltmişsin yahu yuva yıkılmış kimin kimi boşadığının ne alakası var, sen polise eşim beni dövdü dersen tabi götürür, sözlü dayak ne demek?? sözlü şiddet ya da psikolojik baskı denir ona, bide bisiklete bindin peşinden gittin, adamın gününü zehir et sonrada düğüne gitti bensiz de, ailesinin olduğu düğüne gidince noluyo anlamadımki, tamam eşinin ailesini sevmeyebilirsin, bende sevmicem sanırım ama bu çirkeflik ne?? adam bence dönmesin zaten eve

ablam benim çocuklarımı kurtarmaya geldi aşağıya götüreyimde kavga arasında kalmasınlar diye..çünkü çok kötü ağlıyodu ikiside..ve hem kızı ablamın kucağına bi hiç gibi veren eşim,,hemde kız ablamın kucağındayken ona saldırıyo ablam çok fena yapardıda ..çocuğa kıyamamış sustu ve götürdü aşağıya yazık yazık,,babasının ablam hakkında hakaret etmeye hiç hakkı yok..kim oluyoki oo..
ve dediğiniz çok doğru olay abrtıldı...ve polis bile ifadede dedi işleme koyulcak gibi bi konu bile yok ortada yazık olmuş dedi..allah bidaha o pederin yüzünü bidaha bana göstertmesin bu son hataydı affetmem ölsede:KK19:

kurtarmak derken?? sanki savaşta kaldınız haa valla inanılır gibi değil ablanıza çekmişsiniz heralde çok fena yapardı falan şaka gibi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X