Yine ben yine yatılı misafir sorunu!

Ben hiç muhattap olmayıp, kayınvalideme müsait olmadığımızı, yoğun çalıştığımızı, misafir ağırlayacak durumumuzun olmadığını bizim adımıza söylemesini söylemeyi düşünüyorum. Kendim hiç kötü olmayayım diyorum. Sizce?
Bu fikir de mantıklı, hala geliyorum demek için direkt sizi ararsa hangi otelde rezervasyon yaptırdığını sorarak alttan alta mesajı vermek de mantıklı gibi bence 🙄

Hayır anlatamadım sanırım. Kontrolü orada olacak. Kontrolden sonra İstanbul'a gezmeye gelmek istiyor. Kalacağı yeri de kayınvalidemin yanı olarak belirtiyor görümceme. Yani benim evim. Kayınvalidem zaten burada misafir. Amacı kayınvalidemi görmek değil. Sadece orada kalacağım demek istemiş.
Misafirin misafiri:) Asla kabul etmem. Diğer konularınızı bilmiyorum ama eşimin 7 sülalesi yurt dışından otel niyetine evime gelirse, en fazla üçüncü ziyarette cinnet geçirmem muhtemeldir.
Gitsin otelde kalsınlar. Bu dünyaya yatılı misafire hizmet için dünyaya gelmedim.

Ya sizin eşinizin elle tutulur hiçbir yani yok. Böyle aklı başında biri olarak nasıl oldu da evlendiniz hiç aklım almıyor 😔 hem ailesi bir tuhaf, annesi sürekli maddi beklenti içinde, hep size uzun süre geliyor. Eşiniz misafir konusunda aşırı pasifken size çocuk diye tutturup tehdit ediyor. Yalan ağzına yuva yapmış. Gerçekten yazık size.

Tabiki söyleyin. Çocuklar müsiat değil desin. Bir kere onu kabul ederseniz devamı gelir. Bir kere olan olay değil Sanırım tüm sülale sizin evi otel sanıyor.

Sizin eviniz otel mı niye yurt dışından gelen soluğu sizin evde alıyor?
Birde misafirin misafiri geliyor kabul edilebilecek bir durum değil. Eşiniz söyleyemiyorsa siz söyleyeceksiniz ama anladığım kadarıyla size soranda yok. Halasıyla konuşuyorsanız hangi otelde kalacaksınız diye sorun bakalım ne diyecek

Sırf otele para vermemek için sizi ozledik bahanesiyle geliyor.yazik valla size sürekli milleti mi ağırlayacaksiniz.istersen dünyanın en iyi insanı olsun kimse kimseyi çekmek zorunda değil.bu zamanda insan kendi çocuğuna bile zor dayanıyor elin tatil keyfini siz niye çekeceksiniz.bence direk söyleyin bırakın kussunler.simdiye kadar geldikleri tatillere saysinlar.

Kayınvalidem 2 haftadır burada, yurt dışından geldi. 2 ay kadar kalacak. Ona bir şey demiyorum, eşimin annesidir ve iyi de bir kadındır. Karışmaz, etmez. Eşimin annesi dahil tüm ailesi yurt dışında yaşıyor. 2.5 yıllık evliyim, yatılı misafir konusunda çok sıkıntı yaşadım. Eski konularımı bilen bilir. En son 4 kişilik aile(amcası ve ailesi) 11 gün kaldılar temmuz ayında. Çok sorun oldu aramızda. Bir daha asla yatılı misafir kabul etmeyeceğimi söyledim. Dün akşam görümcem aradı, halası tüp mide ameliyatı olmuştu. Dün onu ziyarete gitmiş. Halası da; 'şu gün kontrolüm var, doktora gidip geleyim sonra Mine'nin (kayınvalidemin ismi Mine) yanına gideceğim' demiş. Mine'nin yanına dediği benim evim :) Soran eden yok, müsait miyiz falan. Haftanın 6 günü çalışıyorum. Gelince kaç gün kalacağı bile muamma. En az 10 gün kalır. Kadın kötü biri değil ama yatılı misafir istemiyorum. Hayır zaten kayınvalidem burada. Tamam iyi kadın ama neticede çekirdek ailemden değil. Eşime istemediğimi söyledim, daha bir şey diyen yok olursa bakarız duruma dedi. Ben de ne olursa olsun kabul etmiyorum, haberin olsun dedim. Haklı buldu. Haksız mıyım sizce? Sonuçta halası ama gelince de gitmiyor bunlar. 1-2 gece olsa idare ederim. Ben hiç muhattap olmayıp, kayınvalideme müsait olmadığımızı, yoğun çalıştığımızı, misafir ağırlayacak durumumuzun olmadığını bizim adımıza söylemesini söylemeyi düşünüyorum. Kendim hiç kötü olmayayım diyorum. Sizce?

Ekleme: Halası ve kayınvalidem aynı ülkede hatta aynı ilçedeler. Gelme amacı kayınvalidem değil, İstanbul'u gezmek. Mine'nin yanına dediği yer İstanbul yani.
Beleş konaklama içindir muhtemelen hadi bi gece neyse 10 gece çok fazla kabul etmeyin bence haksız değilsiniz

Bence kayınvalidenin bile iki ay kalması fazla en yakınım da olsa bir hadi olsun iki haftadan sonra katlanamıyorum evin özeli kalmıyor kimseyi de bıktırmamak lazım çalışan insansınız zaten.
Kayınpederim vefat etmişti biz evlenmeden önce. Tek yaşadığı için kıyamadığımdan kabul ediyorum. Kendi annem aynı durumda olsa onu da alırım senede 1-2 ay. Yılın geri kalan günleri görümce ilgileniyor yurt dışında zaten. Evet biraz fazla bir süre ama bana bir zararı yok şu an için. Temizliğimi ve yemeğimi de yapıyor sağ olsun.

Kayınpederim vefat etmişti biz evlenmeden önce. Tek yaşadığı için kıyamadığımdan kabul ediyorum. Kendi annem aynı durumda olsa onu da alırım senede 1-2 ay. Yılın geri kalan günleri görümce ilgileniyor yurt dışında zaten. Evet biraz fazla bir süre ama bana bir zararı yok şu an için. Temizliğimi ve yemeğimi de yapıyor sağ olsun.

Hala ile ilgili ne karar verdiniz?

Benim bir tanidigim yazgligini satti. Cünkü ne zaman kendi gitse iki taraf da "size geliyoruz" diye damliyordu. Size geliyoruz demeleri de onlari görmek icin degil. Sadece tatili bedavaya getirmeye. Bakti tatilde bile elalemin kirini temizlemek zorunda kaliyor satti orayi. Artik ne ariyorlar ne soruyorlar pek.
Devamli yatili misafiri kimse istemez, cünkü bütün düzenini onlara göre ayarliyorsun. Calisan bir insansiniz sonucta. Istememeniz normal. Size gelmek istedigini bildirse müsait olmadiginizi söylersiniz kayinvalideye. O halletsin
Satmaya gerek yoktu aslında
Sattık dese o da yeter kım bılecek

Kayınvalidem 2 haftadır burada, yurt dışından geldi. 2 ay kadar kalacak. Ona bir şey demiyorum, eşimin annesidir ve iyi de bir kadındır. Karışmaz, etmez. Eşimin annesi dahil tüm ailesi yurt dışında yaşıyor. 2.5 yıllık evliyim, yatılı misafir konusunda çok sıkıntı yaşadım. Eski konularımı bilen bilir. En son 4 kişilik aile(amcası ve ailesi) 11 gün kaldılar temmuz ayında. Çok sorun oldu aramızda. Bir daha asla yatılı misafir kabul etmeyeceğimi söyledim. Dün akşam görümcem aradı, halası tüp mide ameliyatı olmuştu. Dün onu ziyarete gitmiş. Halası da; 'şu gün kontrolüm var, doktora gidip geleyim sonra Mine'nin (kayınvalidemin ismi Mine) yanına gideceğim' demiş. Mine'nin yanına dediği benim evim :) Soran eden yok, müsait miyiz falan. Haftanın 6 günü çalışıyorum. Gelince kaç gün kalacağı bile muamma. En az 10 gün kalır. Kadın kötü biri değil ama yatılı misafir istemiyorum. Hayır zaten kayınvalidem burada. Tamam iyi kadın ama neticede çekirdek ailemden değil. Eşime istemediğimi söyledim, daha bir şey diyen yok olursa bakarız duruma dedi. Ben de ne olursa olsun kabul etmiyorum, haberin olsun dedim. Haklı buldu. Haksız mıyım sizce? Sonuçta halası ama gelince de gitmiyor bunlar. 1-2 gece olsa idare ederim. Ben hiç muhattap olmayıp, kayınvalideme müsait olmadığımızı, yoğun çalıştığımızı, misafir ağırlayacak durumumuzun olmadığını bizim adımıza söylemesini söylemeyi düşünüyorum. Kendim hiç kötü olmayayım diyorum. Sizce?

Ekleme: Halası ve kayınvalidem aynı ülkede hatta aynı ilçedeler. Gelme amacı kayınvalidem değil, İstanbul'u gezmek. Mine'nin yanına dediği yer İstanbul yani.
Resmen evi otel niyetine kullanıyorlar. Yüz verince insanlara asla karşıyı düşünmezler. 1 gece bile kabul etmem. Çok isteyen otelde kalıversin ben mi düşüncem.sizin işiniz düşse kimse buyur demez emin olun

2 ay kalmak misafirlik değil ki.
Para biriktirip ev alsınlar ya da 1 haftalık gelip gitsinler. Paraları da yoksa da evimiz yok diye gelmesinler.

Son notunuza yorum yapıyorum , konaklama yeri ve gezme içinse gelmesinler .. haklı buluyorum bu konuda diğer konuya gelirsek kayınvalidendir boşver dünya hali hiç belli olmuyor bugün var yarın yok zaten.. ama diğer aile fertleri böyle sadece gezmeye gelip kalacaklarsa bir kaç hafta kabul etmezdim evde yokuz tatile çıkıyoruz derdim ..

X