Yine ben yine yatılı misafir sorunu!

Handeli95

Kayıtlı Üye
6 Eylül 2023
554
1.047
Kayınvalidem 2 haftadır burada, yurt dışından geldi. 2 ay kadar kalacak. Ona bir şey demiyorum, eşimin annesidir ve iyi de bir kadındır. Karışmaz, etmez. Eşimin annesi dahil tüm ailesi yurt dışında yaşıyor. 2.5 yıllık evliyim, yatılı misafir konusunda çok sıkıntı yaşadım. Eski konularımı bilen bilir. En son 4 kişilik aile(amcası ve ailesi) 11 gün kaldılar temmuz ayında. Çok sorun oldu aramızda. Bir daha asla yatılı misafir kabul etmeyeceğimi söyledim. Dün akşam görümcem aradı, halası tüp mide ameliyatı olmuştu. Dün onu ziyarete gitmiş. Halası da; 'şu gün kontrolüm var, doktora gidip geleyim sonra Mine'nin (kayınvalidemin ismi Mine) yanına gideceğim' demiş. Mine'nin yanına dediği benim evim :) Soran eden yok, müsait miyiz falan. Haftanın 6 günü çalışıyorum. Gelince kaç gün kalacağı bile muamma. En az 10 gün kalır. Kadın kötü biri değil ama yatılı misafir istemiyorum. Hayır zaten kayınvalidem burada. Tamam iyi kadın ama neticede çekirdek ailemden değil. Eşime istemediğimi söyledim, daha bir şey diyen yok olursa bakarız duruma dedi. Ben de ne olursa olsun kabul etmiyorum, haberin olsun dedim. Haklı buldu. Haksız mıyım sizce? Sonuçta halası ama gelince de gitmiyor bunlar. 1-2 gece olsa idare ederim. Ben hiç muhattap olmayıp, kayınvalideme müsait olmadığımızı, yoğun çalıştığımızı, misafir ağırlayacak durumumuzun olmadığını bizim adımıza söylemesini söylemeyi düşünüyorum. Kendim hiç kötü olmayayım diyorum. Sizce?

Ekleme: Halası ve kayınvalidem aynı ülkede hatta aynı ilçedeler. Gelme amacı kayınvalidem değil, İstanbul'u gezmek. Mine'nin yanına dediği yer İstanbul yani.

Son düzenleme:
Kayınvalidem 2 haftadır burada, yurt dışından geldi. 2 ay kadar kalacak. Ona bir şey demiyorum, eşimin annesidir ve iyi de bir kadındır. Karışmaz, etmez. Eşimin annesi dahil tüm ailesi yurt dışında yaşıyor. 2.5 yıllık evliyim, yatılı misafir konusunda çok sıkıntı yaşadım. Eski konularımı bilen bilir. En son 4 kişilik aile(amcası ve ailesi) 11 gün kaldılar temmuz ayında. Çok sorun oldu aramızda. Bir daha asla yatılı misafir kabul etmeyeceğimi söyledim. Dün akşam görümcem aradı, halası tüp mide ameliyatı olmuştu. Dün onu ziyarete gitmiş. Halası da; 'şu gün kontrolüm var, doktora gidip geleyim sonra Mine'nin (kayınvalidemin ismi Mine) yanına gideceğim' demiş. Mine'nin yanına dediği benim evim :) Soran eden yok, müsait miyiz falan. Haftanın 6 günü çalışıyorum. Gelince kaç gün kalacağı bile muamma. En az 10 gün kalır. Kadın kötü biri değil ama yatılı misafir istemiyorum. Hayır zaten kayınvalidem burada. Tamam iyi kadın ama neticede çekirdek ailemden değil. Eşime istemediğimi söyledim, daha bir şey diyen yok olursa bakarız duruma dedi. Ben de ne olursa olsun kabul etmiyorum, haberin olsun dedim. Haklı buldu. Haksız mıyım sizce? Sonuçta halası ama gelince de gitmiyor bunlar. 1-2 gece olsa idare ederim. Ben hiç muhattap olmayıp, kayınvalideme müsait olmadığımızı, yoğun çalıştığımızı, misafir ağırlayacak durumumuzun olmadığını bizim adımıza söylemesini söylemeyi düşünüyorum. Kendim hiç kötü olmayayayım diyorum. Sizce?

Halayı ziyarete kayınvalideniz de gidebilir; evleriniz çok mu uzak ?

Kayınvalidem 2 haftadır burada, yurt dışından geldi. 2 ay kadar kalacak. Ona bir şey demiyorum, eşimin annesidir ve iyi de bir kadındır. Karışmaz, etmez. Eşimin annesi dahil tüm ailesi yurt dışında yaşıyor. 2.5 yıllık evliyim, yatılı misafir konusunda çok sıkıntı yaşadım. Eski konularımı bilen bilir. En son 4 kişilik aile(amcası ve ailesi) 11 gün kaldılar temmuz ayında. Çok sorun oldu aramızda. Bir daha asla yatılı misafir kabul etmeyeceğimi söyledim. Dün akşam görümcem aradı, halası tüp mide ameliyatı olmuştu. Dün onu ziyarete gitmiş. Halası da; 'şu gün kontrolüm var, doktora gidip geleyim sonra Mine'nin (kayınvalidemin ismi Mine) yanına gideceğim' demiş. Mine'nin yanına dediği benim evim :) Soran eden yok, müsait miyiz falan. Haftanın 6 günü çalışıyorum. Gelince kaç gün kalacağı bile muamma. En az 10 gün kalır. Kadın kötü biri değil ama yatılı misafir istemiyorum. Hayır zaten kayınvalidem burada. Tamam iyi kadın ama neticede çekirdek ailemden değil. Eşime istemediğimi söyledim, daha bir şey diyen yok olursa bakarız duruma dedi. Ben de ne olursa olsun kabul etmiyorum, haberin olsun dedim. Haklı buldu. Haksız mıyım sizce? Sonuçta halası ama gelince de gitmiyor bunlar. 1-2 gece olsa idare ederim. Ben hiç muhattap olmayıp, kayınvalideme müsait olmadığımızı, yoğun çalıştığımızı, misafir ağırlayacak durumumuzun olmadığını bizim adımıza söylemesini söylemeyi düşünüyorum. Kendim hiç kötü olmayayayım diyorum. Sizce?
bence isabet bir karar. kayınvalidenize söyleyin bahsettiğiniz kişi gelmesin ay nefret ederim yatılı misafirden herkes kendi evinde kalsın yahu.

Hayır orada yurt dışında çok yakın oturuyorlar. Mine'nin yanı dediği, İstanbul yani. Gezmeye geliyor, ziyaret değil amacı.İkisi de yurt dışında oturuyor. Aynı ülke, aynı il ve ilçe.
Eşinizin halası yurtdışından Türkiye'ye doktor kontrolüne mi gelecek ? Yurtdışında birbirlerine çok yakın yerlerde yaşarken burada görüşme isteği de çok tuhafmış.

Eşinizin halası yurtdışından Türkiye'ye doktor kontrolüne mi gelecek ? Yurtdışında çok yakın oturuyorlarsa burada görüşme isteği de çok tuhafmış.
Hayır anlatamadım sanırım. Kontrolü orada olacak. Kontrolden sonra İstanbul'a gezmeye gelmek istiyor. Kalacağı yeri de kayınvalidemin yanı olarak belirtiyor görümceme. Yani benim evim. Kayınvalidem zaten burada misafir. Amacı kayınvalidemi görmek değil. Sadece orada kalacağım demek istemiş.

Kayınvalidem 2 haftadır burada, yurt dışından geldi. 2 ay kadar kalacak. Ona bir şey demiyorum, eşimin annesidir ve iyi de bir kadındır. Karışmaz, etmez. Eşimin annesi dahil tüm ailesi yurt dışında yaşıyor. 2.5 yıllık evliyim, yatılı misafir konusunda çok sıkıntı yaşadım. Eski konularımı bilen bilir. En son 4 kişilik aile(amcası ve ailesi) 11 gün kaldılar temmuz ayında. Çok sorun oldu aramızda. Bir daha asla yatılı misafir kabul etmeyeceğimi söyledim. Dün akşam görümcem aradı, halası tüp mide ameliyatı olmuştu. Dün onu ziyarete gitmiş. Halası da; 'şu gün kontrolüm var, doktora gidip geleyim sonra Mine'nin (kayınvalidemin ismi Mine) yanına gideceğim' demiş. Mine'nin yanına dediği benim evim :) Soran eden yok, müsait miyiz falan. Haftanın 6 günü çalışıyorum. Gelince kaç gün kalacağı bile muamma. En az 10 gün kalır. Kadın kötü biri değil ama yatılı misafir istemiyorum. Hayır zaten kayınvalidem burada. Tamam iyi kadın ama neticede çekirdek ailemden değil. Eşime istemediğimi söyledim, daha bir şey diyen yok olursa bakarız duruma dedi. Ben de ne olursa olsun kabul etmiyorum, haberin olsun dedim. Haklı buldu. Haksız mıyım sizce? Sonuçta halası ama gelince de gitmiyor bunlar. 1-2 gece olsa idare ederim. Ben hiç muhattap olmayıp, kayınvalideme müsait olmadığımızı, yoğun çalıştığımızı, misafir ağırlayacak durumumuzun olmadığını bizim adımıza söylemesini söylemeyi düşünüyorum. Kendim hiç kötü olmayayım diyorum. Sizce?

Ekleme: Halası ve kayınvalidem aynı ülkede hatta aynı ilçedeler. Gelme amacı kayınvalidem değil, İstanbul'u gezmek. Mine'nin yanına dediği yer İstanbul yani.
Bunların Türkiye’de kendi evleri yok mu ? Ayıp ama, hiç sormadan etmeden günlerce yatılı gelip kalmak olurmu ya? Hadi adamın annesi neyse de, halası ne alaka ya? Şimdi birşey desen sen kötü olursun. Allah yardımcın olsun.

Benim bir tanidigim yazgligini satti. Cünkü ne zaman kendi gitse iki taraf da "size geliyoruz" diye damliyordu. Size geliyoruz demeleri de onlari görmek icin degil. Sadece tatili bedavaya getirmeye. Bakti tatilde bile elalemin kirini temizlemek zorunda kaliyor satti orayi. Artik ne ariyorlar ne soruyorlar pek.
Devamli yatili misafiri kimse istemez, cünkü bütün düzenini onlara göre ayarliyorsun. Calisan bir insansiniz sonucta. Istememeniz normal. Size gelmek istedigini bildirse müsait olmadiginizi söylersiniz kayinvalideye. O halletsin

Ay nefret ederim yatılı misafirden Allah yardımcınız olsun ☹️ ben de yurtdışındayım ailem zaten gelemiyor ama gelirse de max 6-7 gün falan kalıyorlar. Ben de Türkiyeye gittiğimde o kadar kalırım diğer türlüsü düzen bozar.

Kayınvalidenizle aranız iyi ise bence de ona uygun bir şekilde söyleyin. Yoğun iş dolayısıyla ağırlayamayız ilgilenemeyiz ayıp olur kadına, münasip bir dille söyler misin Anne deyin. O kendi uyarsın.

Gerçekten sormadan etmeden gelme kalmanın planını yapıyor ayıp yani. Madem gezecek İstanbul'u otelde kalsın size de uğrasın çay içsin kalksın. Zaten kayınvalide orada bir de hala ne alaka şimdi.

Böyle emrivakiler beni çıldırtır iyi cildirmiyorsunuz bizimkiler bir gün gelip kalsa cildirasim ertesi günü zor edesim geliyor haklisiniz birde calisiyormussunuz

Ayy bende bu yatıya gelme olayını hiç anlamıyorum.Insanlar müsait mi değil mi?
Hiç düşünce yok.Kayinvalidemden Allah razı olsun eşimin kuzenleri gelmişti uzak mesafeden geliyorlardi.Aksam geldi hepsini topladı kendi evine götürdü.7 senelik evliyim evimde hiç yatılı misafirim olmadı.Sevmemde zaten o ne oyle..
Bence kv söyleyin o halletsin çocukların evinde bende varım yerleri müsait değil diyebilir.

bu insanlardaki rahatlık, kime gidersem yatar kalkarım kalırım düşüncesi... ben hayatta kimseye gidip kalmam. bana gelir kalırlar o ayrı ama... yani gelicem diyene birsey denir mi bilmiyorum ama bende çalışan halimle eşimin halasının gelip bende kalarak 10 gün geçirmesini istemem yalan yok. size hak veriyorum. fakat şöyle de bir durum var. hala kayinvalidenize ben geliyorum derse kadın nasıl gelme desin? bu ikisinin arasında ömür boyu mesele olarak kalır. mine nin gelini de beni evinde birkaç gün misafir edemedi diye sizi reklam ederler. demezler ki ben afedersin kıçımı gezdirmek için gitmek istedim red yedim. dediğim gibi kötü siz ve size nazını geçiremeyen kayinvalideniz ve eşiniz olur. Su durumda ne ne yapardım? muhtemelen hala bize gelir kalırdı ama esime de yapacağımı yapardım yalan yok. gerçi eşinizde de suç yok. gelene nasıl gelme denilsin(bence denilmez) tüm suç hala da. canınızı sikmamaya çalışın evet zor çalışan insanın yatılı misafir agirlamasi ama bazen fedakarlık yapmak gerekebilir. kolaylıklar diliyorum

X