Yine amcalarımız bizi dolandırdı

yosunlukek

Ejderhaların Annesi
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2019
2.725
8.437
Günaydın öncelikle herkese konuyu çok uzatmadan yazacağım nasıl çözeceğiz bu durumu bilmiyorum ama kendimi bildim bileli bir amcam tarafından sürekli yönetiliriz. Çünkü babamın kendi fikri yoktur. ev kötüsü el iyisidir. Küçükken yazlığımıza gelir bizim yatakları kendileri kullanır biz yer yatağında yatardık bir araba alacak olsak asla izin verilmez sonra kendileri o arabayı alırdı vs vs. Evimizi bunu siz satın der elimizden alır biz kirada otururduk.

Gel gelelim annem kendini yetiştirmiş biri olduğundan babama daha katlanmadı ve ayrıldılar ama hala babamla iletişimleri sürüyor bizim için.

2 hafta sonra abimin düğünü var babam sırf sadıç diye amcama çok yüklü bir miktar para vermiş o parayla biz bir salon daha tutardık öyle düşünün. Şok olduk dedik neden verdin baba diyor sadıç olduğu için. Neyse kendi paran ne diyelim dedik şimdi de başka bir amcamın damadı kumar oynamış diye 50 bin babamdan istemiş ( borç değil) babama bak abim evleniyor borçları var bir evleri yok biriktirir ev alırız verme diyoruz bize hakaret ediyor siz karışmayın kafanız çalışmıyor vs diyor. Bu arada yengem evden çıkarken organizasyon istedi diye yengemi arayıp ben ona o kadar para vermem diyerek kıza hakaret vari konuşmuş.

Daha sayamayacağım nice olaylar en basiti ben bir abiye almam için dahi para vermedi ama amcamın kızına para verip git abiye al dedi ( sorunca da onlar sadıç cevabını veriyor ne alakaysa) neyse kendim çalışıp her şeyimi aldım ama babam bize hiçbir şey yapmayıp ev kötüsü el iyisi olmaya devam ediyor. Annemler Ayrı olsalar da iletişimiz hala devam ediyor normal aileler gibi sadece evlerimiz ayrı bu arada. Kendisi evli de değil ne yapacağız bilmiyorum amcalarım her sene kazanılan ortak paradan babamdan isterler dükkan açıcaz diyerek babam hemen verir ve geri istemez ve sadece kendisi yerinde sayıyor hala diğerleri dükkan açtı ev aldı. Babama seni dolandırıyorlar bak verme bu parayı sen kazandın senin emeğin desek de sizene karışmayın size mi düştü benim çok malım olsun da nolsun size mi düşsün diye hakaret ediyor ne yapacağız biz bu adamla bilmiyorum 😞 benim düzgün bir işim bile yok bana aylık çok komik bi rakam para verdiği için onunla hava atıyor çok soğudum artık babamdan bize sürekli bağırıp çağırıp başkalarına iyi olduğu için çok çok üzülüyorum… nasıl babam artık gerçekleri görecek? Ne zaman ailesinin ben ve abim olduğunu anlayacak bilmiyorum… amcalarımın çocuklarına Babacan davranıp bize sürekli hakaret etmesine dayanamıyorum …

Son düzenleme:
Amcalarınızda da suç yok babanız meraklı para saçmaya. Onlar olmasa gelir başkası alırdı.
Anneniz bu yüzden ayrılmış hala akıllanmamış.
Daha da akıllanmaz gibi.Anca bakıma ihtiyacı olur da ne amca çocuklarının ne amcaların maddi veya manevi hiçbir yardımı olmadığını görürse.
O da sizin için artık bir şey ifade etmez zaten.

İletişimi azaltacaksınız.

Şimdi babanız gibi insanlar çocuğunu/eşini “cepte” gördüğü için gider başkalarına kendini beğendirmeye çalışırlar zira onları “kaybetme” riski vardır.

Verdiği paraya müdahele edemiyorsunuz madem biraz kendinizi geriye çekin arayı soğutun. Tek telefonla kapısına koşacağınızı hissetmesin, biraz mesafeli olun. “Cenazeni beklemiyoruz, iyiliğini düşünmüştük, nasıl böyle söz söylenir, kırıldım” diyip çekilin.

Ve para olarak kendinize yatırım yapın, oturup sakın amcalara destek olayım diye babanıza borç vermeyin. Annenize odaklanın, akıllı kadınmış ki vaktinde boşanmış. Boşanmasa annenizin köşede tek lirası olmazdı.

Cebindeki parası azalıp sağlam bir kazık yiyecek ki aklı başına gelsin. Zaten emeklilikte hastalıkta amcalarınız onu ortada bırakacak, önemli olan kendi paranızı korumanız.

Konu sahibi babanızın peşinde koştukça daha da cesaretlenecek, daha da kötü konuşacak, zira asıl mesele sizin “cepte” olmanız.

Amcalara tüm parasını verse ne olacak? En kötü yine sizin kapınıza gelip evinizde yatar, yer içer, korkusu yok ki.

Size ettiği hakaretlerin onda birini amcalara söyleyemez, tepki alacağını biliyor çünkü.

Babanın biraz çekinmesi, para yokluğunu hissetmesi lazım. Biraz yalnız hissedecek, azıcık korkacak ki evleri devretmesin, malına sahip çıksın.

Sizi ailesi olarak görmeyeni siz neden el üstünde tutuyorsunuz. Görüşmeyi kesin.

Konu sahibi iki bayram babanın peşinde koşturmayıp tatilde mesaj gönderse sorunları çözülecek, yazık konu sahibi nasıl konuşurum da ikna ederim diye düşünüyor.

Halbuki davranışlar sözden bin kat güçlü, peşinde koştukça ikna etmesi mümkün değil, bir de küstahlık başlamış.

Elden ayaktan düşünce etrafında kimse kalmayınca görecek gerçekleri, üstüne düşmeyin, düşünmeyin zaten ne manevi ne maddi faydası yokmuş

Amcalarınızda da suç yok babanız meraklı para saçmaya. Onlar olmasa gelir başkası alırdı.
Anneniz bu yüzden ayrılmış hala akıllanmamış.
Daha da akıllanmaz gibi.Anca bakıma ihtiyacı olur da ne amca çocuklarının ne amcaların maddi veya manevi hiçbir yardımı olmadığını görürse.
O da sizin için artık bir şey ifade etmez zaten.
Annem babamla görüşmüyor akıllanmamış derken? Merhaba merhabadan öteye konuşmazlar.

Günaydın öncelikle herkese konuyu çok uzatmadan yazacağım nasıl çözeceğiz bu durumu bilmiyorum ama kendimi bildim bileli bir amcam tarafından sürekli yönetiliriz. Çünkü babamın kendi fikri yoktur. ev kötüsü el iyisidir. Küçükken yazlığımıza gelir bizim yatakları kendileri kullanır biz yer yatağında yatardık bir araba alacak olsak asla izin verilmez sonra kendileri o arabayı alırdı vs vs. Evimizi bunu siz satın der elimizden alır biz kirada otururduk.

Gel gelelim annem kendini yetiştirmiş biri olduğundan babama daha katlanmadı ve ayrıldılar ama hala babamla iletişimleri sürüyor bizim için.

2 hafta sonra abimin düğünü var babam sırf sadıç diye amcama çok yüklü bir miktar para vermiş o parayla biz bir salon daha tutardık öyle düşünün. Şok olduk dedik neden verdin baba diyor sadıç olduğu için. Neyse kendi paran ne diyelim dedik şimdi de başka bir amcamın damadı kumar oynamış diye 50 bin babamdan istemiş ( borç değil) babama bak abim evleniyor borçları var bir evleri yok biriktirir ev alırız verme diyoruz bize hakaret ediyor siz karışmayın kafanız çalışmıyor vs diyor. Bu arada yengem evden çıkarken organizasyon istedi diye yengemi arayıp ben ona o kadar para vermem diyerek kıza hakaret vari konuşmuş.

Daha sayamayacağım nice olaylar en basiti ben bir abiye almam için dahi para vermedi ama amcamın kızına para verip git abiye al dedi ( sorunca da onlar sadıç cevabını veriyor ne alakaysa) neyse kendim çalışıp her şeyimi aldım ama babam bize hiçbir şey yapmayıp ev kötüsü el iyisi olmaya devam ediyor. Annemler Ayrı olsalar da iletişimiz hala devam ediyor normal aileler gibi sadece evlerimiz ayrı bu arada. Kendisi evli de değil ne yapacağız bilmiyorum amcalarım her sene kazanılan ortak paradan babamdan isterler dükkan açıcaz diyerek babam hemen verir ve geri istemez ve sadece kendisi yerinde sayıyor hala diğerleri dükkan açtı ev aldı. Babama seni dolandırıyorlar bak verme bu parayı sen kazandın senin emeğin desek de sizene karışmayın size mi düştü benim çok malım olsun da nolsun size mi düşsün diye hakaret ediyor ne yapacağız biz bu adamla bilmiyorum 😞 benim düzgün bir işim bile yok bana aylık çok komik bi rakam para verdiği için onunla hava atıyor çok soğudum artık babamdan bize sürekli bağırıp çağırıp başkalarına iyi olduğu için çok çok üzülüyorum… nasıl babam artık gerçekleri görecek? Ne zaman ailesinin ben ve abim olduğunu anlayacak bilmiyorum… amcalarımın çocuklarına Babacan davranıp bize sürekli hakaret etmesine dayanamıyorum …
işte herkes ana baba olmamalının kanıtı. sen hala baba diyosun ama ben onu eve almayı bırak heryerden engellerdim. bana değer vermeyeni ben neden sevip sayayım millete rezil ediyo bide üstüne enayiliğini normalleştirip sinizde hakkınızı elaleme dagıtıyo. gerçekten asla acımadan hayatımdan komple silerdim. yok düğünmüş yok dogummuş asla gelip iletişim kuramaz. aptal insanlara tahammulum yok kendisi enayi diye sizde kendinizi ezdirmeyin. gitsin abileriyle hayatına devam etsin... annenizde akıllı kadınmış tebrik ederim ayrılmakla en iyisini yapmış er yada geç

Öyle böyle size maddi olarak destek olduğu için ilişkiniz devam ediyor ..Yarın bir gün ona da gücü yetmeyecek siz de arayıp sormayacaksınız onu..Siz bir şekilde yolunuzu çizersiniz babanız düşünsün ilerisini

Babayla neden tamamen ıletısımı kesmıyorsunuz?Yanı durumu var ama ogluna kızına değil,yiğenlere harcıyor.Olmasa tmm da.

Bu kadar kolay olmuyor maalesef görüşmediğimiz zamanlar da oldu birazcık düzelip tekrar aynısı oluyor

Görüşmeyince düzelmiş bakın. 😊
Tekrar iletişime geçince tekrar saçmaya başlamış.

O nedenle tamamen iletişimi koparmak yerine para konusunda epey mesafeli bir ilişki sürdürebilirsiniz.

Bazı akrabalar vardır, konuşursunuz edersiniz ancak bilirsiniz ki para isteseniz vermez, tutumludur. Onların bu izlenimi nasıl verdiğine dikkat edin.

Şimdi size çok ağır bir laf söylediği için görüşmeyi soğutun. Diğer akrabalar ile görüşürken karşılaştığınızda da, masraflardan bahsedin, “evlerin fiyatı çok yükseldi, hiçbirşey yetmiyor, tek kuruş fazla köşeye koyamıyoruz” vb.

Babadır diye görüşmeyi tamamem kesmek istemiyorsanız varyemez amca gibi görünmeniz lazım.
Peşinde her işi için koşturursanız olmaz.

Babayla neden tamamen ıletısımı kesmıyorsunuz?Yanı durumu var ama ogluna kızına değil,yiğenlere harcıyor.Olmasa tmm da.
Yani bize iyi olmasa da seviyoruz 😞 bazı bağlar kopmuyor konuşmuyoruz senelerce belki ama geri babasıyla iyi olan birini görüp çok üzülüyoruz

Malım olsun da size mi düşsün ne demek bunu söylediğinde ne cvp veriyorsunuz.
Evet tabiki mal mülk sahibi olacak olabiliyorsa, çocuğuna bırakacak.
Kardeşine yeğenine yedirmeyecek o kadar.
Babanız yakında elden ayaktan düşer parasız pulsuz köpek gibi sürünür o para verdikleri yüzüne bakmaz kapısını açmaz
Ben ettim siz etmeyin pişmanım der kendini size baktırır.

X