Yıllar sonra yeniden, beraber:)

birsevgi

'wearealldustparticlesintheuniverse'
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2013
5.249
9.752
Merhaba kızlar.
Buraya 20 yaşındayken bir konu açmıştım, 90'dan 67'ye diye. Sonraki kiloları da buradaki günlüklerle verip toplamda 37 kiloya tamamlayarak 53 kiloya inmiştim:KK61:
Aradan 5 yıl geçti:) bu süreçte üniversite, iş hayatı, evlilik hazırlıkları vs derken hiç girmedim Kadınlar Kulübü' ne.
Şimdi 26 yaşına yeni girmiş, evlenmiş ve 70 kilolara tekrar çıkmış biri olarak yazıyorum buraya. Buraya sürekli bildirim girmek beni o zamanlarda çok motive etmişti. Şimdi tekrar bu motivasyona ihtiyacım var. Burayı günlük gibi kullanacağım.
Ama bana katılmak isteyen olursa hiç hayır demem:)
Daha önce 'yıllardır aldıklarımızı geri veriyoruz' konu başlığında yaklaşık 20 kişiyle çok güzel kilolar vermiştik.
Neden tekrar olmasın?
Öncelikle ramazan ayı boyunca klasik besleneceğim. Ekmek, hamurişi, tatlı gibi şeylerden uzak durmaya çalışacağım. Ramazan bittiği zaman da karatay beslenme düzenine geçeceğim. O yüzden kalan 10 gün benim için bir alışma süreci olacak🙄😊

Kilo Takip Tablosu
23 Mayıs: 74.9

Son düzenleme:
1. Gün (22 mayıs)
Bugün sahurda sağlıklı bir kahvaltı tabağı hazırladım kendime :super: haşlanmış yumurta, peynir, zeytin, domates, salatalık, maydanoz, nane, havuç, 2 tane ceviz ve yeşil çay. Hepsinden azar azar tabii:KK72:
Iftarda ise mercimek çorbası, sebzeli tavuk sote, salata çeşitleri ve 3 kaşık pilav yedim. Pilavı sonraki günlerde yavaş yavaş bırakacağım.
Bir kaç saat sonra da bir porsiyon kadar erik yedim.

Ilk gün için gayet iyi olduğumu düşünüyorum şuan :KK22:

Bunun dışında yarından itibaren düzenli spor yapacağım. Bunun için enerji bulamıyordum ama onun da çözümünü buldum. Sabahları yoga yapacağım. Eğer denemek isteyenler varsa youtube da 'yoga with adriene' adıyla arayabilirler. Dün öylesine bir denemiştim yapabilecek miyim diye. Bütün önyargılarımı kırdı. Gerçekten enerjik başladım güne. Sabahları yoga ile başlayıp zamanla bir kaç saat sonrasına egzersiz eklemeye başlayacağım. Bana şans dileyin🙏🏻

Not: Tartılmayı unuttum ama yarın güncel kilomu ekleyeceğim. 2 haftada bir güncelleme yapacağım.

Son düzenleme:
2. Gün (23 Mayıs)
Bugün güne yogayla başladım. Evet, enerji veriyor ama geç uyandığın zaman gün boyu uyudukça uyuyasın geliyor maalesef:KK43: o yüzden güne biraz daha erken başlamam gerekiyor. Özellikle ramazan ayına girdiğimizden beri ipin ucu epey kaçtı. 8-9 civarı uyanacağım artık. Fazla veya düzensiz uyumak ve hareketsizlik de kilo alma sebeplerinden biri ne de olsa değil mi?

2. Gün (23 Mayıs)
Bugün güne yogayla başladım. Evet, enerji veriyor ama geç uyandığın zaman gün boyu uyudukça uyuyasın geliyor maalesef:KK43: o yüzden güne biraz daha erken başlamam gerekiyor. Özellikle ramazan ayına girdiğimizden beri ipin ucu epey kaçtı. 8-9 civarı uyanacağım artık. Fazla veya düzensiz uyumak ve hareketsizlik de kilo alma sebeplerinden biri ne de olsa değil mi?
Başarılar dilerim size... Ramazanda diyet zor oluyor. Insan bi iradesiz oluyor.Sundanda az bi sey yiyeyim bunun da ucundan yiyeyim zaten gün boyu bir şey yemedim ne olacak ki diye düşünüyor ve ipin ucu kaçıyor.Hedefim ramazanda iki kilo vermekti ama olmuyor. Ben eskiden ramazanda kilo alıyordum. Bu ramazan aynı kiloda kalsam şükr edecem.

Başarılar dilerim size... Ramazanda diyet zor oluyor. Insan bi iradesiz oluyor.Sundanda az bi sey yiyeyim bunun da ucundan yiyeyim zaten gün boyu bir şey yemedim ne olacak ki diye düşünüyor ve ipin ucu kaçıyor.Hedefim ramazanda iki kilo vermekti ama olmuyor. Ben eskiden ramazanda kilo alıyordum. Bu ramazan aynı kiloda kalsam şükr edecem.

Maalesef, Ramazanda saatlerin şaşması ayrı problem, her yemekten tatmak istemek ayrı problem :KK43:
Ben porsiyonlari küçültüyorum. Normal yemek tabağında değil de kasede yiyorum belki bir fikir olur🙄

2. Gün devamı;

Sabah yoğurtlu semizotu yedim. Akşam mercimek çorbası, 2 kaşık pilav ve yoğurt yedim.
Yeşil çay içtim ve bol bol su içmeye çalışıyorum.
Verdiğim tek falso bir dondurma oldu bugün :kızgın:
Dondurma hakkında ne düşünüyorsunuz?

Merhaba. Kalori takibi yapmanızı tavsiyeederim. Benim hayatımı kurtardı diyebilirim. Yediğiniz hiç birşeyi kısmadan çok rahat kilo veyorsunuz. Günlük 1200 130ü kalori alıp 6.5 kg verdim 45 günde

Merhaba. Kalori takibi yapmanızı tavsiyeederim. Benim hayatımı kurtardı diyebilirim. Yediğiniz hiç birşeyi kısmadan çok rahat kilo veyorsunuz. Günlük 1200 130ü kalori alıp 6.5 kg verdim 45 günde
Peki vücutta da 6.5 kiloluk bi değişim oldu mu? :KK64:
Çünkü genelde kalori hesabı için sağlıksız diyolar ya ondan soruyorum🙄

Tabiki oldu. Bazı kotlarıma girebiliyorum artık. Olumsuz bir değişiklik yok yani. Görenler farkediyor. Kalori takibi niye sağlıksız olsun ki

2. Gün devamı;

Sabah yoğurtlu semizotu yedim. Akşam mercimek çorbası, 2 kaşık pilav ve yoğurt yedim.
Çok masum bence .Ama şekerli gıdalardan olabildiğince uzak durmakta fayda var derim.

Tabiki oldu. Bazı kotlarıma girebiliyorum artık. Olumsuz bir değişiklik yok yani. Görenler farkediyor. Kalori takibi niye sağlıksız olsun ki
Bir yiyeceğin kalorisi belirlenirken protein, karbonhidrat ve yağ oranına bakılarak belirleniyor ya kalori. Diyorlar ki siz kalori hesabı yaptığınızda belki de günlük 1300 kalori alıyorsunuz ama hepsini karbonhidrattan da alıyor olabilirsiniz, yağdan da alıyor olabilirsiniz, kastan kaybedebilirsiniz vs vs. Ama faydasını görmüşsün ne güzel ben de denerim şimdiki planım iyi gitmezse 😍

Bir yiyeceğin kalorisi belirlenirken protein, karbonhidrat ve yağ oranına bakılarak belirleniyor ya kalori. Diyorlar ki siz kalori hesabı yaptığınızda belki de günlük 1300 kalori alıyorsunuz ama hepsini karbonhidrattan da alıyor olabilirsiniz, yağdan da alıyor olabilirsiniz, kastan kaybedebilirsiniz vs vs. Ama faydasını görmüşsün ne güzel ben de denerim şimdiki planım iyi gitmezse 😍
Zaten kullandığım kalori takip programında yağ karbonhidrat ve proteini ayrıştırıyor. Günlük alman gereken değerleri gösteriyor. Aşıp aşmadığını görebiliyorsun

2. Gün devamı;

Aksam menünün çok az olduğunu düşünüyorum. En azından çok kalorili olmayan sebze yemekleri yersen iyi olur. Oructa kan şekerin falan düşer; zira su da içmiyoruz.
Ben düşük beslenmeye karşı değilim ama su içebilgimiz zamanlar için geçerli sadece bu

Yukardaki arkadaş bana hakaret ettiği için kişiliğini begenmemekle birlikte; kalori hesabı konusundaki fikrine katılıyorum. Kalori hesabını insanlar yanlış biliyor. Herhangi bir diyetin de (örneğin ayda 4 kilo diyeti) içinde yer alan yiyeceklerin kalorisini sayarsanız zaten en yüksek 1200 civarı yapar. Ayruca zaten tabiki normal diyetten yenmesi gereken şeyleri yiyorsunuz. Sebze ve protein ağırlıklı; ekmek çok az vs. Yani tutup pide falan yiyerek doldurursanız kaloriyi elbette olmaz. Bence kalori hesabı biraz kontrolcü kişilerin yontemi. Ben ramazanda kalori saymıyorum ama öncesinde yapıyordum. Sevdiğim bir yöntem. Size de tavsiye ederim

Zaten kullandığım kalori takip programında yağ karbonhidrat ve proteini ayrıştırıyor. Günlük alman gereken değerleri gösteriyor. Aşıp aşmadığını görebiliyorsun
Aa o zaman iyiymiş fat secret indireyim bi inceleyeyim ben de. Ama sanırım karatay yapacağım:))

Aksam menünün çok az olduğunu düşünüyorum. En azından çok kalorili olmayan sebze yemekleri yersen iyi olur. Oructa kan şekerin falan düşer; zira su da içmiyoruz.
Ben düşük beslenmeye karşı değilim ama su içebilgimiz zamanlar için geçerli sadece bu
Dondurma yediğim için az yedim akşam aslında :dondurma: hani dengelemek adına. Bir de size hakaret eden kim anlamadim?

Yukardaki arkadaş bana hakaret ettiği için kişiliğini begenmemekle birlikte; kalori hesabı konusundaki fikrine katılıyorum. Kalori hesabını insanlar yanlış biliyor. Herhangi bir diyetin de (örneğin ayda 4 kilo diyeti) içinde yer alan yiyeceklerin kalorisini sayarsanız zaten en yüksek 1200 civarı yapar. Ayruca zaten tabiki normal diyetten yenmesi gereken şeyleri yiyorsunuz. Sebze ve protein ağırlıklı; ekmek çok az vs. Yani tutup pide falan yiyerek doldurursanız kaloriyi elbette olmaz. Bence kalori hesabı biraz kontrolcü kişilerin yontemi. Ben ramazanda kalori saymıyorum ama öncesinde yapıyordum. Sevdiğim bir yöntem. Size de tavsiye ederim
Sanırım alında dan bahsediyorsun. Ben de aynen böyle düşünüyorum kalori hesabı konusunda. Hemen hemen her diyette yediğin şeylerin kalorisi 1200-1300 civarı oluyor zaten. Ama hadi bugünkü son 300 kalorimi künefeye kullanayim dersen kilo veremezsin:)) tam da demek istediğim şeyi anlatmışsınız:)

X